Şimdi Ara

Megane 3 ler kronik sorunlu mu? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
157
Cevap
2
Favori
122.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2009 model 45000 km megane 3 dci dynamique+PP+CT aracımla ilgili bazı sorunlarımı paylaşmak istiyorum,

1)Özellikle rölantide vites kolu titriyor ve ses yapıyor;
    Bununla alakalı 3 kere farklı servislere götürdüm hepsinde de vitesin halatlarının gerginliği ile alakalı olduğunu söylediler ancak gideremediler.

2)Ön konsol içinden tıkurtılar geliyor,

3)Ön camlar açıkken bazen tıkır tıkır ses yapıyor.Camın üstüne elimle bastırdığımda camlar yerine oturuyor ve ses kesiliyor.

4)Kapı fitillerinden gelen gıcırtı sesini ne ben ne de servis bir türlü kesemiyoruz.

5)Benim için en önemlisi motor çok titreşimli ve sesli çalışıyor.

6)Sol farda titreme var (Genel bir sorun galiba)

7)Motorda nedenini bilmediğim bir uğultu vardı.Yakıt ve hava hortumlarını garantiden değiştirerek giderdiler.(Bu şekilde problemi olan arkadaşların bilgisine)

8)Motor soğukken kalkıştan sonraki vites değiştirmelerimde araç subaru gibi ses çıkarıyor.Motor ısınınca geçiyor.

Benim için en önemli olan 5. ve 8.maddeler.Özellikle bu konular olmak üzere yukarıda yazılanlar hakkında bilgisi olan veya yorum yapabilecek varsa yardımlarını rica ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: burhan_t

Selamlar,
    2009 model 45000 km megane 3 dci dynamique+PP+CT aracımla ilgili bazı sorunlarımı paylaşmak istiyorum,

Bununla alakalı 3 kere farklı servislere götürdüm hepsinde de vitesin halatlarının gerginliği ile alakalı olduğunu söylediler ancak gideremediler.

3)Ön camlar açıkken bazen tıkır tıkır ses yapıyor.Camın üstüne elimle bastırdığımda camlar yerine oturuyor ve ses kesiliyor.

4)Kapı fitillerinden gelen gıcırtı sesini ne ben ne de servis bir türlü kesemiyoruz.

7)Motorda nedenini bilmediğim bir uğultu vardı.Yakıt ve hava hortumlarını garantiden değiştirerek giderdiler.(Bu şekilde problemi olan arkadaşların bilgisine)

8)Motor soğukken kalkıştan sonraki vites değiştirmelerimde araç subaru gibi ses çıkarıyor.Motor ısınınca geçiyor.

Benim için en önemli olan 5. ve 8.maddeler.Özellikle bu konular olmak üzere yukarıda yazılanlar hakkında bilgisi olan veya yorum yapabilecek varsa yardımlarını rica ediyorum

9) Vites yükselttiğimde devir (1300-1400 d/d) iken araç 2000 devire kadar silkeliyor.
  • quote:

quote:

Selamlar,

9) Vites yükselttiğimde devir (1300-1400 d/d) iken araç 2000 devire kadar silkeliyor.

7)Motorda nedenini bilmediğim bir uğultu vardı.Yakıt ve hava hortumlarını garantiden değiştirerek giderdiler

