Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1333. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13311332133313341335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Araç dizel megane 2 2006 model. Bugün marş yaptım ama çalıştıramadım. İlk önce ekranda enjeksiyon sorunu var yazdı. Tekrar marş bastım bu sefer marş motoru boğularak dönmeye çalıştı ve durdu. Üçüncü denemede aynı şekilde boğularak döndü ve yine durdu. Daha sonra tekrar marş bastım ve artık sadece tırt tırt yapıp susuyor. Akü ışığı yeşil. Silecek, far, camlar ve teyp çalışıyor. Sizce sorun ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vural_kral

Herkese iyi geceler, iyi bayramlar.

Aracım 2004, 1.6.

Son 3-4 aydır motor soğukken ilk çalıştırma çalışmama problemi yaşıyorum. Gaz pedalına arka arkaya basarak çalıştırıyorum ve çalıştıktan sonra benzin kokusu alıyorum. LPG sisteminde manifolda herhangi bir sızıntı yok, olmadığı söylendi en azından LPg ustası tarafından..

Son 1 haftadır ise her çalıştırmada olmasa da "tar tar" gibi ses geliyor. Açı kaydırıcısı olduğunu düşünüyorum.

Açı kaydırıcı arızası geç çalışma problemi yapar mı? 3-4 aydır zaten çalışmama var, ses yeni peydah oldu. Ve sesi her çalıştırmada yapmıyor.

Bir de güncel olarak açı kaydırıcısı arızasının özel servislerde maliyetini alabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler..
    Bölüm ölmüş

• quote:

Orijinalden alıntı: karamandalina

Herkese merhabalar.

Araç dizel megane 2 2006 model. Bugün marş yaptım ama çalıştıramadım. İlk önce ekranda enjeksiyon sorunu var yazdı. Tekrar marş bastım bu sefer marş motoru boğularak dönmeye çalıştı ve durdu. Üçüncü denemede aynı şekilde boğularak döndü ve yine durdu. Daha sonra tekrar marş bastım ve artık sadece tırt tırt yapıp susuyor. Akü ışığı yeşil. Silecek, far, camlar ve teyp çalışıyor. Sizce sorun ne olabilir?
    Sanada merhaba kardeş. Senin arabanın sorununun ne olduğunu söyleyeyim. Akü yeşil yanıyor diyorsun ama aldanma. O akü ölmüş ama kendisini hala elektirik dolu zannediyor. Aküyü değiştir sorunun çözülür... Bak kesin söylüyorum haa

Tamam mı?

( akü değişti sorun çözüldü)

• vural_kral kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: mecett

s.a 2008 megane2 benzinli,lpg li

ilk çalıştırmada sabahları tırrrr diye ses geliyor, stop ediyor. bazen 2. yada 3. marşta çalışıyor,
    pervane sürtülmesi gibi bir ses çıkıyor, sonra ses normale dönüyor.
    birde araç dururken direksiyon çevirince direksiyondan garip hışırtı geliyor?

bunları yaşayan varmı?
    ilk çalıştırmadaki ses yağlı kasanktan geliyormuş, başına gelenler için yazayım dedim
    yağlı kasnak,eksantrik kayış seti,v kayışlar, filtreler, yağ bakımı... 1100 liracık
  • quote:

quote:

ilk çalıştırmada sabahları tırrrr diye ses geliyor, stop ediyor. bazen 2. yada 3. marşta çalışıyor,

bunları yaşayan varmı?
    ilk çalıştırmadaki ses yağlı kasanktan geliyormuş, başına gelenler için yazayım dedim
    yağlı kasnak,eksantrik kayış seti,v kayışlar, filtreler, yağ bakımı... 1100 liracık
    Direksiyondaki hışırtı bu arabalarda kronik sorun olan döner kontaktör kablosuna ait olabilir.

• quote:

quote:

bunları yaşayan varmı?
    Direksiyondaki probleminiz "döner kondaktörden kaynaklanıyor..

1100 lira özel servis mi yetkili servis mi sanayi ustası mı?
  • Aracımım atermik ön camına elimdeki pet şişeden su döktüm ve ne yazıkki çatladı. Orjinal camı servis dışında nereden bulabilirim ? Diğer cam markalarından hangisini tavsiye edersiniz ?

