Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (437. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • megane II kısmında sanırım pek bir aktiflik söz konusu değil...
  • merhaba arkadaşlar.imzamdaki araç lpg lidir.aracı çalıştırdığımda doğal olarak benzinde başlıyor çalışmaya ancak arac bu sıralar çalışmamaya başladı.direk olarak lpg de başlatılınca sorun yok hemen çalışıyor.sanıırım benzin sisteminde bir sıkıntı var.sebebi hakkında fikri olan varmıdır??
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak1818

megane II kısmında sanırım pek bir aktiflik söz konusu değil...

Genelde bir çok konu ve sorun konuşulup halledildiği için fazla aktif olmuyor.Tüm Renault forumu için geçerli bir durum.Fluance satılmaya başladımı şenlenir ortalık.Yorumlarım da olabildiğince objektif olmaya çalıştım.Düm düz bir yorumla süper araba al kesinlikle pişman olmazsında diyebilirdim.Sizin için hayırlısı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: figor44

merhaba arkadaşlar.imzamdaki araç lpg lidir.aracı çalıştırdığımda doğal olarak benzinde başlıyor çalışmaya ancak arac bu sıralar çalışmamaya başladı.direk olarak lpg de başlatılınca sorun yok hemen çalışıyor.sanıırım benzin sisteminde bir sıkıntı var.sebebi hakkında fikri olan varmıdır??

Motor ve mekanikten pek anlamam ama tahminimi söyleyeyim.Lpg'de çalıştığına göre demekki ateşleme sisteminde bir problem yok.Benzinde çalışmıyorsa motora benzin gitmiyor demektir , benzin pompasında sorun olabilir ki büyük ihtimalle ondadır.
  • 6ay önce 2000 hb clio rxt satıp 2004 dynmaq hb. aldım :) durumumuz çok benzer yani benim dynamigde hız sabiti yok xenon yok sunroff yok
    sis farı cd changer çelik cant digital klima 6 hava yastıgı falan filan var asr afu yok sanırım afu yuda bilmiyom gerçide:d
    quote:

Orijinalden alıntı: godsend

Herkeze mrb.

arkadaşlar geçen hafta 2005 megane II HB Dynamique modelini aldım. 1999 clio hb rxt modelinden sonra mercedes gibi geldi araba...arabayı sahibinden.com dan bulup aldım ve Dynamique modeller arasında bile farklılıklar gördüm. kimisi asr afu gibi özellikleri yazmışken kiminde yoktu. şimdi benim araçda ne var ne yok merak içinde kaldım doğrusu. verilen kitapcığı incelediğimde de olan olmayan ne vrsa anlatmış. benim merak ettiğim standart Dynamique modelinde neler var bunun teknik ve donanım özelliklerini internette bulamadım bilen arkadaşlar buraya yazarlar veya link verirlerse sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: bsd

Nasıl 1.4 motor 1.6 dan fazla yakabilir ki ? Anlamadım. En kötü ihtimalle aynı yakmaz mı?

NormaL devirin aşırı üzerinde gitmesi Lazım sık vites değiştirmesi Lazım - Ayriyetten yoLda boL boL yokuş inip çıkması Lazım. Arkadaşımızın biraz attığını düşünyorum bahsettiği yoLLarda ne yokuş var ne de dediğim gibi devirLeri zorLasa vites değişse yokuş inip çıksa o seviyeye uLaşamaz :s
  • sakin kullanımda 1.4 motor 1.6 dan az yakar.... ama agresif kullanılırsa işler değişir..
  • iyi akşamlar arkadaşlar öncelikle 2009 extreme 1.6 aracım var aracımı alalı 1 yıl dolmadan karşılaştığım sorunlar :
    1 . servisinde kabul ettiği döner konvektör (airbag makarası denen komple silecek far kolları) garanti bitimine 3-4 ay kala değişelim dediler.

