Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1330. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13281329133013311332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Megan gerçekten bir başka araba 1 yıldan fazladır 2004 otantik paket kullanıyorum gidişi muazzam 235 gördüm otobanda hemde 4 kişi bagajda 200 kg vardı gidiyor araba ama araba çok masraf istiyor. Ben hassasım bakım konısunda şimdi sorun şu araba sağ taraftan ses alyo arada fren yaşınca cıt ses yapyo uğultu değişik gecen senw ön diskleri zımparaladım balata değişti arasıra direksiyon kilidi diyor bazen de elektriksel arıza kontrol mu ne yazyo 180000 de triger kayışları değiştim. 5000 km önce. Yağlı kasnak değişti yağ polen değşti izmirde uygun maliyetle arabayı nerede kontrol ettirebilirim yardımcı olabilecek var mı araba lpg de 9 lt düşmüyo geç çalışıyor. 2. Çalıştırmada hemwn alyo ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamun aleykum dh forum sakinleri megane 2 sedan kasa arka orjinal pantizot sokebilirmiyim oval pantizot takacamda bi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk_mustafa_bjk -- 11 Nisan 2018; 6:34:18 >
  • scada kullanıcısına yanıt
    Tşk ederim cevabın içiin. Muhtemelen beyaz bi plastik gibi bişiy vardı o kırıldı ondan yapıyordu. Neyse arabayı sattım jetta aldım zaten😊

• Arkadaşlar mrb aile arabası olarak kullandığım megane 2 sedan mevcut .. bir iki saatliğine megane 2 hb kullandım. Sedan ile hb arasında çok fark var ..özellikle yol tutuş, virajlara korkmadan girebiliyorsun araba önden ve arkadan kayma yapmıyor.gercekten çok şaşırtıcı..birde koltuk yüksekliği megane hb dip koltuk yaptığında arabanın içine gömülüyorsun.. Sedan da havada duruyorsun..koltuk için önerisi olanlar mutlaka özelden yazsın kafama katıldı..saygılar..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ers_özt

Arkadaşlar mrb aile arabası olarak kullandığım megane 2 sedan mevcut .. bir iki saatliğine megane 2 hb kullandım. Sedan ile hb arasında çok fark var ..özellikle yol tutuş, virajlara korkmadan girebiliyorsun araba önden ve arkadan kayma yapmıyor.gercekten çok şaşırtıcı..birde koltuk yüksekliği megane hb dip koltuk yaptığında arabanın içine gömülüyorsun.. Sedan da havada duruyorsun..koltuk için önerisi olanlar mutlaka özelden yazsın kafama katıldı..saygılar..
    Bende 2007 megane 2 sedan var, bi önceki aracım 2005 megane 2 hb. İkisinin koltuk yüksekliği arasında hiçbir fark yok, belki sizin bindiğiniz hb aracın koltuğunda bi işlem olabilir. Yol tutuş olarak ta bir fark göremedim diyebilirim ve yol tutuşu oldukça iyi, sizin aracın denge çubuğunda veya z rotunda bi sıkıntı olabilir. Kontrol ettirmenizde fayda var.

• Bende araştırdım.ustamada sordum. Hb ithal sedanlar türkiyede imal edildi. Arasında en büyük fark sedanlar türk yollarına göre biraz daha yüksek imal edildi. Buda arabanın yol tutuşunu ve daha fazla rüzgar almasını sağladı..saygılar

• Mesane 2 Arac triger değişiminden sonra motor blogunda yağlanma oldu. Aracın gidişinde çekişinde bir sorun yok ancak yağlanma beni tedirgin ediyor. Tavsiyesi olan var mi ? Sorun yalnızca triger değişiminden olabilir mi ? Selamlar.

• Özellikle sabah yola çıktığımda kasislerde çok fena bir gaarrçç sesi gelmeye başladı. Araç yaylanırken yapıyor. Bir sure sonra kesiliyor ama camı açıp dinlediğimde bir sürtme sesi hafiften devam ediyor. Amortisörler yeni. Bu sesi neden yapar?

• quote:

Orijinalden alıntı: karamandalina

Özellikle sabah yola çıktığımda kasislerde çok fena bir gaarrçç sesi gelmeye başladı. Araç yaylanırken yapıyor. Bir sure sonra kesiliyor ama camı açıp dinlediğimde bir sürtme sesi hafiften devam ediyor. Amortisörler yeni. Bu sesi neden yapar?
    Aynı sesi 3 gündür bende alıyorum. bir müsait olup sessizce dinleyemedim.
  • Gece gündüz hava sıcaklığından yapabilir ..yaylar geriliyor ..bendede oluyor sabah garajdan çıkarken yapıyor.