bu sorunun aynısı bendede var , arac henuz 2.500km de.. pazartesi baktırıcam. biraz gec kaldım , umarım bir sorun yaratmıyordur
  • Megane III Privilege BVA model arac aldık. Aracın direksiyonunda motordaki hareketlere bağlı olarak titreşim var.Servise goturdugumde bu titresim normal Renolarda aracların direksiyonları titrer dediler. Pek hoş bir durum değil.
  • Renault mais 'e aracı goturdum , yakıt borusunu degıstırdıklerını soyledıler , sorun duzeldı.
    Hatalı aracları satıp , sonrada pardon demek renault için cok kolay ve normal..
  • fransız araclarından uzak durun bence tek albenılı yanları rakıplerınden ucuz satmaları pıyasada o sekılde kendılerıne yer etmeye calısıyorlar yoksa kalıte namına saglamlık adına hıcbırsey aramayın bu arabalarda tek ıyı yanı ucuz ve donanımlı olması full bi fransız arabasına 50.000 verıp basımı agrıtmaktansa orta donanım bır japon vaya alman arabasına 55.000 verırım en azından basım agrımaz
  • Hep aynı bu sınıf araçlar ama okuyunca megan 3 düşünen biri olarak biraz bekleyelim de mi??? Citröen C4 lere bakalım biraz.....Kronik sorun veya tıkırtılar nasılmış....
  • merhaba arkadaşlar

2010 model megane 3 aldım. megane almayı düşünenler arkadaşlar OKUYUNUZ!!!!.

1. işte size kronik sorun... herhangi bir megane 3 sahibine "geri vites problemin varmı" diye sorun

2. bir çok megane 3 ve fluence araçta soğuk havalarda sabahleyin araçın zor çalışma problemi var. Renault kendisi hala bu problemini çözmüş değildir.

olusuzluklar:

1 gidip araca binip deneyin. ön yolcu koltuğuna oturan sanki havada duruyor gibi hisediyor
    2 arka koltukta oturan yolcu boğulmuş gibi hissediyor.
    3 motor kesinlikle bu kasayı taşıyamıyor. bir çok küçük araçlar benimle yolda dalga geciyorlardı.

artık tercih sizin.

almaya karar vermeden önce mutlaka araç sahipleriyle konuşun
    selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali1000

merhaba arkadaşlar

1. işte size kronik sorun... herhangi bir megane 3 sahibine "geri vites problemin varmı" diye sorun

2. bir çok megane 3 ve fluence araçta soğuk havalarda sabahleyin araçın zor çalışma problemi var. Renault kendisi hala bu problemini çözmüş değildir.

olusuzluklar:

1 gidip araca binip deneyin. ön yolcu koltuğuna oturan sanki havada duruyor gibi hisediyor
    3 motor kesinlikle bu kasayı taşıyamıyor. bir çok küçük araçlar benimle yolda dalga geciyorlardı.

artık tercih sizin.

selamlar

Araç sahibi olarak yazıyorum :)

Geri vites problemi diye birşey yok. Bu forumda hiç duymadım da.
    Zor çalışma problemi bu forumda kimse şikayet olarak bildirmedi?

1- Yerlilerde doğrudur koltuk bana da istediğimden yüksek geliyor. İthalde daha aşağı iniyor gibi hissediyorum
    2- Ben hissetmedim. Düşünen denesin karar versin.
    3- Taşımıyor????Hangi motordan bahsediyorsunuz. 1.6 benzinli hariç hepsini kullandım. Piyasada gitmiyor denen bir motor değil. 1.3 Astra'sını bu yüzden satanlar vardır mesela.

Almayı düşünen denesin tabiki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: euzun72

quote:

merhaba arkadaşlar

olusuzluklar:

artık tercih sizin.

selamlar

Araç sahibi olarak yazıyorum :)

Geri vites problemi diye birşey yok. Bu forumda hiç duymadım da.
    Zor çalışma problemi bu forumda kimse şikayet olarak bildirmedi?

1- Yerlilerde doğrudur koltuk bana da istediğimden yüksek geliyor. İthalde daha aşağı iniyor gibi hissediyorum
    2- Ben hissetmedim. Düşünen denesin karar versin.
    3- Taşımıyor????Hangi motordan bahsediyorsunuz. 1.6 benzinli hariç hepsini kullandım. Piyasada gitmiyor denen bir motor değil. 1.3 Astra'sını bu yüzden satanlar vardır mesela.

