Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (958. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 956957958959960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: legacy of kain

quote:

Orijinalden alıntı: madxyloid

benim direksiyondan düz yolda giderken ses gelmezken yada sert yerden gectiğimde gelen ses, dönüşlerde ise en ufak bir engebeden geçsem tıkırtı şeklinde geliyor. birşey , diğer birşeye çarpıyor. tıkırtı burcu denen şeyi değiştirtsem ses gider mi?

bu tıkırtı vuruntu dertleri gerçekten zor..aslında basit bir sorun yüzündendir fakat tespit ettirmesi mesele..emin olmadan değişime gitmek boşuna masraftan başka birşeye yaramıyor..direksiyondan derken direksiyon hemen altından mafsalların oradan mı duyuyorsun?simiti yukarı aşağı sağa sola herhangi bir oynama esneme yok değil mi?dönüşlerde her iki yön dahil mi?
    bende 2 yıl önce aracı ilk aldığımda ön düzendeki uyuz seslerin kaynaklarından birisidir ve ucuz iş diye tıkırtı burcunu 10 tl plastik birşey alıp değiştirdim ancak daha sonra sendeki soruna çok benzer olay başladı..yani aslında yanlış yere müdahele ile kutunun başka bir noktası kramiyer mili dişliler vs vs etkilendi diye düşünüyorum..emin değilim,hiçbir ustada ahanda kaynağı budur diyemediğinden kaldı öyle..sanırım bu burcu yenisinle değiştirmek çözüm değil,eğer tıkırtı ordan geliyorsa milin ölçüsüne göre teflon burç işletip taktırmak gerekiyor diyorlar..sürekliliği olan bir tıkırtı değildir zaten?bazen benimki de aracı yukarı doğru zıplatan merdiven gibi sıralı asfalt kabarmalarından geçerken veya ciddi çukura denk geldiğinde özellikle simit hafif sağ yönlü dönüşte iken bir tıkırdama yapıyor..sanki iki dişli parça veya metal parça küçük bir boşluktan dolayı tıkırttt diye tek defa veya bir iki defa tıkırtt tıkırtt yapıp geçiyor..yavaş giderken olmuyor nedense,belli bir süratteyken olabiliyor..kimisi mil kovanı kimisi mafsal kimisi kutu kimisi tıkırtı burcu zart zurt ama bu aralar pek umrumda değil..asıl sorun 2 tane dandirik travers burçlarının boşluğuymuş düzelttik çok şükür..

arabamı fazla kurcalatmayı sevmem. ses sanki sinyal - silecek kollarının bağlı olduğu ve vidalarla sökülebilen kutulardan geliyormuş ve plastik ve metalin yada 2 plastiğin çarpma sesi gibi. simitte esneme yada oynama yok. direksiyon ayarı yapsam da bu ses yine geliyor. düz yolda sert çukur yada fosfor geçişinde zorla gelen ses, dönüşte en ufak kasiste geliyor. basitçe giderilecek birşey gibi ama belli de olmuyor tabii. o burçları bende kontrol edeceğim yakın zamanda. ama benim asıl sorunum açı kaydırıcı. maalesef sabah ilk çalıştırmada ses yapıp hemen kesiliyor. triger değişimine 10.000 km var ve aynı anda değiştirmeyi düşünüyorum, bakalım. faz 2 lerde düzeltildi gibi bir söylenti var. acaba renault a yazı yazsam yardımcı olurlar mı?

• BİR SORUM OLACAK;
    2005 MODEL OTANTİK (EKSTRA ÇELİK JANT TAKILMIŞ VE KROMAJ KAPI KOLU YAPTIRILMIŞ) DİZEL 74 000 KM DE İLK SAHİBİNDEN MEGANE NE KADARA ALINABİLİR..

CEVAPLAYAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: tinziri

BİR SORUM OLACAK;
    2005 MODEL OTANTİK (EKSTRA ÇELİK JANT TAKILMIŞ VE KROMAJ KAPI KOLU YAPTIRILMIŞ) DİZEL 74 000 KM DE İLK SAHİBİNDEN MEGANE NE KADARA ALINABİLİR..

