Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (754. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 752753754755756
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erAn_

quote:

Orijinalden alıntı: tamerozgor

Ya arkadaşlar genel bir soru soracağım size yanlış anlamayın ama şu tıkırtılar dediğiniz sesler nerelerden geliyor aracım 2004 aut. 140 000 civarı ama öyle aman aman hatta hiç tıkırtım yok benim (en azından içerden). ben mi duymuyorum yoksa şanslı azınlıktanmıyım.

Hocam nerde yaşıyorsunuz acaba? Ankara'dayken benim arabadan da hiç ses gelmiyor. Yollar yeterince güzel. Hele İstanbul Yolu sanki İstanbul Park gibi olmuş

Ama bu Tokat'ın berbat yolları arabaları mahvediyor.

Ankara çoğu yolumda biliyorsan gölbaşı aşti arası :)

• Döner kondaktör tamiri hususunda Bursa'dan yardımcı olacak yok mu arkadaşlar?
  • ARKADAŞLAR MEGANE 2 SEDAN CAM İÇİ STOP LAMBASININ NASIL SÖKÜLECEĞİNİ BİLEN VAR MI ACABA ?? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vural_kral

Döner kondaktör tamiri hususunda Bursa'dan yardımcı olacak yok mu arkadaşlar?

http://www.beyzaairbag.com/
    80 tl tamir ücreti

Forumu iyi takip etmiyoruz sanırım...

Gidip yaptrırsan bizide bilgilendir lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremege -- 22 Kasım 2011; 17:26:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

arkadaş bu ne ya son bır kac gundur sabahları arabayı calıstırıyorum vuuuuu dıye bır ses gaz verınce vıtes gecılerınde bıraz gaz verıyım yıne aynı vuuuu kotu bır sey olabılır mı arkadaşlar ? artık tamırcıye gıtmek ıstemıyorum

V kayışı sıyırıyor dostum, ısınınca geçiyor dimi ?

Kayışı yeni değiştirdiysen idare et dicem ama senin taktirin tabi. Gerçekten çok kötü bir sesi var.Rulmanı ile birlikte değiştirsen 50-60 tl maliyeti olur.

Kötü bir şey olmaz koparsa en fazla hareret yapar aracın ve lambası yanar onuda faredersin herhalde.

• merhaba arkadaşlar. bugün sağ arka stop lambam kırıldı. (megane 2 sedan 2006 model) orijinalini en uygun fiyata nereden bulurum. ayrıca bugün bir parçacıya gittim 65 tl fiyat verdi. bunun orijinal olup olmadığını nasıl anlarım.
    ayrıca dinar ya da denizliden yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.
  • Bugün imzamdaki aracıma özel serviste bakım yaptırdım. (100.000 Km)
    Fiyatları aşağıya yazdım, sizce aşırı pahalı dediğiniz fiyat varmı?
    motor yağı-------------75 TL
    yağ filtresi--------------5
    hava filtresi------------15
    benzin filtresi----------15
    buji---------------------30
    şanzuman alt takozu--35
    sağ rotbaşı-------------25
    polen filtresi-----------25
    rot ayarı---------------10
    işçilik-------------------35
    TOPLAM---------------270 TL
  • 2. El araç alcam bu yakınlarda,hatta en iyi araç bildiğin araçtır diyip, MEG II 1.6BVA yı listeme ekledim, ama insanın çok midesi bulanıyo ya :(
    Min1-Max2 yıl bincem bu alacağım araca.
    Korkuyorum alınca yok döner kondaktör çatlayacak, yok açı kaydırıcı tırrlayacak,her bi tarafından ses gelecek diye

Hatta geçen yazmayı unuttum.
    85000km de araç, ev yamada yokuşta park ediyoruz ve haliyle el firenini de sıkça kullanıyoruz.
    Geçenlerde el freninin düğmesi bozulmuş.
    Tam düğmenin ardında mekanizmayı geri iten yayın merkezinde problem olmuş.

