Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim başıma gelen olay Aydın daki serviste başıma geldi.ama Allah var araba da şimdi tık yok süper sessiz bir şekilde yol alıyorum.Bu yüzden kızamıyorum adamlara artık

• quote:

Orjinalden alıntı: red_power

Benim başıma gelen olay Aydın daki serviste başıma geldi.ama Allah var araba da şimdi tık yok süper sessiz bir şekilde yol alıyorum.Bu yüzden kızamıyorum adamlara artık

herkes +1 falan yazıyor heralde güzel bişeydir bizde yazalım bari

• Arkadaşlar hepinize merhaba bende bir megane II sahibi olarak fikirlerimi sunmak istedim....
    Arkadaşlar arabadan gerçekten çok menmunum fakat menmun olmadığım tek şey servis...... taaa alırken başladı bu sorun aslında, arabayı pazarda aldım pazarlığı yaptım ve servise ( YETKİLİ SERVİSE) götürdüm. servis ankarada şaşmazda ismini de verebilirim hatta ama bütün servisler aynı bence. baktırdım sağına soluna arabanın sol kapı boyalı her hangi bir yerinde sorun yok dediler. bilgisayara soktular vs.. 40 YTL aldılar birde üstüne.
    ama ne olsa iyi, arabanın yolcu hava yastığı yok tamamen iptal etmişler + ön tampon değişmiş + arka çamurluk boyalı + klima gazı tamamen bitmiş vs. vs....
    neyse ki o eksiklerini aldıktan sonra sanayideki bir arkadaş fark etti bir sürü para verdim üstüne tamamladık. sonra benzin pompası arıza yaptı benim hatam bu çünkü kuşadasına tatile gittim dandik bir benzinciden benzin aldım ---TÜRKPETROL--- bayisi
    pompayı değiştirmeye gittim servise afyon'daki renault yetkili servisiydi. servisin bana söylediği aynen şuydu, bir hafta önce 24 tane pompa geldi hiç yok elimizde:(
    hepsini takmışlar tabi millet tatilde yiyo kazığı gelirken pompayı değiştiriyor ve hiç bir hak talep de edemiyor. herneyse ankaraya kadar geldim servise gittim pompayı değiştirmeye değiştirdim ama arabaya benzin alınca arabayı bir koku sardı. Servisteki arkadaşlarım sağolsunlar yine yapmışlar yapacaklarını. koltuğun altında megane II nin deposu. kapatmamışlar kapağı olanca benzin akmış arabanınn içine:( daha bir sürü problemim var servisle alakalı parmaklarım ağrıdı yazmayla ama daha yazacam arkadaşlar. bir sürü problem yaşadım bu serviste artık garanti bitti de sanayideki arkadaşlar sağolsun ilgileniyorlar garantısı de bizzat kendileri serviste o da yok biz yapmadık deyip çıkıveriyorlar. başkası ellemiştir biz böyle yapmayız diyorlar:(
    bıktım artık bu servis olayından:(

• arkadaşlar bugün ilk olayımızı yaşadık geri manevra yaparken arka farı çatlattım, hachback sağ arka far kaç paradır arkadaşlar varmı bi fikriniz, çıkma felan bulabilirmiiz ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: specops

arkadaşlar bugün ilk olayımızı yaşadık geri manevra yaparken arka farı çatlattım, hachback sağ arka far kaç paradır arkadaşlar varmı bi fikriniz, çıkma felan bulabilirmiiz ???

ben arka farları sonar yapmıştım bende eskileri duruyor
    istersen sana ikisini birden makul bir fiyata verebilirim, fakat sol taraf olması lazım ufak bir çatlağı var ben yarın bakayım yazayım. istersen sende sonar al gerçekten güzel bir görüntü oluyor. bu arada benim arabanın rengi siyah krom sonar olunca gerçekten dehşet duruyo. resmini de gönderebilirim istersen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mami50

quote:

arkadaşlar bugün ilk olayımızı yaşadık geri manevra yaparken arka farı çatlattım, hachback sağ arka far kaç paradır arkadaşlar varmı bi fikriniz, çıkma felan bulabilirmiiz ???

