Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (882. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 880881882883884
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

mrb arkadaşlar,

bu gunlerde kaskom bıtecek bır kac hafta kaldı sımdı fıyat alıyorum..

2 yıldır ankara sıgortadan hesaplı bır sekılde kaskomu yaptırıyorum..

fakat bir kaç yorum okudum aklım karıstı buyuk kazalarda ( allah korusun ) bıraz sıkıntı cıkartıp parayı gec oduyor vs. gıbı..

axa dedıler onda da karar vermedım.. sizlerin onerecegı bir şirket var mi ?

sımdıkı aldıgım fiyatlar şöyle ;

ak sigorta 1150

axa 860

ankara 660

Ankara sigortayı onermıyorum benım basımdan kotu bır tecrube gectı ayrıca bır arkadasım kaza sonrası neden gostermeksızınb odeme yapmayı reddeden ankara sıgortayla 2 yıldır suren mahkemesı halen devam edıyor renault grubunda axa dan sasmayın derım ben 1994 den buyana oyak-axa oyak-axa sıgortayla calısıyorum cok sukur sorun yasamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: mekale

quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

quote:

Orijinalden alıntı: mekale

slm arkadaşlar..bugün bende 2006 model megane2 dci dynamic2 ile aranıza katıldım....servis bakımlı bir araç..lakin siz tecrübeli arkadaşlara il sorunumu anlatayım..araçta xenon farlar mevcut ve alırken 2 ampulun çalışmadığını öğrendim fakat fiyattan biraz kırarak sorun etmedim..sizlere sormak istediğim şey ampuller odukça pahalı tanesi 200 tl civarı dendi...şu aşamada 400 tl gibi bir rakam vermek isteiyorum..piyasadaki diğer ampullerden kullannmamın sakıncası olurmu acaba..ya da alternatif ne önririsinzi en ekonomik şekilde

Aracınız hayırlı olsun.Maalesef orjinal xenon farları normal ampul takılmaz.Ancak farlar degişmesi gerek oda aynı fiyatı bulabilir.Bence çıkma araştırın.

piyasadki diğer xenon ampuller olmazmı acaba

Hocam şu linki inceleyin bakalım.

http://www.sahibinden.com/arama?query_text=megane+xenon&language=tr&sorting=price_asc

• quote:

Orijinalden alıntı: scada

quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

mrb arkadaşlar,

bu gunlerde kaskom bıtecek bır kac hafta kaldı sımdı fıyat alıyorum..

2 yıldır ankara sıgortadan hesaplı bır sekılde kaskomu yaptırıyorum..

fakat bir kaç yorum okudum aklım karıstı buyuk kazalarda ( allah korusun ) bıraz sıkıntı cıkartıp parayı gec oduyor vs. gıbı..

axa dedıler onda da karar vermedım.. sizlerin onerecegı bir şirket var mi ?

sımdıkı aldıgım fiyatlar şöyle ;

ak sigorta 1150

axa 860

ankara 660

Ankara sigortayı onermıyorum benım basımdan kotu bır tecrube gectı ayrıca bır arkadasım kaza sonrası neden gostermeksızınb odeme yapmayı reddeden ankara sıgortayla 2 yıldır suren mahkemesı halen devam edıyor renault grubunda axa dan sasmayın derım ben 1994 den buyana oyak-axa oyak-axa sıgortayla calısıyorum cok sukur sorun yasamadım

tşk ederım oyle ise ankara sıgortadan vazgecmenın zamanı geldı

• quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

sanırım direksiyon mafsallarının oradan geliyor ses..kontak açık direksiyonu sağ sol hızlı ve kısa kısa hareket ettirince aynı ses geliyor..bazı çukur ve setlerde direksiyonun alt kısmında bi bölgeyi silkeleyip düşürmüş gibi ses çıkıyor..direksiyon kutusu tıkırtı burcu değilmiş demekki mesele..

ya bu reno mühendisleri harbiden zor bulunan tipler olsa gerek..park ampulünü değiştireyim dedim elimde kaldı soketin kablosu..iç taraftan söküldüğü için mecbur tampon-far indirmem gerekecek..

