Şimdi Ara

Megane II Kısayol tuşları (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
538
Cevap
15
Favori
372.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

quote:

Orijinalden alıntı: black_sea53

quote:

quote:

evet dipsiz beyaz led süper durur hiç xenon filan düşünmeyin bencede parka muaynede bile sorun çıkartır xenon parkta. Bu arada farınız mercekli demi ?

hocam örnek ilan veriyorum araç aynısı birebir fotoları büyük boyutlu diye yükleyemedim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-bakimli-2006-model-megan-full-plusfull-140825279/detay
    renk olarak aynısı cam filmi olarakda bu tarz düşünebilirim
    farlar böyle yuvarlak mercekli oluyor sanırım dipsiz led ide internetten sipariş verip gidip bi reno servisine yada iyi bi ustaya taktırabilirim

Evet hocam mercekli oluyor Zaten mercekliye zenon taktırmamak hata halojen yetersiz geliyor bu arada xenonları iyi birmustaya taktırın tamponunuz yere indirilecek tampon dişlileri kırılmasın

zaten farlarımdan memnun değilim hocam şerit takip ediyorum akşamları resmen hele ışıksız bir yolda eziyet ve gözü yoruyor.servis bu işle ilgilenirse afyonda bir yer var oraya götürürüm

hayırlısı bakalım
  • Afacan Dennis kullanıcısına yanıt
    hocam changeri taktınız mı ?
  • quote:

hocam heçen hoparlör patladı o bahaneyle servisin yolunu tuttum changere 900 tl fiyat çekti maisten geliyor falan diyerekten ya söylediğimi anlamadı yada navigasyon sandı adam hatta arkadaşlarım vardı yanımda güldüler baya bi hoparlörü değiştirdim 50 tl aldılar.3 aya kalmaz araca yapılacak işlemler şunlar olacak xenon farlar changer ve cam filmi uygulaması serviste yaptıracağım anlaşırsam.hoparlörü gayet güzel taktılar adamlar işi biliyor gibi geldi.gidip changer için de bir fiyat alacağım hepsini toptan yaptırmayı düşünüyorum.
  • quote:

quote:

hocam heçen hoparlör patladı o bahaneyle servisin yolunu tuttum changere 900 tl fiyat çekti maisten geliyor falan diyerekten ya söylediğimi anlamadı yada navigasyon sandı adam hatta arkadaşlarım vardı yanımda güldüler baya bi hoparlörü değiştirdim 50 tl aldılar.3 aya kalmaz araca yapılacak işlemler şunlar olacak xenon farlar changer ve cam filmi uygulaması serviste yaptıracağım anlaşırsam.hoparlörü gayet güzel taktılar adamlar işi biliyor gibi geldi.gidip changer için de bir fiyat alacağım hepsini toptan yaptırmayı düşünüyorum.

xenon demişsin aracında mercek varmı ?

ben orjinal xenon olmayan araca xenon'u tavsiye etmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 29 Aralık 2013; 11:31:55 >
  • Merhaba arkadaşlar. Megane 2 nin direksiyonunun sağ tarafındaki kısa yol tuşu olan R ve O harfi nasıl kullanılır ve ne işe yarar yardımcı olurmusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: velikamali

Merhaba arkadaşlar. Megane 2 nin direksiyonunun sağ tarafındaki kısa yol tuşu olan R ve O harfi nasıl kullanılır ve ne işe yarar yardımcı olurmusunuz

Hız limitörünü sabitleyici getir.30KM?H hız yapınca R tuşuna basarak sabitlemiş olursun daha sonra + - yaparak hızlanıp yada yavaşlarsın. 0 tuşu devreden çıkarır.Fren yada debriyaj devreden çıkarır.
  • Selam arkadaslar benim bir sorum olucak.bende 2001 scenic var saat ayari ve radyo kanallari nasil hafizaya aliniyor yazarsaniz cok sevinirim.

• Benim camlar otomatik kapanmıyor illaki arabanın çalışması gerekiyor araba durdumu kontak açık olsada kapanmıyor bu özellik megane 2 (1.4dynamc) lerin bazılarında yok mu yoksa bi ayar felan mı yapıyoruz ?
  • Arkadaslar bende megane 2 hb 2004 sunruff harıc full arac aldım aracı ılk aldıgım zmnlar kapılar ve camlar +ısıklar uzaklassamda dugmeye basmadan kapanmıyordu ancak sımdı sol sofor kapısını actıgım zmn dırek herseyı kapatıyor neden olabılır tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: djbluuee

