Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (984. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 982983984985986
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LENCER
    Birader bir kaç ün önce yag degişim yapılmış ama ekran sıfırlanmamış.Yoksa sıfırladın üç günde 2232 km mi yaptın nasıl oldu.

yeni olmasından kasıt 2-3 ay oldu.servisde 15000 olarak ayarlandı şimdi 12000 lerde.sanırım o ikaz bütün araçlarda var gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Passenger

quote:

Birader bir kaç ün önce yag degişim yapılmış ama ekran sıfırlanmamış.Yoksa sıfırladın üç günde 2232 km mi yaptın nasıl oldu.

yeni olmasından kasıt 2-3 ay oldu.servisde 15000 olarak ayarlandı şimdi 12000 lerde.sanırım o ikaz bütün araçlarda var gibi.

O uyarının olmaması lazım. Benim araç dizel, 10.000 KM'de bir bakım olur. 9.000 KM gibi olduğunda uyarı veriyor. Artık iyice 10.000 ya da üzerine çıkarsam direkt uyarı yazısı kalıyor ekranda ve başka bilgilere ( anlık tüketim vs. ) geçiş yapsam bile bir süre sonra tekrar uyarı ekranına dönüş yapıyor. Servisi arayıp durumu bildirirseniz sizi bilgilendirip uyarı yazısının giderilmesini sağlayacaklardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcil

Teşekkür Ederim.

Aslında benim Forum giriş sayfam o baştaki ana sayfa ama gözden kaçmış yada dikkat etmedim herhalde.

Rica ederim. Dediğiniz gibi gözden kaçıyor bazen bilgiler.
    Sorunu çözüme ulaştırdığınızda buradan paylaşabilir misiniz? En azından aynı sıkıntıya sahip arkadaşlar olursa onlara referans olabilir çözüm yolu.
  • arkadaşlar merhaba 2008 megane 2 1.5 dci aracım var.145 binde genel bakıma girmesine rağmen (şu an 150 bin kmde) aracım 6.6 yakıyor ve basarsam da ort tüketim değişmiyor gaz pedalının altında yumurta varmış gibi az bassam da 6.6 yakıyor.fabrika verileri ile arasında hemen hemen 1 lt fazla yakıyorum sizce bu değer normal mi yoksa ben mi mimleniyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sys3434

arkadaşlar merhaba 2008 megane 2 1.5 dci aracım var.145 binde genel bakıma girmesine rağmen (şu an 150 bin kmde) aracım 6.6 yakıyor ve basarsam da ort tüketim değişmiyor gaz pedalının altında yumurta varmış gibi az bassam da 6.6 yakıyor.fabrika verileri ile arasında hemen hemen 1 lt fazla yakıyorum sizce bu değer normal mi yoksa ben mi mimleniyorum?

Yol bilgisayarında ortalama hızın ne gösteriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qube26

quote:

Orijinalden alıntı: The Passenger

quote:

O uyarının olmaması lazım. Benim araç dizel, 10.000 KM'de bir bakım olur. 9.000 KM gibi olduğunda uyarı veriyor. Artık iyice 10.000 ya da üzerine çıkarsam direkt uyarı yazısı kalıyor ekranda ve başka bilgilere ( anlık tüketim vs. ) geçiş yapsam bile bir süre sonra tekrar uyarı ekranına dönüş yapıyor. Servisi arayıp durumu bildirirseniz sizi bilgilendirip uyarı yazısının giderilmesini sağlayacaklardır.

Bende yeni değiştim yağı ama sonrasında bu uyarı çıkmamıştı.
    Bence sıfırlanmadı yol bilisayarı.Gerçi Forumda daha tecrubeli arkadaşlar var ama....

• quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

arkadaşlar merhaba 2008 megane 2 1.5 dci aracım var.145 binde genel bakıma girmesine rağmen (şu an 150 bin kmde) aracım 6.6 yakıyor ve basarsam da ort tüketim değişmiyor gaz pedalının altında yumurta varmış gibi az bassam da 6.6 yakıyor.fabrika verileri ile arasında hemen hemen 1 lt fazla yakıyorum sizce bu değer normal mi yoksa ben mi mimleniyorum?

Yol bilgisayarında ortalama hızın ne gösteriyor?

25,3 bazen de 23 küsür ama genelde 25.3
  • quote:

Ya gaza çok basıyor devirsiz kullanıyorsun ya da bir problem var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

Ya gaza çok basıyor devirsiz kullanıyorsun ya da bir problem var.

