Şimdi Ara

MEGANE II EXTREME KULLANICILARI BURAYA (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
2
Favori
72.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu aracı bana cazip kılan önemli birşeyde (en önemlisi tabi ki fiyattı) 6 hava yastığı ve N cap testinden 5 yıldız almış olması idi. Bu fiyata bu güvenlik veren başka marka varsa lütfen birileri söylesin.

Ayrı birşey; Buz üzerinde bolca gezinmek zorundayım ABS'nin devreye girdiğini görüyorum (hissediyorum) ancak EBV diye birşey var buzdayken tekerleklerin çekişinin değiştiğini hissedemedim ancak o da çok önemli birşey. Yani kış performansı mükemmel (tabi ki kar lastikleriyle).
    Orta direğin altlarında biryerlerde de Türk Malı Yazıyor o da ayrı bir güzellik (tamam denebilir ki % kaçı ancak % 100'ü yabancı olmadığı kesin).

Birde bir önceki yazımda aklıma geldi ancak söyleyemedim.
    Ford connecte niyetliydim ve bu forumda 40 küsür sayfa connect'i okudum çok değerli bilgi veren kişiler var ancak seviyenin yerlerde süründüğünü gördüm. Mesela Dacia klas bir araba değildir, ucuzdur ancak forumdaki yazıları bayağı bir seviyeli (araca ve kullanıcılarına saygılıyım), fakat connect'çiler sayesinde bu araçtan vaz geçtim sağ olsunlar.
    Saygılarımla...

• 6 hava yastığı var evet. 2 si önde (sürücü-yolcu), 2 si arka koltukları sağ ve sol üstünde...
    Diğer ikisi nerede acaba, ben bulamadım da:))

quote:

Orjinalden alıntı: kırmızı2004

Bu aracı bana cazip kılan önemli birşeyde (en önemlisi tabi ki fiyattı) 6 hava yastığı ve N cap testinden 5 yıldız almış olması idi. Bu fiyata bu güvenlik veren başka marka varsa lütfen birileri söylesin.

Ayrı birşey; Buz üzerinde bolca gezinmek zorundayım ABS'nin devreye girdiğini görüyorum (hissediyorum) ancak EBV diye birşey var buzdayken tekerleklerin çekişinin değiştiğini hissedemedim ancak o da çok önemli birşey. Yani kış performansı mükemmel (tabi ki kar lastikleriyle).
    Orta direğin altlarında biryerlerde de Türk Malı Yazıyor o da ayrı bir güzellik (tamam denebilir ki % kaçı ancak % 100'ü yabancı olmadığı kesin).

Birde bir önceki yazımda aklıma geldi ancak söyleyemedim.
    Ford connecte niyetliydim ve bu forumda 40 küsür sayfa connect'i okudum çok değerli bilgi veren kişiler var ancak seviyenin yerlerde süründüğünü gördüm. Mesela Dacia klas bir araba değildir, ucuzdur ancak forumdaki yazıları bayağı bir seviyeli (araca ve kullanıcılarına saygılıyım), fakat connect'çiler sayesinde bu araçtan vaz geçtim sağ olsunlar.
    Saygılarımla...

• Kalan ikiside ön koltukların yanında plastik kısımlarda
  • Airbag yazmıyor koltuk kenarlarında?
  • quote:

Orjinalden alıntı: unsal28

Airbag yazmıyor koltuk kenarlarında?

meganelerin tüm versiyonların 6 airbag standart
  • Tamam 6 airbag standart. Ama koltuk kenarlarında yazmıyor. Direkte mi, yoksa koltuk kenasında mı belli değil. Eğer irekte ise, neden koltuklara kılıf taktırmıyorlar airbag açılmaz diye?:)))) Koltuk kenarlarında ise neden yeri belli olmuyor veya airbag yazmıyor?:)))
  • bende eski kasa corollamı (d-4d) satıp extrem dizel alacaktım....
    araba nın dış görünüşü çok güzel..oturaklı...ağır duruyor...fiyatı da çok uygundu...
    1-2 ay önceydi sanırım...33.000 + 300 ytl ye anlaşmıştık..+300 ytl orjinal kol dayamasını takacaklardı..
    ama cesaraet edemedim...olmadı..kısmet değilmiş...ama keşke geçen sene corollayı almasaydım.. bunu alırdım..geçen sene eski kasa corollayı da dizel 32 000 e almıştım.baz model..
  • dayıma 80hp dizel aldık tüm seri içindeki en güzel versiyon fiyat tatmin oranı mükemmel ayrıca recaro tipi siyah koltuklar harika.
  • boşuna uğraşmayın mgn2 exterem tüm standart özelikler S harfi standart özellikler
    AKTİF VE PASİF GÜVENLİK Extreme

