Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (959. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 957958959960961
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yirthan

Arkadaşlar bizim araçların orjinal silecekleri silgeç diye bir markaymış doğru mu. Benim araçta valeo var serviste takılmıştı valeo bulamıyorum silgeç alayım mı.. bu arada silgecin fiyatı takımı 30 tl. Ne dersiniz..

bilen yok mu ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

quote:

Orijinalden alıntı: Augias

quote:

quote:

Bugünlerde 2. el megane 2 hb ya da sedan almayı düşünüyorum dizel modeller ve lpgli modellerin yakıt tüketimleri hakkında bilgi verebilir misiniz.

Not: Cevaplarken lütfen alıntı yapınız.

2009 model 150.000 km de 1.5 dci extreme sedan Megane'la Ankara'da ortalamam 5-5,2 litre aralığında.

Tskr ederim hocam bu bahsettiginiz tuketim degerleri ford fiestaya benziyor, ben daha yuksek beklerdim.

valla net degerler bunlar. aracimin bakimlarini duzenli yaptiran biriyim. yaz aylarinda da 4.8-5.1 araligindaydi.

ben her 10.000km de bakımlarımı servisde yaptırırım sakin kullanmaya özen gösteririm İstanbul şehir trafiğinde kış aylarında 6.1lt/100km (mazot) düşmüyor ayrıca hız konusunda şehir içinde agırlıklı ortalamanı 130km nasıl yapıyorsun ben şeh.dışında ortalamamı bu hızda tuturamıyorum sizin yol bilgisayarında sorun yoktur umarım..

• quote:

quote:

Arkadaşlar bizim araçların orjinal silecekleri silgeç diye bir markaymış doğru mu. Benim araçta valeo var serviste takılmıştı valeo bulamıyorum silgeç alayım mı.. bu arada silgecin fiyatı takımı 30 tl. Ne dersiniz..

bilen yok mu ...

Bana sorarsanız 30 lira ona vermeye hiç gerek yok. Piyasada 5 liraya muz silecekler var. Hatta şuan bimde 3 lira. Ses yapmayıp, doğru düzgün sildikten sonra markası ister valeo olsun ister maleo olsun. Alın deneyin...

• 5 sene önce Bosch marka muz silecek taktım serviste. Bu sene değiştirdim. Çok memnundum. Bosch markaya 100 TL istediler. Ben de 20 TL'ye başka marka muz taktım. Ama hiç memnun değilim. Çizik çizik bırakıyor camı...
  • Arkadaslar meganemi satip yeni astra alma niyetindeyim allaha sukur ben sorun yasamadim ama bu aralar vites gecislerinde gozle gorulur bir sertlesme var katur kutur geciyor boyle bir sorun yasayan varmi ? Cok tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scada

quote:

quote:

quote:

quote:

Bugünlerde 2. el megane 2 hb ya da sedan almayı düşünüyorum dizel modeller ve lpgli modellerin yakıt tüketimleri hakkında bilgi verebilir misiniz.

Not: Cevaplarken lütfen alıntı yapınız.

2009 model 150.000 km de 1.5 dci extreme sedan Megane'la Ankara'da ortalamam 5-5,2 litre aralığında.

Tskr ederim hocam bu bahsettiginiz tuketim degerleri ford fiestaya benziyor, ben daha yuksek beklerdim.

valla net degerler bunlar. aracimin bakimlarini duzenli yaptiran biriyim. yaz aylarinda da 4.8-5.1 araligindaydi.

ben her 10.000km de bakımlarımı servisde yaptırırım sakin kullanmaya özen gösteririm İstanbul şehir trafiğinde kış aylarında 6.1lt/100km (mazot) düşmüyor ayrıca hız konusunda şehir içinde agırlıklı ortalamanı 130km nasıl yapıyorsun ben şeh.dışında ortalamamı bu hızda tuturamıyorum sizin yol bilgisayarında sorun yoktur umarım..

Hocam yanlış anlamışsınız, şehir içinde ortalama 130 km hız olur mu? :) Bu arada aracınız kaç model ve kaç beygir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Badi Ekrem

Arkadaslar meganemi satip yeni astra alma niyetindeyim allaha sukur ben sorun yasamadim ama bu aralar vites gecislerinde gozle gorulur bir sertlesme var katur kutur geciyor boyle bir sorun yasayan varmi ? Cok tesekkur ederim

soğukta bendede var aynı sıkıntı , vites değişiminde yaz kış sorun yaşatmayan tek araba forddur taunus modelinden beri bu değişmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendel50 -- 14 Ocak 2013; 13:33:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mendel50

quote:

Arkadaslar meganemi satip yeni astra alma niyetindeyim allaha sukur ben sorun yasamadim ama bu aralar vites gecislerinde gozle gorulur bir sertlesme var katur kutur geciyor boyle bir sorun yasayan varmi ? Cok tesekkur ederim

soğukta bendede var aynı sıkıntı , vites değişiminde yaz kış sorun yaşatmayan tek araba forddur taunus modelinden beri bu değişmez

Sağolasın hocam çok kafama takılıyor. Kasislerde geçtikten sonra bire takmam gerekiyor resmen ittiriyorum zorlanıyor. Yinede bir göstersem iyi olacak.
  • Cok tesekkur ederim Mendel50 sifir alma sansimiz cok yok artik esden dosttan birsey duserse bakacagiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

1.3 dizel astra alacaksan hiç alma bence yeni kasaları bilmiyorum ama bunda önceki kasası ve o motor hiç olmamış. Yokuşlarda o araba çok zorlanıyor 1.3 motor 90beygir olmasına karşın arabadan hiç verim alınmıyor.
  • quote:

Soğuk havalarda şanzıman yağı sertleştiğinden özellikle ilk çalışmalarda yağ akışkan haline geri dönene kadar viteslerin sertleşmesi normaldir. Geçişler hem zor hemde sesli olur.
  • Akadaşlar merhaba,

2004 model otomatik megane var bende. Sorunum; araç soğukken vites geçişlerinde sarsıntı olması ve bazen service lambasını yakıp "vites kutusunu kontrol edin" uyarısı vermesi. Ama bu sorun sadece ve sadece araç soğukken oluyor. İlk hareketten 15 dk. sonra hiçbir sorun kalmıyor.. Geçişler gayet rahat.

Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Tahmini tamir tutarı ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seizure

quote:

Soğuk havalarda şanzıman yağı sertleştiğinden özellikle ilk çalışmalarda yağ akışkan haline geri dönene kadar viteslerin sertleşmesi normaldir. Geçişler hem zor hemde sesli olur.

demek ki, havalar ısınana kadar vites kolu elimizde kalmaması için nazik davranmak gerek

ben de bunu sorun sanmıştım, az daha servise gidecektim

• quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli

quote:

quote:

demek ki, havalar ısınana kadar vites kolu elimizde kalmaması için nazik davranmak gerek

Sabahları soğukta ilk çalıştırmada katur kutur diye vites geçmesi normal. Isındıktan sonra yapıyorsa işte o anormal

• quote:

Orijinalden alıntı: UmutxTR

Akadaşlar merhaba,

2004 model otomatik megane var bende. Sorunum; araç soğukken vites geçişlerinde sarsıntı olması ve bazen service lambasını yakıp "vites kutusunu kontrol edin" uyarısı vermesi. Ama bu sorun sadece ve sadece araç soğukken oluyor. İlk hareketten 15 dk. sonra hiçbir sorun kalmıyor.. Geçişler gayet rahat.

Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Tahmini tamir tutarı ne olur?

aracınız otomatik vit. sanırım şanzıman yağı eskimiş azalmışsa benzer sorunlar yaratabilir yağ kalite ve seviye kontrolunu yaptırın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

1.3 dizel astra alacaksan hiç alma bence yeni kasaları bilmiyorum ama bunda önceki kasası ve o motor hiç olmamış. Yokuşlarda o araba çok zorlanıyor 1.3 motor 90beygir olmasına karşın arabadan hiç verim alınmıyor.

Hocam ben meganemin motorundan memnunum ama yaş 21 kafamda attı bu aralar :D Her gördüğümde adamlar hakikaten yapmış diyorum. Ona buna önüme gelen herkese soruyorum nasıl almalımıyım vesaire diye. İç tasarım ve dış tasarım harika ancak dediğiniz gibi motordan çok şüphelerim var. 5 İleriye düştüler iyi oldu diyenler var halen gitmiyor diyenler var. En iyisi test etmek beklentilerimi karşılıyorsa alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli

quote:

quote:

Sabahları soğukta ilk çalıştırmada katur kutur diye vites geçmesi normal. Isındıktan sonra yapıyorsa işte o anormal

Sağolasın hocam bende öyle düşünüyordum havalar demir gibi yağ mağ kalmaz ondan oluyordur. Dediğiniz gibi ısınınca belli bir yol yaptıktan sonra hiç bişey kalmıyor. Dayımın H100 'ü kullanıyormuşum hissi veriyor sabahları. Dizel motor korkusuna 6-7 dakka çalıştırıyoruz bakalım yüzümüzü kara çıkarmaz inşallah :)

• Değerli forum üyeleri,

Megan 2 Airbag direksiyon spiral kablosu, -5 derecelere kadar düşen soğuklar sonrası, koptu. Direksiyon çevirirken tık tık tık diye ses yapıyor. Orijinalinin fiyatı 350TL imiş. Bu parçayı çıkma takmak güvenli olur mu? Daha uygun nerede bulunabilir?

http://www.mobisux.com/album/data/500/6396kabli3.jpg
    http://www.toyotayedekparca.biz/i/Airbag%20Sargisi.JPG

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master90 -- 14 Ocak 2013; 19:52:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: master90

Değerli forum üyeleri,

Megan 2 Airbag direksiyon spiral kablosu, -5 derecelere kadar düşen soğuklar sonrası, koptu. Direksiyon çevirirken tık tık tık diye ses yapıyor. Orijinalinin fiyatı 350TL imiş. Bu parçayı çıkma takmak güvenli olur mu? Daha uygun nerede bulunabilir?

Teşekkürler

Benim direksiyondan da çok kısık bir sesle sanki tambir tur atarken bir yere takılıp devap ediyormuşçasına bir ses geliyor.tık tık gibi ama her zaman yapmıyor.Acaba aynı sorun mu var.
    Yanlız benim direksiyon kullanımında herhangi bir sorun yok. Sizde var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: mcil

quote:

Orijinalden alıntı: master90

Değerli forum üyeleri,

Teşekkürler

Benim direksiyondan da çok kısık bir sesle sanki tambir tur atarken bir yere takılıp devap ediyormuşçasına bir ses geliyor.tık tık gibi ama her zaman yapmıyor.Acaba aynı sorun mu var.
    Yanlız benim direksiyon kullanımında herhangi bir sorun yok. Sizde var mı?

Ses yapması, airbag ışığının yanması ve hız sabitleyicinin çalışmaması dışında direksiyonda başka bir sorun yok. Her çevirmede ses geliyor.

• 
Sayfa: önceki 957958959960961
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.