Şimdi Ara

MEGANE II DİZEL SORUNLU MU?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
17.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2005-207 arası MEGÂNE II DYN Dizel araç ile 2005-2007 Ford Focus TDCI arasında kalmış durumdayım. Çevremden pek çok insan Megane ların sorunlu olduğunu, alanların pişman olduklarını söylüyor. Ben hiç kullanmadım ama sizlerin fikirleri benim için önemli.

• kim diyorsa bilmeden kullanmadan diyor..
  • Bilen biri anlatsa.
  • kardeş ben o deidğin 2 aracı da kendi şahsım olarak kulanmadım zati tüm yorum yapanlar kulanıp yazma gibide bir ihtimal olmadığından sana kendi görüşlerimi yani bu araçları kulanan arkadaşların ve gördüğüm şeyleri yazayım.ben 2 ci el araçta asla dizelden yana deilim öncelikle bunu belitmek isterim,dizel araca benim görüşüm sadec sıfır alınıyorsa binilir,nedeni şudur dizel motorlar ortalama 3 yıldan sonra veyada 100 bin ve 150 bin km den sonra belirli sorunlar çıkarmakta dır(çok titiz kulananlar ve piskopatça araca bakanlar hariç)dizel motorlarında tamir süresi parçası işçiliği olsun benzinli motorlara nazaran daha karışık ve masraflı olmaktadır,bizim arkadaşlarda bi kaç ben bu tür örnek gördüm adamlar arabaları hep idareten geçici olarak yaptırıp sattılar,sonrası ne oldu?ne olacak alan vatandaşın kısa sürede elinde patlıyacak ve yazık yani.benzinli bir motordada bunlar olabilri ama en azından tamir fiyatı ve işçiliği dizele nazaran yarı yarıya sayılır.ben o yüzden dizel aracı helede 2 ci elde asla tafsiye etmem.benzi alıp binmek çok daha mantıklı en azından lpg takarsın.tabi seçim sizindir yinede dizel araç alınacaksa 2ci el olarak iki defa düşünüp hareket etmek lazım,sıfır al dizel lafım yok ama sıfırda alsan en fazla 3 seen bineceksin dizele.marka olarakta türkiye şartlarını düşünerek sana RENAULT u tafsiye ederim kardeş.umarım anlatabilmişimdir....teşekkürler

• Aslında bende benzinli alma taraftarıydım ama etrafimdaki arkadaslar cok geziyorsun dizel al diyorlar. LPG taktirmayi dusunemiyorum zira ailemle surekli buyuk alisveris merkezlerine gidiyoruz, hatta isyerimdeki otopark a bile LPG li araclar alinmiyor.

90,000 KM de 2006 Focus TDCI Trend icin 19.500 TL fiyat verdi biri, sahibinden.com uzerinden. Birde 2006 Dyn. 86,000 KM de Megâne var, bunun icin 19,000 istiyor kullanicisi. Her ikisindede degisen boyanan yok(mus. serviste baktiracaz tabi) Bu araclarin servislerinde bahsettigin turde sorunlari da tespit edebilecek detayli bir check-up yaptiramaz miyim? En azindan 150-200 veririz servise ama gereksiz basimiz agrimaz sonrasinda.

Benim seat ibiza icin zamaninda ucretsiz check-up yapmislardi, gerci sorun cikmamisti ama raporda enjektorlerden, rotil baslarina bir dolu detay vardi.
  • kardeş servislerde araca bakılırken araçta o an sorun yoksa bu sorun geçici olarakta yapılıp o an sorunsuz çalışıyosa bunu hiç bis erviste bilgisayarda bilmez.o an araçtaki sorun devam edecekki servis elemanı ve bilgisayarı bunu görecek.dizele dediğim gibi 2 kere düşünüp karar verin helede 2 ci elde 100 bini devirmiş araçlarda.zati şu 3+ yaşı geçmiş dizel arabaları alanlara hiç aklım ermiyo..boyle dedim diye bana şimdi kamyon vs arçları örnek vermeyinde..lafım sadece binek araçlara yöneliktir...teşekkürler
  • valla yıllarca hem dizelde hemde lpgli araçta uzun km ler yapmış ve şuanda renaultun hem dizeline hemde benzinlisine sahip birisi olarak; ben ikinci el dizelden korkarım, bunun sebebide araçların öyle 100 bin km den sora araıza çıkartması felan değil.. kullanan kişinin %90 Dizel aracı kullanmayı bilmemesinden kaynaklanıyor.. fordun dizeline sıfır alsan bile yaklaşma çünkü fordun 1.8 TDCI motoru dışındaki bütün dizel araçlarında Peugeot motoru var.. başın çok ama çok ağrır.. fiestalar hep dökülüyor neden.. çünkü üzerinde peugeot motoru var.. dizel alacaksan 30.000 Km yi geçmemiş olsun.. biz renaultun dizelleriyle 400.000 Km yapan araçlar biliyoruz.. bu iş araca bakmaya ve kullanmaya bağlı.. ama ne yazıkki türkiyede dizel kullanmayı bilen yok.. LPG meselesine gelince.. Babamda megane II Privilage Faz 2 var 15 DCI 100 bg sıfır aldı 2008 de, şehir içinde 6- 6,9 LT /100 Km yakıyor.. bende ise Scenic II var LPG li.. Stepne yerine taktırdım. zaten stepneye ihtiyacım olmuyor. olsa bile aracımda elektrikli pompa var, kasko var (ücretsiz çekiyor) dolum ağzınıda tamponun altına gizlettim.. herzaman kapalı otoparklara gidiriyorum, hiç sıkıntı yok.. benim aracım 12 - 12,6 Lt gaz yakıyor şehir içinde.. oda yani dur kalklı trafikte, yaktığı benzin hariç.. 3 - 4 depoda 10 TL lik te benzin yakıyor...yani dizelden ortalama 30 kr felan daha fazla.. ama şöyle düşün dizele alırken vereceğin fazladan fark, dizelin çok km yapmış olması, ve benzinli arabanın dizelden daha fazla olması gibi avantajlar gazı daha çekici yapıyor.. Ben zavolli taktırdım.. sanada tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LahanaSever -- 9 Nisan 2009; 17:48:17 >