2. direksiyonda yeni yeni hissetmeye başladığım hafif log log şeklinde boşlamalar sanki direksiyon çıkıp elime gelecekmiş gibi yada döndürüyorum 1 sn sonra döndürdüğüm yere gelmiş gibi diyeyim.ses kısık kısa ve geçici ama bozuk yollar ve düşük süratte farkedilebiliyor.yakın zamanda sağlam bir kaç kasisten geçtim ama jantlarda gözle görülür sorun yok ondanmı acaba dedim.bunu yeni farkettim kasım sonunda ilk bakımım var bu kafamı tırmalıyor.döner konvektörden hariç bişey değildir inşallah.tek korkum direksiyon kutusu mili vssi

3. kapı gergisi denen yarım ay şeklinde kapalı kısımlardan tak tuk sesler gelmeye başladı ön kapılarda özellikle sol ön kapıda onuda servis biraz daha artsın sesler öyle değişelim dediler.

4. ilk aldığımdan beri dikkatimi çeken silecek bağlantı noktalarının olduğu ön camın alt lastik conta kısmında sağ sileceğin dibinde hafif potluk olması.servisten sorun olmaz alt kısımda mastik var abi demişlerdi bunun için.

5. benzin depo kapağı dışarıda gibi geliyordu hafiften o ara kırılmış yarım ay şeklindeki tespit kısmı onu garantiden değiştirdiler.

6. klima ısı ayar düğmesinde hafif boşluk vardı kumanda kısmı değişti garantiden ama gene aynı demekki normalmiş o kadarda sıkı olmuyormuş...

7. kaputu bıraktığımda kapanmıyor dilin üstünde zıplıyordu o demir bağlantı noktasıda kaputun üstüne nokta şeklinde iz yapmış şiddetli vurduğundan oraları yağlamak gerekiyormuş...

8. çoğu kişide olan ön konsol tıkırdaması bende yok ama 130-140 km lerde çok fazla rüzgar sesi alıyor arabam onada reno sahipleri normal diyorlar..birde 120 den sonra araç bağırıyor 140tan sonra tekrar ses düzeyi olması gerektiği gibi oluyor....

fikirleriniz için şimdiden teşekkürler özellikle 2. madde hakkında bilgi sahibi tecrübesi olan arkadaş varsa sevinirim...

• bizim araçta 3 adet motor kulağı mevcut biri akü altında bu 30-50 lira civarı bir ana kulak sol tarafta görünen ve ayar yapılan kulak bu 200 lira üstü birde aşağıda var vitesle bağlantılı olan hatta vites kolu sallanırsa bu kulaktan olur. zamanla bu kulaklar lastikliğini yitirip oturabiliyor çok sert bir darbe alırsa yada kaza yırtılabiliyor veyahut lastik taşlaşıp eski elastikliğini kaybetip vibrasyonu süzemiyor ben serviste 450-500 e hepsini yeniletmiştim. forumdada çıkanların resimleri ile sunmuştum bende yırtık falan yoktu sadece lastikler artık taşlaşmıştı yeni lastikler 2 yıl garantili 4-5 yıl gider ama ama motor sesini bile değiştirdi .
  • Sunroof Sorunu,
    Merhaba arkadaşlar sunroof sıkıntısı çekenlerden biri olarak son başvurduğum çözümümü sizinle paylaşmak istedim.
    En son çalışırken takılmalar yapıyordu bazen tık tık diye vurmasına rağmen 2-3 kere aç kapa yaptığımda açılıyordu en son kapandıktan sonra açılmadı.
    1 ay kadar ara sıra denemem rağmen açamamıştım.(motrdan seste gelmiyordu)
    Daha sonra sunroofu açık konuma getirerek aracın içinden sunroofu hafif darbelerle ittim.Sonra tık dedi ve açıldı.
    İlk olarak sunroof ayaklarını söktüm pabuçlarını temizledim yağladım ayakların çalıştığı kızak boşluğunu temizledim ve yağladım.
    Son olarak gayet rahat çalışmaya başladı(1 hafta sonra bile)takılmadan açılıp kapanıyor,fakat ince yağla yağladım.
    Sunroof'a özel bir yağ varsa tavsiyelerinize açığım.
    Tavsiye ederim.
    Bundan öncede sunroof motorunu yedek parçacıda sordum(ekim başında) 1045 TL dediler bursada.
    Bu parçayı serviste değiştirmek için en az 2 bin isterler diye tahmin ediyorum.

