Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tturnusol

quote:

Orjinalden alıntı: xradiancex

abi görüşmeyeli gene döktürmeye başlamışsın

OOOOOOOOOOOOO
    Eyvallah kardeş hoşgeldin sağol
    nerdesin adanadamı ??

hoşbulduk abi. denizlideyim abi,anladın sen onu

• Arkadaşlar Megane II 1,6 16V Sedan Dynamic (2004-2005 model,manuel vites) Xenon+Sunrooflu kısaca en full modelini kullanıp da özellikle şu sorunlarından veya şu özelliklerinden rahatsızım diyen birisi var mı ve İstanbul'da şehiriçinde yakıt tüketiminiz(manuel vites) ne durumda acaba?

İkinci elde bu araçlardan alırken özellikle şu bölgelerine dikkat edin diyebileceğiniz yerler var mı ve bakımları hangi km.lerde yapılıyor ve bakım ücretleri nasıl?

Biraz fazla soru sordum ama şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atiyba -- 4 Ağustos 2007; 0:27:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: atiyba

Arkadaşlar Megane II 1,6 16V Sedan Dynamic (2004-2005 model,manuel vites) Xenon+Sunrooflu kısaca en full modelini kullanıp da özellikle şu sorunlarından veya şu özelliklerinden rahatsızım diyen birisi var mı ve İstanbul'da şehiriçinde yakıt tüketiminiz(manuel vites) ne durumda acaba?

İkinci elde bu araçlardan alırken özellikle şu bölgelerine dikkat edin diyebileceğiniz yerler var mı ve bakımları hangi km.lerde yapılıyor ve bakım ücretleri nasıl?

Biraz fazla soru sordum ama şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim..

bende var cam tavan hızlı giderken içeri ses alıyor tek sorun o.arabanın özelliklerine ağzın açık kalır herşey elektronik.yakıt tüketimi ş.i. 218 lira ş.d. 170 lira yakıyor.alırken dikkat edeceğin en önemli şey direksiyon kutusudur direksiyonu sağa sola kır tak diye ses geliyorsa arızalıdır kronik sorundur.ayrıca bakımları her 15.000 de yapılır en büyük bakımı 60.000-120.000 olarak devam eder 60.000 e yaklaşmış bir arabanın bakımı yapılmamışsa alma

• Teşekkür ederim dostum bilgilendirmelerin için..Almayı düşündüğümüz araçların arasındaki bu fiyat aralığındaki en donanımlı araç Megane ve şu anda bize en yakın araç olarak gözüküyor..

Peki HB modelinin Sedanlara göre daha az tutulmasının ve fiyatının hemen hemen 1500-2000 YTL daha az olmasının tasarımdan başka bir nedeni olabilir mi?

Kronik sorun ve bakım olaylarına gelince alacağımız araç ne olursa olsun kesinlikle yetkili serviste ve kendi ustamızda detaylı kontrollerini yaptıracağız,özellikle de sizin üzerinde durduğunuz konulara dikkat edeceğim :)

quote:

Orjinalden alıntı: efsanea_06

bende var cam tavan hızlı giderken içeri ses alıyor tek sorun o.arabanın özelliklerine ağzın açık kalır herşey elektronik.yakıt tüketimi ş.i. 218 lira ş.d. 170 lira yakıyor.alırken dikkat edeceğin en önemli şey direksiyon kutusudur direksiyonu sağa sola kır tak diye ses geliyorsa arızalıdır kronik sorundur.ayrıca bakımları her 15.000 de yapılır en büyük bakımı 60.000-120.000 olarak devam eder 60.000 e yaklaşmış bir arabanın bakımı yapılmamışsa alma

• dün 2008 Megane II HB 1.4 16V Auth aracımı teslim aldım herşeyiyle çok güzel bir araba
  • quote:

Orjinalden alıntı: atiyba

Teşekkür ederim dostum bilgilendirmelerin için..Almayı düşündüğümüz araçların arasındaki bu fiyat aralığındaki en donanımlı araç Megane ve şu anda bize en yakın araç olarak gözüküyor..

