Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (885. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.054.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 883884885886887
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kürsad

Uzun bir aradan sonra mesaj yazıyorum. Gecmis bayramınızda mübarek olsun bu arada. Megane i tamamen babama devrettim kendime de clio 3 aldım. Herneyse 2 ay önce megane in kliması iyi soğutmuyordu. Sistemin gazını komple bosalttirip gaz bastırdım. 2 gün sonra yine istediğim seviyede sogutmadigini farkettim ve yine götürdüm Gazı ücretsiz yeniden boşaltık bastılar. Bugün babamdan haber aldım yine soğutuyormuş. Cumartesi Antalya'ya yanlarına gideceğim ki Antalya da klima şart. Bu neden kaynaklanabilir. Benin aklıma sistemde kacak olabileceği geldi. Başka bir sebep olabilir mı ?

Sistem borularında yada bağlantı noktalarında çok küçük bir kaçak noktası toplu iğne başı kadar hatta gaz kaçağına neden olup,çalışma için yeterli gaz basıncının olmamasına neden olmuş olabilir.Bu toplam gaz hacmindeki gramlar ile ölçülebilir en fazla ama yeteri kadar gaz basıncı olmadığı için kompresör devreye girmez.

Bunu tespit için içerisine sarı-turuncu fosforlu bir renkte malzeme basılıyor gaz ile birlikte.Eğer herhangi bir yerde kaçak varsa oradan çıkan gaz o bölgeyi boyuyor ve kaçak yeri tespt edilmiş oluyor.denemenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemertmetin

quote:

Orijinalden alıntı: musap1956

Arkadaşlar 2007 model megane II aracım var. Yokuşta ileri veya geri hareket edip frene bastığımda acayip yüksek seste bir gürültü geliyor. Aynı sorunla karşılaşan var mı?

En kısa sürede fren balatalarınıza baktırın.
    Benzer gürültü uğultu benim aracımdada vardı özellikle geri giderken frenleme yapılınca.

Arka balata parça parça çıktı yerinden.Yakın zamanda balatalara baktırmadıysanız bir baktırın derim

mart başında ön disk balata değiştirmiştim,arkalar götürür daha demişti frenci..gidip bir baktırayım bende o zaman,özellikle yokuş aşağı frenlemede çıkan sesler silkelemeler normal mi değilmi anlarız..
  • Megane in en sevmediğim tarafı gögüs tıkırtıları ve ön takım
    6-7ay önce ön takım yaptırdım gene ufak tefek sesler gelmeye başladı ön takımdan.Hor kullanan biri değilim yolların durumuda buna etken tabi.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: naczet24

Megane in en sevmediğim tarafı gögüs tıkırtıları ve ön takım
    6-7ay önce ön takım yaptırdım gene ufak tefek sesler gelmeye başladı ön takımdan.Hor kullanan biri değilim yolların durumuda buna etken tabi.....

aynen öyle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

quote:

Orijinalden alıntı: efemertmetin

quote:

Orijinalden alıntı: musap1956

Arkadaşlar 2007 model megane II aracım var. Yokuşta ileri veya geri hareket edip frene bastığımda acayip yüksek seste bir gürültü geliyor. Aynı sorunla karşılaşan var mı?

En kısa sürede fren balatalarınıza baktırın.
    Benzer gürültü uğultu benim aracımdada vardı özellikle geri giderken frenleme yapılınca.

Arka balata parça parça çıktı yerinden.Yakın zamanda balatalara baktırmadıysanız bir baktırın derim

mart başında ön disk balata değiştirmiştim,arkalar götürür daha demişti frenci..gidip bir baktırayım bende o zaman,özellikle yokuş aşağı frenlemede çıkan sesler silkelemeler normal mi değilmi anlarız..

Evet bir baktırın umarım sadece arka balata değişimi ile hallolur ama silkeleme boyutunda bir probleme neden olmaz diye düşünüyorum.
  • Arkadaşlar bu seferki problemim sunroof problemi,

Ankara için Sunroof mevsimi geldiğinde (Haziran), aracın sunroof unu kullanmaya başladım. Şimdiye kadar bi sorun yaşamazken, bu sene bazı kademelerde çalışmama, bi sonraki ayarla aç kapa yaparak çalışma yaptı. Sonra giderek bu özellik ilerlemeye derken, şimdide hiç açılmamaya başlamasıyla birlikte, bugün (Bayram nedeniyle Tokatta olduğum için) Turhal'daki servise götürdüm. Sunroof problemlerinin tespitlerinin uzun sürdüğünü, problemi anlayabilmeleri için en az 1,5 gün gerektiğini ve sunroof problem fiyatlarının yüksek maaliyette olduğunu söylediler. Pazar Ankaraya döneceğim için zamanım olmadığını ve 2 gün araba lazım olduğu için servise bırakmadım aracı.