• Benim sunroofla ilgili şikayetim sadece ayaklardaki plastiklerin iyice yıpranmış olmasıydı ve boşluk olduğundan dolayı özellikle bozuk yolda takır tukur ses çıkarıyor ve 100 km'den sonra ıslık sesi gibi ses yapıyordu.Servise götürüp yüksek bir meblağ bayılmaktansa sunroof tamiri yapan bir kaç yeri arayarak ayaklardaki plastiği sordum.Başka şehirde olduğum için plastikler iki günde kargoyla geldi ve kendim taktım 40 tl ye 4 plastik 10 tl de kargo parasıyla bana 50 tl'ye mal oldu.Şu an sunroof taş gibi bozuk yolda dahi ses gelmiyor ve ıslık seside gitti.Plastikler orjinal değil adamlar kendileri imal etmişler ama sert plastik ve kolay kolay yıpranacağa benzemiyor.Normali biraz kalın geliyormuş zımparalayıp öyle gönderdiler.bu konuda sıkıntısı olan akadaşlarada tavsiye ederim.Belki yüz yüze dha ucuzada alabilirler.Sonuçta maliyeti çok az olan bir parça.Bakım içinse bende ince yağ kullanıyorum sık sık tekrarlayarak.Daha önce beyaz gresle daha iyi olduğunu okumuştum sanırım tam olarak hatırlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: boatswain

iyi akşamlar arkadaşlar öncelikle 2009 extreme 1.6 aracım var aracımı alalı 1 yıl dolmadan karşılaştığım sorunlar :
    1 . servisinde kabul ettiği döner konvektör (airbag makarası denen komple silecek far kolları) garanti bitimine 3-4 ay kala değişelim dediler.

2. direksiyonda yeni yeni hissetmeye başladığım hafif log log şeklinde boşlamalar sanki direksiyon çıkıp elime gelecekmiş gibi yada döndürüyorum 1 sn sonra döndürdüğüm yere gelmiş gibi diyeyim.ses kısık kısa ve geçici ama bozuk yollar ve düşük süratte farkedilebiliyor.yakın zamanda sağlam bir kaç kasisten geçtim ama jantlarda gözle görülür sorun yok ondanmı acaba dedim.bunu yeni farkettim kasım sonunda ilk bakımım var bu kafamı tırmalıyor.döner konvektörden hariç bişey değildir inşallah.tek korkum direksiyon kutusu mili vssi

3. kapı gergisi denen yarım ay şeklinde kapalı kısımlardan tak tuk sesler gelmeye başladı ön kapılarda özellikle sol ön kapıda onuda servis biraz daha artsın sesler öyle değişelim dediler.

4. ilk aldığımdan beri dikkatimi çeken silecek bağlantı noktalarının olduğu ön camın alt lastik conta kısmında sağ sileceğin dibinde hafif potluk olması.servisten sorun olmaz alt kısımda mastik var abi demişlerdi bunun için.

5. benzin depo kapağı dışarıda gibi geliyordu hafiften o ara kırılmış yarım ay şeklindeki tespit kısmı onu garantiden değiştirdiler.

6. klima ısı ayar düğmesinde hafif boşluk vardı kumanda kısmı değişti garantiden ama gene aynı demekki normalmiş o kadarda sıkı olmuyormuş...

7. kaputu bıraktığımda kapanmıyor dilin üstünde zıplıyordu o demir bağlantı noktasıda kaputun üstüne nokta şeklinde iz yapmış şiddetli vurduğundan oraları yağlamak gerekiyormuş...

