Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13251326132713281329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karamandalina

quote:

Orijinalden alıntı: yalçınyaşar

quote:

Orijinalden alıntı: yalçınyaşar

Iyi günler yeni bi megane 2 aldım şuan için çok memnunum ufak tefek eksiklerini sorunlarını eski sayfalardan bulup çözdümama çözemediğim bir sorun var.

Aracım 2003 model HB 1.6 dinamik model sanruff ve hız sabitleme olan paket

Sorunum sol arka cam ön taraftaki düğmeden açılmıyor.

Arka taraftan açılıp kapanmasında bir sorun yok.

Düğme değişimi yaptım ama yine olmadı.

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum

Sorun halen çözülemedi korsan elektrikçiler arka düğmeden öne kablo çekmeyi teklif etti kabul etmedik.

Zaten kimse uğraşmak istemiyor bu tarz arızalarla.

Ampül olsun bakım olsu triger olsun basit bilindik şeylerlerle uğraşıyorlar

Renault Servise sorabilirsin fazla bir şey tutmaz herhalde. Altı üstü bir kaç kabloya bakacaklar. Birde triger değişimi basitmi o kadar yav

Yani sürekli yaptıkları bir iş oldukları için basit geliyor bide işçiliği uzun sürüyor ve pahalı o yüzden daha makul geliyor o tarz işler ustalara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Meganin teybini değiştiren var mı? Bluetooth özellikli teyp alacam ama teyp yeri sanki büyük biraz, çerçeve falan mı almak lazım veya bir alttaki boşluğa mi monte etmek gerekir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Galle

Meganin teybini değiştiren var mı? Bluetooth özellikli teyp alacam ama teyp yeri sanki büyük biraz, çerçeve falan mı almak lazım veya bir alttaki boşluğa mi monte etmek gerekir?

Android teyp lere bakmanızı tavsiye ederim.Bende düşünüyorum orjinal duble teyibin, androidlerinden ama çok marka var kullanan biri varsa bilgi verebilcek güzel olur

• arkadaşlar 2006 Megane 2 hb aracimda arka cam rezistans düğmesine bastigimda ışık yanmıyor fakat klimayı açtığımda arka rezistans ile ilgili ışık hem yanıyor hemde açıp kapatabiliyorum. Klimayı kapattigimda işlem yaptırmıştır daha doğrusu tuşa basıyorum ışık yanıp sönmüyor. Sigorta kutusunda baktım ama sorun yok. acaba sorun ne olabilir.

• Galle kullanıcısına yanıt
    Alttaki boşluk eşya gözü sayılır. Ben de orjinal teyp var. Aux bağlantısını aktifleştirdim. Telefonu aux ile bağlayıp o boşluğa koyuyorum. Teyp kızak gibi bir sistemle yerleşiyor yuvasına, yani alttaki boşluğun bir önemi yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • karamandalina kullanıcısına yanıt
    Sizin araç dizel miydi?

• Aracımın "Enjeksiyonu Kontrol Ettir" arızasından bahsetmiştim. Sonunda sorunu çözdük.
    Artık nasıl kullandığımda arıza vereceğini bildiğim için bugün e5'e çıktım ve arıza verdirdim. Daha sonra stop etmeden doğruca sanayiye gittim. Aracı motoru durdurmadan bilgisayara bağladık ve "DF427" ve "DF221" arıza kodu aldık. "DF221" önemli bir kod değil, debriyajla alakalı. Muhtemelen anlık olarak ayarı kaçırmamla ilgili birşey. "DF427" ise "şarj basınç kontrol valfi" arızası demek. Valfi söküp yenisini taktık. Eve dönene kadar da (4 5 kilometrelik bir yol) aracı zorladım. Hiç arıza vermedi, belki psikolojik bilmiyorum ama çekiş artmış gibi geldi. Trafiğin müsait olduğu yerlerde bayağı yan yan dönerek geldim. Sonuç olarak sorunum çözüldü, ilerleyen süreçte tekrarlayacak mı göreceğiz.
    Bir de arıza kodlarının açıklaması olan siteyi paylaşayım. Siz değerli arkadaşlarıma bir katkım olsun.
    https://www.dogacelektronik.com/downloads/renault-otomobil-ariza-yardim.html
    Bu sayfadaki linklere tıklayarak arızaları bulabilirsiniz. Herkese iyi günler.

