Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (954. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 952953954955956
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.youtube.com/watch?v=1t7G7frWFIw
  • direksiyon kutusu için güzel animasyon..

http://www.youtube.com/watch?v=x_mm0GMKdHk
  • MEGANE II 2 KALORİFER IŞIĞI DEĞİŞİMİ

Aracımın kalorifer ışıkları yanmıyordu lambalarını değiştirdim ayrıca havanın sirkülasyon yönünü değiştiren düğme çalışmıyordu malum kış geldi ısınan havayı cama veremiyordum elime almışken ikisinide halledeyim dedim

Tabi önce Teybi sökmek gerekiyor onu resimlememişim sanırım bi çoğumuz sökmüştür onu

http://img432.yukle.tc/images/3099Goruntu0079.jpg

http://img432.yukle.tc/images/6335Goruntu0080.jpg

http://img433.yukle.tc/images/1819Goruntu0081.jpg

http://img430.yukle.tc/images/9198Goruntu0082.jpg

http://img433.yukle.tc/images/6082Goruntu0083.jpg

http://img433.yukle.tc/images/7725Goruntu0084.jpg

MEGANE II BÖLÜMÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendel50 -- 11 Ocak 2013; 12:45:55 >

• ben taktırdım.ewet 13cm lik hoparlör oluyo.ses olayı ise güzel yeterli oluyo.herhangi bir elektrikçide çifti 70 liraya aldım markasını hatırlamıyorum şuan
  • Arkadaşlar selam, forumu 2-3 aydır takip ediyorum ama yeni üye oldum.. 2007 model 1.4 hathback megane 2 aracım var. Km'si 31000 Km. Son bakımda 6 ay önce triger setini değişmek gerekir dedi servis, fakat ben değiştirmedim. 5 yıl olunca km'ye bakılmaksızın değiştirmek gerekir dediler.. Bu konuda yorum yapabilecek arkadaşların mesajlarını bekliyorum...
  • Arkadaşlar selam, forumu 2-3 aydır takip ediyorum ama yeni üye oldum.. 2007 model 1.4 hathback megane 2 aracım var. Km'si 31000 Km. Son bakımda 6 ay önce triger setini değişmek gerekir dedi servis, fakat ben değiştirmedim. 5 yıl olunca km'ye bakılmaksızın değiştirmek gerekir dediler.. Bu konuda yorum yapabilecek arkadaşların mesajlarını bekliyorum...
  • Sis farı olmayıp da sonradan taktıranlar acaba orjinal valeo mu taktırdı yoksa daha uygun ama kaliteli yan sanayi var mı?

Gplastın ürünü biraz dandik geldi bana.

Bir de yan aynalar manuel bendeki. O aynaları ısıtmalı hale getirebilir miyiz?
  • arkadaşlar bizim araçlarda ASR denilen patinaj önleyici sistem varmı.Ben yok diye biliyorum megane lerde ama benim araç ithal belki olabilir çünkü araç yağışlı havalarda yokuşlarda patinaja düşünce tak tak tak diye vuruyo sanki patiye düşmesin diye araç uğraşıyo gibi....

Bu konuda net bilgisi olan varmı acaba

Araç 2005 model St.Wagon privelege
  • quote:

Orijinalden alıntı: KİRJACH 2002

Arkadaşlar selam, forumu 2-3 aydır takip ediyorum ama yeni üye oldum.. 2007 model 1.4 hathback megane 2 aracım var. Km'si 31000 Km. Son bakımda 6 ay önce triger setini değişmek gerekir dedi servis, fakat ben değiştirmedim. 5 yıl olunca km'ye bakılmaksızın değiştirmek gerekir dediler.. Bu konuda yorum yapabilecek arkadaşların mesajlarını bekliyorum...

doğrudur triger kayışı hayati parça olduğu için km dolmasa bile 5 yılda bir değiştirilmelidir hava şartlarından etkilenip esnekliğini kaybediyor aynı lastik gibi lastiğin kauçuğu 5 senede nasıl sertleşip taş gibi oluyorsa trigerde öyledir.değiştiği zaman elinize alıp sıfır gibiymiş diyebilirsiniz ama koparsa büyük masraflar açar

• quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Sis farı olmayıp da sonradan taktıranlar acaba orjinal valeo mu taktırdı yoksa daha uygun ama kaliteli yan sanayi var mı?