• quote:

Orjinalden alıntı: altugerbasi

Aslında bende benzinli alma taraftarıydım ama etrafimdaki arkadaslar cok geziyorsun dizel al diyorlar. LPG taktirmayi dusunemiyorum zira ailemle surekli buyuk alisveris merkezlerine gidiyoruz, hatta isyerimdeki otopark a bile LPG li araclar alinmiyor.

90,000 KM de 2006 Focus TDCI Trend icin 19.500 TL fiyat verdi biri, sahibinden.com uzerinden. Birde 2006 Dyn. 86,000 KM de Megâne var, bunun icin 19,000 istiyor kullanicisi. Her ikisindede degisen boyanan yok(mus. serviste baktiracaz tabi) Bu araclarin servislerinde bahsettigin turde sorunlari da tespit edebilecek detayli bir check-up yaptiramaz miyim? En azindan 150-200 veririz servise ama gereksiz basimiz agrimaz sonrasinda.

Benim seat ibiza icin zamaninda ucretsiz check-up yapmislardi, gerci sorun cikmamisti ama raporda enjektorlerden, rotil baslarina bir dolu detay vardi.

Fordun dizelleri dökülüyor hiç yaklasma derim renonun1.5dCi motoru gayet basarılı bir motor forda yaklasma derim.

• ben 2 yıldır megane kullanıyorum geçtiğimiz yaz babam 2006 model focus dizel getirdi arasında gerçekten fark war bi kere focusun amortisötleri harika yolu hissettirmiyor ve frenleri daha iyi megane da abs çok çabuk devreye gidiyo ve fren mesafesi uzuyo şuan senin yerinde olsam focus alırım 2 arabayıda öldüresiye testte ettim herşey bakımından focus bu arada focu full+full dü (oto.vites+sunrooff) wardı
  • megane 2 lerde genelde enbüyük problemler şunlardır:
    kapılardan ses gelir ve tıkırtı yapar.bu sesi asfalt yollarda bile duyarsın bozuk yolları artık sen düşün?
    direksiyondan vuruntu sesi özellikle patika yollarda
    frene bastığın zaman ses
    fren pedalı ve debriyaj pedallarında ses
    kapı camlarından açılıp kapanırken ve hatta kapalıyken bile ses
    ön dashborddan ses
    yani anlayacağın kulaklarında pamukla aracı kullanırsan sorun olmaz.
    bunun dışında mekanik olarak sağlam araçlardır.çok az yakarlar 5.3 lt/100 ortalama şehir içi.eğer araç kullanırken orasından burasından ses gelmesini problem yapmassan son derece iyi bir araç olduğunu söyleyebilirim.ancak bunu söylerken benim sese karşı tahammülüm olmadığından ve bu sorunlarını çözemediğimden satmaya karar verdim
  • quote:

