Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (978. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 976977978979980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wetssss -- 26 Şubat 2013; 22:21:02 >
  • megane 2 aracını tuplu kullananlara tavsıye...

lpg bujisi diye bi sey duyuordum ancak pek mantıklı gelmıyordu bı arkadasım aldı taktı ve sureklı ovguyle bahsediyordu...

dayanamadım aldım

sonuç mukemmel yakıt dustu ve perf kesınlıkle arttı...tavsıye ederım

almak ısteyenlere aldıgım marka ve modelı yazarım

bu arada aralık 0,7 mm ve bujıler yanmaması ıçın ucu ırıdyum yapılmıs....
  • Merhabalar.

Çok acil cevap arıyorum. Hayırlısıyla kafama yattı aranıza katılmak isterim. Bütçemiz maksimum 20-21 civarı. Megane 2 Hb düşünüyoruz. Yalnız çok fazla kronik sorunu var diyenler var. Ben 1.6 olmasını biraz basınca gitmesini istiyorum. Bu yüzden 1.6 lpg li düşünüyorum. Siteleri gezerken 2010-2011 yıllarındaki konularda 20.000 'e temiz bulunur yazanları gördüm şuanki fiyatlar artmış mı?

Aklımdaki 2 soru işareti var. Kronik sorunlar canımı sıkar mı? Bu airbag direksiyon vs sorunlarını duydum. İkincisi ise bu fiyata temizini bulabilir miyim?

En önemlisi bu saatten sonra 2004 civarı Megane 2 almak mantıklı mı?

Cevaplarınızı bekliyorum. Sizler kararımı belirleyeceksiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatihMehmet*

Merhabalar.

Çok acil cevap arıyorum. Hayırlısıyla kafama yattı aranıza katılmak isterim. Bütçemiz maksimum 20-21 civarı. Megane 2 Hb düşünüyoruz. Yalnız çok fazla kronik sorunu var diyenler var. Ben 1.6 olmasını biraz basınca gitmesini istiyorum. Bu yüzden 1.6 lpg li düşünüyorum. Siteleri gezerken 2010-2011 yıllarındaki konularda 20.000 'e temiz bulunur yazanları gördüm şuanki fiyatlar artmış mı?

Aklımdaki 2 soru işareti var. Kronik sorunlar canımı sıkar mı? Bu airbag direksiyon vs sorunlarını duydum. İkincisi ise bu fiyata temizini bulabilir miyim?

En önemlisi bu saatten sonra 2004 civarı Megane 2 almak mantıklı mı?

Cevaplarınızı bekliyorum. Sizler kararımı belirleyeceksiniz

Öncelikle şimdiden hayırlısı olsun diyelim. Megane 2'lerin piyasası değişken olmasına rağmen şuan genel anlamda bir artış var diyebilirim. Özellikle kazasız düşük km'li araçlar "aranan" hale geldi. Ama yinede araştırırsanız bütçenize göre uygun bir megane 2 bulabilirsiniz.

Kronik sorunları var mı dersen, elbette var. Zaten kronik sorunu olmayan araç ben duymadım. Ama allahtan araçlarımızdaki kronik sorunlar genelde el becerisi ile çözülebilecek şeyler. Masraf çıkartacak ağır arızalar yok, bu konuda içiniz rahat olsun.

Megane 2 almak mantıklı mı konusunda ise size bir önerim var. Sahibinden.com'a girin, yeni yayınlanmış uygun fiyatlı ilanları favorinize ekleyin ve izleyin bakın kaç günde satılıyor. Gerisine de siz karar verin

• quote:

seizure

Hocam çok teşekkürler. Benim aklıma çok yatan bir araçtı. Hb arıyorum ve bana göre gayet hoş bir tipi var.

