Şimdi Ara

MEGANE 2 SEDAN YORUMLAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
41.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • madem hepsi bu kadar sorunlu nasıl hala bu kadar satılıyor peki?

insanlar otomobil alırken hiç mi eşine dostuna sormuyor, fikir almıyor.

çok satan otomobilin arıza çıkaran örneği de çok olacaktır.

ben megane sedana sadece taksi de müşteri olarak 3-5 kere binmişimdir, bir de ilk çıktığında test sürüşü yapmıştım, motor olarak iyi , arka koltuk konforu olarak iyi ama sürücü bölümünü başarısız buluyorum, onun dışında sınıfının ortalama bir otomobili, teknik olarak bariz zayıf olduğu bir yanı yok.
  • Ben eski meganeII'imi anlatsam mı diye düşünüyorum.Beni anlatsınlar bilenler

Ayrıca yazı stilinizi birine benzettim umarım haksızımdır
  • Valla şu bir gerçek bu güne kadar vw kadar kazık bir marka görmedim hem sıfırı pahalı hem 2.eli vw verilen o kadar paraya yazık vw alman alman diyorsunuz da asıl gerçek alman mercedes bmw dir gerisi yalandır,bir zamanlar bende arkadaşlarla birlikte bir transporter almıştım yaw 2 sene kullandık temiz bir şekilde fakat sürekli sorun çıkardı başımızı ağrıttı sattım kurtuldum hani nerde vw kalitesi,önceden megane 1 im vardı fazla yakıt tüketiyordu onun dışında hiç bir sıkıntı yaşamadım şimdide megane 2 im var iyiki almışım parasını sonuna kadar hakediyor
  • MEGANE II = gariban işi
  • quote:

Orjinalden alıntı: snıper92

Valla şu bir gerçek bu güne kadar vw kadar kazık bir marka görmedim hem sıfırı pahalı hem 2.eli vw verilen o kadar paraya yazık vw alman alman diyorsunuz da asıl gerçek alman mercedes bmw dir gerisi yalandır,bir zamanlar bende arkadaşlarla birlikte bir transporter almıştım yaw 2 sene kullandık temiz bir şekilde fakat sürekli sorun çıkardı başımızı ağrıttı sattım kurtuldum hani nerde vw kalitesi,önceden megane 1 im vardı fazla yakıt tüketiyordu onun dışında hiç bir sıkıntı yaşamadım şimdide megane 2 im var iyiki almışım parasını sonuna kadar hakediyor

Gerçek alman BMW ve Mercedes mi? Audi ne oluyor o zaman? ayrıca VW de iyi bir almandır. Hadi Opeli eleştirsen anlayacağım da... neyse opelciler kızmasın hemen. Hangi marka olursa olsun 2. el alırken yıpranmamış ve fazla km yapmamış olmasına dikkat etmek lazım. Veya hiç kullanulmamış olmasına... O zaman da çürür. Şimdi, senin daha önce aldığın Transporter'ı görmedik. Ama o araçları çoğunlukla esnaf kullanıyor ve çok Km yapıp hurdaya çıkınca satıyorlar genelde. Sana öylesi denk gelmiş olabilir. Neticede insan yapımı bu araçlar. Yalnız burada temel fark şu VW 500 000 km sorunsuz giderse Renault 150 000 - 200 000 km de havlu atar. Aradaki fark budur.

• ortalık yine karışmış yine
  • quote:

Orjinalden alıntı: bossbee

quote:

Valla şu bir gerçek bu güne kadar vw kadar kazık bir marka görmedim hem sıfırı pahalı hem 2.eli vw verilen o kadar paraya yazık vw alman alman diyorsunuz da asıl gerçek alman mercedes bmw dir gerisi yalandır,bir zamanlar bende arkadaşlarla birlikte bir transporter almıştım yaw 2 sene kullandık temiz bir şekilde fakat sürekli sorun çıkardı başımızı ağrıttı sattım kurtuldum hani nerde vw kalitesi,önceden megane 1 im vardı fazla yakıt tüketiyordu onun dışında hiç bir sıkıntı yaşamadım şimdide megane 2 im var iyiki almışım parasını sonuna kadar hakediyor