Peki HB modelinin Sedanlara göre daha az tutulmasının ve fiyatının hemen hemen 1500-2000 YTL daha az olmasının tasarımdan başka bir nedeni olabilir mi?

Kronik sorun ve bakım olaylarına gelince alacağımız araç ne olursa olsun kesinlikle yetkili serviste ve kendi ustamızda detaylı kontrollerini yaptıracağız,özellikle de sizin üzerinde durduğunuz konulara dikkat edeceğim :)

quote:

Orjinalden alıntı: efsanea_06

Hb modellerin donanım olarak sedanlardan bir farkı yok.Tek farkı sedanlara göre arka koltuk boşluğunun daha dar olması ama bu darlık çok rhatsızlık verici şekilde değil tabi.Benim hb almamın nedeni sadece daha spor görünmesi ve hb modelerini sevmem. Daha önce başka bir topicte okumuştum hb ler sedanlara göre daha iyi yol tutuyormuş.Aman bir tartışma başlatmak değil amacım lütfen yanlış anlşılmasın

• quote:

Orjinalden alıntı: Celebrim

dün 2008 Megane II HB 1.4 16V Auth aracımı teslim aldım herşeyiyle çok güzel bir araba

Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde binersin inşallah.Senide klüp renaulta bekliyoruz.üye olursan seviniriz
  • tturnusol kardeş, allah senden razı olsun.
    senin sayende arabanın heryerini öğreniyoruz, bugün torpidoyu söküp polen filtresini temizledim. içinde ne ararsan vardı toz, yaprak, kağıt parçası vs. :)
    fitreyi görünce hemen değiştirmek lazım diye düşündüm, ama vaktim yoktu şimdilik temizliyerek kullanıyorum. Tekrar teşekkürler
    bakalım daha ne cevherler göstereceksin, sabırsızlıkla bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tturnusol

torpido nasıl sökülür

öncelikle airbağ iptal düğmesini çıkartıyoruz
     MEGANE II BÖLÜMÜ

düğmeyi sıkıca tutup sağa sola oynatarak çekiyorsunuz kolayca çıkıyor arkasında soketi çıkartarak parçayı bir kenara ayırıyorz
     MEGANE II BÖLÜMÜ

görüldüğü gibi küçük düz bir tornavidayı kapağın altına sokuyoruz ve dışarı doğru esneterek çıkarıyoruz
    kapak hemen çıkacaktır tutan birşey yok zaten
    kapak tırnaklarını attırdıktan sonra önce kendinize sonra yukarı doğru çekerek kolayca çıkarabilirsiniz
     MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

toridoyu tutan vidalardan bir tanesi bunu söküyorsunuz
     MEGANE II BÖLÜMÜ

diğer iki vidada işaretli yerlerde onlarıda söküyorsunuz güzelce
    alttaki vidayı sökmek biraz uğraştırıyor plastik parça tam vidanın önüne geliyor tornavida sokamıyosunuz bunun için
    sarıyla işaretli yerdeki tırnağı düz tornavida ile kolayca attırıp parçayı esneterek vidayı sökebilirsiniz
     MEGANE II BÖLÜMÜ

bundan başka gizli vida yok zaten, şimdide torpidonun içinde üst kıstımdaki vidaları söküyorsunuz ordada 3 tane vida var
     MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

vida sökme işi bitti kendinize doğru çekince işlem tamam
    torpidoyu tutan tek şey işaretli yerdeki plasltik tırnak. onuda çıkartığınızda torpido elinize gelecektir
     MEGANE II BÖLÜMÜ