Herkes kronik sorunlu diyordu ama ne olduğundan bahseden hiç olmadı. Içime su serptiniz :)

Dynamique donanım almak istiyorum. Temiz az km li bulmak için 20.000 bütçe yetersiz mi kalıyor? Ne kadar daha çıkmalıyım? Çıkmak istemiyorum ama mecbursak deneriz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkeze merhaba cok faydali paylasimlari buldugum bu bölümde bir derdime care yada bir fikir ariyorum.
    Benim aracim Renault Megane II 1.6 16v Grandtour 2004 Model 147.000Km aracta söyle bir sorun var ilk kalkista (yavas kalkis) sag ön taraftan yada mevkiyi tam olarak bilemiyorum ardi arkasina tak tak tak diye ses geliyor 20km yada yeterince hizlaninca geciyor cok fazla sürmüyor 10-15 saniye kadar. bir fikri yada daha önce basina gelen oldumu? tamirci bir arkdasim var sanzimandan gelebilecegini söyledi ama emin degilim dedi bir fikri olan varmi? eger masrafi agir birsey ise arabayi satmayi düsünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktaa

bizim millet renault tan kazık yemekten bıkmadı ,
    20 milyarı megan a vereceğime gider 2001 model toyota 1.6 sol a veririm yağ değişiminden değişimine uğrarım sananiye,
    sanayiye gidin en çok renault var ve toyota hiç yok denecek kadar az neden dersiniz?

dostum bu bakıs acısı kısıden kısıye degısır ben 2006 modelıne 20 bın tl verdım 2001 ıle 2006 yılının arasında epey bır teknolojı ve kalıte farkı vardır dıye dusunuyorum....
  • noktaa kardeş,
    hiç bir üretici babamızın oğlu değil...ihtiyaçlarımızın karşılanma yüzdesine göre seçim yapıyoruz...ben 5 senedir megan kullanıyorum çok memnunum..tek sıkıntım araziye uygun olmaması ama ben genede kullanıyorum arazide...ona rağmen beni üzmedi şimdiye kadar...memnun değilsen almazsın olur biter kardeşim...propogandaya lüzum yok.
  • quote:

20 milyarı megan a vereceğime gider 2001 model toyota 1.6 sol a veririm yağ değişiminden değişimine uğrarım sananiye,
    sanayiye gidin en çok renault var ve toyota hiç yok denecek kadar az neden dersiniz?

boşuna cevap verıyorsunuz arkadaş arabayla ilgili degil anlaşılan daha cok hediye çeki peşinde..profiline bir bakın
  • Merhaba arkadaşlar MEGANE 2 ile ilgili birkaç dip not başına gelen olur bir dünya para harcamasın

*** megane 2 aracınızın camlara su atmıyor, klima ve arka cam rezistans ışıkları yanmıyor.

Çözüm = direksiyonun sol tarafında sigorta kısmı var sigortanız yanmıştır %1.000.000 basit bir işlem anlıyorsanız kendiniz değiştirin anlamıyorsanız sıradan bir elektirikçi de yanmış olan sigortayı değiştirin 0.25 kuruş sigortanın tanesi (ilk başıma geldiğinde afalladım ne yapacağımı şaşırdım sonra tecrübe oldu kendim yaptım çakmaklıkta ufak bir kısa devre sonu sigortam yanmıştı)

*** megane 2 aracınıza süt döküldü 100 gr 200 gr (işallah dökülmez)

Çözüm = Arabayı satınnnn demiyorum her yerde yanı yorumu okudum başıma geldi ve çözdüm tek ricam konuyu okuyan kimse kim nasiplenebildiyse bir teşekkür etmesi yeterli, aylarca araştırdım deliye döndüm arka koltuğuma süt döküldü ve alt döşemeden megane 2 nin gizli bölmelerine kadar süzüldü denemediğim şey kalmadı iç dış detaylıya verdim olmadı yine yanı koku yine aynı iğrençlik internette araştırdım okudum kimse çözümünü bulamamış fakat bir alışveriş sitesinde bir sipreyle karşılaştım 25tl gibi bir fiyatı var allahtan ümit kesilmez dedim aldım denedim dökülen yerin büyüklüğüne göre değişir ama ben 3 kutu kullandım komple kurtulmak için ve çıktı sipreyin adı "dr mat hijyen sprey" allah başa getirmesin ama ben kurtuldum çok uğraştım arka koltuğu söktüm götürdüm eve yumoşlamı yıkamadım kosla mı kullanmadım banamısın demedi dediğim sipreyi kullandım ve olayı çözdüm. çok şey değil bir dua bir teşekkür yeter .

