Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12171218121912201221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Otomatik rahat. Tam otomatik tek eksisi 4 ileri olması. Yaparsa elektrovana sorunu olur o da 250 civarı masrafı. Tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • centilmen55 C kullanıcısına yanıt
    Kronik sorunları ile ilgili ilk sayfada bilgiler mevcut. Benim en çok dikkatini çeken enjektör sorunu idi. O da aldıktan kısa bir süre sonra başıma geldi. Henüz tam olarak çözüldüğünden emin değilim. Aracı alırken enjektör ve yakıt sistemini iyice kontrol ettirin bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cevap için teşekkür ederim peki otomatikte benzinli mi dizel mi tavsiye edersiniz

• Benim araç dizel ve otomatik. 4 vites olması dışında memnunum. Yakıt tasarrufu konusunda da oldukça iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orod-Dain -- 8 Ekim 2015; 13:30:53 >
  • Sabah ilk çalıştırıp kasislerden geçerken girc girc yapıyor amortisorlerin vakti gelmiş mıdır acaba?2009 model 73000 de megane 2 sedan

• aracım son zamanlarda gaza basmadan çalışmıyor. Eğer gaza basmaz isem çok geç çalışıyor nadiren de olsa ikinci marşta çalıştığı oluyor.

• amortisörlerden değil de ön takımı baktır..
  • Arkadaşlar biraz araştırdım aracı benzinli otomatikler hem daha uygun fiyat hem de daha az km li. Bende yıldı 10.000 km den az km yapacağım için benzinli otomatiğin benim için daha mantıklı olacağını düşündüm. Sizce benzinli otomatik mengane 2 şanzımanı sorunlu mudur. Cevap için şimdiden teşekkür ediyorum

Arkadaşlar benzinli otomatiği araştırıyorumda şehir içi 13-15 lt yakıyor diyor kullanıcılar. Bu değer çok fazla değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi centilmen55 -- 10 Ekim 2015; 10:45:10 >
  • boatswain kullanıcısına yanıt
    Amasör yayının üstünde rulmanlı parça var plastik. Ondan da olabilir bence.

• Maalesef kronik sorunları saymakla bitmeyen bir araç. 3 yıl kullandım ve aldığım güne lanet okudum. En son yaz tatilinde Antalya dan dönerken Burdur da yolda kaldım. Çoluk çocuk perişan olduk. Yemin ettim bir daha renault marka araç kapıma koymayacagim diye. Araca ettiğim kronik masraflar ise şöyle; airbag makarasi
    Açı kaydirici dişli, enjektör, ön takım hatta kırılma ihtimali çok zayıf olan eksantrik mili bile kırıldı. Şikayet var a yazdım. Adamlar dalga geçer gibi arayıp 4000 tl ye yedek parça ayarlayalım dediler. Araçta lpg var diye yetkili servis aracına bakmadı bile. Şimdi çevremde kim varsa "aman" diyorum, ben yandım siz yanmayin. Aldığım araca toplamda 6 bin tl harcamisim farklı zamanlarda

• quote:

Orijinalden alıntı: seyyah_69

Maalesef kronik sorunları saymakla bitmeyen bir araç. 3 yıl kullandım ve aldığım güne lanet okudum. En son yaz tatilinde Antalya dan dönerken Burdur da yolda kaldım. Çoluk çocuk perişan olduk. Yemin ettim bir daha renault marka araç kapıma koymayacagim diye. Araca ettiğim kronik masraflar ise şöyle; airbag makarasi
    Açı kaydirici dişli, enjektör, ön takım hatta kırılma ihtimali çok zayıf olan eksantrik mili bile kırıldı. Şikayet var a yazdım. Adamlar dalga geçer gibi arayıp 4000 tl ye yedek parça ayarlayalım dediler. Araçta lpg var diye yetkili servis aracına bakmadı bile. Şimdi çevremde kim varsa "aman" diyorum, ben yandım siz yanmayin. Aldığım araca toplamda 6 bin tl harcamisim farklı zamanlarda

geçmiş olsum kardeşim bu iş şans işi mi dersiniz memnun olanlarda var sizin gibi olmayanlarda

• quote:

Orijinalden alıntı: centilmen55

quote:

Orijinalden alıntı: seyyah_69

Maalesef kronik sorunları saymakla bitmeyen bir araç. 3 yıl kullandım ve aldığım güne lanet okudum. En son yaz tatilinde Antalya dan dönerken Burdur da yolda kaldım. Çoluk çocuk perişan olduk. Yemin ettim bir daha renault marka araç kapıma koymayacagim diye. Araca ettiğim kronik masraflar ise şöyle; airbag makarasi

geçmiş olsum kardeşim bu iş şans işi mi dersiniz memnun olanlarda var sizin gibi olmayanlarda