Park ampulunu bende degistirdim tampon sokmeden ama. Yalniz cok dar oldugu icin adami zorluyor tabi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: DR_SHARP

quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

quote:

Orjinalden alıntı: Alfredo Pacino

ya bu megane a lpg iyi gidiyomus arkadaslar km de 90 bin fln yakıyomus hangi megane alıp lpg takmalı 1.6 mı 1.4 mu

1.6sı daha az yakıor lpg takıncada nasıl benzin harcıyorsa o oranda lpg yakar (yaklaşık olarak) ama sana tavsiyem 1.5 dci modelini al bende var ben memnunum benzinliği unutuyorsun

+1000

bende 1.4 hb megane 2 var tup taktıralı 5000 km oldu cok memnunum....
    arkadasta 1.6 sedan tuplu var karsılastırma yapıyoruz sık sık

ve her zaman benım 1.4 az yakıyor ki ben daha sert kullanıyorum

yalnız motor farkından baska bende subap yaglama ve turbo charcer takılı,ne kadar farkeder bilmiyorum...

ancak guç farkı cok fazla...

temizini bulsaydım 1.6 alırdım ama kısmet 1.4 eymiş....

özetle ben memnunum aracımdan....

• Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacımız var. 2004 Model Megane dynamic aracımız var. Fakat sağ koltuğun altındaki gizli bölmeye klimanın suyu geliyor daha önce burada anlatılmış sorunun çözümü sanırım fakat o kadar sayfanın arasından bulmak zor diye tekrar ben sorayım dedim şimdiden teşekkürler alıntı yaparak cevap verirseniz sevinirim.
  • Klima tahliyesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LENCER -- 16 Ağustos 2012; 23:08:46 >
  • Özellikle benzin motorlu megane sahiplerinin bu konuyu okumasını isterim.
    Egzantrik Açı kaydırıcı konusu hakkında

megane 2 motorum inflak etti
  • megane 2 dci için en ideal yağ hangisidir arkadaşlar...5/30 5/40 yoksa 10 /40 mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemertmetin

Özellikle benzin motorlu megane sahiplerinin bu konuyu okumasını isterim.
    Egzantrik Açı kaydırıcı konusu hakkında

megane 2 motorum inflak etti

açı kaydırıcı ile ilgisi yokki bunu nerden çıkardınız?
  • Geçen günlerde oksijen sensörü hatası ile ilgili arıza lambam yanmıştı.Birkaç sözde ustaya ısrarla 2.sensörün kablosu kopmuş olabilir bir bakın dememe rağmen (daha önce başıma geldi ordan biliyorum) öyle şey olmaz sensör lpg den arıza veriyo dediler.

Yetkili servise gittim Sanayi mahallesindekine.
    Yedek parça uzmanı geldi durumu anlattım onada kablosu kopmuş olabilir dedim oda sensör arızalı olabilir dedi.
    331tl+kdv+işçilik dedi.
    Parça orjınal renault dedi...
    Bosh mu yani dedm
    Hayır bosch değil dedi orjınal mais ürünü imiş.
    Renault sensör üretmiyo O Bosch dur dedim
    Gene hayır dedi.
    Cahilliğine gülerek çıktım

Geçen yıl aynı sorunla Erzincan Yetkili servise gitim
    Arıza tespit ücreti istemedi .Kabloyu onardı .Bilgisayara bağladı arızayı sildi.
    Borcum ne dedim 25TL dedi.
    Toprağim işte hemşerisini koruyo.
    İstanbuldaki yamyam yetkililer de ayak basmadan 70-80tl istiyo.Arıza tespit diye

Dolapdere de bir ustam var
    onada bi uğrayım dedim.Onada kabloda olabilir dedim sorun.
    Bilgisayara bağladı.
    1.sensör için aktif yazıyodu ve voltaj değeri gaz verdikçe değişiyordu.
    2.sensör için aktif değil yazıyordu ve voltaj sabitti değişmiyordu.....