• Sevgili megane 2 kullanıcıları, Megane 2 1.5 aracımda bazen marş bastığımda enjeksiyon sorunu var yazısı geliyor. Tekrar start yapınca sorunsuzca çalışıyor. Birde yüksek viteslerde hızlanmak için gaza bastığımda yapıyor bu uyarıyı. Motor çalışmaya devam ediyor yazı kayboluyor. Motorun çalışması normal, rolantide düzensizlik yok çekişte düşme yok. Bakımı yeni yapıldı. Bu ne yav?

• Enjektör leri bı baktırman gerekiyor.. fazla üzerine gitme bir baktır.. diğerlerini bozmasın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ers_özt

Enjektör leri bı baktırman gerekiyor.. fazla üzerine gitme bir baktır.. diğerlerini bozmasın.
    İşte orada kararsızım servisemi baktırsam özel servisemi

• quote:

Orijinalden alıntı: vural_kral

Direksiyondaki probleminiz "döner kondaktörden kaynaklanıyor..

1100 lira özel servis mi yetkili servis mi sanayi ustası mı?

Alıntıları Göster
    biraz geç oldu ama sanayide kendi ustama yaptırdım
  • quote:

İşte orada kararsızım servisemi baktırsam özel servisemi

Alıntıları Göster
    Enjektörlerin yakınında bir soket var onu çıkarıp takınca çalışıyor bide böyle bi durum var beyinmi acaba diye düşüniyorum araba beyinsizleşti

• Bu bölüm geberik, demek ki megane 2 de geberik

• quote:

Bu bölüm geberik, demek ki megane 2 de geberik
    yo yoo öyle deme
  • quote:

Orijinalden alıntı: exponent

yo yoo öyle deme

Alıntıları Göster
    Ne diyim soru soran cevap alamıyo o zaman can çekişiyo diyelim

• quote:

Sevgili megane 2 kullanıcıları, Megane 2 1.5 aracımda bazen marş bastığımda enjeksiyon sorunu var yazısı geliyor. Tekrar start yapınca sorunsuzca çalışıyor. Birde yüksek viteslerde hızlanmak için gaza bastığımda yapıyor bu uyarıyı. Motor çalışmaya devam ediyor yazı kayboluyor. Motorun çalışması normal, rolantide düzensizlik yok çekişte düşme yok. Bakımı yeni yapıldı. Bu ne yav?
    Kam mili kaptörü değişti bir kaç gündür şimdilik sorun görünmüyor.

• arkadaşlar merhaba 2005 model megane 2 benzinli .6 otomatik aracım var . aracım deli gibi zangır zangır titreme yapıyor giderken eskiden gaza basınca 80 felan gelince titrerdi ustaya götürdüm aksın oralarda bişiler yaptı sıktımı naptıysa sonra gaza basarken titreyen araba .gaz kesince titremeye başladı gaza basınca titreme gidiyor kesince deli gibi titriyor, titrerken boşa alınca titreme kesiliyor.aks larda sorun var değiştirmemiz lazım dedi.komple mi değiştirmek lazım 700 tl tanesi 2 tanesi büyük para.sizce ne yapmam gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lider.25 -- 30 Temmuz 2018; 15:13:7 >
  • Götürdüğün şahsa güvenmiyorsan başka bir yere daha göster.

• Selamun aleykum hayırlı günler dilerim dh forum sakinleri bende pilli kapı altı logo var araç için pil çabuk bitiyor az kullanmama ramen açıp kapama düğmesi var ve sensörlü tam oturuyor ama pil genede çabuk bitiyor ben aracdan 12v alcam ama bunu 5 v nasıl düşürürüm bilen varsa şimdiden teşekkürler ederim yardımlarınızdan dolayı

• severek kullandığım 2004 model dinamik 132binde lpg li aracımı 39.000 satmış bulunuyorum forumda balgilerinden faydalandığım tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.tüm megane2 kullananan arkadaşlara iyi günler diliyorum başka forumlarda görüşmek üzere.
  • 
Sayfa: önceki 13311332133313341335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.