74bin iyiymiş acaba orjinal kilometresimi. Kilometresi orjinalse max 23 eder o da araç temizse.
  • biraz boş vakit buldum motor muhafaza plastik kapağına karbon kaplama yaptım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

Orijinalden alıntı: tinziri

BİR SORUM OLACAK;

74bin iyiymiş acaba orjinal kilometresimi. Kilometresi orjinalse max 23 eder o da araç temizse.

km orjinal.. bütün bakımlar triger falan yapıldı.. lastikler 2 yıllık 20 000 km kullanıldı daha.
  • Arkadaşlar dizel meganelerde depoda elektrikli mazot pompası varmı ?
  • Sogukla başım belada...
    Arkadaşlar havalar gece -20 civarında. Arabanın davlumbazları ve alt kısmı tamamen dondu. Buzlar neredeyse yere değecek şekilde sarktı. Lastiklere 2 cm ile sürtmüyor. İşin kötüsü donan karın büyük çoğunluğu tuz ve solisyon içeriyor. Tornavida çekiçle denedim olmuyor. Tazyikli su daha fazla zarar verir diye kullanmadım. Kapalı yıkamacı bulmakta mümkün değil. Şimdi havaların ısınmasını beklemekten başka çözüm yok mu? Önerilerinizi bekliyorum.
  • Bugünlerde 2. el megane 2 hb ya da sedan almayı düşünüyorum dizel modeller ve lpgli modellerin yakıt tüketimleri hakkında bilgi verebilir misiniz.

Not: Cevaplarken lütfen alıntı yapınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

biraz boş vakit buldum motor muhafaza plastik kapağına karbon kaplama yaptım..

siyah carbon olsa daha iyi olurdu gibi..

MEGANE II BÖLÜMÜ

• http://www.parcatreni.com/megane-2-motor-besik-takozu-sag-komple-2004-2010-69465.html

bu parça sağ ve sol olmak üzere 2 adet..aracın neresindedir bu parçalar?değiştiren veya bu parçalardan sorun yaşayan varmıdır?eğer kontrolü kolay yerde ise bir ara araç altında yaptırılacak iş olursa durumlarını kontrol ettirmek istiyorum..ilk defa görüyorum bu takozları..
  • Herkese Merhabalar
    Babama otomatik 1.6 lpg li 2005 ve sonrasi temiz bir arac bakiyoruz. Kendisi 70 yasinda ve onu cok ugrastirmayacak bir araba lazim. Tavsiye edebileceginiz bir arac varsa sevinirim. 70 yasindaki birisinin hayir duasini almak var isin ucunda en fazla :) cok parasi yok elindeki parasinin uzerini elimden geldigince ben tamamlayacagim. Max 22500 verebilecek durumdayiz. Bundan sonraki zamanini biraz daha konforlu ve guvenli bir arac kullanarak gecirmesini ostiyorum. Hic kusuru olmayan bir arac bulmanin mumkun olmadiginin bilincindeyiz bu nedenle 1-2 parca boya olmasi sorun degil. Eger arac konusunda kafamizda netlesebilirsek bir servise gostermek isteriz. Malum servisler de para karsiligi yapiyorlar bu isi bu nedenle cevap verecek arkadaslarin durust olmasini rica edecegim. Maalesef butun begendimiz arabalari servise goturme gucumuz yok. Zaten servisten once karsilikli guven lazim. Simdiden tesekkurler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bizim araçların orjinal silecekleri silgeç diye bir markaymış doğru mu. Benim araçta valeo var serviste takılmıştı valeo bulamıyorum silgeç alayım mı.. bu arada silgecin fiyatı takımı 30 tl. Ne dersiniz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Arkadaşlar bizim araçların orjinal silecekleri silgeç diye bir markaymış doğru mu. Benim araçta valeo var serviste takılmıştı valeo bulamıyorum silgeç alayım mı.. bu arada silgecin fiyatı takımı 30 tl. Ne dersiniz..

