Şimdi Ara

MEGANE II 1.4 AUTHENTIQUE SAHİPLERİ BURAYA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
3
Favori
80.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu aralar benim canım bu yakıt durumuna sıkılıyor. Şehir içinde sanki biraz fazla yakıyormuş gibi geliyor bana onun için şu sıralı sistemlerden taktırmayı düşünüyorum. Aranızda Megana taktıran oldu mu veya yakınları takan var mı nasıl bir performans verdiğini merak ediyorum çekişten düşüyor mu araba veya mekaniğinde herhangi bir sıkıntı doğuruyor mu?
  • Ben taktırdım ama tam oalrak rayına oturmadı daha yakıt olayı.En son aldığım değerler km de 1,83 benzine göre yine çok iyi tabiki ama millet 1,50 lerden bahsediyor.
    Bir sıkıntı yaşayacağını zannetmem.Sormak istediğin soruları yöneltebilirsin
  • Merhaba red_power arkadaşım
    Seninde bildiğin gibi benzin fiyatlarından dolayı artık bunalmış durumdayım. Artık yeterrr diye bağırma noktasına geldim.
    Sen nasıl bir lpg taktırdın hangi marka bide biliyorsun zaten bagajlarımız ufak onun için şu simit olanlardan mı taktırdın?
    Ben simit taktırmak istiyorum ama istepneyi nereye koyucam oda başka bir sorun???
    Bana arkadaşlarım Atikeri tavsiye ediyorlar hem yaygın bir servis ağı olduğunu hemde satış sonrası destekte çok yardımcı olduklarını söylüyorlar. Zaten yedek parçada da sorun yaşmayacağmı düşünüyorum gerçi ALLAH hiçbirimizin başına kaza bela vermesin ama bu olabiliyor.
    Dediğin şekilde 1,83 gerçekten güzel bir rakkam yani benzinin yanında düşününce harika gibi geliyor kulaga ama tabiki daha iktisatlı olabilme durumu varsa neden olmasın

Bana yardımcı olabilirsen çok sevinirim

Saygılarımla
  • 1.4 kaldırmıyor , 1.5 dci kaldırmıyor.... soran , söyleyen kim. hayatında sadece otomobile sürmek veya gitmek için binmiş adamlar. ama onlar doğru söylüyor. Renaultun mühendisleri, oto test uzmanları aptal. bide Renault sadece türkiyede satıyo ya o yüzden dünyada bilinmmiyor 1,4 benzinli veya 1.5 dci nın kaldırmadığını.

Anti Megane cilere
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zeus_Ferre

Merhaba red_power arkadaşım
    Seninde bildiğin gibi benzin fiyatlarından dolayı artık bunalmış durumdayım. Artık yeterrr diye bağırma noktasına geldim.
    Sen nasıl bir lpg taktırdın hangi marka bide biliyorsun zaten bagajlarımız ufak onun için şu simit olanlardan mı taktırdın?
    Ben simit taktırmak istiyorum ama istepneyi nereye koyucam oda başka bir sorun???
    Bana arkadaşlarım Atikeri tavsiye ediyorlar hem yaygın bir servis ağı olduğunu hemde satış sonrası destekte çok yardımcı olduklarını söylüyorlar. Zaten yedek parçada da sorun yaşmayacağmı düşünüyorum gerçi ALLAH hiçbirimizin başına kaza bela vermesin ama bu olabiliyor.
    Dediğin şekilde 1,83 gerçekten güzel bir rakkam yani benzinin yanında düşününce harika gibi geliyor kulaga ama tabiki daha iktisatlı olabilme durumu varsa neden olmasın

Bana yardımcı olabilirsen çok sevinirim

Saygılarımla

Dostum ben haziran ayından beri aracımda atiker marka kit kullanıyorum.Seninde deiğini gibi zaten bagaj hacmimiz küçük olduğu için bende simit tank kullanıyorum.Stepne olayına gelince o biraz sorun olyor tabiki.>Benim yedek lastiğim evin bodrumunda duruyor.Ama uzun yol -a çıkarken bagajın bir kenearına koyarım diye düşünüyorum,oda olmazsa mobilet lastiğine benzeyen yedek lastikler var onlardan arıyorum uzun zamandır ama denk gelmedi daha.
    Sana şunu söyleyebilirim,9 aydır aracımı lpgli oalrak kullanıyorum başımı ağrıtacak ve sıkıntı yaratan hiç bir sorunlar karşılaşmadım.elbette küçük sorunlar oluyor ama onlarda 2-3 ayarla hallediliyor.
    Marka fanatikliğimn yoktur.Ama ben fiyatı uygun olduğu için atikeri tercih ettim.Marka olayında karar senin
    Sormak istediğin başka sorular varsa çekinmeden sorabilirsin.Bende taktırmadan önce senin gibi çok kararsız ve şüphe içindeydim.Ama takktırınca bakkala bile arabyla gider hala geldim
  • Çok saol arkadaşım benim için çok iyi bir referans oldun bu konuda
    işallah yarın bende taktırıcam Atikeri sorun olucagını düşünmüyorum bu kadar iyi yorumlardan sonra.
    Lpg konusunda gerçekten uzun süre kararsızlık yaşadım ama şimdi kafam daha dinç ne gibi sorunlarla karşılaşabileceğimi artık az cok bilebiliyorum umarım sorun çıkmaz ama
    Artık daha rahat arabamı kullanabilicem
  • quote:

