Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (436. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ankarada trafik sigortası ne kadar 2 yıldır kazasız araç...
    2006 megane
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

arkadaşlar ankarada trafik sigortası ne kadar 2 yıldır kazasız araç...
    2006 megane

forumda liberti adinda bir uye var, ben kendisinden yaptiriyorum kaskomu. foruma da ozel %4 indirim yapiyor ekstradan ve evraklari adresine gonderiyor. istersen ona PM atip sorabilirsin.http://forum.donanimhaber.com/m_23052488/mpage_2/key_//tm.htm#34950909
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^Biotech^

quote:

Orijinalden alıntı: bestercan

Torpido da daha iyi durdu. Normalde torpidoda küçük bir delik var. Tamircide orayı biraz büyüttük. Tabi torpidoyu olduğu gibi çıkarmak gerekti. Birazda uğraştırdı. Sonunda oldu. Uğraşmak istemeyenler için diğer çözüm teyp altındaki boşluğa koyabilirsiniz.

Temiz iş olsun diyorsanız Torpido gözü ideal.

torpidodaki klima boslugundan mi koydurdunuz?

Serçe parmağının gireceği kadar küçük bir delik vardı orayı biraz büyüttük. Torpidonun sol üst köşesinde. Kablo oradan geçiyor.

Acaba problem olurmu. Klima boşluğuna pek benzemiyor. İnş. Yanlış birşey yapmamışımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestercan -- 19 Ekim 2009; 22:16:54 >

• Diğer konu dirkesiyon için kaplama aldım. Güzel oldu. Yanında vites topuzuda verdiler. Vites topuznu ben takabilirmiyim. Yoksa beni aşan bir konumu!

MEGANE II BÖLÜMÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestercan -- 19 Ekim 2009; 23:28:50 >
  • Arqadaşlar Bişey diyeceğim 2006 expression plus aracımızdan çok memnunuz 80hp olanı olduğuna rağmen çok iyi kaçıyor.. 200 ßastık daha gdecekti fakat yol bitti fakat araç henüz 3 günlük 2.el aldık araç kalkışta titreme yapıyo acaba bizm acelemiliğimizden mi?? yoksa gerçekten bi sorun mu var??
  • arkadaşlar aracımızdan memnunuz. çok iyi gidiyor sorun yok fakat 1. viteste kalkışta titreme ile karşı karşıya kalıyoruz. yani stop etme seviyesine geldiği oluyor bazen yokuşsuz yolda tek sorun bu acaba bizim acemiliğimizden mi 3. gün daha??
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ^Biotech^

quote:

Torpido da daha iyi durdu. Normalde torpidoda küçük bir delik var. Tamircide orayı biraz büyüttük. Tabi torpidoyu olduğu gibi çıkarmak gerekti. Birazda uğraştırdı. Sonunda oldu. Uğraşmak istemeyenler için diğer çözüm teyp altındaki boşluğa koyabilirsiniz.

Temiz iş olsun diyorsanız Torpido gözü ideal.

torpidodaki klima boslugundan mi koydurdunuz?

Serçe parmağının gireceği kadar küçük bir delik vardı orayı biraz büyüttük. Torpidonun sol üst köşesinde. Kablo oradan geçiyor.

Acaba problem olurmu. Klima boşluğuna pek benzemiyor. İnş. Yanlış birşey yapmamışımdır.

klima boslugu da sol ust tarafta. cok buyuk sorun olacagini sanmam ama klimayi acip bir deneyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: byates

arkadaşlar aracımızdan memnunuz. çok iyi gidiyor sorun yok fakat 1. viteste kalkışta titreme ile karşı karşıya kalıyoruz. yani stop etme seviyesine geldiği oluyor bazen yokuşsuz yolda tek sorun bu acaba bizim acemiliğimizden mi 3. gün daha??