Yayı sabitleyen vidanın yuvası kırılmış
    Fotosunu da çekemedim gerçi aklıma gelmedi.
    İyi kötü çizdim problemi

• quote:

Orijinalden alıntı: selimiye

Bugün imzamdaki aracıma özel serviste bakım yaptırdım. (100.000 Km)
    şanzuman alt takozu--35

Hani benzinli arabanın bakım masrafları dizelden ucuzdu. Arada fark yok bence. Taş çatlasın 50 tl fark eder. O da yılda bir kere anca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erebus3003

ARKADAŞLAR MEGANE 2 SEDAN CAM İÇİ STOP LAMBASININ NASIL SÖKÜLECEĞİNİ BİLEN VAR MI ACABA ?? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Stop lambasının iki yanında üst tarafta kare şeklinde basılacak yerler var. İki yere aynı anda basarak kendine doğru çekmen gerekiyor. Biraz zor geldi bende. Sonra içinde iki tane vida var diye hatırlıyorum. onlarıda sökünce çıkıyor. Yıldız alyan olması lazım vidaların.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

2. El araç alcam bu yakınlarda,hatta en iyi araç bildiğin araçtır diyip, MEG II 1.6BVA yı listeme ekledim, ama insanın çok midesi bulanıyo ya :(
    Min1-Max2 yıl bincem bu alacağım araca.
    Korkuyorum alınca yok döner kondaktör çatlayacak, yok açı kaydırıcı tırrlayacak,her bi tarafından ses gelecek diye

Hatta geçen yazmayı unuttum.
    85000km de araç, ev yamada yokuşta park ediyoruz ve haliyle el firenini de sıkça kullanıyoruz.
    Geçenlerde el freninin düğmesi bozulmuş.
    Tam düğmenin ardında mekanizmayı geri iten yayın merkezinde problem olmuş.

Yayı sabitleyen vidanın yuvası kırılmış
    Fotosunu da çekemedim gerçi aklıma gelmedi.
    İyi kötü çizdim problemi

Kafan rahat olsun sorunsuz birşey istiyorum diyorsan daha fazla para ekleyip alıcan sağlam bir araba. Ama etrafımda arabasından sorun yaşamayan bir tek kişi bile yok.

• aksam eve gelırken sokakta durdum karsıdan gelene yol verdım adam şaka gibi yolu ortalamıs dırek benım arabanın üstüne durmaksızın bodoslama girdi telefonda numara arıyormus gormemıs aksam aksam 2 saat tutanaktır sudur budur ugrastım canım sıkıldı ön tampon sis farı ön far panjur hasat onun clio ilaveten camurluk kırıldı servısın yolu gozuktu ısın yoksa arabasız kal
  • quote:

Orijinalden alıntı: scada

aksam eve gelırken sokakta durdum karsıdan gelene yol verdım adam şaka gibi yolu ortalamıs dırek benım arabanın üstüne durmaksızın bodoslama girdi telefonda numara arıyormus gormemıs aksam aksam 2 saat tutanaktır sudur budur ugrastım canım sıkıldı ön tampon sis farı ön far panjur hasat onun clio ilaveten camurluk kırıldı servısın yolu gozuktu ısın yoksa arabasız kal

Çok geçmiş olsun. Hakkaten sıkıcı bir durum neyseki sağlık olarak bir sorununuz olmamış.
  • Hamdolsun cok sukur .....uzun yolculuktada boylesıne denk gelebırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: scada

aksam eve gelırken sokakta durdum karsıdan gelene yol verdım adam şaka gibi yolu ortalamıs dırek benım arabanın üstüne durmaksızın bodoslama girdi telefonda numara arıyormus gormemıs aksam aksam 2 saat tutanaktır sudur budur ugrastım canım sıkıldı ön tampon sis farı ön far panjur hasat onun clio ilaveten camurluk kırıldı servısın yolu gozuktu ısın yoksa arabasız kal

Geçmiş olsun, 1 ay önce benimde başıma benzer bir olay geldi.
    o gün çok stresli ve sıkıntılı geçmişti. ama sonradan cana geleceğine mala gelsin diyerek kendimi teselli ettim.

eğer kaskon varsa, kasko şirketi,araç tamir oluncaya (max.7güne) kadar yedek araç veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coachya

quote:

şanzuman alt takozu--35

Hani benzinli arabanın bakım masrafları dizelden ucuzdu. Arada fark yok bence. Taş çatlasın 50 tl fark eder. O da yılda bir kere anca.