Almayı düşünen denesin tabiki.

dizel fluence sahibi olarak ben de cevap vereyim..arabam otomatik ve geri vites problemi olduğunu iddia edenler sanırım manueli kastediyor ve otomatikte öyle bir problem yok...arabamın hem sürücü koltuğunda hem de yolcu koltuğunda kendimi havada gibi hissetmedim, aksine gayet güven verici ve oturaklı...çalıştırma problemim olmadı..motorun kasayı taşımamasına gelince dizel motor işini gayet iyi görüyor..önceki aracım megane2 benzinliydi...1,6 motordu...motor kasayı gayet iyi taşıyordu..kötü demem haksızlık olur..fakat daha iyi olabilirdi..şu anki benzinli megane3 ve fluence'lerde de aynı motor var ve kasayı taşımama gibi bir sorunla çok karşılaşan olduğunu zannetmiyorum...
  • quote:

merhaba arkadaşlar

olusuzluklar:

artık tercih sizin.

selamlar

aracınızın modeli ve motoru nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: grandizmir

quote:

merhaba arkadaşlar

olusuzluklar:

artık tercih sizin.

selamlar

aracınızın modeli ve motoru nedir acaba?

Genelde cevap vermezler ,yazar çekilirler,genelde 3-5 mesajları vardır,3-4 kişi mesajlarını kaale alıp cevap verir ama onlar tenezzül edip durumu daha açan cevaplar vermek ve açıklamalar getirmek,gerçekten sorun yaşayanlarla birlikte bir çözüm olup olmadığını araştırmak yerine sessizce kaybolurlar.Arada bir bazıları daha laçka olup saldırıya geçer ama yine kaybolurlar böylece bu forumda gerçekten sorun yaşayan ve 3-5 mesajı bulunan iyi niyetli ve anlamaya çalışan insanların da durumlarını kötüleştirirler.

Bakınız dünden beri kaç kişi cevap vermiş ,bu kadar önemli !! uyarılarda bulunan kişinin demekki ya çokta önemsediği bir durum değil yada haybeye sallıyor..

Forumda da bu kişiden bi haberiz .En azından ben hiç kendisine rastlamadım ..

Büyük ihtimal aracı benzinli 1,6 16 V benzinli ..Bu motorların sorun çıkardıkları taa megane 2 den beri zaten sabit .Kasayı taşımadıkları koca bir yalandan başka birşey olamaz, zaten megane3 lerde 1,6 dan daha küçük benzinli (şu anda olmayan 1,4 TCE dahil)motor türkiyede yok biliyorum.1,6 lar o kasayı sırtladığı gibi götürür..Yollarda dalga geçenler araba ile değil kendisi ile dalga geçmiş iseler onu bilemeyiz tabii..

Eğer dizel motoru kastediyorsa henüz forumda onca dizel kullanıcısından 1 tanesinin kasayı taşımasından şikayeti olduğunu görmedim..

Benzinlilerin 1,6 16V lerin çok soğuk havalarda bazan çalışmakta zorlandığına dair şimdiye kadar sadece 3 kişiden geri viteste ise problem yaşayan 2 kişi den (nedense yine 1,6 ) duyum aldığımı belirtmeliyim.

Ön ve arka koltukta oturanlar ile ilgili sıkıntı kimseden duyulmadı ,Biraz uzun boylu olanlarda C sınıfları her daim sorun olmuştur zaten.Tek sorun arka diz mesafesinin bagajı geniş tutmak için kısaltılmış olması .Arka tavan araca sportiflik vermesi açısından hafifçe eğilmiş ,bu da sadece uzun boyluların arkadan iner binerken kafaya az dikkat etmesine neden olur .Ancak içeride kimsenin boğulacak durumu olamaz .