ABS + EBV S
    Acil Fren Destek Sistemi (AFU) S
    Ani Durmalarda 4'lü Flaşörlerin Otomatik Yanması S
    Çift Kademeli Sürücü ve Ön Yolcu Hava Yastığı S
    Güç Limitörlü Arka Emniyet Kemerleri S
    Hareket Halinde Kapıların Otomatik Kilitlenmesi S
    Kumanda ile Açılan Elektronik Motor Kilidi (Immobiliser) S
    Perde Hava Yastıkları S
    Virgül Tipi 3 Adet Arka Koltuk Başlığı S
    Yan Hava Yastıkları S
    Yükseklik Ayarlı Ön Koltuk Başlıkları S
    Yükseklik Ayarlı ve Güç Limitörlü Ön Emniyet Kemerleri S
    ESTETİK VE DIŞ EKİPMANLAR Extreme
    Çift Optik Halojen Farlar S
    Gövde Rengi Kapı Kolları S
    Gövde Rengi Tamponlar S
    Gövde Rengi Yan Aynalar S
    Gövde Rengi Yan Çıtalar + Koruma Bandı S
    Sis Farları S
    'Tuxedo' Tipi Alüminyum Alaşımlı Jantlar (205/55 R16) S

KONFOR VE İÇ EKİPMANLAR Extreme
    1/3 - 2/3 Katlanabilir Arka Koltuk S
    4x15 W Radyo-Mono CD (4 hoparlör + 2 tweeter) S
    Akıllı Ön Cam Silecekleri S
    Değişken Takviyeli Direksiyon S
    Elektrikli Ön Camlar, Sürücü Tarafı Tek Dokunuşla Açılıp Kapanabilen S
    Far Yükseklik Ayarı S
    Klima S
    Polen Filtresi S
    Refakatçi Aydınlatma (Follow-me home) S
    Renault Card Sistemi (Anahtarsız Sistem) S
    Renkli Camlar S
    Soğutmalı Torpido Gözü S
    Sürücü Koltuğu Yükseklik Ayarı S
    Türkçe Uyarı Ekranı S
    Yol Bilgisayarı S
    Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Direksiyon S

• surucu ve yolcu hava yastigi
    yan hava yastiklari
    perde hava yastiklari.

yan hava yastiklari, koltugun kapi tarafinda yaklasik 15 cm capinda on tarafa dogru aciliyor ve koltuk altinizdan belinize kadar olan yeri koruyor

perde hava yastiklarida yan camlarin boylu boyunca tavandan aciliyor ve yaklasik olarak camin alt hizasina kadar aciliyor.

cok ise yarayan birsey, 2 hafta once yaptigim kazadan hic yara almadan kurtulmami sagladi, ozellikle basimi vurmami engelledigi icin. bundan daha onemlisi ise emniyet kemerinizi takmaniz, yoksa ne hava yastiginiz acilir nede acilsa bir ise yarar.

http://forum.donanimhaber.com/m_20314354/tm.htm
  • ya arkadaşlar niye ayrıldınız ya ne güzel megane II bölümümüz vardı
  • Devam eidyor orası da:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: unsal28

Tamam 6 airbag standart. Ama koltuk kenarlarında yazmıyor. Direkte mi, yoksa koltuk kenasında mı belli değil. Eğer irekte ise, neden koltuklara kılıf taktırmıyorlar airbag açılmaz diye?:)))) Koltuk kenarlarında ise neden yeri belli olmuyor veya airbag yazmıyor?:)))

koltukta airbag diye yazar
  • burası bayağı iyi oldu.canım sıkılıyordu kimse extreme almıyormu diye. yoksa dedim millet benim gibi arabayı aldıktan sonra "yaw 3 milyar daha verip expresson plus paket mi alsaydım" mı diyor diye düşünüyordum. şimdi moralim yerine geldi.