istersen sana ikisini birden makul bir fiyata verebilirim, fakat sol taraf olması lazım ufak bir çatlağı var ben yarın bakayım yazayım. istersen sende sonar al gerçekten güzel bir görüntü oluyor. bu arada benim arabanın rengi siyah krom sonar olunca gerçekten dehşet duruyo. resmini de gönderebilirim istersen.

ok dostum bir resim yollayabilirsen sevinirim, şu sonarlar da ne kadarmış bakayımm, bnm sağ arka far çatladı ...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mami50

quote:

ok dostum bir resim yollayabilirsen sevinirim, şu sonarlar da ne kadarmış bakayımm, bnm sağ arka far çatladı ...

tamam ben yarın bakarım sana gönderirim mailden yada burdan koyarım aracın resmini. benim çatlak olan sol stopmuş baktım şimdi. sonar 200 euroya almıştım ben çiftini. ama şekil mükemmel gerçekten sonarda.
    senin makine hangi renk?

• ok, bnm araba açık bej yukarda resmi var, sonar a o kadar para veremem zaten ben :( far da çatladı zaten sadece, böylede kullanabilirm aslında, merak ettim çok falza bişey değilse değiştirirm belki diye. ben de yrn fln çekerim resmini.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi specops -- 24 Ekim 2006; 2:41:05 >
  • quote:

ok, bnm araba açık bej yukarda resmi var, sonar a o kadar para veremem zaten ben :( far da çatladı zaten sadece, böylede kullanabilirm aslında, merak ettim çok falza bişey değilse değiştirirm belki diye. ben de yrn fln çekerim resmini.

geçmş olsun yoksa nazar filanmı değdi arabaya bir nazar boncuğu tak
  • Arkadaşlar, Megan 2 Sedan, sağ kapıdan fren gaz yaptıkça, tıkırtı, çıtırtı sesleri geliyordu. Levent Reno-Mais merkez servisine götürdüm. Kapı ayarı yapıldı, yağlandı. Ses kesildi. Bilginize.
  • Dostum geçmiş olsun önemli bir sorun değil bence takma.
    Bu arada sonar far nasıl oluyor bir resim koyabilicekmisin mami 50
    quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red_power -- 24 Ekim 2006; 13:37:31 >
  • Arkadaşlar hepinizin bayramı mubarek olsun.
    alkimake arkadaşım ilgin için teşekkür ederim.bahsettiğim megan 2004 model ve 25.000 ytl isteniyor.araç 54.000'de satıcı orjinal olduğunu söylüyor,servisle görüştüm 70 ytl ekspertiz üçreti istiyorlar.Araç tiptronik vitesli ben günde en fazla 5 km. yol yapıyorum fazla yakması beni herhalde fazla etkilemez.Araç full+full (full ün full ü nasıl oluyorsa artık) bende 98 Broadway RNİ var. 98.000'de onunla takas yapacağım.Bazı tecrübeli arkadaşlar meganı kesinlikle tavsiye etmiyorlar teneke diye hitap ediyorlar.Toyota veya honda almamı tavsiye ediyorlar bende kararsız kaldım aslında megan'ada içim ısındı fazla teknik bilgim olmadığı için sizlere danışıyorum neyapmalıyım.Şimdiden herkese teşekkürler.
  • bu benim arkadaşın arabası. ama stoplar aynı bundan. benimki de gelince dateylı bir tanıtım yapayım

MEGANE II BÖLÜMÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mami50 -- 24 Ekim 2006; 17:35:01 >
  • bunlarda çıkan stopların resimleri
    http://img147.imageshack.us/my.php?image=phto0005or2.jpg

http://img147.imageshack.us/my.php?image=phto0003hl5.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mami50 -- 24 Ekim 2006; 18:49:15 >
  • Gecmis olsun specops dikkat et dedik de di mi

quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

quote:

ok, bnm araba açık bej yukarda resmi var, sonar a o kadar para veremem zaten ben :( far da çatladı zaten sadece, böylede kullanabilirm aslında, merak ettim çok falza bişey değilse değiştirirm belki diye. ben de yrn fln çekerim resmini.