*** aracınızı tüve sokacaksınız ama 2009 da takılmış ise stepneye örneğin tüvden geçmez

Çözümü = makine mühendisleri odasına gidersiniz sızdırmazlık testi için stepneyi açarsınız bakar bu araç geçmez der neden çünkü stepnenin bulunduğu kısım sert plastiktir. orasının metal bir havuz olmasını isterler sonra apar topar gazcıya gidersiniz gazcı size oraya bir saç monte eder sonra tüpü yeniden üstüne otuturur kontrolleri yapar ve gönderir. bu işlme ücreti 80 tl 130 tl arası.

*** aman dikat aracınızda spoyler varsa sakın benzinliklerdeki araba yıkama otomatlarına girmeyin tavsiye !!!

faydalı bilgiler verebildiysek ne mutlu bana hepsi bizzat tecrübeyle denenmiştir... Emeğe saygı lütfen çalmayın başka yerde kendi adınıza yayınlamayın teşekkürler.

• Merhaba arkadaşlar MEGANE 2 ile ilgili birkaç dip not başına gelen olur bir dünya para harcamasın

*** megane 2 aracınızın camlara su atmıyor, klima ve arka cam rezistans ışıkları yanmıyor.

Çözüm = direksiyonun sol tarafında sigorta kısmı var sigortanız yanmıştır %1.000.000 basit bir işlem anlıyorsanız kendiniz değiştirin anlamıyorsanız sıradan bir elektirikçi de yanmış olan sigortayı değiştirin 0.25 kuruş sigortanın tanesi (ilk başıma geldiğinde afalladım ne yapacağımı şaşırdım sonra tecrübe oldu kendim yaptım çakmaklıkta ufak bir kısa devre sonu sigortam yanmıştı)

Çözüm = Arabayı satınnnn demiyorum her yerde yanı yorumu okudum başıma geldi ve çözdüm tek ricam konuyu okuyan kimse kim nasiplenebildiyse bir teşekkür etmesi yeterli, aylarca araştırdım deliye döndüm arka koltuğuma süt döküldü ve alt döşemeden megane 2 nin gizli bölmelerine kadar süzüldü denemediğim şey kalmadı iç dış detaylıya verdim olmadı yine yanı koku yine aynı iğrençlik internette araştırdım okudum kimse çözümünü bulamamış fakat bir alışveriş sitesinde bir sipreyle karşılaştım 25tl gibi bir fiyatı var allahtan ümit kesilmez dedim aldım denedim dökülen yerin büyüklüğüne göre değişir ama ben 3 kutu kullandım komple kurtulmak için ve çıktı sipreyin adı "dr mat hijyen sprey" allah başa getirmesin ama ben kurtuldum çok uğraştım arka koltuğu söktüm götürdüm eve yumoşlamı yıkamadım kosla mı kullanmadım banamısın demedi dediğim sipreyi kullandım ve olayı çözdüm. çok şey değil bir dua bir teşekkür yeter .

*** aracınızı tüve sokacaksınız ama 2009 da takılmış ise stepneye örneğin tüvden geçmez

Çözümü = makine mühendisleri odasına gidersiniz sızdırmazlık testi için stepneyi açarsınız bakar bu araç geçmez der neden çünkü stepnenin bulunduğu kısım sert plastiktir. orasının metal bir havuz olmasını isterler sonra apar topar gazcıya gidersiniz gazcı size oraya bir saç monte eder sonra tüpü yeniden üstüne otuturur kontrolleri yapar ve gönderir. bu işlme ücreti 80 tl 130 tl arası.

*** aman dikat aracınızda spoyler varsa sakın benzinliklerdeki araba yıkama otomatlarına girmeyin tavsiye !!!

faydalı bilgiler verebildiysek ne mutlu bana hepsi bizzat tecrübeyle denenmiştir... Emeğe saygı lütfen çalmayın başka yerde kendi adınıza yayınlamayın teşekkürler.