Arkadaslar bende megane 2 hb 2004 sunruff harıc full arac aldım aracı ılk aldıgım zmnlar kapılar ve camlar +ısıklar uzaklassamda dugmeye basmadan kapanmıyordu ancak sımdı sol sofor kapısını actıgım zmn dırek herseyı kapatıyor neden olabılır tesekkurler

Tam tersi şuan olan dogru.Sürücü inince herşey kapanacak.
  • bu kısayollar tüm menane 2 nin tüm modelleri için geçerli mi?
  • Arkadaşlar ben 2005 megan2 dinamik kullanıyorum. Yağ süresini sıfırlarından sonra, araç ilk strad verdiğimde yağ seviyesini göstermez oldu. Neden acabağa

• Megane 2 park sis olmuyor nasil yapa bilirim far sis oluyor

• Merhaba,

Bütün yazılanları okudum.
    Aracımla ilgili bilmediğim bir sürü yeni şey öğrendim.
    Bu kısa yolları paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Gelelim konumuza:

Geçenlerde iki kartımdan biri kaybolunca, kaybolan kartımı bulan kötü niyetli kişilerin, bu kartı kullanarak aracıma girmesini, hatta aracımı çalmasını önlemek için, kaybolan kartımı bir şekilde iptal edebilir miyim diye araştırırken bir başka kısa yolun varlığını öğrendim.

Şöyle ki:

Ekşisözlük'te bulduğum bir paylaşıma göre, elimdeki kartın yardımıyla kartın anahtar kodu resetlenip, (karta otomatikman yeni bir kod atanarak) değiştirilebiliniyormuş. Böylece de kaybolan kart kullanım dışı kalabiliyormuş.

Bilgiyi paylaşan Ekşisözlük yazarı, bu işlemin, kartın düğmelerine ve fren pedalına belli bir kombinasyonla basınca (örneğin, atıyorum, iki kere frene, iki kere açma düğmesine ve sonra bir başka düğmeye 15 sn süreyle basmak vb gibi) olabildiğini yazmış, ama kombinasyonu yazmamış.

Şimdi sorum şu:

Günün birinde herkesin başına gelebilecek olan, yedek kartın kaybolması durumunda, bu sorunu çözmeye yarayan bu kombinasyonu (veya bir başka çözüm yolunu) bilen var mı acaba?

Şimdiden teşekkürler..
  • hocam servise götür bence uğraşma kombinasyonlada kodlama işleminin olacağını zannetmiyorum
  • Arkadaşlar bir sorum olacak. 2004 Megane Dinamik otomatik aldım. Benden önce ki temiz bakmış gerçekten. Sorum şu koltuk ısıtma düğmesi tam olarak nerede. Bir türlü bulamadım. Görsel olarak da koyabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jankenan

Arkadaşlar bir sorum olacak. 2004 Megane Dinamik otomatik aldım. Benden önce ki temiz bakmış gerçekten. Sorum şu koltuk ısıtma düğmesi tam olarak nerede. Bir türlü bulamadım. Görsel olarak da koyabilir misiniz?

Koltuk ısıtma mı varmış megane 2 de..

• quote:

Orijinalden alıntı: sezerbaris

Arkadaşlar Megane II lerde kapıları açma kilitleme tuşuna 15 saniye kadar basınca hareket halindeyken kapıların otomatik kilitlenmmesini devreye sokup çıkarabiliyoruz.
    Sizinde bildiğiniz böyle ip uçları varsa lütfen paylaşalım

Bunu tam olarak nasıl yapıyoruz hangi tuşa basiyoruz acaba Bilen var mi? Ben denedim olmadi da.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayd0ayd

quote:

Arkadaşlar Megane II lerde kapıları açma kilitleme tuşuna 15 saniye kadar basınca hareket halindeyken kapıların otomatik kilitlenmmesini devreye sokup çıkarabiliyoruz.

Bunu tam olarak nasıl yapıyoruz hangi tuşa basiyoruz acaba Bilen var mi? Ben denedim olmadi da.

Araci calistirdiktan sonra dörtlü flaşör düğmesinin yaninda (kirmizi düğme ) bulunan ve üzerinde kilit işareti olan düğmeye 15 saniye kadar basılı tutunca aktif hale geliyormuş ya da aktif ise iptal ediyormuş hocam. Benim henüz deneme fırsatım olmadı ama arkadaşlar bu şekilde tarif etmişler.

• quote:

quote:

quote:

Araci calistirdiktan sonra dörtlü flaşör düğmesinin yaninda (kirmizi düğme ) bulunan ve üzerinde kilit işareti olan düğmeye 15 saniye kadar basılı tutunca aktif hale geliyormuş ya da aktif ise iptal ediyormuş hocam. Benim henüz deneme fırsatım olmadı ama arkadaşlar bu şekilde tarif etmişler.

Denedim oldu.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.