silgeç marka silecek lastiğinin orijinal olup olmadığını bilmiyorum fakat ben her sene 10 tl ye silecek lastik takımını alıp kendim değiştiririm gayet güzel siliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_c

Herkese Merhabalar
    Babama otomatik 1.6 lpg li 2005 ve sonrasi temiz bir arac bakiyoruz. Kendisi 70 yasinda ve onu cok ugrastirmayacak bir araba lazim. Tavsiye edebileceginiz bir arac varsa sevinirim. 70 yasindaki birisinin hayir duasini almak var isin ucunda en fazla :) cok parasi yok elindeki parasinin uzerini elimden geldigince ben tamamlayacagim. Max 22500 verebilecek durumdayiz. Bundan sonraki zamanini biraz daha konforlu ve guvenli bir arac kullanarak gecirmesini ostiyorum. Hic kusuru olmayan bir arac bulmanin mumkun olmadiginin bilincindeyiz bu nedenle 1-2 parca boya olmasi sorun degil. Eger arac konusunda kafamizda netlesebilirsek bir servise gostermek isteriz. Malum servisler de para karsiligi yapiyorlar bu isi bu nedenle cevap verecek arkadaslarin durust olmasini rica edecegim. Maalesef butun begendimiz arabalari servise goturme gucumuz yok. Zaten servisten once karsilikli guven lazim. Simdiden tesekkurler.

Etrafında varsa al dostum yoksa boşa arama otm 2. elde biraz sıkıntı bütçende sınırlı ise çok dikkat , ayrıca motorun durumunun iyi olması vede otm şanzumanın iyi olması öncelikli kriterin olmalı kaportada tavanda ve önde darbesi yoksa boya cila vs. çok takılmayın yoksa araba filan bulunmaz bu piyasa şartlarında

Birde otomatikleri iyice canına okuduktan sonra satıyorlar aman ha dikkat edin araba alıcam derken dert almayın yazık amcam uğraşmasın bu saatten sonra hatta bana kalırsa 2. el megane alana kadar sıfır bir otm. dacia filan bakmak daha mantıklı baş ağrıtmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendel50 -- 13 Ocak 2013; 16:26:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Augias

Bugünlerde 2. el megane 2 hb ya da sedan almayı düşünüyorum dizel modeller ve lpgli modellerin yakıt tüketimleri hakkında bilgi verebilir misiniz.

2009 model 150.000 km de 1.5 dci extreme sedan Megane'la Ankara'da ortalamam 5-5,2 litre aralığında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

quote:

Bugünlerde 2. el megane 2 hb ya da sedan almayı düşünüyorum dizel modeller ve lpgli modellerin yakıt tüketimleri hakkında bilgi verebilir misiniz.

2009 model 150.000 km de 1.5 dci extreme sedan Megane'la Ankara'da ortalamam 5-5,2 litre aralığında.

Tskr ederim hocam bu bahsettiginiz tuketim degerleri ford fiestaya benziyor, ben daha yuksek beklerdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Tskr ederim hocam bu bahsettiginiz tuketim degerleri ford fiestaya benziyor, ben daha yuksek beklerdim.

valla net degerler bunlar. aracimin bakimlarini duzenli yaptiran biriyim. yaz aylarinda da 4.8-5.1 araligindaydi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

valla net degerler bunlar. aracimin bakimlarini duzenli yaptiran biriyim. yaz aylarinda da 4.8-5.1 araligindaydi.

Peki bu sehir ici ve disi karisik tuketim mi?

• bu degerlerin icinde uzun yol tuketimi hic yok. Agirlikli olarak siteler-ostim arasi olusan degerler (ortalama hiz yol bilgisayarinda 44 km civarinda). Bir de benim sehirler arasi tuketimim 6.5 litreye ulasiyor cunku ortalama hizim (yol bilgisayarinda) 130 un altina dusmuyor..

• biraz ufak atda civcivler yesin ortalama 139 km imiş senın ya aracin yok yada 130 km ortalama ne demek bilmiyorsun
  • 
Sayfa: önceki 956957958959960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.