Şimdi Ara

Megane II 1.4 Sedan alacağım görüşleriniz lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
7.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Piyasası ve kullananlardan görüşler almak istiyorum arkadaşlar. 1,6 lar çok pahalı. 1,4 ler uygun ama yok motor küçük yok çok yakar yok arabayı çekmez falan deniyor. Ben arabayı çekmeyeceğine pek inanmıyorum çünkü 98 beygir. 1,6 da 110 beygir. Kilo aynı. Normal kullanıma yeterli bence. Ayrıca Renault mühendisleri bunu hesaplamıştır herhalde...

• 1.6lar 115 hp. İkinci elde 1.4 motorda sıkıntı yaşayabilirsin. 1.4 Arabayı kaldırıyor, ben bindim sıkıntı yok.
  • kardes al bin bu aralar yil sonu olmasindan dolayi sifirlarda kampanya oldugudan uygun fiyatlisinida bulabilrsin

birde sirali sistem lpg taktirirsin

guzel guzel binersin

meganin 2. el derdi de olmaz

bugun yaz satilik diye yarin satarsin
  • ben 1.6sının hantal kaldığı düşüncesindeyim(bva şanzıman bizdeki) 1.4ü de hemen hemen aynıdır.1.6 öneririm kesinlikle
  • adam yarışa katılmayacak belki 1.6 sını alacak parası olsa 1.6 alır herhalde parası olmayabilir paralar kolay kazanılmıyor bence yarışa girmeyeceksen alınır.
  • kesinlikle 1.6 almanı tavsiye ederim. 1.4 yeter yetmesine ama o arabadan hiçbir keyif almazsın. 1.6 ile 1.4 arasında çok büyük bir fiyat farkı olmasa gerek. 2.el mi sıfır mı alacaksın bilmiyorum ama, 20-30 bin ytl civarı para verip 2bin ytl den kaçma bence.hele ki sedan araba alıyorsan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: winston20

Piyasası ve kullananlardan görüşler almak istiyorum arkadaşlar. 1,6 lar çok pahalı. 1,4 ler uygun ama yok motor küçük yok çok yakar yok arabayı çekmez falan deniyor. Ben arabayı çekmeyeceğine pek inanmıyorum çünkü 98 beygir. 1,6 da 110 beygir. Kilo aynı. Normal kullanıma yeterli bence. Ayrıca Renault mühendisleri bunu hesaplamıştır herhalde...

1.6 115 beygir dahada önemlisi 1.6 daha az yakıyor,hem güçsüz hem daha fazla yakan bir motora sahip arabayı satarkende cok zorlanırsın
    1.6 al tabi niyetin varsa

• 2. elde elinde patlar, alma
  • sakin bu sinifta 1.4 arac alma elinde patlar cok tanidigim var oyle bugun satiliga koy yarin satar filan olmuyo

adam diyo 1.6 sini 1,5 -2 mailyar daha verip almak varken (daha atak daha az yakiyo daha az gurultu yapiyo) 1.4 niye alayim diyolar sende mecburen 2-3 milyar asagiya indiriyosun fiyati.
  • 2002 model ve 2004 model megan 1.4 authentique eskittim (şirket aracı),

18 vitesli bisiklet kullandınmı hiç? en büyük viteste gücün yetiyormu? ne kadar yoruluyorsun ve enerji harcıyorsun değilmi? 1.4lerde öyle dostum şehir içi 10 litreden aşağı inemezsin sana söyliyim, araç büyük güç az, şehir dışıda 1.6lar kadar yakar ama performas bekleme, motoru açarsan 210 yaparsın ben her iki arabaylada gördüm.

Araç çok sessiz belkide sınıfının en sessizi, süspansiyon çok iyi, ikinci elde iyi, bakım ücretleri sınıfında ortalama değerlerde, yandan rüzgarlarda araç yolda danseder, vergisi az, fiyatıda uygun alınabilir bence, bir arkadaş demiş lipitgaz tak diye, yoğun olarak şehiriçinde kullanacaksan güzel çözüm, illa sedan demezsen çok uygun fiyatlı hbler var (grande punto gibi 22800 ytl), sedan olsun dersen tipi güzel değil ikinci elide yok ama 26000 küsüre otomatik vitesli tam donanımlı bir 1600cc bir 206 sedanda alabilirsin...

umarım yazdıklarım faydalı olmuştur

• alabiliyosan makyajlı 1.6 al
  • 1,4 hb var bugün 200 km yol yaptım ortalama 130-140 km hız vardı arabada eğer hız meraklısı değilsen çok rahat götürür bu motor o arabayı mesela benim hiç şikayetim yok...

quote:

Orjinalden alıntı: streptozotocinus

2002 model ve 2004 model megan 1.4 authentique eskittim (şirket aracı),

18 vitesli bisiklet kullandınmı hiç? en büyük viteste gücün yetiyormu? ne kadar yoruluyorsun ve enerji harcıyorsun değilmi? 1.4lerde öyle dostum şehir içi 10 litreden aşağı inemezsin sana söyliyim, araç büyük güç az, şehir dışıda 1.6lar kadar yakar ama performas bekleme, motoru açarsan 210 yaparsın ben her iki arabaylada gördüm.