yukardaki örnekte cem yılmazın "astra yı satıp vectra mı alsam" düşüncesine benzedi
  • Bugün yeni plakamıda taktım arkadaşlar. Nihayet işlemler sonlandı. Brodway den sonra mersedesten güzel valla arabam. Birde şu kullanma klavuzuna ulaşsam internetten. Bulamazsam son çare Renault a yazacağım. Birde havalar soğuk ondanmı yoksa benimkimdemi var bilmem stabilize yolda torpidonun üslerinden bir yerden ses geliyor. Böyle lukurtu gibi bir ses. onbin bakımına gidince onuda sorarım belki hallederler.
  • Hayırlı olsun, güle güle kullan:)

quote:

Orjinalden alıntı: winston20

Bugün yeni plakamıda taktım arkadaşlar. Nihayet işlemler sonlandı. Brodway den sonra mersedesten güzel valla arabam. Birde şu kullanma klavuzuna ulaşsam internetten. Bulamazsam son çare Renault a yazacağım. Birde havalar soğuk ondanmı yoksa benimkimdemi var bilmem stabilize yolda torpidonun üslerinden bir yerden ses geliyor. Böyle lukurtu gibi bir ses. onbin bakımına gidince onuda sorarım belki hallederler.
  • Sn.; winston20 arkadaş
    Öncelikle hayırlı olsun.
    Sizde benim gibi Broadway'den terfi etmişsiniz. Dediğiniz gibi mersedes gibi hatta uçak gibi geliyor insana.
    Bu arada dikkatimi çeken bir şey Broadway ile tüketimleri aynı zaten fabrika verilerinide kıyaslıyınca aynı gözüküyordu. Teknoloji amma ilerlemiş. Fakat Broadway gazlıydı bu sebeple yakıt masrafı iki katı oldu bu da ayrı bir konu. Bu aracı Broadway ile kıyaslayınca arkadaşlar dalga geçiyorlar ancak bildiğim oydu napalım.
    Broadway'e göre müthiş bir yol hakimiyeti var.
    İnsan kendini güvenli hissediyor. Arada uçurum var.
    Genişlik ve konfor müthiş.
    Atak bir araç. Ancak Broadway'de seri idi.
    Broadway 25 tl ile 150 km giderdi bu ise 50 tl ile sanırım aynı yolu yapıyor.
    Broadway'in de hakkını yemeyelim yıllarca gık demediydi dağa bayıra gider sorun çıkartmazdı.
    Saygılarımla...
  • Gazlı Broadway ile 25 yakıyorsundur. Broadway in benzin tüketimi ile kıyaslarsan, Megane daha ekonomik bile olabilir.
  • valla bende broadwayden geçtim megana 97 ilk eldi 10 yıl boyunca lastik akü eksoz haricinde bide tabiki bakımları hiçbi masrafı olmadı bana.. broadwayin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yirthan

valla bende broadwayden geçtim megana 97 ilk eldi 10 yıl boyunca lastik akü eksoz haricinde bide tabiki bakımları hiçbi masrafı olmadı bana.. broadwayin...

Kesinlikle doğru
    En büyük masrafı cam motoru ve krikosu olduydu o da kesinlikle üç haneli bir rakam değildi.
    Diğer masrafları cebinizdeki bozuk paralarla halledebiliyordunuz. (kesinlikle abartı yoktur)

Ha tabi sağlam arabamı malesefki değil.

unsal28
    "Gazlı Broadway ile 25 yakıyorsundur. Broadway in benzin tüketimi ile kıyaslarsan, Megane daha ekonomik bile olabilir. "

Daha tam ölçemedim ancak (nasıl ölçeceğimide bilmiyorum ya) sanırım Broadway'in benzininden birazcık daha az olabilir (fabrika verileri aynı olsada en azından 15 yıllık motor Broadway'in yakışı fabrika verilerinin üzerinde olmalı)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.