Gerçek alman BMW ve Mercedes mi? Audi ne oluyor o zaman? ayrıca VW de iyi bir almandır. Hadi Opeli eleştirsen anlayacağım da... neyse opelciler kızmasın hemen. Hangi marka olursa olsun 2. el alırken yıpranmamış ve fazla km yapmamış olmasına dikkat etmek lazım. Veya hiç kullanulmamış olmasına... O zaman da çürür. Şimdi, senin daha önce aldığın Transporter'ı görmedik. Ama o araçları çoğunlukla esnaf kullanıyor ve çok Km yapıp hurdaya çıkınca satıyorlar genelde. Sana öylesi denk gelmiş olabilir. Neticede insan yapımı bu araçlar. Yalnız burada temel fark şu VW 500 000 km sorunsuz giderse Renault 150 000 - 200 000 km de havlu atar. Aradaki fark budur.

O zaman arkadaşım renaultun şu kaç yıllık 12 lere ne demeli ne şartlar altında çalıştılar halen ayaktalar

• quote:

Orjinalden alıntı: over and under

quote:

Orjinalden alıntı: fottili

quote:

Orjinalden alıntı: over and under

meganlar piyasanın en sorunlu araçlarından

kullanıp memnun kalan görmedim

kendimde defalarca bindim ve kullandım ancak en iyi bakılanı da en hor kullanılanı da döküldüğüne bizzat şahit oldum

beyfendi sizdeki bu megane sevgisini anlamak mümkün değil.Bindiğinizi söylüyorsunuz neresi döküldü bizi tam olarak bir aydınlatın.Dayımın oğlunda var 45000 de tek sorunu bobinlerde oldu onun dışında en ufak bir sorunu olmadı.Meganenin başarısı sizin gibi wv fanatiklerine ağır geliyor hazmedemiyorsunuz.20000 ytl ye gidip golf 4 mü alsın ne alsın bi fikir verin allah aşkına

meganın nesini çekemeyeceğim afedersin ???

dönüp de bakmam bile

ucuz dizel motor ve şirket satışları başarı mı yani

sen jetta 1.6 dizel getir aynı fiyata bir tek megan alan kalacak mı bak bakalım

veya hadi yiğitliği elden bırakmayacağım diyorsan yukarıda deserthawk'ın dediği bir anket yap jetta mı megan mı alırsınız diye

geçin bunları ...

almanın kalitesi, konforu ve sağlamlığı yanında bunun ve replikalarının adı dahi geçmez

anketi yapalım çoğu kişi belli klişelerden kurtulamadığı için jetta diyecektir.Ama bunun satış rakamlarına yansıması mümkün değil.Herkez alman olan vw kalitelidir diye tutturmuş ama artık millet uyanıyor çünkü kaliteli araba yapmak kimsenin tekelinde değil.Senin marka diye kale almadığın şirketler almış başını yürüyor.Ama sen ve senin gibiler takıntılarınızdan vazgeçmek istemiyorsunuz.Jetta madem o kadar araba satabilecek çıkarsın 1.6 dizel motor neden çıkarmıyor.Çıkarsada sonuç değişmiyecek.Sen ve senin gibiler ister kabul edin ister etmeyin megane kendi sınıfındaki tüm otomobilleri satış rakamlarında ezip geçmiştir.Ve bu 2009 yılında yeni kasayla devam edecek senin gibilerde ama jetta çok kaliteli diye kendinizi avutacaksınız.Bende jettaya ve golfe bindim nerdeymiş bu kadar kalite farkı anlayamıyorum inan sanki mercedesle renoyu kıyaslıyorsun.Ama önemli değil hazmettmeyi öğreneceksiniz.