Araç çok sessiz belkide sınıfının en sessizi, süspansiyon çok iyi, ikinci elde iyi, bakım ücretleri sınıfında ortalama değerlerde, yandan rüzgarlarda araç yolda danseder, vergisi az, fiyatıda uygun alınabilir bence, bir arkadaş demiş lipitgaz tak diye, yoğun olarak şehiriçinde kullanacaksan güzel çözüm, illa sedan demezsen çok uygun fiyatlı hbler var (grande punto gibi 22800 ytl), sedan olsun dersen tipi güzel değil ikinci elide yok ama 26000 küsüre otomatik vitesli tam donanımlı bir 1600cc bir 206 sedanda alabilirsin...

şehir içi 10 litre mi dostum biraz yavaş :) sabah ve akşam dur kalk halindedir istanbul trafiği bilen bilir bizim araç şu an 8,2 litre yanlış yönlendirmeyin insanları ha senin kullanışınla 10 litreyi geçiyosa o senin sorunun ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend10 -- 23 Aralık 2007; 23:02:14 >

• benim kullanışımla 2004 megane 1.6 dynamique şehiriçi 8.5 litre, 2004 1.4 authentique 10.5 litre idi, 1.6 babamın arabası hala kullanır, satmadı, düşük güçte araçlar her zaman daha fazla zorlanır ve fazla yakar, evet ben agresif kullanırım doğru, fark yaratıyor olabilir....

quote:

Orjinalden alıntı: KaSSaS

1,4 hb var bugün 200 km yol yaptım ortalama 130-140 km hız vardı arabada eğer hız meraklısı değilsen çok rahat götürür bu motor o arabayı mesela benim hiç şikayetim yok...

quote:

şehir içi 10 litre mi dostum biraz yavaş :) sabah ve akşam dur kalk halindedir istanbul trafiği bilen bilir bizim araç şu an 8,2 litre yanlış yönlendirmeyin insanları ha senin kullanışınla 10 litreyi geçiyosa o senin sorunun ;)

• quote:

benim kullanışımla 2004 megane 1.6 dynamique şehiriçi 8.5 litre, 2004 1.4 authentique 10.5 litre idi, 1.6 babamın arabası hala kullanır, satmadı, düşük güçte araçlar her zaman daha fazla zorlanır ve fazla yakar, evet ben agresif kullanırım doğru, fark yaratıyor olabilir....

quote:

Orjinalden alıntı: KaSSaS

1,4 hb var bugün 200 km yol yaptım ortalama 130-140 km hız vardı arabada eğer hız meraklısı değilsen çok rahat götürür bu motor o arabayı mesela benim hiç şikayetim yok...

quote:

doğru, 1,4 1,6 ya göre o kasayı kaldırmakta zorlanacağı için daha fazla yakar, haklısın da 10,5 litre birden çok geldi :)

benim de tavsiyem maddi durumun el veriyorsa 1,6 almayı dene satarken de zorlanmazsın ama yok zorlayamam dersen de 1,4 işini görecektir...

• Arkadaşlar görüşlerinize teşekkür ederim. Ancak hepinizden özür dileyerek söylemeyi unuttuğum bir şeyi söylemek istiyorum. Ben 2005-2006 model ikinci el düşünüyorum. Fiyatı daha hesaplıya. Sıfıra gücüm yetmiyor. 30 dan başlıyor fiyatları...
  • Sıfır megane sedan 1.4 ü 28 milyara alabilirsin.

ancak stokta yok 1.6 sını verelim cevabı alman muhtemeldir

o da 30 ediyor.

ikinci el megane yerine kesinlikle ford focus tavsiye ederim

hem daha oturaklı hem de 1.6 motor.

reno mühendisleri hesaplarını yapıyorlar ancak alt devirlerde 16v motor yapısı gereği fazla tork vermez

sen de bayılmasın diye gaza yüklenirsin çok yakma sebebi bu.

yani bazı durumlarda 1.6 dan da fazla yakar.
  • Motor performasını iyi. YAKIT CİMRİSİ LPG 0,16-0,18 - şehir için 0,20 - 0,22
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcdiyari

Motor performasını iyi. YAKIT CİMRİSİ LPG 0,16-0,18 - şehir için 0,20 - 0,22

24 Aralık 2007; 11:55:19
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.