• Sessizce dinlemeye gerek kalmıyor sanki iki koca tenekeyi birbirine ölümüne sürtermiş gibi bir ses bu. Biraz yol gidince kesiliyor. Yaylar desek daha önce yoktu 4 yıldır bende araba. Geçen ay amortisörler direksiyon kutusu rot mot ne varsa değişti. Onlarla alakalı mı diye düşünüyorum. Viraj denge çubuğunun lastikleri diyende var forumlarda ama bilemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: karamandalina

Özellikle sabah yola çıktığımda kasislerde çok fena bir gaarrçç sesi gelmeye başladı. Araç yaylanırken yapıyor. Bir sure sonra kesiliyor ama camı açıp dinlediğimde bir sürtme sesi hafiften devam ediyor. Amortisörler yeni. Bu sesi neden yapar?
    Benim araç 1 hafta 10 gün yatarsa, sonra bindiğimde oluyor. Sebebi galiba şu: yattığında amortisörün ortasındaki çubuğun üzerindeki yağ kuruyor. Binince ilk bi kaç yaylanmada o çubuk kuru olduğu için gacır gacır ses yapıyor. Sonra yağlanma tamamlandıktan sonra ses kesiliyor. Sen 4 senedir ilk defa yaşıyorsan bu problemi başka bi sorun olabilir, değişimi yapan ustaya sorabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: delimatrock

Benim araç 1 hafta 10 gün yatarsa, sonra bindiğimde oluyor. Sebebi galiba şu: yattığında amortisörün ortasındaki çubuğun üzerindeki yağ kuruyor. Binince ilk bi kaç yaylanmada o çubuk kuru olduğu için gacır gacır ses yapıyor. Sonra yağlanma tamamlandıktan sonra ses kesiliyor. Sen 4 senedir ilk defa yaşıyorsan bu problemi başka bi sorun olabilir, değişimi yapan ustaya sorabilirsin.

Alıntıları Göster
    Haklısın en iyisi ustanın başına ekşimek olacak sanırım. Yada körüğü kaldırıp içeriye bolca wd40 sıksak dediğin gibiyse sesi keser.

• karamandalina kullanıcısına yanıt
    Wd 40 yerine sıvı gres daha uygun olabilir.

• delimatrock kullanıcısına yanıt
    Sıvı gres beyaz gres dediklerimi yoksa normal gres yağının sıvısı olan mı?

• karamandalina kullanıcısına yanıt
    Beyaz gresi bilmiyorum. Sıvı gres dediğim, sinek ilacı gibi kutularda, püskürtülerek kullanılıyor. Örnek olarak aşağıdaki linkte würth'ün sıvı gresi var.

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/wurth-hhs-2000-sivi-gres-yaglama-spreyi-500ml-339143087

• quote:

Orijinalden alıntı: mecett

s.a 2008 megane2 benzinli,lpg li

ilk çalıştırmada sabahları tırrrr diye ses geliyor, stop ediyor. bazen 2. yada 3. marşta çalışıyor,
    pervane sürtülmesi gibi bir ses çıkıyor, sonra ses normale dönüyor.
    birde araç dururken direksiyon çevirince direksiyondan garip hışırtı geliyor?

bunları yaşayan varmı?
    ilk çalıştırmadaki ses yağlı kasanktan geliyormuş, başına gelenler için yazayım dedim
    yağlı kasnak,eksantrik kayış seti,v kayışlar, filtreler, yağ bakımı... 1100 liracık
  • mecett kullanıcısına yanıt
    Araba = masraf

Yapacak bişey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karamandalina -- 23 Nisan 2018; 9:22:4 >
  • İyi geceler mesane 2 2004 sedan araç bakımı yeni araba gitmiyor kardeşim gaz sert basınca ayağım yorulup gıbı bosa salıyorum inişte durur gıbı oluyor el freni aynı sekilde kaldırınca takırtı yapyo balataları yeni kaliperden olabilirmi

• beyler megan 2 1.6 16V 115hp kaç tork ve hizlanirken zevk veriyor mu ? (zevkten kastim gaza basinca hafif koltuga yaslanma oluyor mu)

• 
Sayfa: önceki 13281329133013311332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.