Şimdi Ara

Megane II Kısayol tuşları (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
15
Favori
372.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kürsad

quote:

Orjinalden alıntı: Rizeli

quote:

Arkadaşlar arabada yeni bir özellik buldum gaza basınca gidiyor frene basınca duruyor

hocam buluyosun bişey bariaçık açık tarif et neye basıyoruz, aracın neresinde bu bahsettiğin gaz. fren.

şimdi meganedan megane'a fark gösterebilir ancak ben sağ ayağımı sağ tarafa atınca araba gidiyor sol tarafa atınca duruyor sol ayağımın altında bir pedal var ne işe yarıyor bilmiyorum arada sırada ona da basıyorum. sanayide bizim bi Muhittin abi var. Geçenlerde ona uğradım bana yeni bir özellik gösterdi ortada fites denen birşey var onunla arada sırada oyna dedi onunla oynuyorum ancak şu sol ayağımın altındaki pedal ne işe yarıyor hâla çözemedim

quote:

Orjinalden alıntı: rallyman23

benim megane 2 faz1 de ani frende dörtlüler yanmııyo faz1 de yokmu bu özellik

Bu dörtlüleri bende yakmayı beceremedim ancak yakanların söylediğine göre debriyajsız direk frenle tam ve ani durmalarda yanıyormuş.

aracın önünde kamera ve sensörler var, gerçekten tehlikeli acil bir durumda panik fren yaparsanız yanıyor dörtlüler ancak aracın tam olarak durması gerek, yok siz aracı denemek için yapıyorsanız dörtlü yerine korna çalıyor "yemezler" anlamında
  • "yemezler" oda güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: tturnusol

hayırlısıyla son 145

Kısa dönem değil miydin sen yahu?

quote:

rallyman23

benim megane 2 faz1 de ani frende dörtlüler yanmııyo faz1 de yokmu bu özellik

Ani fren yapamıyorsun ozaman Ben istediğim zaman yakıyordum

Şaka bir yana frene aniden basmayla çalışmıyor sistem,eğer yavaşlama ivmesi çok fazla ise yanıyor,çalışma mantığı bu
  • Merhaba sevgili megancılar. Ben de 3 gün önce 2004 Dynamic Full Megane alıp aranıza katıldı.
    Benim sormak istediğim: aracı kumandadan kilitlediğimizde göstergelerin arasındaki kırmızı lamba ve kapıları açma/kapama düğmesi sürekli yanar mı?
    iyi forumlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: berrenger

Merhaba sevgili megancılar. Ben de 3 gün önce 2004 Dynamic Full Megane alıp aranıza katıldı.
    Benim sormak istediğim: aracı kumandadan kilitlediğimizde göstergelerin arasındaki kırmızı lamba ve kapıları açma/kapama düğmesi sürekli yanar mı?
    iyi forumlar...

göstergelerin arasında yanıp sönen lamba immoblizerın yani motor kilidinin devrede olduğunu gösterir o her zaman yanar ancak kapıları açma kapama düğmesinin üzerindeki ışık kısa bir süre sonra sönüyor. yaklaşık 3-4 dk. olması lazım.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: berrenger

Merhaba sevgili megancılar. Ben de 3 gün önce 2004 Dynamic Full Megane alıp aranıza katıldı.
    iyi forumlar...

göstergelerin arasında yanıp sönen lamba immoblizerın yani motor kilidinin devrede olduğunu gösterir o her zaman yanar ancak kapıları açma kapama düğmesinin üzerindeki ışık kısa bir süre sonra sönüyor. yaklaşık 3-4 dk. olması lazım.

megané I'de de aynen o şekilde, araç çalışıyor ve kapılar kilitliyse hep yanıyor, araç çalışmıyorsa bir süre sonra sönüyor
  • Bu Radyo Kaset Caların Sıfresımıdır Yoksa kodumudur Nedır Arkadaslar Nerede Bulunur Kıtabcıgında Ve Aracı Alırken Yanındamı Verıolar Bılgılendırırsenız Sewınırım Bende 1 Hft Once Megan II Auth Sahıbı Oldum Buradakı Bılgılerden Faydalandım Bu ARada emegı Gecen Herkeze Tessekurler...
  • Aracın normal kitapçığında değil, bakım kitapçığında araç bilgileriyle birlikte ilk sayfada yazıyor.
    Eğer kodu bulamazsan servisten öğrenebilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: Rhyzard

Bu Radyo Kaset Caların Sıfresımıdır Yoksa kodumudur Nedır Arkadaslar Nerede Bulunur Kıtabcıgında Ve Aracı Alırken Yanındamı Verıolar Bılgılendırırsenız Sewınırım Bende 1 Hft Once Megan II Auth Sahıbı Oldum Buradakı Bılgılerden Faydalandım Bu ARada emegı Gecen Herkeze Tessekurler...
  • Tskurler Selımıye Ilgınden Oturu Bırde Dun Aksam Basıma Gelen Ilk Defa Yasadıgım Bı Durumu Yansıdıgım Acaba Baska Balatalarmı Bıtmıs Anlamadım Aracla Seyır Halınde Iken Isıklarda Durudum Vıtesıde Bosa Aldıkdıkdan Sonra Depraj Ve Frenden Cekdım bı 3 Sn Gıbı Bı Sure Sonra Kendı Kendıne Stop ettı Acaba Sebebı Nedır Bu Sabah Servıse Ugrucakdım Fakat Vaktım Olmadıgından dolayı Gıdemedım Bı Sure Sonra Tekrar Durdum Vıtesı Bosa Aldım Bekledıkden Sonra Tekrarlamadı Bı kac Kez Daha Denedım Olmadı Acaba Neden Stop Etıgını Anlamadım Ekranda da Herhangı Bı Hata Mesajı Yokdu Acaba Yakıtım Azdı [Tahmnıı 55 Km Gosterıodu Yakıt Durumu ] Ondan Dolayı Olabılırmı ?
  • geçenlerde bana da olmuştu araba tam stop edicekken yeşil ışık yandı arabanın iç ışıkları yandı bende anlamadım neden öyle oldu
  • baskı balatadan olsa aracın debriyajdan ayağını kaldırsan bile vitestekyen araç haraket etmez.. arada bir yapar meganlar takmayın:)
  • Birde arabanın kapıları açıkken müzik dinlediğimizde 15 dk sonra teyp oto.olarak kapanıyor.Herhalde aküyü yemesin diye.Bir başka özellik ise araba kilitliyken bagaj açma düğmesine basınca farlar oto. yerin durumuna göre kendini ayarlıyor(tabii xenon far ise)..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONRCNGTI -- 16 Nisan 2009; 21:09:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: o_can