yan sanayi yerine çıkma orijinal parça takmanız bence çok daha mantıklı olur.sıfırıda çok pahalı değildir birçok renault ve dacia araçlarında sis farı aynı çok pahalı olmasa gerek
  • quote:

Arkadaşlar selam, forumu 2-3 aydır takip ediyorum ama yeni üye oldum.. 2007 model 1.4 hathback megane 2 aracım var. Km'si 31000 Km. Son bakımda 6 ay önce triger setini değişmek gerekir dedi servis, fakat ben değiştirmedim. 5 yıl olunca km'ye bakılmaksızın değiştirmek gerekir dediler.. Bu konuda yorum yapabilecek arkadaşların mesajlarını bekliyorum...

geçen ben değiştirdim 140 tl + 25 tl V kayışı iyiki değişmişim çıkan kayışın durumu çok kötüydü bi kopsaydı ayvayı yemiştik bence sende kaçma paradan hemen değiştir 4 yıl veya 60000 km hangisi önce dolarsa hemen değiştirilmeli

Bazı şeyleri ileriki zamana erteleyebilirsin ancak triger kesinlikle şakaya gelecek bişey değil

• quote:

Sağlıklı olanı 5 yılda bir değiştirilmesi. Tabi bu süre kayışın normal şartlarda sorunsuz çalışabileceği süreyi ifade eder. Yani zorlandığında 5 yıl dolmadan hasar alanıda var. Abartmıyorum 20 yıla yakın hiç değiştirmeden kullananı da var. Fakat siz yinede fazla ihmal etmeden 1 2 yıl içerisinde değiştirmeye bakın.

• Bence birşey olmaz öyle çölde falan yaşamıorsanız gece -10 gündüz +40 gibi çok büyük sıcaklık farkları olmadıkça ve arabayı da deli gibi kullanmadıysanız triger kolay kolay zarar görmez...
  • 3 yıldır bende forumdan okuyup aracımla ilgili bir çok bilgi edindim. Dizel Megane2 HB aracımdan ayrılma vakti geldi. 77000 km de expression serisi far-yagmur-park sensörleri mecvut. Hız sınırlama/sabitleme sistemi var.
    ilgilenen arkadaşlar mesaj atabilir yada sahibinden.com ilan numaram : 110196232
  • Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler... En kısa zamanda değiştireceğim... Herkese kazasız günler...
  • quote:

Sis farı olmayıp da sonradan taktıranlar acaba orjinal valeo mu taktırdı yoksa daha uygun ama kaliteli yan sanayi var mı?

yan aynalar manuel derken içeriden elektrikli buton la kontrol edilenden değilse ayna içine giden elektrik hattı olacağını sanmıyorum..o yüzden rezistanslı ayna için çekilmiş hattıda yoktur...astarı yüzünden pahalıya gelme olayı yoksa sonradan da çekilebilir tabiki..ayna camını bir aletle kendinize doğru arkasından öne doğru çekip çıkarın tırnaklarından..içinde tesisat var mı yok mu görebilirsiniz..ayna camı kolay çıkıp takılıyor korkmayın..

• Tesisat yok ancak çekmesi çok mu pahalıya gelir ki? Ayna arkasına takılan ısıtıcı 20TL falandı sanırım tane başı.
  • quote:

Tesisat yok ancak çekmesi çok mu pahalıya gelir ki? Ayna arkasına takılan ısıtıcı 20TL falandı sanırım tane başı.

rezistanslı geniş açılı ayna camı orjinal mais 30 tl aldım ben..
  • quote:

Tesisat yok ancak çekmesi çok mu pahalıya gelir ki? Ayna arkasına takılan ısıtıcı 20TL falandı sanırım tane başı.

elektrikçiyle görüşmen gerek..ayna ya sigorta kutusuna arka cam rezistans düğmesine basınca çalışacak şekilde nasıl bri hat çekilir bilemem..
  • quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

quote:

rezistanslı geniş açılı ayna camı orjinal mais 30 tl aldım ben..

Düğmeden olur kesin.

Bir soru daha sorayım. Sağ ayna da geniş açılı mı? yoksa o düz mü?
  • 
Sayfa: önceki 952953954955956
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.