Bu titremenin dizel bir araçta normal olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byates

arkadaşlar aracımızdan memnunuz. çok iyi gidiyor sorun yok fakat 1. viteste kalkışta titreme ile karşı karşıya kalıyoruz. yani stop etme seviyesine geldiği oluyor bazen yokuşsuz yolda tek sorun bu acaba bizim acemiliğimizden mi 3. gün daha??

bende ilk aldıgımda alışma sıkıntısı cekmiştim aynen sizin yasadıgınız gibi sonradan alışınca hiç bi sorun kalmıyo
  • Arkadaşlar benim arabanın bir sorunu var sabah ilk çalışmada tek kontakta araç çalışıyor fakat eğer 5-10 saniye gaza basılı tutmazsam rolanti düşüp araç stop ediyor. eğer 5-10 saniye basılı tutarsam normal çalışmaya devam ediyor. Bir arakadaşım kam mili kaptör adında bir parçayı değiştirmemi söyledi. 100 TL lik bir parça. Bu parçanın ne işe yaradığını bilen varmı. yada sorun başka bir yerden olabilirmi böyle bir durumda karşılaşan yada konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. Boş yere parça değiştirmiyelim.
  • hasodem ve chevymel1
    arkadaşlar tşşkr ederim ama chevymel1 sanırım senin dediğin gibi inşallah düzelirde baskı balata feln masrafına girmeyiz..
  • Titreme motor kulaklarının zaman içinde sertleşmesi ve yahut yırtılması ilede oluşabiliyor. MEsela benim motor kulakları yırtılmamıştı ama sertleşmişti 3 tanesinide değiştirdim arabanın motor sesi bile azaldı hafif titreme vardı oda gitti.
  • Herkese merhaba,benim aracımda megane 2 dnamique 1.5 dizel,aracımdan çok memnunum.Arkadaşlar size aklıma takılan birşeyi sormak istiyorum.Bazı megane 2 lerin çok nadir olsada ön ve arka amblemleri sarı renkte oluyor,bunun ne anlama geldiğini anlamıyorum,acaba süs olsun diye mi sarı renkte?Yoksa özel bir nedenimi var?Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IBRAHIMOVIC

Herkese merhaba,benim aracımda megane 2 dnamique 1.5 dizel,aracımdan çok memnunum.Arkadaşlar size aklıma takılan birşeyi sormak istiyorum.Bazı megane 2 lerin çok nadir olsada ön ve arka amblemleri sarı renkte oluyor,bunun ne anlama geldiğini anlamıyorum,acaba süs olsun diye mi sarı renkte?Yoksa özel bir nedenimi var?Yardımcı olursanız çok sevinirim.

volkswagen'da TDI harflerinin kac tanesinin kirmizi oldugu motoru gucunu gosteriyor ama renault'da boyle bir uygulama duymadim. buyuk ihtimalle süstür.
  • Herkese iyi forumlar...
    Megane bölümü olarak sizlere bir soru sormak istedim...
    Albea 1,3 mj 16V aracımı sattım ve 20000km yi geçmemiş yeni nesil toyota corolla elegant d4-d +vsc (esp)arıyordum
    fakat bunu alabilmem için ikinci aracımızıda gözden çıkarmak zorunda kalacaktım

Derken bir tanıdığımızın başka bir araç almak için (ticari araç) 2008 megane expression 1,5dci 100hp (+plus paket) aracını satmaya karar verdiğini duydum...Araç tam 20000kmde , tamamen hatasız ve hastasından denen cinsten 0 km ayarında temiz bir araç

Bu araç için olumlu olumsuz görüşleriniz nelerdir?

Bazı expression modellerinde hız sabitleyici gördüm fakat bazılarında göremedim bunun farklılığının nedeni nedir acaba?SAnırım esp yok expression modellerinde?

Ayrıca corollanın piyasası (7000-10000km civarı) 38-39000TL civarlarında almaya değermi bu şartlarda kıyasladığımızda? corolla için şahin +albeayı satınca üste 13000 civarı bir fark kalıyor
    sadece albeayı sattğım haliyle bu bildiğim megane için 16000 civarı kalıyor
    Görüşleriniz benim için önemli ; şimdiden teşekkürler

Araç hakkında detaylı bilgilerinize ihtiyacım var...