Aha dedim benim dediğim sensörde sorun var
    Aracıı lifte kaldırdık bide ne görelim KABLOSU KOPMUŞ.Çok şaşırdım...
    Kabloyu sağlamladık ve sorun halloldu.....

1 haftada 4-5 ustayı o kabloya bakmaya ikna edemedim.Adamlar resmen iş yapmak istemiyorlar.3-5ezberledikleri sorun var onun dışında birşey bildikleri yok....

• Arkadaşlar 2005 model bir dynamiqe buldum. Full+Full yazmış cruze control lastik arıza göstergesi sunroof vs. Boya değişen yok.Lpg li. Sormak istediğim bu meganelarda kronik bir arıza var diyorlardı 2004 lerde falan.Böyle bir durum 2005 lerde de var mı? Ben bi ara 2006 dan itibaren bu kronik arızaların giderildiğini duymuştum.Eğer öyleyse hiç bulaşmak istemiyorum. 24000 istiyolar araca fiyat ve aracı yorumlarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z3U5

Arkadaşlar 2005 model bir dynamiqe buldum. Full+Full yazmış cruze control lastik arıza göstergesi sunroof vs. Boya değişen yok.Lpg li. Sormak istediğim bu meganelarda kronik bir arıza var diyorlardı 2004 lerde falan.Böyle bir durum 2005 lerde de var mı? Ben bi ara 2006 dan itibaren bu kronik arızaların giderildiğini duymuştum.Eğer öyleyse hiç bulaşmak istemiyorum. 24000 istiyolar araca fiyat ve aracı yorumlarsanız sevinirim.

düz vitesmi? km kaç? sedanmı,hb mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue legend

quote:

Arkadaşlar 2005 model bir dynamiqe buldum. Full+Full yazmış cruze control lastik arıza göstergesi sunroof vs. Boya değişen yok.Lpg li. Sormak istediğim bu meganelarda kronik bir arıza var diyorlardı 2004 lerde falan.Böyle bir durum 2005 lerde de var mı? Ben bi ara 2006 dan itibaren bu kronik arızaların giderildiğini duymuştum.Eğer öyleyse hiç bulaşmak istemiyorum. 24000 istiyolar araca fiyat ve aracı yorumlarsanız sevinirim.

düz vitesmi? km kaç? sedanmı,hb mi?

Düz vites sedan 80 küsür binde.
  • quote:

2007 Faz 2 lerde birtakım öngögüs te degişiklikler oldu.Ama begenirseniz olabilir.
  • Görsel değişikliklerden ziyade motoruyla ilgili sıkıntılarla ilgili sormak istemiştim:)
  • Motor olarak dizeller 100 bg çıktı turbosu farklı.1.6 16 vlf aynı motor.
  • Söylediğim araç 22 bine gitmiş yav geç kaldık
  • Aracı satan kişiye bende bu araçlardan almayı düşünüyorum neden sattığınızı sorabilir miyim dedim ön takımları çok zayıf bu modellerin hepsinde aynı sorun var ben doğuda kullandım aracı taşlı bozuk yollara hiç gelmiyor o yüzden sattım dedi.Sanırım ben de vazgeçecem. Focus ya da corolla daha mantıklı gibi bu durumda.
  • quote:

Aracı satan kişiye bende bu araçlardan almayı düşünüyorum neden sattığınızı sorabilir miyim dedim ön takımları çok zayıf bu modellerin hepsinde aynı sorun var ben doğuda kullandım aracı taşlı bozuk yollara hiç gelmiyor o yüzden sattım dedi.Sanırım ben de vazgeçecem. Focus ya da corolla daha mantıklı gibi bu durumda.
    e
    3 tane toyota aracım olmuştu..haklısınız alt takım konusunda toyotanın üstüne yok..hiç arıza vermiyor desem yeridir..toyotada tek beğenmediğim yön ses izolasyonunun bana göre yetersiz olmasaydı..ford mu toyotamı derseniz bana göre toyota...bende megane 2 mi yeni aldım..ilk renault tecrübem nasıl olacak bakalım
  • 
Sayfa: önceki 880881882883884
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.