Çok saol arkadaşım benim için çok iyi bir referans oldun bu konuda
    işallah yarın bende taktırıcam Atikeri sorun olucagını düşünmüyorum bu kadar iyi yorumlardan sonra.
    Lpg konusunda gerçekten uzun süre kararsızlık yaşadım ama şimdi kafam daha dinç ne gibi sorunlarla karşılaşabileceğimi artık az cok bilebiliyorum umarım sorun çıkmaz ama

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.Şimdiden hayırlı olsun gelişmeleri bizimle paylaşmaya devam edersen sevinirim
  • quote:

Çok saol arkadaşım benim için çok iyi bir referans oldun bu konuda

taktırdıktan sonra yorumlarını bekliyoruz..
  • Arkadaşlar taktırdım sonunda biraz deneyip gezdikten sonra eve geldim.

Şu an için herhangi bişey yok ama araba rölantide çalışırken biraz sarsma yapıyor ama bilemiyorum şu anda nedenini Benzinde onu yapmıyordu dikkatimi çeken şey bu oldu. Onun haricinde öle biraz deniyim dedim araç öle kasma falan kesinlikle yapmadı çok rahat yani öle serilikte kesilme falan olmadı.
  • quote:

Arkadaşlar taktırdım sonunda biraz deneyip gezdikten sonra eve geldim.

Şu an için herhangi bişey yok ama araba rölantide çalışırken biraz sarsma yapıyor ama bilemiyorum şu anda nedenini Benzinde onu yapmıyordu dikkatimi çeken şey bu oldu. Onun haricinde öle biraz deniyim dedim araç öle kasma falan kesinlikle yapmadı çok rahat yani öle serilikte kesilme falan olmadı.

Artık inemezsin o arabanın üstünden.Lpg taktırdığımdan beri her yere arabayla gider oldum
  • Bence arabanın en büyük eksiği kolçak olmaması yoksa motor u da konforu da karizması da süper.
    Şu kolçak sorununa bir çözüm bulabilsek
  • orjinal kolcak pahallı ya çıkma bulmak lazım yada 30 ytl ye satılan orjinal olmayan kolçak takan arkadaşlarımız olmuştu onlardan almak lazım..
  • Arkadaşlar merhaba,

Bende bir kaç ay içinde 2004-2005 yada km si düşük 2003 megane2 1.4 almayı düşünüyorum ... düşündüğüm km ise 50-60.000 km civarı ...

2nci el de satışının nispeten da kolay olması .. tasarım ve muhtemelen yedek parça maliyetlerinini düşük olması ve yine tahminime göre fazla sorunlu olmaması nedeniyle tercih ediyorum şu anda....

bir kaç sorum olucaktı .. yardımcı olursanız cok sevinirim ...

1. Fazla bi performasn beklentim yok ... ama yinede aracın bayılmasını istemem ... bu konuda 1.4 bana bir sıkıntı yaşatırmı ?

2. ortalama yakıt tüketimi nasıldır , şehir içi .. şehir dışı olarak... 1.6 ile belirgin bi fark varmı ?

3. İkinci el alırken dikkat etmem gereken özel noktoları varmı ? ....

4. bakım maliyetleri ne seviyelerdedir.. ve örnek yedek parça fiyatları nasıldır .. mesela bir fren balatası ... veya debriyaj baskı balatası... gibi

Yakınımda Megane kullanan yok, ama forumun eskilerindenimdir... biraz araştırdım ve sizlere sormak istedim, yardımcı olursanız çok mutlu olrum ...

Şimdiden Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kameraman1

quote:

Orjinalden alıntı: red_power

quote:

Arkadaşlar taktırdım sonunda biraz deneyip gezdikten sonra eve geldim.

Artık inemezsin o arabanın üstünden.Lpg taktırdığımdan beri her yere arabayla gider oldum

KARDEŞ TELEFONUN KAPANDI BİDAHDA ACMADIN SANA KOLCAK OLAYINI SOYLEYECEKTIM BUGUN BI ARKADAŞA SOYLEDIM AYARLIYCAK KESİN 160 LİRA
    EYER SİSTE İSTERSEN SÖYLE ORJİNAL TESİSATIYLA 90 LİRA İSTİYO HABERİN OLA

Şarjım bitti.Senden haber bekliyorum artık.
  • kameraman1 kardeş çok güzel olmuş valla MAŞALLAH
  • quote:

kameraman1 kardeş çok güzel olmuş valla MAŞALLAH

Senin lpg ne alemde bir sıkntın yok galiba dimi
  • quote:

[simage]httimp://img517.imageshack.us/img517/9599/26022008003df2.jpg[/simage]

hocam jantları kaça nerden aldın...ebatları nedir... bende düşünüyorumda
  • quote:

Orjinalden alıntı: physioAMD

quote:

[simage]httimp://img517.imageshack.us/img517/9599/26022008003df2.jpg[/simage]

hocam jantları kaça nerden aldın...ebatları nedir... bende düşünüyorumda

çok iyi fiyata denk getirdi.Yanlış hatırlamıyorsam.Rs panjurda dahil 375 olması lazım.
  • tanesi mi 375 anlamadım...çıkma felan mı yoksa... bu arada bu jantlar 15 inç mi yoksa 16 mı yaptın lastikleri çünkü otantik benimki 195/65/15 inç lastiklerim ....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.