• Arkadaslar araçlar kaç beygir bilen var mı benim ruhsat 98 kw yazıyor yani 131.3 diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: obyzr

Aracımın "Enjeksiyonu Kontrol Ettir" arızasından bahsetmiştim. Sonunda sorunu çözdük.
    Artık nasıl kullandığımda arıza vereceğini bildiğim için bugün e5'e çıktım ve arıza verdirdim. Daha sonra stop etmeden doğruca sanayiye gittim. Aracı motoru durdurmadan bilgisayara bağladık ve "DF427" ve "DF221" arıza kodu aldık. "DF221" önemli bir kod değil, debriyajla alakalı. Muhtemelen anlık olarak ayarı kaçırmamla ilgili birşey. "DF427" ise "şarj basınç kontrol valfi" arızası demek. Valfi söküp yenisini taktık. Eve dönene kadar da (4 5 kilometrelik bir yol) aracı zorladım. Hiç arıza vermedi, belki psikolojik bilmiyorum ama çekiş artmış gibi geldi. Trafiğin müsait olduğu yerlerde bayağı yan yan dönerek geldim. Sonuç olarak sorunum çözüldü, ilerleyen süreçte tekrarlayacak mı göreceğiz.
    Bir de arıza kodlarının açıklaması olan siteyi paylaşayım. Siz değerli arkadaşlarıma bir katkım olsun.

Evet dizel 86 lık. Bendede bir defa daha oldu benzincide 1 saat mahsur kaldım. Bir daha yaparsa aklımda bulunacak.

• karamandalina kullanıcısına yanıt
    Gaza yüklenince verdi bende arızayı. Sizde de aynı şekilde olmuştu. Arızayı verince mümkünse stop etmeden götürüp arıza tespiti yaptırın. Öyle gıcık bir arıza ki ne zaman olacağı belli olmuyor

• Myigitt kullanıcısına yanıt
    Sizin araç 1.4 benzinliydi yanlış hatırlamadıysam. Ruhsatlarda güç, kW olarak yazıyor ancak memurlar dikkat etmiyor. Sizin ruhsata yazan da kW yerine HP cinsinden yazmış. 1.4 98 HP aracınız. 130 HP olan tek model 1.9 dci'lar.

• O yüzden sordum zaten nasıl 130 oluyor diye kafama takıldı olabilir dediğin gibi Sağol doğru hatırlıyorsun bu arada

Rica ederim, 130 HP olsa ne güzel olurdu ama

• hani yok demem ama şahsen şehir içi çoğunlukla kullanıyorum o yüzden ihtiyaç duymuyorum aşırı derecede ama araç benzinde giderken de genede güzel performansı var ucmasa da kaçıyor

• quote:

Aracımın "Enjeksiyonu Kontrol Ettir" arızasından bahsetmiştim. Sonunda sorunu çözdük.

Önemli paylaşım, çok teşekkürler.

Bizimkiler de 200 nm tork olmasa hiç yürümezdi nerdeyse.

• delimatrock kullanıcısına yanıt
    Faydalı olduysa ne mutlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defkhan3459 -- 9 Mart 2018; 17:43:44 >
  • quote:

Gaza yüklenince verdi bende arızayı. Sizde de aynı şekilde olmuştu. Arızayı verince mümkünse stop etmeden götürüp arıza tespiti yaptırın. Öyle gıcık bir arıza ki ne zaman olacağı belli olmuyor

İlk yaptığında gaza yüklenince yapmıştı. İkincisi ise yakıt aldıktan sonra arabaya bindim, starta basmamla ekranda enjeksiyon sorunu var ibaresini görmem oldu. Aracı ittik bir yere park ettik. 1 saat sonra yağmur başlayınca ıslanmamak için istasyonun çatısı altına bir daha ittik. Bastım çalıştı. Sağı solu belli olmuyor

• öyle mi diyorsun

• Merhaba arkadaşlar benim 2007 model megane 2 1.5 dci authentique var. Fakat aracım alt paket olduğu için hız sabitleyici yok. Bir çok sitede araştırdım fakat çözüm bulamadım kendim yapmak istiyorum nasıl yapabilir. Yardimci olabilecek var mi acaba ???

• 
Sayfa: önceki 13251326132713281329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.