kolay gelsin

NOT: BU İŞLERE ELİNİZ YATKIN DEĞİLSE LÜTFEN ANLAYAN BİRİLERİNE YAPTIRIN ZARAR GÖRMENİZİ İSTEMEM

paylaşım için sağol dostum

• merhaba arkadaslar. ben de megane hb almayı düsünüyorum fakat kafama takılan bircok soru var. ilk 14 sayfayı okudum ve sonlara dogru epey sorun gördüm. aracın cesitli yerlerinden gelen sesler ile ilgili. kaliper, ön direkler vs.. ayrıca sikayetvar.com'dan da arastırınca kroniklesen bircok sorun gördüm bunlar gibi. 2. el ve büyük ihtimalle garantisi bitmiş bi arac alacagım için beni cok tedirgin ediyor bu sorunlar. tabi bu sorunlar sadece ufak tefek seslerle de bitmiyor birçok motor arızası da okudum egzantrik dişlisi, baskı balata gibi... 2005 model hb dynamique düsünüyorum fakat acaba bunu alacagım paraya 2007 model makyajlı kasa 1.4 authentique mi tercih etmeliyim? beni aydınlatırsanız sevinirim. cünkü aracı aldıktan sonra kaliper degişimi için ya da farklı bi kronik sorun 1milyar gibi bi para vermek zorunda kalırsam cıldırırım. makyajlı kasalarda bu sorunlar giderilmiş midir acaba? simdiden tesekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: velespit

merhaba arkadaslar. ben de megane hb almayı düsünüyorum fakat kafama takılan bircok soru var. ilk 14 sayfayı okudum ve sonlara dogru epey sorun gördüm. aracın cesitli yerlerinden gelen sesler ile ilgili. kaliper, ön direkler vs.. ayrıca sikayetvar.com'dan da arastırınca kroniklesen bircok sorun gördüm bunlar gibi. 2. el ve büyük ihtimalle garantisi bitmiş bi arac alacagım için beni cok tedirgin ediyor bu sorunlar. tabi bu sorunlar sadece ufak tefek seslerle de bitmiyor birçok motor arızası da okudum egzantrik dişlisi, baskı balata gibi... 2005 model hb dynamique düsünüyorum fakat acaba bunu alacagım paraya 2007 model makyajlı kasa 1.4 authentique mi tercih etmeliyim? beni aydınlatırsanız sevinirim. cünkü aracı aldıktan sonra kaliper degişimi için ya da farklı bi kronik sorun 1milyar gibi bi para vermek zorunda kalırsam cıldırırım. makyajlı kasalarda bu sorunlar giderilmiş midir acaba? simdiden tesekkürler.

ya o sorunlar her arabada yok götür 2 -3 servise kontrol ettir arabayı ustan varsa ustanada kontrol ettir.bu sorunlar arabaları hor kullanmaktan oluyor güzel kullanılmış bir arabada o sorunların hiçbiri olmaz

• quote:

merhaba arkadaslar. ben de megane hb almayı düsünüyorum fakat kafama takılan bircok soru var. ilk 14 sayfayı okudum ve sonlara dogru epey sorun gördüm. aracın cesitli yerlerinden gelen sesler ile ilgili. kaliper, ön direkler vs.. ayrıca sikayetvar.com'dan da arastırınca kroniklesen bircok sorun gördüm bunlar gibi. 2. el ve büyük ihtimalle garantisi bitmiş bi arac alacagım için beni cok tedirgin ediyor bu sorunlar. tabi bu sorunlar sadece ufak tefek seslerle de bitmiyor birçok motor arızası da okudum egzantrik dişlisi, baskı balata gibi... 2005 model hb dynamique düsünüyorum fakat acaba bunu alacagım paraya 2007 model makyajlı kasa 1.4 authentique mi tercih etmeliyim? beni aydınlatırsanız sevinirim. cünkü aracı aldıktan sonra kaliper degişimi için ya da farklı bi kronik sorun 1milyar gibi bi para vermek zorunda kalırsam cıldırırım. makyajlı kasalarda bu sorunlar giderilmiş midir acaba? simdiden tesekkürler.

