Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1227. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12251226122712281229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Orijinalden alıntı: delimatrock

Sa, merhaba arkadaşlar.

2 sorum var.

1- Ön cam dibinden gelen çıtırtıları nasıl kesebilirim, malum kışın bu sesler iyice artıyor, fikri veya tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

2- Kapı içi döşemelerini nasıl temizleyebilirim. Herhangi bir malzeme ve yöntem bilen uygulayan var mı acaba? Benim döşeme bej renkli ve kiri çok gösteriyor. Sadece bunun için de oto kuaföre bir sürü para bayılmak istemiyorum.

On cama hava veren difuzorlerden ses yapiyordu bizimki. Cikardik, kenarina pecete ile dolgu yapip yeniden taktik 6-7 sene gecti ses yok on gogusten ;) arac 8yilini tamamladi gecen ay.

Yarın bunu bi deniyim, inş işe yarar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yolcu tarafinda oturanbiri, tikirti geldiginde elini uzatip o parcalarla bir oynasin, ses kesiliyorsa ugrasirsiniz, eger ses ordan degilse bosa sokup takmayin ;)

• Arkadaslar bende 2004 1.6 16v lpg li 190 binde otomatik dinamik var araci yeni aldim ama arac yokusta kalkarken geri kaciriyor normal mi bu

• quote:

Yolcu tarafinda oturanbiri, tikirti geldiginde elini uzatip o parcalarla bir oynasin, ses kesiliyorsa ugrasirsiniz, eger ses ordan degilse bosa sokup takmayin ;)

Evet bu mantıklı, biraderi alıp bi bakayım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Naci__

Arkadaslar bende 2004 1.6 16v lpg li 190 binde otomatik dinamik var araci yeni aldim ama arac yokusta kalkarken geri kaciriyor normal mi bu

Yokuşun eğimine göre normal bir durum, tahminimce araç %25-30 derecelik yokuşlarda ayağı frenden çekince kendı kendıne gaz vermeden oldugu yerde durabılıyor ama yokusun dıklıgı arttıkca geri kaçırma ihtimali artıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Frontoza

tan döşemelerde yapmaz,elindeki bezden su damlamayacak ama ıslak olacak ,tellak gibide bastırmazsan sorun yok,söküp araç yıkama ile yıkayanı bile gördüm.

Turtle wax döşeme ve halı temizleyici aldım. Yarın onu deneyeceğim, sonucu yazarım buraya.

Turtle wax tırt çıktı. Lekeler %80 oranında çıkıyo ama kumaşın rengini biraz ala bele yapıyor. Sonra ıslak mendil denedim, sonuç süpere yakın. Hem lekeler çıkıyor hem de kumaşın rengi aynı kalıyor. Islak mendille sildikten sonra fön makinesi ile kuruttum çok iyi oldu.

• Arkadaşlar sinyalli yan ayna var mi meg2 lerde. Orjinal yok herhalde ama yan sanayi var mi ?

• Naci__ N kullanıcısına yanıt
    Araç ilk çalışmada kaçırabilir(soğuksa),birde vitesi geçirdikten sonra bir saniye kadar beklemenizi tavsiye ederim BVA lar neticede tam otomatik değil,otomatikleştirilmiş manuel sistem.Bu arada baskı balatanız eskidiyse ondanda kaçırır.Ancak tamamen kaçırmayan bir BVA vites yoktur,dizellerin torku yüksek olduğu için kaçırmaları daha düşüktür diye teorik bir öngörümde var.Ancak iki aracımızda dizel olmasına rağmen araç soğukken veya çok diklerde bizde kaçırdığına zaman zaman şahit oluyoruz
  • Hocam Megane 2 BVA'ları otomatikleştirilmiş değil tam otomatiktir yani üzerinde baskı balata yoktur. Ben şimdiye kadar 3 farklı tam otomatik kullandım. 307 - Megane 2 ve şimdiki aracım C4. Hepsi de çok dik yokuşlarda kaçırma eğilimindedir. (C4'de yokuş destek sistemi var sanırım, belli bir süre tutuyor sonra o da koyveriyor) Ancak bu kaçırma manuellerdeki gibi ok gibi fırlama şeklinde değilde çok yavaş kayma şeklindeyse sıkıntı yoktur diye tahmin ediyorum.
  • Naci__ N kullanıcısına yanıt
    Yokuş dikse gaz verilmezse biraz kaydırır. Bva tam otomatiktir. 2 sene dizel otomatik kullandım. Çok dik olmadıktan sonra kaçırmazdı ama biraz dik ve yüklüysen hafif salıyor.

• stop ederken sarsıntı ve vuruntu sesi takozlar dışında başka ihtimal?
  • quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

stop ederken sarsıntı ve vuruntu sesi takozlar dışında başka ihtimal?

1-) Ezoz sistemi, manifolttan başlayıp sırayla kontrol etmek lazım bağlantıları.
    2-) Aksçıya göstermek lazım, burda da bilyelerde veya lalelerde sıkıntı boşluk v.b olunca, stop ederken ve çalıştırırken ses yapıyor.
  • Frontoza F kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz icin teşekkürler

•  MEGANE II BÖLÜMÜ

Bu lipi nerden bulabilirim acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: boatswain

Şehir içi LPG 30 kr yakıyor kecioren kizilay trafiği fazla geliyor

Yokum LPG li 1.6 kullanan megane 2 ci Ankaralı kardeşlerim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • silecek ölçülerini bilen var mı ? uzun olan 55 galiba, kısayı bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

silecek ölçülerini bilen var mı ? uzun olan 55 galiba, kısayı bilmiyorum

45+60
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

silecek ölçülerini bilen var mı ? uzun olan 55 galiba, kısayı bilmiyorum

45+60

hb sedan farketmez sanırım? Kış başlamadan 2 tane muz silecek alacağımda ölçüleri tam bilmiyordum, teşekkür ederim
  • Arkadaşlar, 1.5 dci araçlarınız şu sıralar ortalama kaç lt yakıyor görünüyor yol bilgisayarında? Benim biraz yükseldi de, havalar soğuduğunfan mı acaba?

• quote:

Arkadaşlar, 1.5 dci araçlarınız şu sıralar ortalama kaç lt yakıyor görünüyor yol bilgisayarında? Benim biraz yükseldi de, havalar soğuduğunfan mı acaba?

5.2-5.5 litre arası yakıyor tabiki hızlanma biçiminiz önemli.

• 
Sayfa: önceki 12251226122712281229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.