Birde arabanın kapıları açıkken müzik dinlediğimizde 15 dk sonra teyp oto.olarak kapanıyor.Herhalde aküyü yemesin diye.Bir başka özellik ise araba kilitliyken bagaj açma düğmesine basınca farlar oto. yerin durumuna göre kendini ayarlıyor(tabii xenon far ise)..

teybi kapatması teybin kullanma kılavuzunda da yazıyor megané I'lerde de öyle...

ancak araçta kimse yokken bagaj açma düğmesinin far yüksekliğini ayarlaması mantığını anlayamadım ben
  • Ben de tam bilmiyorum neden ayarlıyor diyeFakat yaptılarsa bir bildikleri vardır..Ben her basmamda farlar bi aşağı bi yukarı gidiyor sonrada yerin durumuna göre konumlanıyor.
  • Herkese selamlar,

Arkadaşlar geçenlerde 2007 model 1.4 16v hb Megane aldık 2. el olarak. Dün akşam arabyı park edip kapattığımdan teyp üzerindeki tuşların ışığının sönmediğini farkettim. Aracı tekrar çalıştırdığımda ise teyp ışıkları normal haline dönüp kapalı olduğu için sönüyor. Yine arabayı kapattığımda ise ışıkları tekrar yanıyor.

Çok acil yardımlarınızı bekliyorum.
  • Öncelikle Herkesin Bu Paylaşımı İçin Teşekkür Ederim.... Size Birkaç Sorum Olacak...

Aracım 2005 Megane II Dynamique DCI

1. Aracın Arka Camları Bazen Kademeli Olarak İnip Çıkıyor, Bunu Nasıl Düzeltebilirim Kısayolu Nedir.?
    2. Aracın Göstrgesinde Km'si Yazıyor Bazende Ortalama Km Yazıyor (Ortalama 12,8) Gibi... Bu Göstergedeki Yazıları Nasıl Değiştirebilirim.( Mazot Bitmesine Kaç Km Var Vs.)

Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkür Ederim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aykut008

Öncelikle Herkesin Bu Paylaşımı İçin Teşekkür Ederim.... Size Birkaç Sorum Olacak...

1. Aracın Arka Camları Bazen Kademeli Olarak İnip Çıkıyor, Bunu Nasıl Düzeltebilirim Kısayolu Nedir.?
    2. Aracın Göstrgesinde Km'si Yazıyor Bazende Ortalama Km Yazıyor (Ortalama 12,8) Gibi... Bu Göstergedeki Yazıları Nasıl Değiştirebilirim.( Mazot Bitmesine Kaç Km Var Vs.)

size acilen bir megané II kullanma kılavuzu bulup okumanızı öneriyorum

1. cam açma kapama kumandaları 2 kademelidir. yani hafif basarsanız kademeli açılır, düğmeye tam basarsanız tek dokunuş açılır, yani örneğin 2 mm veya 4 mm basılabiliyor düğmeler

2. göstergedeki değerler yani yol bilgisayarı değerleri, silecek kolunun üzerindeki düğme ile basılır, sağ el orta parmağınızı direksiyonu tutarken silecek koluna götürün, parmağınız bulur düğmeyi
  • herkese merhaba 3 haftalık megan II sahibiyiz

bu bölümü çok sevdim paylaşımcı arkadaşlara teşekkürler faydalı bilgiler bir hayli fazla en kısa sürede bilmediklerimi deniyeceğim herkese kazasız cezasız sürüşler

• 1 kısayolda benden bilmeyenler için..

Sunroff ve çamlar açık bırakip kumandadan kapıları kapatma düğmesine 2 kere bastığınızda hem camlar hemde sunroff otomatik olarak kapanıyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

quote:

Orjinalden alıntı: Aykut008

Öncelikle Herkesin Bu Paylaşımı İçin Teşekkür Ederim.... Size Birkaç Sorum Olacak...

size acilen bir megané II kullanma kılavuzu bulup okumanızı öneriyorum

1. cam açma kapama kumandaları 2 kademelidir. yani hafif basarsanız kademeli açılır, düğmeye tam basarsanız tek dokunuş açılır, yani örneğin 2 mm veya 4 mm basılabiliyor düğmeler

2. göstergedeki değerler yani yol bilgisayarı değerleri, silecek kolunun üzerindeki düğme ile basılır, sağ el orta parmağınızı direksiyonu tutarken silecek koluna götürün, parmağınız bulur düğmeyi

Yardımın İçin Teşekkür Ederim En Kısa Sürede Deneyeceğim...
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.