Sunroof açmaya çalıştığımda sadece o kademe geçişlerindeki incecik elektromekanik ses geliyor, başkada bir faaliyet yok. Yakın zamanda veya şimdiye kadar böyle bir problem yaşayan varmı? Motordan veya lastiklerdenmidir? Maliyetleri ne alemdedir? Bunları öğrenmek istiyorum.

Teşekkürler, saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: zizimi

Arkadaşlar bu seferki problemim sunroof problemi,

Ankara için Sunroof mevsimi geldiğinde (Haziran), aracın sunroof unu kullanmaya başladım. Şimdiye kadar bi sorun yaşamazken, bu sene bazı kademelerde çalışmama, bi sonraki ayarla aç kapa yaparak çalışma yaptı. Sonra giderek bu özellik ilerlemeye derken, şimdide hiç açılmamaya başlamasıyla birlikte, bugün (Bayram nedeniyle Tokatta olduğum için) Turhal'daki servise götürdüm. Sunroof problemlerinin tespitlerinin uzun sürdüğünü, problemi anlayabilmeleri için en az 1,5 gün gerektiğini ve sunroof problem fiyatlarının yüksek maaliyette olduğunu söylediler. Pazar Ankaraya döneceğim için zamanım olmadığını ve 2 gün araba lazım olduğu için servise bırakmadım aracı.

Sunroof açmaya çalıştığımda sadece o kademe geçişlerindeki incecik elektromekanik ses geliyor, başkada bir faaliyet yok. Yakın zamanda veya şimdiye kadar böyle bir problem yaşayan varmı? Motordan veya lastiklerdenmidir? Maliyetleri ne alemdedir? Bunları öğrenmek istiyorum.

Teşekkürler, saygılar

google da aratırsanız açtığım konuları görürsünüz sorun 30 tl lik bir röleden kaynaklanıyor ben Ankara dayım parçayı karaköy den alın yardımcı olurum
  • arkadaslar
    bizim bu megane 2 lerde kapılarda companent hoparlormu var?
  • Arkadaşlar, çoktandır hep aracıma görsel bir iki ekleme yapayım isterken hep mekanik sorunlar nedeniyle bir el atamadım. Sanırım mekanik sorunlar halloldu ( silecek suyunu cama değilde arkadan gelen araca atma sorunu hariç) bir ses sistemi istiyorum. Fakat fazla bass ile şarkıyı boğmayacak şekilde olmalı. 1000 'lik bir tesisatta 9-10 anca açıyorum sesi. Sadece kaliteli ses istiyorum ufak bir şey olsun istiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Birde orjinal cd çalarını çıkarmak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Badi Ekrem

Arkadaşlar, çoktandır hep aracıma görsel bir iki ekleme yapayım isterken hep mekanik sorunlar nedeniyle bir el atamadım. Sanırım mekanik sorunlar halloldu ( silecek suyunu cama değilde arkadan gelen araca atma sorunu hariç) bir ses sistemi istiyorum. Fakat fazla bass ile şarkıyı boğmayacak şekilde olmalı. 1000 'lik bir tesisatta 9-10 anca açıyorum sesi. Sadece kaliteli ses istiyorum ufak bir şey olsun istiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Birde orjinal cd çalarını çıkarmak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

4 güzel hoporlor ve eger mp3 çalar degıl ise teyıbınız guzel bır teyıp ıle bu mumkun
  • quote:

Arkadaşlar, çoktandır hep aracıma görsel bir iki ekleme yapayım isterken hep mekanik sorunlar nedeniyle bir el atamadım. Sanırım mekanik sorunlar halloldu ( silecek suyunu cama değilde arkadan gelen araca atma sorunu hariç) bir ses sistemi istiyorum. Fakat fazla bass ile şarkıyı boğmayacak şekilde olmalı. 1000 'lik bir tesisatta 9-10 anca açıyorum sesi. Sadece kaliteli ses istiyorum ufak bir şey olsun istiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Birde orjinal cd çalarını çıkarmak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

silecek suyunu ayarlamak için her hangi bir iğne ile ayarlayabilirsin.esasında 2006 sonrası modellerin bazılarında orijinal mp3 çalanı varmış ama oda krem rengi oluyor ve 2006 ve sonrasına uymuyor renk olarak.Bende Alpine serisinden taktırmayı düşünüyordum ama şimdilik askıda bakalım.:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mero_gts

quote:

silecek suyunu ayarlamak için her hangi bir iğne ile ayarlayabilirsin.esasında 2006 sonrası modellerin bazılarında orijinal mp3 çalanı varmış ama oda krem rengi oluyor ve 2006 ve sonrasına uymuyor renk olarak.Bende Alpine serisinden taktırmayı düşünüyordum ama şimdilik askıda bakalım.:)

Bende öyle yaptım :D Sol kısm suyu çok az atıyordu, bende iğneyi aldım tıkanmıştır diye dibine kadar soktum sonuç arkadaki aracın camını yıkıyorum. Kendi camımı yıkayamaz oldum deli olacağım.
  • quote:

quote:

quote:

Bende öyle yaptım :D Sol kısm suyu çok az atıyordu, bende iğneyi aldım tıkanmıştır diye dibine kadar soktum sonuç arkadaki aracın camını yıkıyorum. Kendi camımı yıkayamaz oldum deli olacağım.