• quote:

Orijinalden alıntı: n95master

Titreme motor kulaklarının zaman içinde sertleşmesi ve yahut yırtılması ilede oluşabiliyor. MEsela benim motor kulakları yırtılmamıştı ama sertleşmişti 3 tanesinide değiştirdim arabanın motor sesi bile azaldı hafif titreme vardı oda gitti.

n95master,kaç kulak var bizim araçlarda? Bir de maliyeti ne kadarki?
  • Herkeze mrb.

arkadaşlar geçen hafta 2005 megane II HB Dynamique modelini aldım. 1999 clio hb rxt modelinden sonra mercedes gibi geldi araba...arabayı sahibinden.com dan bulup aldım ve Dynamique modeller arasında bile farklılıklar gördüm. kimisi asr afu gibi özellikleri yazmışken kiminde yoktu. şimdi benim araçda ne var ne yok merak içinde kaldım doğrusu. verilen kitapcığı incelediğimde de olan olmayan ne vrsa anlatmış. benim merak ettiğim standart Dynamique modelinde neler var bunun teknik ve donanım özelliklerini internette bulamadım bilen arkadaşlar buraya yazarlar veya link verirlerse sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak1818

Herkese iyi forumlar...
    Albea 1,3 mj 16V aracımı sattım ve 20000km yi geçmemiş yeni nesil toyota corolla elegant d4-d +vsc (esp)arıyordum

Derken bir tanıdığımızın başka bir araç almak için (ticari araç) 2008 megane expression 1,5dci 100hp (+plus paket) aracını satmaya karar verdiğini duydum...Araç tam 20000kmde , tamamen hatasız ve hastasından denen cinsten 0 km ayarında temiz bir araç

Bazı expression modellerinde hız sabitleyici gördüm fakat bazılarında göremedim bunun farklılığının nedeni nedir acaba?SAnırım esp yok expression modellerinde?

Ayrıca corollanın piyasası (7000-10000km civarı) 38-39000TL civarlarında almaya değermi bu şartlarda kıyasladığımızda? corolla için şahin +albeayı satınca üste 13000 civarı bir fark kalıyor

Öncelikle 20000 km de dediğiniz temizlikte bir Toyota bulmanız imkansıza yakın.Satan varsada illaki araçta bir şeyler vardır.Dizel araç alıp 20000 km de satmak normal bir durum değil.Ama dediğiniz araç tanıdığınız ve bildiğiniz bir araçsa ikinci el olarak bundan güvenilir bir araç bulmanız çok çok zor.Araç için yorumlara gelince 2006 expressionlarda hız sabitleyici vardır ama 2007'lerde yok .Aracınız plus paket ve 100 hp ise performansı Toyotadan daha iyidir.Esp Megan sedanlarda yok malesef. dediğiniz aracın İçi bej döşemedir arkadaşımda benzinlisi var aracın artıları ve eksileri şöyle sıralayabilirim.Öncelikle iç mekanı çok geniş ve ferah ,frenleri güven verici ,yumuşak süspansiyonlu ve oldukça konforlu bir araç.Konfor olarak sizi kesinlikle üzmez.İç mekandaki kalite belli bir seviyede çok kaliteli demek zor vasat diyebilirim.Eksileri ise arkadaşımda pek sıkıntı yok ama bazı tıkırtı problemleri görülebilir.Kronik bir kaç sorunu baş gösterebilir direksiyon kutusu gibi mesela.Fakat araç faz II olduğu için bu sıkıntının çıkma ihtimali çok düşük.Esp'yi sorduğunuza göre yol tutuşa önem veriyor olmalısınız.Yol tutuş olarak bozuk zeminde yüksek süratlerde dikkat gerektirir.Ama düzgün bir asfaltta oldukça iyidir ,yanlız araç biraz yatar ve buda güven duygusu size pek vermez.Limitleri aşırı zorlamadıktan sonra kesinlikle problem çıkarmaz.İç mekana motor sesi alma olayı, dizeli pek bilmiyorum ama benzinlide oldukça iyidir ,asfalt sesi olarak sınıfında en iyilerdendir.Corollaya değil ama Aurisin dizeline binme şansım oldu şahsen aradaki farka değecek pek bir şey olmadığını söyleyebilirim.Yinede araçları kullanma fırsatınız varsa kullanın ve ardaki farka değip değmediğine kendiniz karar verin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: godsend

Herkeze mrb.

