Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1347. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13451346134713481349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yakın zaman içinde araba alacağım megane 2 de araçlar arasında. Kaç bin kmye kadar alınabilir dizeli? 150.000 kmde 2007 dizel megane 2 alınır mı 40 bin tl civarına? 150.000 km fazla mı? Hb mi yoksa sedan mı alınmalı? Hb 2.el piyasası ne durumda acaba? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaraEski_

Merhaba arkadaşlar. Yakın zaman içinde araba alacağım megane 2 de araçlar arasında. Kaç bin kmye kadar alınabilir dizeli? 150.000 kmde 2007 dizel megane 2 alınır mı 40 bin tl civarına? 150.000 km fazla mı? Hb mi yoksa sedan mı alınmalı? Hb 2.el piyasası ne durumda acaba? Teşekkürler.
    2007 model bir araba için 150.000 fazla değil. Ben 2006 model 1.6 HB kullanıyorum Lpg'Li. HB bile bagaj kapasitesi olarak tatmin edici. Sedanları siz düşünün. Benim araba Dinamik paket. Bir çok özelliği var. Bu özelliklerin çoğusu sıfır araçların baz ve baz üstü modellerinde bile yok. Yağmur sensörü, far sensörü, torpido soğutma, elektrikli direksiyon...vs. Yani 13-14 yaşında bir araç olmasına rağmen lüksü hissedebiliyorsunuz. Tabi bu kadar çok elektronik parça olduğu için, alacağınız aracın sadece motoruna değil elektronik aksamını ve elektrik tesisatını da çok iyi anlayan ustalara iyice baktırın. Çok sorun çıkarabiliyor bu aksamlar. Benim direksiyonu çevirirken farlarım zayıflıyor hala çözüm bulamadım buna. Birde direksiyon kutusunu hızlı şekilde tam sağ tam sol yapın bu işlem sırasında tak tuk diye ses gelip gelmediğine ve farların kısılıp kısılmadığına birde radyo ve klima da kesinti olup olmadığına bakın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaraEski_

Merhaba arkadaşlar. Yakın zaman içinde araba alacağım megane 2 de araçlar arasında. Kaç bin kmye kadar alınabilir dizeli? 150.000 kmde 2007 dizel megane 2 alınır mı 40 bin tl civarına? 150.000 km fazla mı? Hb mi yoksa sedan mı alınmalı? Hb 2.el piyasası ne durumda acaba? Teşekkürler.
    2007 model bir araba için 150.000 fazla değil. Ben 2006 model 1.6 HB kullanıyorum Lpg'Li. HB bile bagaj kapasitesi olarak tatmin edici. Sedanları siz düşünün. Benim araba Dinamik paket. Bir çok özelliği var. Bu özelliklerin çoğusu sıfır araçların baz ve baz üstü modellerinde bile yok. Yağmur sensörü, far sensörü, torpido soğutma, elektrikli direksiyon...vs. Yani 13-14 yaşında bir araç olmasına rağmen lüksü hissedebiliyorsunuz. Tabi bu kadar çok elektronik parça olduğu için, alacağınız aracın sadece motoruna değil elektronik aksamını ve elektrik tesisatını da çok iyi anlayan ustalara iyice baktırın. Çok sorun çıkarabiliyor bu aksamlar. Benim direksiyonu çevirirken farlarım zayıflıyor hala çözüm bulamadım buna. Birde direksiyon kutusunu hızlı şekilde tam sağ tam sol yapın bu işlem sırasında tak tuk diye ses gelip gelmediğine ve farların kısılıp kısılmadığına birde radyo ve klima da kesinti olup olmadığına bakın derim.

• 12 yıllık birlikteliğimiz megane 2 ile dün itibariyle son buldu aracımı sattım.
    Bu forum zamanında canlıyken çok bilgi alışverişinde bulunduk.
    Herkese kazasız belasız sürüşler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar youtubeta şöyle bir tablet tutucu gördüm ama hangi marka olduğunu nerede satıldığını bulamadım. Kullananlar varsa yardımcı olursa sevinirim.
    https://www.youtube.com/watch?v=WkDGgaP3qcE&app=desktop
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool_ice45

Alıntıları Göster
    direksiyonu tam çevirince tak diye bir ses geliyor. bu neyle alakalı acaba hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: mamifan

direksiyonu tam çevirince tak diye bir ses geliyor. bu neyle alakalı acaba hocam?