Orjinalden alıntı: aliki

megane 2 lerde genelde enbüyük problemler şunlardır:
    kapılardan ses gelir ve tıkırtı yapar.bu sesi asfalt yollarda bile duyarsın bozuk yolları artık sen düşün?
    direksiyondan vuruntu sesi özellikle patika yollarda
    frene bastığın zaman ses
    fren pedalı ve debriyaj pedallarında ses
    kapı camlarından açılıp kapanırken ve hatta kapalıyken bile ses
    ön dashborddan ses
    yani anlayacağın kulaklarında pamukla aracı kullanırsan sorun olmaz.
    bunun dışında mekanik olarak sağlam araçlardır.çok az yakarlar 5.3 lt/100 ortalama şehir içi.eğer araç kullanırken orasından burasından ses gelmesini problem yapmassan son derece iyi bir araç olduğunu söyleyebilirim.ancak bunu söylerken benim sese karşı tahammülüm olmadığından ve bu sorunlarını çözemediğimden satmaya karar verdim

Aynen katılmakla birlikte bu şikayetler bir çok arabada da var.Ben 4 yıl kullandım ve hiç bir problemle karşılaşmadım.Yeni Laguna alınca sattım.yakıt olarak mükemmeldi.

• şu an bizde focus 2005 tdci var.4 sene bitmek üzere.120bin km oldu.hala motoru olsun kendisi olsun performansında hiç kayıp yok.bunda aldığımızdan beri eurodizel kullanmamızında büyük ihtimalle etkisi çoktur.aracın tek kusuru araçın içine biraz rüzgar sesi alması.onuda kusurdan saymamak lazım pek fazla
    ama ikinci elde dizele güven olmaz diyorlar.kimin araca ne tür benzin kullandığını bilemezsiniz.aldıktan sonra çok büyük sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz var
  • Ben 4 senedir megane HB full kulanıyorum. Şu anda 115.000 KM'de. Hiç şikayetim olmadı. Sadece şu anda xenon farımın biri değişecek. İçine ses alması ve tıkırtı olayı bende yok. Hergün kullanıyorum. 3 km bozuk yolum var. Gelecek ay değiştireceğim. Alacağım araba da Megane 3 Coupe.....

• @car33 harika bi araba alıcaksın şimdiden hayırlı olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: rallyman23

@car33 harika bi araba alıcaksın şimdiden hayırlı olsun

Ben de şimdiden teşekkür ederim. İnşaallah alacağız. Umarım ki bir aksilik olmaz.............
  • Arkadaşım 2008 model expression sedan plus paketli 80 lik dizeli 15 ay 18.000 km kullandım yukarıda söylenen problemlerden hiç biriyle karşılaşmadım. Son derece sessiz ve konforlu bi araçtı. Yakıt tüketimine gelince gerçekten çok iyiydi 50 liralık mazotla 400 km yol gidiyordu
    Daha önceki arabamın (Mazda 323 1.5 benzinli) 50 liralık benzinle 150 km gittiği düşünülürse fark ortaya çıkar. Ayrıca aracın motor performansını eleştirenler galiba bu araca hiç binmeyenler. Özellikle yokuşlarda verdiği haz gerçekten mükemmeldi.Benim içime sinmeyen tek şey yumuşak süspansiyon (bu bazıları için tercih sebebidir) yüzünden fazlaca yana yatmasıydı.yani aracın yol tutuşu beni memnun etmedi. ha birde fabrika çıkışı gelen goodyear nct 5 ler ıslak yolda tek kelimeyle faciaydı. bir takım kış lastiği aldım arabanın yol tutuş karakteri tamamen değişti.
    sürdüğüm araçlar içinde kullanması en kolay olanıydı.
    eskileri bilmem ama 2007 ve üstü olanlar kesinlikle alınabilir.ben aracımı bir üst sınıf araç aldığım için sattım.

• evet bu araç hakkında yorum yapanlar ya aracını iki üç el değiştirdikten sonra alanlar yada hiç binmemişler.. evet konsoldan felan tıkırtılar geliyordu ama garantiye götürdük değişti.. fordun sessiz bir araç olduğunu söylemek çok yanlış bence.. kesinlikle fordun bütün arabalarında inanılmaz derece fazla motor sesi duyuyorsunuz.. kapı fitilleri 5 kuruş etmez.. 140 tan sonra bizim ford Connect ki üstelikte daha 10.000 Km de iken baya yüksek seste bir uğultu yapıyordu. garantiden değiştirelim dedik, yinede kesilmedi.. bizim arkadaşlarda focus kullananlar var.. onlarında ortak lafı. izolasyon sıfır..
  • 2005 dizel dynamic megan 2 almayı düşünüyorum. Km si 130.000 fiyatı 19.750 ne dersiniz, uygun mu alayım mı. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Aslında acil yardım gerek yarın görüşmeye gideceğiz. Burada yazanlardan sonra biraz işkillendim. Lütfen görüş belirtin.
  • ağzı olan konuşuyor.herkes bir şey der sen işine bak hiç bir sorun çıkmaz inşallah.
  • kilometre fazla bence dizelde kullanmayı bilen adam olmadığı için 60.000 km yi geçmemiş bir araç yada benzinli bir araç alıp LPG taktırın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.