arkadaşlar geçen hafta 2005 megane II HB Dynamique modelini aldım. 1999 clio hb rxt modelinden sonra mercedes gibi geldi araba...arabayı sahibinden.com dan bulup aldım ve Dynamique modeller arasında bile farklılıklar gördüm. kimisi asr afu gibi özellikleri yazmışken kiminde yoktu. şimdi benim araçda ne var ne yok merak içinde kaldım doğrusu. verilen kitapcığı incelediğimde de olan olmayan ne vrsa anlatmış. benim merak ettiğim standart Dynamique modelinde neler var bunun teknik ve donanım özelliklerini internette bulamadım bilen arkadaşlar buraya yazarlar veya link verirlerse sevinirim

hayirlisi olsun araci kaca aldin ve kac bin km.de? 2005 megane dynam.'lerde 3 donanim mevcut. birincisi standart olani, ikincisi exe, ucuncusu techno paket (ve tabi ikisi birarada da oluyor). iki pakette olan aracta elektrikli katlanan ayna, hiz sabitleme, xenon far, far yikama, 6'li CD calar, deri direksiyon, lastik basinc sensoru gibi ozellikler mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: fottili

quote:

Orijinalden alıntı: burak1818

Herkese iyi forumlar...

Öncelikle 20000 km de dediğiniz temizlikte bir Toyota bulmanız imkansıza yakın.Satan varsada illaki araçta bir şeyler vardır.Dizel araç alıp 20000 km de satmak normal bir durum değil.Ama dediğiniz araç tanıdığınız ve bildiğiniz bir araçsa ikinci el olarak bundan güvenilir bir araç bulmanız çok çok zor.Araç için yorumlara gelince 2006 expressionlarda hız sabitleyici vardır ama 2007'lerde yok .Aracınız plus paket ve 100 hp ise performansı Toyotadan daha iyidir.Esp Megan sedanlarda yok malesef. dediğiniz aracın İçi bej döşemedir arkadaşımda benzinlisi var aracın artıları ve eksileri şöyle sıralayabilirim.Öncelikle iç mekanı çok geniş ve ferah ,frenleri güven verici ,yumuşak süspansiyonlu ve oldukça konforlu bir araç.Konfor olarak sizi kesinlikle üzmez.İç mekandaki kalite belli bir seviyede çok kaliteli demek zor vasat diyebilirim.Eksileri ise arkadaşımda pek sıkıntı yok ama bazı tıkırtı problemleri görülebilir.Kronik bir kaç sorunu baş gösterebilir direksiyon kutusu gibi mesela.Fakat araç faz II olduğu için bu sıkıntının çıkma ihtimali çok düşük.Esp'yi sorduğunuza göre yol tutuşa önem veriyor olmalısınız.Yol tutuş olarak bozuk zeminde yüksek süratlerde dikkat gerektirir.Ama düzgün bir asfaltta oldukça iyidir ,yanlız araç biraz yatar ve buda güven duygusu size pek vermez.Limitleri aşırı zorlamadıktan sonra kesinlikle problem çıkarmaz.İç mekana motor sesi alma olayı, dizeli pek bilmiyorum ama benzinlide oldukça iyidir ,asfalt sesi olarak sınıfında en iyilerdendir.Corollaya değil ama Aurisin dizeline binme şansım oldu şahsen aradaki farka değecek pek bir şey olmadığını söyleyebilirim.Yinede araçları kullanma fırsatınız varsa kullanın ve ardaki farka değip değmediğine kendiniz karar verin derim.

Evet :)
    düşündüğüm ve bildiğim cevapları almışım teşekürler:)

Toyota bulduğum iki araç 7000 ve 8000kmde idi yani 20000 altında var ; şartlar malum kaldıramayan yükünü satıyor
    Yol tutuş problemini continental sport contact 2lerle çözeriz bir nebze sorun olmaz , zaten günlük kullanılacak bir araç , uzun yolda torku beklentimi karşılar.

Aslında esp o kadar sorun değil ama olmuşken olsun diyordum malum albea ve şahinde değil esp abs bile yok :)

Megane bana uzak bir araç değil 2003 model megane rxi 1,6 16V vardı sedefli kızıl kahve renginde 2004 yılında talihsiz bir kaza sonucunda 28000kmde pert oldu ( arkadan çalıntı araç vurması-yaralanmalı kaza)

Şimdi model yenileniyor biliyorum ama tekrardan aklımıza bir şekilde girdi biraderimle
    Öteki türlü hobi aracımız olan şahinide satmamız gerekecek
    ve bu arabayı galerinin alacağı fiyatlarda alacağız
    malum piyasaya baktım temiz 15-20000kmded olan plus 100hp modeller 32-34 arası geziniyor piyasası
    o yüzdende aklımı çeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak1818 -- 22 Ekim 2009; 18:52:53 >

• 
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.