Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12151216121712181219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlki yağmur sensoru ve oradaki dan motoruna elektrik gelmiyor
    İkinci problem ise gazdan ayağımı çekince yağ kokusu geliyor bu probleme çok masraf ettik usta yüzünden ama çözüm bulamadık

Başına gelen veya tavsiyesi olan varmı yağmur sensörünün sigortası nerede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: |Murat|

quote:

Orijinalden alıntı: |Murat|

iyi geceler arkadaşlar. Aracımın otomatik far ve yağmur sensörü ile aynanın altındaki fan çalışmıyor, bu bölgeye elektrik gelmiyor
    daha önce başına gelen veya şuraya bak dediğiniz yer varmı ?
    sensörden şüphelendim ölçüm yaptığımda elektrik gelmediğini gördüm
    direksiyonun altındaki sigortalar sağlam
    motoru çalıştırınca far yanık kalıyor ekranda oto far arızası falan yazıyor
    lütfen yardım bu sorunu acil gidermem lazım
    yağmur sensörü çok lazım bana işe giderken buğday tarlalarından falan geçiyoruz arabaya hep su çarpıyor

• Ayna karartma özeliģi bozulmus oluyor ben hala alisamadim gece işik gözlere vuruyo normal ayna oluyor malesef

• Ayna karartma özeliģi bozulmus oluyor ben hala alisamadim gece işik gözlere vuruyo normal ayna oluyor malesef

• arkadaşlar benim ön hoparlör biri patlamış orjinal hoparlör nereden temin edebilirim. Elinde olan değerlendirmek isteyen olursa talibim

• quote:

Orijinalden alıntı: ergun43

Slm aynaniz kararma özeligi bozulmus benimde basima geldi gecen ay cikmacilara sordum 150tl dediler bende aynayi soktum icindeki siviyi temizledim taktim ayna normal oldu
    Aynayı nasıl söktünüz acaba?

Teşekkürler.
  • yolcu07 Y kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de var, aklımda bir fikir var ama nasıl olur bilmiyorum. Kapı ceplerini kesmek istemiyorum.
    Şöyleki arkadakileri söküp öne taksak, arkalara da 13cm lik bilindik markalardan hoparlör alıp taksak nasıl olur acaba?
  • icomert kullanıcısına yanıt
    ben önlere Sony XS-FB1330 aldım,herhangi bir kesme işlemi yapmadan biraz zorlayarak taktık,tavsiyem o model hoparlörü almak,siz takmak istemiyorsanız,ben ses sistemciye götürdüm eski hoparlördeki soketleri lehim ile çıkartıp bu aldığım hoparlörlere lehimledi.20tlye halletmiştim
  • Benim arkalarda yoktu. Sony marka taktım yalnız arka kapı komple sökülüyor biraz zahmetli tavsiye etmem.

• Megane 2 aracımın anahtar kartlarında sorun var. Kocaelide yaptırılabilinecek bir yer bilen var mı?

Sağ cam açma modülü ve sol anahtar da sorunlu gibi.

Ha bir de torpido kulpu kırıldı. Bu konularda yardım edebilecek biri varsa çok sevinirim.
  • icomert kullanıcısına yanıt
    bence aynı yıl üretim symbollerin ses sistemi daha iyi belki hoparlörleri uyar denemek lazım,işyerinin symbolünü kullanıyordum ve sesi benim megane dan daha tok ve güzeldi,symbol hoparlörüne bir bakın derim çıkmacılara
  • Öncelikle iyi bayramlar..

Sorunumu "otomobil yardım" bölümünde de paylaştım ancak bu konuda da paylaşırsam daha çok kişiye ulaşacağımı düşünüyorum.

Aracım 2004 1.6 Megane II.

Sabah aracımın kapıları açılmadı. Manuel olarak açtım.Marşa bastığımda aracım doğal olarak çalışmadı.
    Göstergeler garip bir hal aldı ve araç çalışmadı. Radyo v.s çalışmıyordu.

Aküm 10 aylık..

Takviye yapınca kapılar ve araç içi aydınlatma çalışmaya başladı. Ancak marşa bastığımda araba 2-3 kez çalışmayı deniyor ancak beceremiyordu.
    Bir kaç kez denedim ancak olmadı. Sonra araç resmen sapıttı. Kapıları falan kilitmeye başladı. Ben de akü kutup başını söktüm ve öylece bıraktım.
    Sorun nedir acaba?

bağlantılı mıdır bilmiyorum ancak aracımda 2-3 gündür boşa atılınca ve debriyaj-fren durmalarında "stop etme" problemi vardı. Örneğin ışıklarda durmak için yavaşladığımda rölanti düşüyor ve stop ediyordu. 10 durmadan 7 sinde bunu yapıyordu. Bu durumu hem gaz hem de benzinde yapıyordu. Bu konuyu araştırdığımda bazı kişilerin araçlarında "elektriksel problemden kaynaklandığını" okudum. Manyetik kaptör, distribütör v.s..

Bu iki problemim yani çalışmama ve stop etmeler manyetik kaptör ile bağlantılı olabilir mi bilmiyorum.

Bana yardımcı olursanız, fikir ve de en önemlisi moral verirseniz müteşekkir olurum.

• Ben aküden olduğunu düşünüyorum.deneme amaçlı düzgün akü taktırın. Yine yaparsa ateşleme bobini sıkıntılı olabilir. Lpg sistemiyle ilgili sorun da olabilir. Sırasıyla bunlar denenebilir.

• İyi bayramlar megane2 ailesi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayramınız kutlu olsun...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • vural_kral kullanıcısına yanıt
    Hocam akünü kontrol ettir akü içten kopmuş olabilir belki bir sefer başıma geldi ayrıca başka bir seferde akü değiştirdikten bir ay kadar sonra akü kutup başlarından eksi şase ucunda gevşeme olmuş bu da silecek vs stop etme gibi sapıtma yaptırmıştı. Bunlar da değilse başka fikrim yok..

• vural_kral kullanıcısına yanıt
    bende aküden olduğunu düşünüyorum veya akü şarj edilmiyordur,buda olabilir
  • Arkadaşlar yeni aldığım 2006 model megane 2 1.5 dci aracıma yağ değişimi yaptırdım. Usta orjinal yağı diyerek ELF EVOLUTION 900 SXR 5W30 yağ koydu. Bakımdan sonra motor sesi çok azaldı. Ancak araştırdığım kadarıyla renault 1.5 dci için 5w-40 yağ öneriyor. 5W-30 yağ ile kullansam motora bir zararı olur mu?
  • Servis dizel için 10 40 ya da 5 40 koyuyor. 5 30 benzinlilere konuyor galiba daha çok. Sorun olacağını sanmiyorum.

• ali119 kullanıcısına yanıt
    Arkadasım hıc bır zararı olmaz renault 5/30 elf yagı onerıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12151216121712181219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.