8. çoğu kişide olan ön konsol tıkırdaması bende yok ama 130-140 km lerde çok fazla rüzgar sesi alıyor arabam onada reno sahipleri normal diyorlar..birde 120 den sonra araç bağırıyor 140tan sonra tekrar ses düzeyi olması gerektiği gibi oluyor....

fikirleriniz için şimdiden teşekkürler özellikle 2. madde hakkında bilgi sahibi tecrübesi olan arkadaş varsa sevinirim...

.
    1-Kronik problem ama her araçta rastlanmıyor.
    2-Kronik problem hemen her araçta rastlanıyor.( en çok üzerinde durulması gereken konu garantiden komple direksiyon kutusunu değiştirin.)
    3-Evet ses yapabilir ama bir sene içerisinde yapması için çok kötü kullanılmalı.(garantiden değiştirin)
    4-Hiç duymadım sizin araca özgü olabilir.
    5-Hiç duymadım sizin araca özgü olabilir.
    6-Vasat işçilik normaldir.
    7-Buda kullanımla alakalı biraz dikkat.
    8-C- sınıfı araçların genel sıkıntısı belli bir hızdan sonra motor ve rüzgar sesi.Bundan bende şikayet etmiyor değilim özellikle uzun yolda 6. vites resmen aranıyor.
    Bildiğim kadarıyla yanıtlamaya çalıştım bir kusur yada hata varsa affola.

• teşekkürler fottili direksiyon kutusu doner konvektör ve kapı gergileri ilk aşamada önemli olanlar ama direksiyon kutusu olayı daha tam olarak sorunlu değil bir kaç test daha yapacağım gerçi garant 2010 kasımda bitecek ama en geç 2010 haziran gibi hallettirmek lazım kaldıki arızaların o zamana kadar ilerlemesi lazm yoksa garanti bitimi bizim bitimimiz olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: n95master

bizim araçta 3 adet motor kulağı mevcut biri akü altında bu 30-50 lira civarı bir ana kulak sol tarafta görünen ve ayar yapılan kulak bu 200 lira üstü birde aşağıda var vitesle bağlantılı olan hatta vites kolu sallanırsa bu kulaktan olur. zamanla bu kulaklar lastikliğini yitirip oturabiliyor çok sert bir darbe alırsa yada kaza yırtılabiliyor veyahut lastik taşlaşıp eski elastikliğini kaybetip vibrasyonu süzemiyor ben serviste 450-500 e hepsini yeniletmiştim. forumdada çıkanların resimleri ile sunmuştum bende yırtık falan yoktu sadece lastikler artık taşlaşmıştı yeni lastikler 2 yıl garantili 4-5 yıl gider ama ama motor sesini bile değiştirdi .

Eyvallah dostum.Aklımızda bulunmasında fayda var.Malum özellikle servisler bazen yapılması gerekeni en son yapıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fottili

Benim sunroofla ilgili şikayetim sadece ayaklardaki plastiklerin iyice yıpranmış olmasıydı ve boşluk olduğundan dolayı özellikle bozuk yolda takır tukur ses çıkarıyor ve 100 km'den sonra ıslık sesi gibi ses yapıyordu.Servise götürüp yüksek bir meblağ bayılmaktansa sunroof tamiri yapan bir kaç yeri arayarak ayaklardaki plastiği sordum.Başka şehirde olduğum için plastikler iki günde kargoyla geldi ve kendim taktım 40 tl ye 4 plastik 10 tl de kargo parasıyla bana 50 tl'ye mal oldu.Şu an sunroof taş gibi bozuk yolda dahi ses gelmiyor ve ıslık seside gitti.Plastikler orjinal değil adamlar kendileri imal etmişler ama sert plastik ve kolay kolay yıpranacağa benzemiyor.Normali biraz kalın geliyormuş zımparalayıp öyle gönderdiler.bu konuda sıkıntısı olan akadaşlarada tavsiye ederim.Belki yüz yüze dha ucuzada alabilirler.Sonuçta maliyeti çok az olan bir parça.Bakım içinse bende ince yağ kullanıyorum sık sık tekrarlayarak.Daha önce beyaz gresle daha iyi olduğunu okumuştum sanırım tam olarak hatırlayamadım.

