Şimdi Ara

MEGANE 2 YOĞUN TRAFİKTE KALKIŞTA ÇIKAN TUHAF SES

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2007 Model yaklaşık 3,5 yıldır kullandığım Megane 2 dci 100 beygir bir aracım var. Yaklaşık 1 yıldır yoğun trafikte aracı birinci vitese atıp debriyajı bırakıp gaza basarken yada birinci viteste ilerlerken gazdan ayağımı çekip yeniden gaza bastığımda bir vuklama (yüksek tonajlı araçların frene bastığında gelen sese benzer) bir ses geliyor. Ben bunun debriyaj setinden geldiğini debriyaj değişimi ile gideceğini düşünüyordum. Bundan yaklaşık 1 ay önce zamanı geldiği için debriyaj setini değiştirdim ancak ses halen geliyor. Hatta ses gelmeye devam ettiği için servis debriyaj seti hatalı olabilir diyerek ikinci bir değişiklik yaptı ama nafile ses halen geliyor. Bu ses aracı ilk kaldırdığınızda gelen bir ses değil. Yoğun trafikte fazla dur kalklarda ağır ağır ilerlediğinizde çıkmaya başlıyor. Forumlarda araştırdım ancak tatmin edici bir cevap bulamadım. Bir arkadaş böyle bir ses için el freni bakımı yaptırın demiş. Görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim saygılarımla...

• Aracın tahrik-tekerlek bağlantıları ile ilgili bir problem olsa gerek.AKS ve bağlantıları ile ilgidir muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

Aracın tahrik-tekerlek bağlantıları ile ilgili bir problem olsa gerek.AKS ve bağlantıları ile ilgidir muhtemelen.

Cevabınız için teşekkür ederim. Rot çubuğu ve başları bu kapsamda mıdır ?Cevabınız için teşekkür ederim. Rot çubuğu ve başları bu kapsamda mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyardim

quote:

Aracın tahrik-tekerlek bağlantıları ile ilgili bir problem olsa gerek.AKS ve bağlantıları ile ilgidir muhtemelen.

Cevabınız için teşekkür ederim. Rot çubuğu ve başları bu kapsamda mıdır ?Cevabınız için teşekkür ederim. Rot çubuğu ve başları bu kapsamda mıdır ?

rot başı ve çubuğunun bu işle alakalı olduğunu pek sanmıyorum. Aks kafasında problem olabilir. Teker rulmanınızla beraber değiştirmeniz güzel olur.
  • quote:

quote:

Bahsettiğiniz sesi yapmaz bahsettiğiniz parçalar fakat incelenmesi yerinde olur çünkü sistemin bir parçasının bozulması diğerlerini de etkileyecektir.

Önemli değil, ne demek...
  • Eğer bahsettiğin gibi ses varsa teker rulmanlarına bak kardeş Yada teker bağlantılarına Korkarım azıcık masraf çıktı sana.

zamanında malatyayanın doğan şehir ilçesinde yolun ortasında cart diye kalmıştım rulman yüzünden
  • quote:

quote:

quote:

Bahsettiğiniz sesi yapmaz bahsettiğiniz parçalar fakat incelenmesi yerinde olur çünkü sistemin bir parçasının bozulması diğerlerini de etkileyecektir.

Önemli değil, ne demek...

Cevabınız için teşekkür ederim. En kısa sürede baktıracağım ve sonucu burada paylaşacağım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.