Alıntıları Göster
    Merhabalar, direksiyon kutusundan çok büyük ihtimalle kardeşim. Ben aracı aldığımda da aynen tam çevirince tak tuk ses geliyordu. Direksiyon kutusu içindeki rulmanlar kırılmış. Ben direksiyon kutusunu İzmir 3.sanayide bir yere gönderdim. 400 TL ye tamir ettiler. 3 aydır falan bir sorun yaşamadım. Orjinali 1.500 TL civarında. Yansanayisi var Hattat o da 600 TL civarında (Birçok kişi kullanıyor ama ben her zaman orjinal parçadan yanayım). Eğer alacağın arabada böyle bir sorun varsa bu masrafları da hesaba kat derim.

• arkadaşlar merhaba baya bir araştırdım fakat cevap bulamadım 2005 megan 2 hb 1.6 aracım var fakat aracı ilk çalıştırdığımda yağ seviyesi normal yazısı çıkmıyor aracı ikinci el aldım ve aldım alalı yazmıyor acaba yağ seviye müşüründemi arıza var yada bazı megane 2 lerde bu özellik yokmu teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar, 2007 model 1.5dci aracımın arka balataları değişince el freni tutmaz hale geldi. Bu ne iş anlayamadım,tahminim balatayı koymak için silindirleri aşırı sıktı.Sizce?

• baybozkurt B kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Aynı sorun bendede oldu hocam. Bi çözüm bulabildinizmi siz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aslında bi telegram grubu iyi olurdu

• Faz 2 Sedan 1.6 Expression... Servis Bakımlı, 120bin kmde.
    Bir tanıdığım 49bine veriyor.
    Artılarını biliyorum ama eksileri nedir ve piyasası...
    Satarken sıkıntı çıkarır mı ?
    Herkese iyi yıllar

• 2008 mercekli far olan aracın uzun ve kısaların h kaç ?
    İnwells led kullanan var mı?

• karahisarlı K kullanıcısına yanıt
    Ben olsam o paraya scenic 2 bakardım

• quote:

Orijinalden alıntı: FelixCrail

Ben olsam o paraya scenic 2 bakardım
    Çok büyük değil mi hocam o araç ?
    Aile ve çevrede doblo görevi görsün istemiyorum pek

• Aracın doblo ile alakası yok da bir süre sonra megane ufak gelecek

• karahisarlı K kullanıcısına yanıt
    Ben grand scenic 2 kullanıcısıyım. Konfor bakımından dobloyu hertürlü tokatlar. Çünkü üretim ve kullanım amaçları farklı. Biri aile saadeti için tasarlanıp üretilmiş diğeri esnaf saadeti.
  • Merhaba 2004 Model Megane 1.5 dci dynamique aracım var.Yaklaşık 2.5 seneden beri aktif kullanmaktayım .Kronik sorunları çok oldu fakat hepsini teker teker bulup çözüme kavuşturdum.Ama son 2 3 aydır arka sol kısımdan gelen sese çare bulamıyorum.Fişekler yeni amortisörlerde hava yok.Lifte kaldırıp baktırdım.Aracın içinden şamandıraya kadar söküp deponun içinde sabit olmayan birşey vardı diye ona dahi baktım.Fakat somut olarak tek bulabildiğim şey aracı lifte kaldırdığım zaman yakıt deposuna vurduğum an yolda gelen lap lap sesleri duyuyorum.Gerçekten aracımı seviyorum fakat satma seviyesine geldim sesten dolayı.En ufak çukurda bile arka sol kısımdan vurma şeklinde sesler geliyor.Daha önce yaşayan ya da sebebini bilen varsa bana ulaşabilirse çok sevinirim.
  • Merhaba. 40-50 bin arası araç arıyorum.
    Peogeout 407 düşünüyordum. Tavsiye etmediler. Şu an Megane 2 ile Focus arasında kaldım. Piyasa kötü biliyorum ama 10 gün içinde almam gerekiyor.
    Neler tavsiye edersiniz. Bu konulardan anlamam. Hangisi daha iyidir?

• Focusun da motoruna enjektör Turbo v.s. ıyı baktırın ..
  • 
Sayfa: önceki 13451346134713481349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.