Kronnik sorun sende var diye olmaz .Kronik sorun dediğin genele yayılır ve orada insanlar bunu harılharıl tartışır

İlla iki kronik sorun ! arıyorsanız bu kemer tokasından gelen tıkırtılar ve pandizot sesi dir.Kaldıki bunlar bile gördüğüm kadarı ile yarı yarıya bir oranda ve oldukça kolay çözümleri var her araçta olduğu gibi normal kabul edilebilecek düzeyde..
  • merhaba arkadaşlar

ben bir yere kaçmadım buradayım. 11 yıl reno clio kullandım 2010 dan itibarende megane 3 kullanıyorum. aracım 1.6 benzinli
    erzurumda yaşıyorum. bu forumda şu sorun bildirilmedi bu sorun bildirilmedi demekle olmuyor. her gördüğüm megane 3 sahbinine geri vites sorunu olup olamadığını sordum. herkes bu problemi olduğunu söyledi. illada bana inanın demiyorum. gidin megan 3 sahiplerine sorun. 2. araba soğukta zor çalışıyor ve internette bu sorunu olana arkadaşlarla sürekli görüşüyorum eğer inanmıyorsanız hepsini videoya kaydediyorum sıfır dercede aracın nasıl zor çalıştığını izletebilirim. çünkü servis te aynen bu problemi inkar etmişti. ve servisin kendisi açıkça bu problemi çözemediklerini itiraf etti.
    3. bu motora sahip araçların kasayı taşıyamadığını iddia ediyorum. alaçak arkadaşlar mutlaka aracı test etmeden kara vermeyin çok hafif bir rampada araba bitiyor 1. vitese iniyorsun. iddia ediyorum.
  • quote:

merhaba arkadaşlar

ben bir yere kaçmadım buradayım. 11 yıl reno clio kullandım 2010 dan itibarende megane 3 kullanıyorum. aracım 1.6 benzinli
    erzurumda yaşıyorum. bu forumda şu sorun bildirilmedi bu sorun bildirilmedi demekle olmuyor. her gördüğüm megane 3 sahbinine geri vites sorunu olup olamadığını sordum. herkes bu problemi olduğunu söyledi. illada bana inanın demiyorum. gidin megan 3 sahiplerine sorun. 2. araba soğukta zor çalışıyor ve internette bu sorunu olana arkadaşlarla sürekli görüşüyorum eğer inanmıyorsanız hepsini videoya kaydediyorum sıfır dercede aracın nasıl zor çalıştığını izletebilirim. çünkü servis te aynen bu problemi inkar etmişti. ve servisin kendisi açıkça bu problemi çözemediklerini itiraf etti.
    3. bu motora sahip araçların kasayı taşıyamadığını iddia ediyorum. alaçak arkadaşlar mutlaka aracı test etmeden kara vermeyin çok hafif bir rampada araba bitiyor 1. vitese iniyorsun. iddia ediyorum.

Bizde 2 megane , 1 flu var. Geri vites problemi diye birşey duymadık, görmedik. Ayrıca ne demek problem, vites mi geçmiyor ne oluyor?
    Extrem soğukta denemedim, İstanbul'da -2, -3 derecelerde problem yaşamıyoruz.

Kasayı taşımak göreceli, sizin beklentinize bakan bir durum. Bu kiloda, bu hacim ve güçte bir motor diğer marka ve modellerde de aynı performansı verir. Benim araç 1.4 TCE, oldukça keyifli ve akıcı, ama uçmuyor bence, ancak yeterli geliyor bana. Bu alırken beklentinize ve bütçenize göre dikkat etmeni gereken bir konu. Üstelik performans beklentisi kişisel. Hafif rampada 1.vitese düşecek arabayı hiçbir fabrika üretmez, dünyada böyle bir araç üretilip satılmaz. Sizin aracınızda ciddi bir problem olabilir.
  • selamlar

geri vites problemi: araç çoğu kez geri vitese girmiyor
    servisin cözümü : debriyajı tazele

exrem soğuklardan bahestmiyorum sıfır derce civarında bu problem yaşanıyor. çok ciddi problem fakat geri vites problemi kadar yaygın değil.