• quote:

quote:

quote:

O zaman arkadaşım renaultun şu kaç yıllık 12 lere ne demeli ne şartlar altında çalıştılar halen ayaktalar

Renault dan bir yetkiliye sormuşlar : "Türkiye de en çok satan arabanız R9, sırrı nedir acaba ?" diye. Yetkili cevaplamış; "Bilmiyoruz ama satıyor." Arkadaşım benim ilk arabam R9 Broadwaydi . Aldığımda ve sattığımda çok değerliydi. R9 lar R12 ler falan bu arabaların iyi olduğunu zannettiğimiz dönemde kimse Avrupa ya da Japon arabası alamıyordu ki. Bir kere fiyatları ve servis bakımları çok pahalıydı. Şimdi doların ve Euronun düşük olması sebebiyle biz de kaliteli markalara binebiliyoruz . Sonra ortalıkta gezen R9 ve R12 lere gelince; Arabalar direksiyon, dört tekerlek ve şaseden ibaret. Donanım yok ki neyi arıza yapsın ? Ha söyleyeyim be ne arızaları olduğunu ; Direksiyon körükleri takıldıktan 1 hafta sonra tekrar yırtılır. Tamamının karteri ya çatlak ya delik, ya da civatası bozuktur. Altlarında yağ lekesi olmaya R9 veya 12 var mı? Kaportaları ise hala çürüyüp dökülmediyse bizim mahir kaportacıların sayesindedir. Orası çürüdü hop yama yap, burası çürüdü kes yerine sac tak. Orjinal boyası beyaz dışına olanlar hep boyalıdır, güneş yanığı yüzünden. Yanlış mıyım? Yollarda gezen eski çoook araba var, kafanı takma sen. Renault ların çok olması, eskiden Türkiyede çok satılmasındandır. Anadolu da hala satılıyor çünkü köylüler tarlaya gidiyorlar. O yüzden para ediyor. Yani o modelleri araba diye nitelendirmek yanlış bence. Çünkü Anadolu da Tak-tak denen su motorundan bozma torna işi araçlar vardır ve trafikte resmi olarak görünmüyorlar, ama tarlada hep onlar kullanılıyor. Şİmdi bu onların Audiden dayanıklı olduğunu mu gösterir?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Renault dan bir yetkiliye sormuşlar : "Türkiye de en çok satan arabanız R9, sırrı nedir acaba ?" diye. Yetkili cevaplamış; "Bilmiyoruz ama satıyor." Arkadaşım benim ilk arabam R9 Broadwaydi . Aldığımda ve sattığımda çok değerliydi. R9 lar R12 ler falan bu arabaların iyi olduğunu zannettiğimiz dönemde kimse Avrupa ya da Japon arabası alamıyordu ki. Bir kere fiyatları ve servis bakımları çok pahalıydı. Şimdi doların ve Euronun düşük olması sebebiyle biz de kaliteli markalara binebiliyoruz . Sonra ortalıkta gezen R9 ve R12 lere gelince; Arabalar direksiyon, dört tekerlek ve şaseden ibaret. Donanım yok ki neyi arıza yapsın ? Ha söyleyeyim be ne arızaları olduğunu ; Direksiyon körükleri takıldıktan 1 hafta sonra tekrar yırtılır. Tamamının karteri ya çatlak ya delik, ya da civatası bozuktur. Altlarında yağ lekesi olmaya R9 veya 12 var mı? Kaportaları ise hala çürüyüp dökülmediyse bizim mahir kaportacıların sayesindedir. Orası çürüdü hop yama yap, burası çürüdü kes yerine sac tak. Orjinal boyası beyaz dışına olanlar hep boyalıdır, güneş yanığı yüzünden. Yanlış mıyım? Yollarda gezen eski çoook araba var, kafanı takma sen. Renault ların çok olması, eskiden Türkiyede çok satılmasındandır. Anadolu da hala satılıyor çünkü köylüler tarlaya gidiyorlar. O yüzden para ediyor. Yani o modelleri araba diye nitelendirmek yanlış bence. Çünkü Anadolu da Tak-tak denen su motorundan bozma torna işi araçlar vardır ve trafikte resmi olarak görünmüyorlar, ama tarlada hep onlar kullanılıyor. Şİmdi bu onların Audiden dayanıklı olduğunu mu gösterir?