Nereden tedarik ettiğin hakkında telefon veya internet adresi belirtirsen sevinirim,benimplastiklerin durumuda pek iç açıcı değil

• sunroof u olan arkadaşlar bir öneride bulunayım. ben aracımı aldığımdan beri kendim yıkarım kimseye yıkatmam ancak aracınız dışarıda yıkatsanız dahi yıkayan yer sizin sunroofunuzu açık kızak bolumu lastiklerini silip kurulamaz. her araç yıkandıktan sonra camın oturduğu lastiği iyice kurulayın su gider kanallrını temizleyin sunroof arka ayaklarının yürüdğü pilastik yola giren yaprak pislik falan varsa temizleyin gresten daha kliteli bir yağ var onunla 4-5 ayda bir yağlamanız yeter bartı bir yağa gerek yok bütün pislik yapışır sonra. Ben her yıkamamdan sonra açıp temizliyorum hiç sorun çıkarmıyor maşşalah . 1000tl sunroof motoru diye yazmış arkadaş ebayden al 100-150 dolara yurtdışından sıfırını getirtirsin biraz yabancı dilin varsa. bilgine
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirtetik

quote:

Orijinalden alıntı: fottili

Benim sunroofla ilgili şikayetim sadece ayaklardaki plastiklerin iyice yıpranmış olmasıydı ve boşluk olduğundan dolayı özellikle bozuk yolda takır tukur ses çıkarıyor ve 100 km'den sonra ıslık sesi gibi ses yapıyordu.Servise götürüp yüksek bir meblağ bayılmaktansa sunroof tamiri yapan bir kaç yeri arayarak ayaklardaki plastiği sordum.Başka şehirde olduğum için plastikler iki günde kargoyla geldi ve kendim taktım 40 tl ye 4 plastik 10 tl de kargo parasıyla bana 50 tl'ye mal oldu.Şu an sunroof taş gibi bozuk yolda dahi ses gelmiyor ve ıslık seside gitti.Plastikler orjinal değil adamlar kendileri imal etmişler ama sert plastik ve kolay kolay yıpranacağa benzemiyor.Normali biraz kalın geliyormuş zımparalayıp öyle gönderdiler.bu konuda sıkıntısı olan akadaşlarada tavsiye ederim.Belki yüz yüze dha ucuzada alabilirler.Sonuçta maliyeti çok az olan bir parça.Bakım içinse bende ince yağ kullanıyorum sık sık tekrarlayarak.Daha önce beyaz gresle daha iyi olduğunu okumuştum sanırım tam olarak hatırlayamadım.

Nereden tedarik ettiğin hakkında telefon veya internet adresi belirtirsen sevinirim,benimplastiklerin durumuda pek iç açıcı değil

http://sunrooftamircisi.com/index.htm. Bu linkten iletişim bölümüne tıklarsan telefon numaralarını görürsün.Ümmet ustayı iste o biliyor biraz zımparalayıp göndermelerini iste .İstediğin adrese kargoyla yolluyorlar.Başka yerleride aradım Ankarada yine tanesine 10 tl dediler.istanbulda bir yeri aradım 15 dediler.Bende burdan aldım.

• arkadaşlar benim araçta direksiyondan kıtır kıtır ses gekiyor çevirince hava yastığı ışığı ve servis ışığı yanıyor servise gittim direksiyon simidinin değişmesi gerekiyormuş fiyat 500 tl ne yapmam lazım bir fikri olan varmı
  • megane 2 cilerden yokmu başka akıl verecek ve başına gelmiş arkadaşlar ??

• quote:

Orijinalden alıntı: boatswain

megane 2 cilerden yokmu başka akıl verecek ve başına gelmiş arkadaşlar ??

fottili gayet guzel yazmis zaten. direksiyon kutusu problemi ilerlememisken servise degistirmistim ben. bazi sorunlar aracina ozel gibi geldi bana da.
  • 
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.