Şimdi Ara

MEGANE COUPE---CABRIOLET BÖLÜMÜ (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
2.445
Cevap
19
Favori
262.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yok daha ozellesmemıs halen eskı düzen gıdıyor
  • belki daha önce başına gelen olmuştur veya kesin yavuzazgin biliyordur benim uzun süredir aracımda araç ısındıktan sonra ortalama 10 20 km gittikten sonra 1. viteste araçta bir titreme devir düşmesi gaza basınca egzostan motorsiklet gibi sesler geliyor.bu şekilde gidiyor hızlanıyor 2. ve 3. vitesten sonra hissedilir bişiy yok ama sorun aynen devam ediyor hissediliyor yavaşlayınca.egzostan tır tır tır ses geliyor stop edicek gibi sallantılı çalışıyor yani.servisime gittim.hem tanıdık hemde herşey için fiyat çıkaran biride değildir.ancak sürekli yapmadığı için adama gittiğimde sorun yoktu.birazda çalıştırdı falan bişiy yok.yani bu şekilde takıldımı bir süre böyle gidiyor.sonra bir anda sanki egzost elle kapanmış veya pislik gelmiş benzine gibi bir anda normal devrine geliyor turbo gibi uçuyor sonra yine.aklıma gelenler:kronik sorun bobin arızası ancak onlarda sorun olmadığını söyledi.2. bujiler.3. katalizör doldu (emin değilim.)4. egzostta bişiy var.başına gelen varsa bir ışık tutsun lütfen

ayrıca benzin üzerinde çok durdum ama öyle bir ihtimal varmı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gekren -- 1 Haziran 2008; 21:49:27 >

• valla ılgınc bır arıza gormek lazım

gormeden pek bır sey denılemez ama tekleme yapıyor anladıgım kadarı ıle atesleme veya yakıt sıstemınden yapabılır . nebılyım bobın bujı benzın bır cok sebebı olabılır gormek lazım
  • Arkadaşlar benim Megane Coupe imin direksiyonu aşırı sert!!! Lastikleri 0 değiştim yine de çok farketmedi... Geçenlerde alternatörün başındaki parça yerinden çıktış hoş ondan önce de direksiyon sertti hala da sert, ama alternatör vs ile ilgili oalbilir mi?? direksiyon hidroliğini de kontrol ettirdim bişi çıkmadı...
  • pompa veya kutu bozuktur
  • kutu dediğin hangisi?? tamiri olur mu olursa kaca olur??
  • quote:

Orjinalden alıntı: gekren

belki daha önce başına gelen olmuştur veya kesin yavuzazgin biliyordur benim uzun süredir aracımda araç ısındıktan sonra ortalama 10 20 km gittikten sonra 1. viteste araçta bir titreme devir düşmesi gaza basınca egzostan motorsiklet gibi sesler geliyor.bu şekilde gidiyor hızlanıyor 2. ve 3. vitesten sonra hissedilir bişiy yok ama sorun aynen devam ediyor hissediliyor yavaşlayınca.egzostan tır tır tır ses geliyor stop edicek gibi sallantılı çalışıyor yani.servisime gittim.hem tanıdık hemde herşey için fiyat çıkaran biride değildir.ancak sürekli yapmadığı için adama gittiğimde sorun yoktu.birazda çalıştırdı falan bişiy yok.yani bu şekilde takıldımı bir süre böyle gidiyor.sonra bir anda sanki egzost elle kapanmış veya pislik gelmiş benzine gibi bir anda normal devrine geliyor turbo gibi uçuyor sonra yine.aklıma gelenler:kronik sorun bobin arızası ancak onlarda sorun olmadığını söyledi.2. bujiler.3. katalizör doldu (emin değilim.)4. egzostta bişiy var.başına gelen varsa bir ışık tutsun lütfen

ayrıca benzin üzerinde çok durdum ama öyle bir ihtimal varmı bilmiyorum.

Dostum ateşleme sisteminde arıza var aracınızın,çok pahalı bir şey değil,yalnız nasıl olurda bunu usta anlamaz hayret...

• tek yerede göstermedim ama uzun uzun turlayıp gitmek lazım.yani sürekli yapmıyor.ne kadar zamandada yapacağı belli olmuyor hiç.
  • megane coupe arayışlarımı 2 hafta ara vermek zorundayım. bir süre yurtdışında bulunamam gerekiyor. sonra yine tam gaz devam. bu yaz inş. alırım. :9
  • Beyler bugun arabayı yokusta durdurdum bi iki dk işim wardı arac geyire dogru gitti bi iki defa indirip tekrar kaldırdım hafif sesli(sıyırma sesi) durdu.Geçici birşeymidiR?
  • Selam arkadaşlar uzunca bi aradan sonra yeniden araba almaya karar verdim ve düşüncem 98-99 model
    Megane 2.0 Coupe ne dersiniz eksilerini ve artılarını yazabilirmisiniz lütfen
    şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: dj_bora

Selam arkadaşlar uzunca bi aradan sonra yeniden araba almaya karar verdim ve düşüncem 98-99 model
    şimdiden teşekkürler

2.0 yakıt olarak biraz fazla gelebilir.1.6 daha sağlıklı olur gibi geliyor.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dj_bora

Selam arkadaşlar uzunca bi aradan sonra yeniden araba almaya karar verdim ve düşüncem 98-99 model
    şimdiden teşekkürler

2.0 yakıt olarak biraz fazla gelebilir.1.6 daha sağlıklı olur gibi geliyor.

tesekkur ederim Gekren yakıt hakkında bilgi verebilirmisiniz biraz 1.6 ve 2.0 olarak
  • 1.6 16v 110hp lik motora sahip 01 model Coupe araç var arkadaşımda açık hava filtresi + egzost + kat iptali ile araç seri kullanımda 10-10.5lt yakıyor
  • arkadaş güzel örnek vermiş.seri kullanırsan o kadar yakar 1.6 dersen sakin kullanırım o zaman 9 9.5 arası yakar ama sürüş keyfi bence harika.16 valf olmasıda yakıt olarak daha ekonomiktir.
  • benim düşüncem f7r motor olanlar
    sizce bu modeller cok sorun cıkartırmı ?
  • bu haftasonu bende bir motor temizliğine girişeceğim.birkaç ürün gördüm.sık sil parlat türü bişiy alacağım suyla riske girmek istemiyorum.bu arada kaliperler hala sağlam :D aynı parlaklıkta.şansa boya iyi çıktı.
  • quote:

bu haftasonu bende bir motor temizliğine girişeceğim.birkaç ürün gördüm.sık sil parlat türü bişiy alacağım suyla riske girmek istemiyorum.bu arada kaliperler hala sağlam :D aynı parlaklıkta.şansa boya iyi çıktı.

:D

eger benzın problemın yoksa kullanımı son derece haz veren bır model f7r ler ancak model ve kullanım tarzı ıtıbarı ıle ikinci elde ince elenıp sık dokunulması gereken bır model..
  • blackcoupe : resımdekı arac 2.0 ide motor degılmı ? f7r degıl
  • Tam tersi F7R eski Coupelerde IDE yeni makyajlı kasalarda kullanıldı yanlışınız var.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.