Hislerime tercüman olmuşsunuz hocam

• quote:

Orjinalden alıntı: fottili

anketi yapalım çoğu kişi belli klişelerden kurtulamadığı için jetta diyecektir.Ama bunun satış rakamlarına yansıması mümkün değil.Herkez alman olan vw kalitelidir diye tutturmuş ama artık millet uyanıyor çünkü kaliteli araba yapmak kimsenin tekelinde değil.Senin marka diye kale almadığın şirketler almış başını yürüyor.Ama sen ve senin gibiler takıntılarınızdan vazgeçmek istemiyorsunuz.Jetta madem o kadar araba satabilecek çıkarsın 1.6 dizel motor neden çıkarmıyor.Çıkarsada sonuç değişmiyecek.Sen ve senin gibiler ister kabul edin ister etmeyin megane kendi sınıfındaki tüm otomobilleri satış rakamlarında ezip geçmiştir.Ve bu 2009 yılında yeni kasayla devam edecek senin gibilerde ama jetta çok kaliteli diye kendinizi avutacaksınız.Bende jettaya ve golfe bindim nerdeymiş bu kadar kalite farkı anlayamıyorum inan sanki mercedesle renoyu kıyaslıyorsun.Ama önemli değil hazmettmeyi öğreneceksiniz.

C sınıfı anketi yapıldı merak etme megan auristen sonra sondan 2. oldu

klişeyle ne alakası var

adam kaliteyi ve sağlamlığı alıyor o paraya sorunu değil

2 gün sonra aldığı arabanın orasından burasından tıkırtı gelmesin istiyor

forumda açılan sürüyle megan aldım hata mı ettik şurasında arıza çıktı yok burasında v.s v.s

2. elde de satacağı araba peynir ekmek gibi gidiyor daha ne olsun bu nedenle gidip durumu iyi olan jetta alıyor

megan satışlarının çoğunluğu dizel model ve şirket satışları jetta satışlarında ise bu azınlığı oluşturuyor

heee meganı olup şundan biran önce kurtulsam da jetta alsam diye yanıp tutuşanları da bir kenara yazmak lazım

hadi olmadı sanayiye git ustalara sor, araba testlerine bak, v.s. hepsi de sana aradaki farkı fısıldar

french kiss'i bir kere alan son kere alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi over and under -- 18 Temmuz 2008; 18:28:30 >

• Ne anlar Fransız araba yapmaktan,Alman ya da japon,gerisini takmam fazla.

Ama o paraya megane sınıfındaki en iyi donanımı sunuyor(kağıt üstünde )
    bir de fazla yol yapmamak lazım,başınız ağrır sonra renault ve peugeot ile
  • Eurekaaa. Buldum Renaultun niye çok sattığını. Astsubay yeğenim söyledi onlarda İntranet mi ne bi şey varmış. Orduda subay-astsubayın kendi aralarında haberleşip ilan verdikleri. Orda dolu Laguna ve Megane var diyo. Tabi ya senelerdir Oyak-Renault ortaklığı ve Oyak mensuplarına yaptığı inanılmaz indirimlerle dünyayı sattı Renault. Tabi desteği alınca, normal kullanıcılara da zırt pırt kampanya yapıp satıyor. Hatırlayın en çok kampanyayı, en çok indirimi hangi firma yapıyor ? Tabi ki Renault. Bir ara Megane II lerin fiyatını 8bin YTL aşağı çekmemiş miydi? Madem bu fiyattan da kar ediyolar, niye pahalıya satıyolar ? VW, skoda hiç kampanya yapıyor mu? Tabi ya alın alın Renaultları güle güle kullanın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecar limon

quote:

quote:

quote:

quote:

Sağol dostum. Arabadan anlayan arkadaşlar görmek güzel.

