Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1320. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13181319132013211322
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kartın üstündeki anahtarla kapının deliinden elle açabilirsin kapıyı......
  • benim aracımda 2004 modeli benzin/lpg li araç ilk çalıştırmada rolanti düşük gibi stop ediyor bazende trafikte stop ediyor neden olabilir.
  • Pompacıya baktırdık, orada temiz, usta beyinden oluyor dedi. Yine de serviste bilgisayara sokup baktırmayı düşünüyorum. Bu arada dün babam arabayla refüje çıkmış, karterin kapağı çıkmış, yağ boşaldığı için çekiciyle sanayiye getirdik. Tamir ediliyor, yarına alacağız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buldunuz mu hocam sorunu? Yeni gördüm mesajınızı bende yaşamıştım 3-4 sene evvel.
    Benim araç dizeldi.
    Usta bir ton masraf çıkardıktan sonra sorunun turbo hortumundan kaynaklandığını bulmuştu. Bir süre sonra eskiyip deliniyormuş.
  • ibrahimyuksel kullanıcısına yanıt
    Daha gitmedim ancak bu ihtimali öğrendiğim de iyi oldu, soracağım, teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba , bütçede 1-2 yıl daralmaya gitmek adına 2012 astra h aracımı yarın itibariyle satmış olucam inşaallah.

Megane bakıyorum uzun zamandır

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-servis-bakimli-1.6-16walf-pluss.sistem-lpgli-expres-plus-503872169/detay

Şu araç ,donanımı ve fiyatı hakkında yorumu olan var mı acaba ?

Sökülüp takılan parça kaput değilse bi girişeyim diyorum ?

Turbo hortumu da sağlam dendi. Tek seçenek beyin kaldı sanırım, 3 4 haftadır uyari vermedi araç.

• Allah kolaylık versin çok masraf çıkmaz umarım.
    Amin, bakacağız artık

• Arkadaslar merhaba.1ay once megane 2 sedan aracimi yakin bir arkadasima sattim.bugun yagmur yagdi ve sag on yolcu tarafinda paspasta ciddi bir su birikmis.su ise bu polen filtresinin oldugu yerden asagi akiyormus.sebebi ne olabilir?tecrubeli arkadaslardan yorum bekliyorum...

• OXMOXTOX O kullanıcısına yanıt
    Ön camın aşağısındaki plastiğin altında(silecek kollarının altındaki plastik) yağmur suyunun tahliyesini sağlayan, biri sağda biri solda olmak üzere 2 tane delik var, onlar tıkanmış olmalı.

Merhaba hocam,

Sağ ön yolcu tarafı için benim yaptığım işlemde bu kanalların alt bağlantısını temizlemekti. Araç lifte kaldırılmıştı şanzımanın hatta vitesin alt kısmına denk gelen yerde küçük bir hortum ucu var.

Ben de o hortum ucu ıslanma, toz, kuruma şeklinde ağzı çamur olmuş tıkanmıştı temizledim geçti şükür. Ulaşması biraz zor olabilir, yeri dar ama çözüm bulamazsan orayı da dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: delimatrock

Ön camın aşağısındaki plastiğin altında(silecek kollarının altındaki plastik) yağmur suyunun tahliyesini sağlayan, biri sağda biri solda olmak üzere 2 tane delik var, onlar tıkanmış olmalı.

Tesekkurler hocam acip bakmakta fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Déad

Merhaba hocam,

Sağ ön yolcu tarafı için benim yaptığım işlemde bu kanalların alt bağlantısını temizlemekti. Araç lifte kaldırılmıştı şanzımanın hatta vitesin alt kısmına denk gelen yerde küçük bir hortum ucu var.

Ben de o hortum ucu ıslanma, toz, kuruma şeklinde ağzı çamur olmuş tıkanmıştı temizledim geçti şükür. Ulaşması biraz zor olabilir, yeri dar ama çözüm bulamazsan orayı da dene

Hocam eger bu silecegin ordaki plastigi sokup yagmur kanallarini temizleyip sonuc alamazsak mecbur sizin dediginizi yapacagiz.tesekkurler verdiginiz bilgi icin

Aynı durum 2 gün önce benim başıma geldi. Baya su aktı sağ ön taraftan. Nasıl temizleyeceğim bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Antonio-

Aynı durum 2 gün önce benim başıma geldi. Baya su aktı sağ ön taraftan. Nasıl temizleyeceğim bilmiyorum.

Sungerle cektireceksiniz suyunu veya havluyla.gecici olarak da orasi folyo benzeri bir maddeyle kaplanabilir.yarin arkadas araci gosterecek bakalim ne cikacak.kis geldi yaptirilmasi lazim

• Arkadaslar bugun yagmur kanallari ve gider borusu temizlendi.iceriden abartisiz yarim kilo camur ve yaprak birlesiminden olusan bir katman cikti.hele borunun ici agzina kadar simsiyah camurla doluydu.arac lifte kaldirildi klima borusu temizdi.30 tlye halledildi.arabasi iceriye su alan arkadaslara duyrulur.

• Ön camı atermik olmayan yan sanayi(Olimpos,doraglass vs) ile değiştiren var mı? Far ve yağmur sensörü sorunsuz çalışıyor mu?

Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Megane 2 benzinli araç, otomatik vites. Bugün fark ettim 4 vites 1800 devir 70 75 km arasında on kaputtan gelen bir ıslık sesi var. Ses bu hızların haricinde gelmiyor. Bu hızlarda ayağımı gazdan çekince ses gelmeye devam ediyor. Sorun ne olabilir fikri olan arkadaş var mi? Yakın zamanda tarihler ve altornator kayısını değiştirmiştim umarım sorun bunlarla alakalı değildir. Yardım edebilecek arkadaşl var mi ? Selamlar.

• Belli bir hız ve devir aralığında gelmesi kayışlarla alakalı gibi. Sadece 4. viteste oluyorsa dişli ile alakalı da olabilir.

• 
Sayfa: önceki 13181319132013211322
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.