Ayarı kaçtımı durum vahim...
    Biz de orta halli bir ayar yapıp öyle kullanıyorduk.
    Ayar tutmuor artık bendeki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

quote:

quote:

Ayarı kaçtımı durum vahim...
    Biz de orta halli bir ayar yapıp öyle kullanıyorduk.
    Ayar tutmuor artık bendeki.

Valla hocam ayarın o fışkırtma deliğinden olduğunu bilmiyordum ki javascript:void Bende hemen ohoo burda bir delik var ve su gelmiyor kesin tıkandı diyerek soktum iğneyi. Mübarek itfaiye hortumu gibi oldu. Şimdi bunu eski haline nasıl getiririm acaba. Yenisinimi alacaz bu malzemenin.
  • Son vakitler araçla giderken birden araba ani fren sıkar gibi oluyor, yavaşlıyor ve sonradan sanki ipinden boşalmış gibi ileri atılıyor. Bunun nedenini tahmin edebilecek olan var mı? Bazen hızlanma da yapmıyor hatta gazdan ayağımı çekip tekrar basmam gerekiyor. Bu dediğim ayağım gazda sabit ve normal yol rampa fark etmeksizin böyle.

Bilen varsa alıntı yaparak cevaplarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Son vakitler araçla giderken birden araba ani fren sıkar gibi oluyor, yavaşlıyor ve sonradan sanki ipinden boşalmış gibi ileri atılıyor. Bunun nedenini tahmin edebilecek olan var mı? Bazen hızlanma da yapmıyor hatta gazdan ayağımı çekip tekrar basmam gerekiyor. Bu dediğim ayağım gazda sabit ve normal yol rampa fark etmeksizin böyle.

Fren müşüründe sorun olabilir. Bu tarz yığılma sorunlarında genellikle bu parça arızalı çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: useru

quote:

Son vakitler araçla giderken birden araba ani fren sıkar gibi oluyor, yavaşlıyor ve sonradan sanki ipinden boşalmış gibi ileri atılıyor. Bunun nedenini tahmin edebilecek olan var mı? Bazen hızlanma da yapmıyor hatta gazdan ayağımı çekip tekrar basmam gerekiyor. Bu dediğim ayağım gazda sabit ve normal yol rampa fark etmeksizin böyle.

Fren müşüründe sorun olabilir. Bu tarz yığılma sorunlarında genellikle bu parça arızalı çıkıyor.

Cevap için teşekkür ederim, aklımda olsun bir göstereyim. Gelecek hafta yağ değişimi vardı, bu sorunu da hallettirmek şart deli etti artık.
  • merhabalar. daha önce mutlaka konuşulmuştur ama güncel bilgi açısından sormak istiyorum. dizel araç sahibi arkadaşlar hangi yakıtı kullanıyorsunuz. yani nereden alıyorsunuz ve neden? karşılaştırma yapan da tecrübe ve bilgilerini paylaşırsanız sevinirim.
    ben shell'den vpower alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: h.ozgur

merhabalar. daha önce mutlaka konuşulmuştur ama güncel bilgi açısından sormak istiyorum. dizel araç sahibi arkadaşlar hangi yakıtı kullanıyorsunuz. yani nereden alıyorsunuz ve neden? karşılaştırma yapan da tecrübe ve bilgilerini paylaşırsanız sevinirim.

Zorda kalırsam Opet, mümkünse shell GTL+ yoksa total.

PO dan almanızı kesinlikle tavsiye etmem.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: h.ozgur

merhabalar. daha önce mutlaka konuşulmuştur ama güncel bilgi açısından sormak istiyorum. dizel araç sahibi arkadaşlar hangi yakıtı kullanıyorsunuz. yani nereden alıyorsunuz ve neden? karşılaştırma yapan da tecrübe ve bilgilerini paylaşırsanız sevinirim.

Zorda kalırsam Opet, mümkünse shell GTL+ yoksa total.

PO dan almanızı kesinlikle tavsiye etmem.

shell gtl+ ile v-power arasında ne gibi fark var.
  • 
Sayfa: önceki 883884885886887
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.