Dizelin masrafını bilmiyorum ama, benim bakımlarda ekstradan "şanzuman alt takozu, rotbaşı ve rot ayarı" var.
    bunlarda 70 TL tutuyor.

• quote:

quote:

quote:

şanzuman alt takozu--35

Dizelin masrafını bilmiyorum ama, benim bakımlarda ekstradan "şanzuman alt takozu, rotbaşı ve rot ayarı" var.
    bunlarda 70 TL tutuyor.

Onu göz önünde bulundurarak yazdım zaten. Sanayide istediğim yağla birlikte rot başı rot ayarı şanzuman alt tokozu olmadan fiyatı 160 TL civarındaydı. Serviste indirimle 250 civarı olması lazım yada 275. Benim sözm size değil benzinli araçlarını satmak için bu bakım olaylarını abartan oto galericilere. Sonra insanlar aradaki farkı çok büyük sanıyor.

• quote:

Kafan rahat olsun sorunsuz birşey istiyorum diyorsan daha fazla para ekleyip alıcan sağlam bir araba. Ama etrafımda arabasından sorun yaşamayan bir tek kişi bile yok.

Problemleri yaptırılmış bir araç bulmak lazım ;)
    Yoksa çooook memnunum zaten megane'dan

1 yıl bineceğim bir araca o yıl içerisinde ekstra masraf yapma riski korkutuyor beni :) Ki bilmediğim diğer araçlarda kimbilir neler gelecek başıma :p
    En azından biliyorum ki döner kondaktör 100TL
    Açı kaydırıcı sorunu 100-200?? nedir bilmiyorum.

Boğa kelebeği vs 20-30TL
    Buji muji ateşleme ıvır zıvır 50-60TL

İnşallah servis bakımlı temiz bir araç bulursam kafam rahat edecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Problemleri yaptırılmış bir araç bulmak lazım ;)
    Yoksa çooook memnunum zaten megane'dan

1 yıl bineceğim bir araca o yıl içerisinde ekstra masraf yapma riski korkutuyor beni :) Ki bilmediğim diğer araçlarda kimbilir neler gelecek başıma :p
    En azından biliyorum ki döner kondaktör 100TL
    Açı kaydırıcı sorunu 100-200?? nedir bilmiyorum.

Boğa kelebeği vs 20-30TL
    Buji muji ateşleme ıvır zıvır 50-60TL

İnşallah servis bakımlı temiz bir araç bulursam kafam rahat edecek.

Bende megane ortağı değilim ancak piyasada araştırma yapıldığı zaman diğer araçlarının da kronik sorunlarının artılarının eksilerinin olduğu görülebiliyor. Sorunsuz diye anlatılan honda civic ler bile yol sesini çok içeri alıyor, lpg de kullanan arkadaşa 750 tl masraf açtı 2008 modeli. Bende dedimki madem bütün arablarda yaşanan sıkıntılar var fiyat performans oranı en iyi olan motorunu tanıdığım ( dizel olanı), heryerde bir servisi olan, yedek parçası kıyaslandığında daha düşük olan bir araç olan megane ı seçtim. Tabi aracın dış görünüşü de hoşuma gitmiyor değil. Kullanırken zevk alabiliyorum.

• 8 li Park sensörünü sormuştum ama taktıran olmadı hiç sanırım. Birde kolçak taktıran var mı onu sorayım. Ben alıp takmayı düşünüyorum ama araca uyumlu olsun istiyorum. Armster marka buldum sahibinden de ama önceden almış olan ve alınacak yer ve fiyat konusunda yardımcı olabilecek biri olursa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 752753754755756
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.