• Arkadaşlar gözüm gibi baktığım 2004 model 1.5 dci hb gümüş gri aracımı satıyorum... 0 Km Chevrolet Cruze LT Sport 1.6 aldım hayırlısıyla ona geçiş yapacağım...
  • quote:

Kimi istersen hangi konuda olursa olsun cebinden çıkarırsın ama kimseye bu arabayı aldın kazıklandın deme hakkını vermez!!! Sen kimsin ki renaulta biniyor diye milleti enayi yerine koyuyorsun. Yukarıdaki arkadaşın yaşı kadar renaulta binmişliğin varsa demekki yaşını başını almış adamsın o yüzden yaşının adamı ol azcık terbiyeli ol üslubuna dikkat et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knnkpln -- 1 Mart 2013; 9:51:06 >
  • quote:

Ne kimseye enayi yerine koydum ne kimseye kazıklandın dedim. Üslubum üsluptur kimseye hakaret etmedim. Herkesin enayiliği kendine milleti kendinle bir görme. Arabasıyla mutlu olan da var mutlu olmayanda.
    Çocukmusun sen kaç yaşındasın bu ne ya nefes al oksijen gitsin beynine ne demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knnkpln -- 1 Mart 2013; 9:59:14 >
  • quote:

Madem Renault alanlar kazık yiyor, o zaman insana sorarlar "Sen niye Renault aldın?" diye. Bile bile kazık yemekte ayrı bir fantezi olmalı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: korner12

Arkadaşlar gözüm gibi baktığım 2004 model 1.5 dci hb gümüş gri aracımı satıyorum... 0 Km Chevrolet Cruze LT Sport 1.6 aldım hayırlısıyla ona geçiş yapacağım...

Hocam hayırlı olsun. Forumu bilgilerinden eksik bırakma lütfen. Kazasız belasız günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: korner12

Arkadaşlar gözüm gibi baktığım 2004 model 1.5 dci hb gümüş gri aracımı satıyorum... 0 Km Chevrolet Cruze LT Sport 1.6 aldım hayırlısıyla ona geçiş yapacağım...

Allah kazasız belasız keyıfle kullanmayı nasip etsin arada foruma ugrada Cruze u bizle paylaş Megane göre artı eksi yönlerini anlat
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

Ne kimseye enayi yerine koydum ne kimseye kazıklandın dedim. Üslubum üsluptur kimseye hakaret etmedim. Herkesin enayiliği kendine milleti kendinle bir görme. Arabasıyla mutlu olan da var mutlu olmayanda.
    Çocukmusun sen kaç yaşındasın bu ne ya nefes al oksijen gitsin beynine ne demek.

boşuna sinir yapıyorsunuz arkadaş NCAP da 5 yıldız almış araçla 4yıldızı zor almış teknoloji olarak daha geride bir araçla Megane'yı kıyaslıyor ona göre tamire az giden araç daha iyi arkadaşımızın düşüncesi anlayışı bununla kısıtlı ..ben uslubuyla alakalı msjları göremedim bilgilenmek isterse bilgimizi paylaşırız yok niyeti başkaysa ona yapacagımız her bozuk uslup onu keyiflendirir

• quote:

Orijinalden alıntı: Naymear

Merhaba arkadaşlar MEGANE 2 ile ilgili birkaç dip not başına gelen olur bir dünya para harcamasın

bilgi paylaşımı için tşkler

• Teşekkür ederim arkadaşlar. İlanın linkini paylaşıyorum sizlerle. Aracımın temizliğini sizlerde biliyorsunuz. Oraya da açıkca herşeyi yazdım. Pazarlık payım elbette var. Satmak için acelem de yok. Hadi hayırlısı bakalım. Elbette uğrayacağım sizleri bilgilendiririm cruze ile ilgili

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-megane-ii-hb-1.5-dci-2004-model-masrafsiz-116707665/detay/

• 
Sayfa: önceki 976977978979980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.