2000 deviri geçmeyecek şekilde vites değişiyorum çok problem değil ancak kafama takıldığından sordum

• Geçmiş olsun aracın 2. sahibimisiniz?
  • Selam arkadaşlar.
    2008 model Megane 2 1,5 dci 100 bg expression plus araç aldım.
    Araç 163,000 km de. Aracın triger SET değişimi ve yağ bakımı için servis fiyatları ne arlıktadır acaba? Sanayi ustası, özel servis yada yetkili servis mi tavsiye edersiniz?
    Bu işlemler için fiyat bilgisi verebilecek birileri var mı aramızda?

Saygılar.
  • Arkadaşlar
    Dün ailece canakkale gezisi yaptik gidis gelis toplam 680 km. oncelikle gitme firsati olmamis arkadaslara siddetle tavsiye ederim mutlaka gitsinler milli mucadele ruhunun en yuksek seviyeye ulastigi yerlerden.
    Yapilan yol. 680 km
    3 yetiskin 1 cocuk yolcu ve gunubirlik bagaj
    Harcanan yakit 45 lt super 95 oktan benzin shell 4.74 TL den alindi.
    Ortalama yakit 6.6 lt/100 km
    Hiz ortalamasi 60km/saat
    Imzamdaki arac
    Edit.uydunet arizasi nedeni ile mobilden yaziyorum imla yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aracımın fiyatını düşürdüm. Son fiyat 20.000 TL tertemiz araçtır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-megane-ii-hb-1.5-dci-orjinal-masrafsiz-116707665/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: brus77

Selam arkadaşlar.
    Araç 163,000 km de. Aracın triger SET değişimi ve yağ bakımı için servis fiyatları ne arlıktadır acaba? Sanayi ustası, özel servis yada yetkili servis mi tavsiye edersiniz?

Saygılar.

Ne kadar aldın aracı? Kazasız orjinal 125bin km aracımı satıyorum da ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgokhan1985

quote:

Orijinalden alıntı: brus77

Selam arkadaşlar.

Saygılar.

Ne kadar aldın aracı? Kazasız orjinal 125bin km aracımı satıyorum da ben.

25.500 TL ye aldım. Alırken de fenni ve egzost muayenelerini yaptırttım aldığım yere.
    59 plaka
  • quote:

Orijinalden alıntı: korner12

Arkadaşlar aracımın fiyatını düşürdüm. Son fiyat 20.000 TL tertemiz araçtır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-megane-ii-hb-1.5-dci-orjinal-masrafsiz-116707665/detay/

Arkadaslar bu araci yakindan gördùm cok temiz kullanilmis ve km sini göstermeyen bir arac.megane hb almayi dûsúnenler mutlaka bu araca baksinlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

Orijinalden alıntı: korner12

Arkadaşlar aracımın fiyatını düşürdüm. Son fiyat 20.000 TL tertemiz araçtır.

Arkadaslar bu araci yakindan gördùm cok temiz kullanilmis ve km sini göstermeyen bir arac.megane hb almayi dûsúnenler mutlaka bu araca baksinlar

Evet valla arkadaşla hem sanayide hem de oto pazarında karşılaştık iyi tesadüf oldu Bu da arabam.com da ki ilan

http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/4280843

• quote:

Orijinalden alıntı: topal0750

düğmeye daha uzun süre basmalısın önce yanıp sönmeye başlar daha sonra yağ değişimi 15000 km yazar bunu görene kadar elini çekme parmağın acıyabilir altına ben araya bez koyup yapıyorum

teşekkürler işe yaradı
  • quote:

Orijinalden alıntı: topal0750

düğmeye daha uzun süre basmalısın önce yanıp sönmeye başlar daha sonra yağ değişimi 15000 km yazar bunu görene kadar elini çekme parmağın acıyabilir altına ben araya bez koyup yapıyorum

teşekkürler epey işime yaradı
  • Dün sağolsun Peder Arabanın 120.000 bakımını yaptırdı meshur ustamda.

triger seti.
    devir daim pompası
    Antfiriz
    Conta
    yağlar
    orinal filtreler ve işçilik bana 520 TL ye mal oldu.

BOSH 670 tl gibi bir fiyat istemişti.

Sıra geldi Lastiklere Nisan Ayında da lastikleri aradan çıkartcam inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 982983984985986
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.