• Orjinalden alıntı: ecar limon

Sağol dostum arabadan anlayan arkadaşlar görmek güzel. Ama şunu da belirteyim. Arabanın iyisi aldığı paranın karşılığını verendir. Yani eğer 12-13 bine 2005-2006 Megane II 1.6 verirlerse alırız yani
  • quote:

Sağol dostum arabadan anlayan arkadaşlar görmek güzel. Ama şunu da belirteyim. Arabanın iyisi aldığı paranın karşılığını verendir. Yani eğer 12-13 bine 2005-2006 Megane II 1.6 verirlerse alırız yani
  • kaç senedir ülkedeki en çok satılan binek araçlar arasında en üst sıralarda yer alan arabaya demediğiniz laf kalmamış.

insanlar herhalde hiç ama hiç araştırmadan körlemesine alıyor bu arabayı.
  • quote:

quote:

arkadaşım şunu öncelikle belirtmek isterimki o senin dediğin alman,japon araçlarını tarlaya renault 12 yerine bir sür bakiyim ne kadar dayanacak

daha sonra ise ülkemizde satılan vw in 0 ları ve 2. elleri ne kadarda pahalı o kadar edermi, gerçek bir alman varsa o da mercedes ve bmw dir,ve en son olarak megane yi bu kadar kötülemenizin altında kesin bir arkniyet var çünkü kötülenecek o kadar çok araba varki siz varsa yoksa meganı eleştiriyorsunuz

• Allah allah. Arkadaşım öncelikle şunu belirteyim Megane düşmanlığım falan yok. Marka takıntım da... Megan la uğraştığım falan da yok. Tartışmanın uzamasının sebebi bana laf atmaları, benim de cevap vermem. Zaten hepimiz tartışarak ortak bir noktaya varmaya çalışmıyor muyuz? Yalnız hala Megane II ın fiyatını hakedeceğine inandıramadınız beni. Diğer markaları tartışmıyoruz ki burada. Başlık ne "MEGANE 2 SEDAN" değil mi? Onu tartışmıyor muyuz? Sonra tarla mevzuu komik oldu. Yani biz şimdi burda traktör markası mı tartışıyoruz? Sağlamlıktan kastınız eşek gibi kullanmaksa siz niye 20 000 verip Megane a ya da başka markalara biniyorsunuz? R12 alın o zaman, hem daha ucuz değil mi? Ya da R12 sağlam diye megane II yi de tarlaya sokar mısınız ? Hiç zannetmiyorum. Tarla mevzuunu önceki mesajımda açıklamıştım. Tak taklar en kaliteli araçlar, ya da bilyalı arabalar öyle mi? Tamam tamam kusura bakmayın, alınmayın da şaka yapıyorum. Aslında araba alırken heğimiz yaklaşık aynı beklentilerle yola çıkarız. Ancak şekillerine bakıp, daha önceki hatıralarımızda, hayalimizde şekillendirdiğimiz arabayı almaya çalışırız. Mesela ben yaklaşık 10 sene önce ilk arabamı almaya kalktığımda Tempra istemiştim. Dayım o zaman bana bu arabanın problemli olduğunu, uzak durmam gerektiğini söyledi. Ama ben rüyalarımda bile Tempra görüyordum, içine hiç binmemiştim. Dikkat edin, içine hiç binmediğim bir arabaya özlem duyuyordum. Bütün aşklar böyledir. Sonra geçer. Neyse iyi ki dayımı dinleyip Tempra değil, broadway almışım (o zaman). Ama her Tempra gördüğümde içim cız ediyordu. Körü körüne araba bağımlılığı böyle bir şeydir. Birisi Tempraya laf atsa kızıyordum. Bi alsam ocağıma incir ağacı dikilirdi. O zaman da tempranın ön takım arızası meşhurdu ama sahipleri kabul etmiyordu. Zaman kimi haklı çıkardı ?Gençlik işte. Neyse, tekrar söylüyorum. Uygun alınan, temiz olan her araba uygundur ve iyidir. Megan II ı daha ucuza satsınlar o zaman düşünebilirim. Ama el insaf Skoda Octavia ve Megane II yaklaşık aynı fiyat. İkisini de kullandım. Aynı fiyata skoda dururken nasıl Megane alayım ? Tabi en fazla 2 senede satarım. Olay bundan ibaret. Saygılar

• Bir araba kötü olursa satılmaz.

Yani Megane hiçte kötü bir araç değil.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.