performans konusunda da bana inanmıyorsanız internete uzmanların değerlendirmesini okuyabilirsiniz. bu aracı alırken de bu durumu bilerek aldım

Kimseyi ikna etmek gibi bir derdim yok aracımın şuan ki fiyatı 45000 tl (plus paketli) 13 yıldır reno kullanıcısıyım 11 yıl clio kullandım (fransız yapımı)

hiç bir problemle kaşılaşmadım. ama megan için aynı şeyleri söyleyemiyorum. bu aracı almak isteyen arkadaşlara tavsiyem şudur :1. aracı mutlaka test edin
    2-interneti boş verin bulunduğunuz şehirdeki megane kullanıcılarına aracı MUTLAKA sorun

kolay gelsin
  • geri vites sorununu ilk kez duyuyorum.. ne eski megane 3'ümde ne de şimdikinde böyle bir sorunu görmedim..
    koltuk gayet aşağıda.. senin koltuklarda bir problem olablir.
  • Bak arkadaşım '' her gördüğüm megane 3 sahibine geri vites sorunu olup olmadığını sordum hepsinde vardı'' ,'' hafif rampada 1. vites diyorsun'' bu bana yetti zaten ..

Plus paket ne bi açıklayıverirsen aydınlanırız.Yeni mi çıktı bu paket 3 yıldır Megane3 opsiyon listesinde böyle birşey göremedim de ?

Eski aracım megane2 HB (fransız 2004 ) aracımda bu geri vites sorunu 30 000 km den itibaren çıkmış idi.Ama herkeste yok idi..Şu anki 1,6 16v ler aynı şanzımanı ve motoru kullanıyorlar .Çok ilginçtirki soğuk havalarda bazan geç çalışma ve geri vitese atar iken geçmeme var idi .Debrijadan çekip tekrar sonuna kadar basmak gerekiyor idi..Bu bahsettiğin sorun şu forumda o kadar megane3 kullanıcısı içerisinde 3-5 kişide gözlendi hepsi de 16v benzinli..

Şu bahsettiğin uzmanların linklerini bir verirmisin hep birlikte bi görelim ..hangi uzman 1,6 nın hafif rampada 1. viteste gitmek zorunda kaldığını yazmış ?

Şimdi sen kendi sorununu abartarak herkeste varmış gibi bir intiba yaratıyorsun ki bu marka karalamaya girer..Bahsettiğin şeyler araç için bir sorundur.Bunun için mais genel merkez var o da olmadı şikayetvara yazarsın ,ancak sen bu yaşadığın sorunları çığırtkanlık ve bayrakçılık yaparak herkeste varmış gibi gösteriyorsunki bu da seni haksız ve inandırıcılıktan uzak tutar..

Kimseyi ikna etmek zorunda değilim derken ,yukarıdaki ünlemli uyarılar neler ?

Megane 3 e megane 2 değilmi bu diyen adam dahi gördüm o nedenle ..
    plus paket lütfen ?? Merak ediyorum neymiş bu ,nerede geçiyormuş..
  • Geri vites olayını ilk defa duydum hiç bir sorun olmadı şimdiya kadar belki senin viteste sorun olabilir. Ayrıca koltuk olayıda ilginç koltuk ayarıyla istediğin pozisyona getire bilirsin yerde havada nasıl istersen.
  • Koltukla ilgili olarak yerli megane ve fluence bindiğimde daha yüksek de olduğumu hissediyorum. Koltuğun aşağı benim ithal araçtaki kadar inmediğini düşünmüştüm ilk kullandığımda. Aracın yüksekliğide aklıma geldi ama bu koltuk da otururken hissedilen birşey, sanki benim arabada içine daha çok gömülüyorum gibi.
  • euzun72@ bu koltuk olayını benim arabaya binen EDC sahibi arkadaş da söylemişti.. "senin araba daha mı alçak ne?" dedi..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.