Centilmen 55 kardeş 1000 araçta 2 veya 3 tane çıkar o durum şans işidir. Bin araçtan arızalı bana denk geldi diye. Ama bu Megan 2 lerde öyle değil her 3 aracın 1 i arızalı. Forumlara ve şikayet sitelerine baktığınızda görürsünüz. Adamlar aracı düzgünce test etmeden vermişler piyasaya. Özellikle 2004- 2006 arası faz 1 ler tam facia. Araçlar tel tel dökülüyor. Ancak gayret bir şekilde ülkemizde piyasası var. Bu da ne kadar bilinçli(!) bir toplum olduğumuzun göstergesi

• seyyah_69 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim valla terettüt etmeye başladım açıkçası söylediklerinizden sonra. Ama genelde her markanın otomatiğinden şikayet var. Uzun zamandır araştırıyorumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: centilmen55

Kardeşim valla terettüt etmeye başladım açıkçası söylediklerinizden sonra. Ama genelde her markanın otomatiğinden şikayet var. Uzun zamandır araştırıyorumda

Megane1'den sonra Megane 2'lere geçişte eski modellere nazaran araçlara farklı elektronik aksamlar eklendi.

Burada şahsi fikrim bu geçiş gerçekten olması gerektiği gibi değildir birçok problemi beraberinde getirmiştir.. Megane 2'lerin kronik problemleri çoktur araştırırsanız envai çeşit arıza karşınıza çıkar. Bunlardan birkaç tanesi benim de başıma gelmiştir. Klima rölesi arızası, direksiyon kilidi arızası vs.. ayrıca aldığımız araçlar 2004 modelden başladığı için malum 11 yaşındalar. Gerçekten temiz yorulmamış geçmişte ne olduğunu bildiğiniz eş,dost arabası var ise tavsiye edebilirim onun haricinde halen bir megane kullanıcısı olmama rağmen ben de araçtan soğumuş durumdayım.

• Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ediyorum. Ben illede otomatik füşünüyorum nütçem 30.000 tl siz hangi otomatiği önetiyorsunuz peki

• Ben 2 yil megane 2 ,3 yildir da scenic kullaniyorum ikiside otomatik.sanzimandan hic bi sorun yasamadim.bunun disindada masrafli bi sorun da yasamadim.hele scenici 3 yildir zevkle biniyorum baska arac begenemiyorum.her arabada sorun cikar sadece renaultta degil.yanlis anlamayinda 10 yillik arabalar kullaniyoruz illaki sorunlar cikacaktir.

• Sa. Arkadaşlar 2007 megane 2 aracımın şoför koltuğunun ayak tarafından yani pedalların olduğu kısımdan üfleme sesi geliyor. Frene hafif basınca kesiliyor, bırakınca tekrar gelmeye başlıyor. Daha önce başına bu problem gelen veya problemin neden kaynaklandığını bilen var mı acaba?
    Şimdiden teşekkür ederim.

• Cuma sabah aracı yetkili servise bıraktım %25 kampanyası var diye cuma gününden kondaktör siparişini verdiler...
    10000 km bakımı filtreler (mazot dahil) antifriz bakımı ve döner kontaktör değişimi yapıldı(ses başlamıştı ne ikaz vermişti ne birşey ben takıntılı oldugumdan götürdüm değiştirdim) ...1350 lira tuttu... toplamda

Ufak bir sıkıntım var arkadaşlar araç orijinal kasetçalar var ben bunda nasıl şarkı mp3 vs dinlerim aux girişi göremedim...

Nazar değmesin aracım mükemmel... 4 ay oldu alalı 167,000 de aldım 175.000 oldu bu hafta hem yakıt hem performans inanılmaz memnunum...
    (2004 1,5 dci dynamique)

Çok şükür aracın en ufak sorunu yok... Sadece almadan arkadaşım kuaföre vermişti tavanda ufacık bir yerde sarkma oldu onuda yaptırıcam bu hafta...
  • mtasova kullanıcısına yanıt
    Eğer orijinal teybi değiştirmeden kullanmak istiyorsanız 2 yöntem var. Diğer ucunda 3.5 mm jaklı kaset şeklinde bir adaptörle kaset yuvasından veya çakmak girişinden elektrik alan radyo yayını olarak müzik çalan bir cihazla radyo girişinden harici ses alabilirsiniz. Her 2 yol da ses kalitesinde kayıp yaşattığı için müzik kalitesine önem verenlere tavsiye edilmez.
  • Normalde Aux çıkışı yok ama youtub da bir video görmüştüm.. Orjinal teybin arkasında takılı olmayan bir soket yeri var. Oranın uygun soketini bulup, o sokete 3.5mm ses kablosunun renklerini uygun pinlere bağlayarak orjinal teypten direkt aux çıkışı elde edilebiliyordu.
    Bununla da cep telefonunuzu bağlayıp müzik dinleyebiliyorsunuz. Henüz bende bulmuş değilim o soketi nereden buluruz fikri olan varsa yazsın herkes faydalansın..

Biraz yardımcı olmak adına videodan bir görüntü alıp soketi de kırmızı ile gösterdim...

Edit: Başka bir video da teyp menüsü içerisinden Aux çıkışının nasıl aktif edileceği de anlatılmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Déad -- 15 Ekim 2015; 7:53:05 >

• 
Sayfa: önceki 12171218121912201221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.