geçmş olsun yoksa nazar filanmı değdi arabaya bir nazar boncuğu tak
  • eheh sağolun arkadaşlar, nazarlık oldu bu da, bi bakıma iyi de oldu, artık hiçbi manevraya tmm yaparım ben diye girmiyorum ... baktım olmuyor zorlamıyorum, gerekirse yolu uzatıyorum. bi resmini de çekemedim son halinin, boya izi var biraz, aseton la çıkar diyolar ama bakalım nolcak ....
  • quote:

Orjinalden alıntı: fotolojik

Arkadaşlar hepinizin bayramı mubarek olsun.
    alkimake arkadaşım ilgin için teşekkür ederim.bahsettiğim megan 2004 model ve 25.000 ytl isteniyor.araç 54.000'de satıcı orjinal olduğunu söylüyor,servisle görüştüm 70 ytl ekspertiz üçreti istiyorlar.Araç tiptronik vitesli ben günde en fazla 5 km. yol yapıyorum fazla yakması beni herhalde fazla etkilemez.Araç full+full (full ün full ü nasıl oluyorsa artık) bende 98 Broadway RNİ var. 98.000'de onunla takas yapacağım.Bazı tecrübeli arkadaşlar meganı kesinlikle tavsiye etmiyorlar teneke diye hitap ediyorlar.Toyota veya honda almamı tavsiye ediyorlar bende kararsız kaldım aslında megan'ada içim ısındı fazla teknik bilgim olmadığı için sizlere danışıyorum neyapmalıyım.Şimdiden herkese teşekkürler.

teneke diyorlar değilmi dıştan öyle gözükebilir ama bir kaza yaptığın zaman kaliteyi anlıyorsun esneme yaparak hem sana daha az darbeyi hissettiriyor hem daha az hasar alıyor

• Megane II nin, modellerle değil gerçek insan kullanarak yaptığı bir çarpışma testi var elimde. bu arabaya teneke diyenler utanır o videoyu izleseler.
    Megane II diğer arabaya göbekten dalıyor diğer araba yamulrken megane II nin ön farı dahil kırılmıyor.İster inanın ister inanmayın ben Megane II mi bu videoyu izledikten sonra aldım çünkü güven verdi bana araba bi anda.(ama sonuçta kaza kazadır hiç bir zaman hayatta kalmanın garantisi yoktur.Bu riski en aza indirmek önemlidir) Megane II bunu yapmış bence
  • megan2 sedan dcı 80bg veya 100bg sıfır araç almayı düşünüyorum.80bg veya 100bg arsında kararsız kaldım 80bg kasayı kaldıramıyor yetersiz deniyor.80bg ve100bg arasındaki farklar nelerdir?hangisini tercih etmeliyim.ben 100bg tercih etmeyi düşünüyorum tercihimin nedenlerinden birisi aracı satarken sağlayacağı avantaj diye düşündüm elbette aracın performansıda bunda etkili.renk konusunda platin gri ve kumsal beji arasında kaldım.kumsal beji ni tercih etmek istiyorum fakat aracı satarken kolaylık olsun diye platin griyi tercih edeyim diye düşünüyorum.bu konuda da yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler saygılar!!!
  • Merhabalar, test surusunu siddetle oneririm ama sahsen 100bg'lik motoru cok basarılı buluyorum ben... Kumsal bej poyraz gri ile birlikte eklendi urun gamına, ozellikle bej dosemeye cok yakısıyor, acık renk oldugu icin toz ve cizigi gostermeyecektir ama platinin rotuslaması daha kolay oluyor genelde, ikinci el degerinde kayıp yasatacak bi renk degil kumsal bej genelde cok absurd renklerde problem yasanır ama arac hem megane hem dizel icin rahat olsun... Ben olsam 100bg kumsal bej alırdım
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.