Tıkırtı sorunu var bunu ben şahsen inkar edemem.Bendede oldu çoğu zaman ama serviste veya sanayide tanıdığım bir kaç arkadaşıma bu sorunları hallettirdim.
    Diğer konuya gelince benim şahsi görüşüm 2007 model alman çünkü yeni çıkan makyajlı megane larda kronik sorunların çoğu çözülmüş durumda bunuda bilmeni isterim.

• Benim arabada bazen gaza basarken(özellikle 1 ve 2. viteste) sanki gaz pedalının altından bir sürtünme olayı oluyormuş gibi hissediyorum.Ayağımın tabanında belirgin şekilde hissediliyor.Bunun sebebi ne olabilir sizce?
    Herzaman olmuyor bu olay nadiren...
    Arkadaşlar aynı soruyu otomobil bölümündede sorum ama burdada sormak istiyorum nedeni ne olabilir??
  • tesekkürler hocam. peki 2007 model hb authentique için olması gereken fiyat nedir ben nette 23.500ün altında göremedim bu fiyat bana fazla gelio 2.el en az 15bin km yapmıs bi arac için cünkü ben lpg taktırıp binicem bu araca yani arabaya verdigim parayla kalmıcak o yüzden bu fiyata 2.el alacagıma sıfır grande punto dizel alırım diyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: red_power

quote:

Tıkırtı sorunu var bunu ben şahsen inkar edemem.Bendede oldu çoğu zaman ama serviste veya sanayide tanıdığım bir kaç arkadaşıma bu sorunları hallettirdim.
    Diğer konuya gelince benim şahsi görüşüm 2007 model alman çünkü yeni çıkan makyajlı megane larda kronik sorunların çoğu çözülmüş durumda bunuda bilmeni isterim.

• quote:

tesekkürler hocam. peki 2007 model hb authentique için olması gereken fiyat nedir ben nette 23.500ün altında göremedim bu fiyat bana fazla gelio 2.el en az 15bin km yapmıs bi arac için cünkü ben lpg taktırıp binicem bu araca yani arabaya verdigim parayla kalmıcak o yüzden bu fiyata 2.el alacagıma sıfır grande punto dizel alırım diyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: red_power

quote:

Tercih tabiki senin ama 2007 model aut model için o fiyat çokda fazla değil bence iyi bulabileceğin fiyat 22500 olur çünkü şu anda 2005-2006 modeller bile 19000-21000 arasında oynuyor.
    Punto hakında çok bilgim yok.O artık senin tercihin oluyor

• @ ft_fatalrhymer ve @selimiye
    sağolun arkadaşlar
  • quote:

slm arkadaşlar ,

velespit arkadaş hiç düşünmeden yenisini al ....1 milyar gibi para vermek zorunda değil 10 milyar para vermek zorunda kalabilirsin .demediler deme ....

• @telenor senin bilgilerine dayanarak yukarıda sorduğum sorunun cevabı hakkında tahminin varmı.
    Gaz pedalından hissettiğim sürtünme hakkındaki soru.Yukarıda görebilirsin?
  • valla arkadaş gaz pedalı ile ilgili şikayet hiç duyulmamış. altta paspas vs..birşey sürtmüyorsa gaz pedalı aslında bir switch tir . onu söküp baktır derim.yada kenarından biryerden philipsin yağlı spreyinden sık dene yada reno servislerinde würth ün malları var ...eğer herşeye rağmen devam ederse söktürüp bi baktır olmadı tabi ki değişim ...çok fazla para tutacağını sanmam ama yakınındaki bir serviste baktır istersen.uzun yolda problem çıkarmasın. bazı arızalar ufak tefek şikayetlerle kendini belli etmeye başlıyor ...
  • meganede direksiyon kutusundaki sorunun teşhisi nasıl yapılıyordu* direksiyonu sonuna kadar sağa sonrada sonunakadar sola çevirince en sonda tık diye bir sesmi gelecekti yada kendisini nasıl belli ediyor yardımıcı olursanız sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.