Şimdi Ara

MEGANE 2 SEDAN DİNAMİK YORUMLAR (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
114.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

Orijinalden alıntı: BuRoCkK StyLe

ArkadaşLar Megane Çok Hassar Bir Arabadır Ben Yeni aLdım Bir Tane 2004 Dinamik FuLL + FuLL 69.000 Km De 20.000 miLyara Çok GüzeL Bir Araba Ama ParçaLarı Çok PahaLı Bişey 0LAcak Die Çok k0rkuy0rum :D:D

hb olmalı heralde sedanını bu fiyata vermezler

Bizim öğretmen arkadaş satmayı düşünmüştü 2005 dynamque olanınıdan kırmızı 1.6 16v 50 binde orjinal ona bile 20 yi zor vermişlerdi ama satmadı kendisi 35 e almıştı sanırım edeceği fiyat bu aralıkta.Mesela focus sıfırı 40 bin tl 2006 sını 23 den fazlaya satmanız zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametadali

quote:

quote:

ArkadaşLar Megane Çok Hassar Bir Arabadır Ben Yeni aLdım Bir Tane 2004 Dinamik FuLL + FuLL 69.000 Km De 20.000 miLyara Çok GüzeL Bir Araba Ama ParçaLarı Çok PahaLı Bişey 0LAcak Die Çok k0rkuy0rum :D:D

neden vermesinlerki 20 civarı gidiyo 2004 sedan dinamikler ederide bu zaten...

full+full dediği için demiştim normal dynamicleri o fiyattan verirler tabi

• quote:

quote:

quote:

quote:

zaten bu full+full meselesinide anlamış değilim hadi fulü anladıkta + sı ne oluyor dinamikler zaten meganların fullü en fazla ekstra cam tavan vardır...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

zaten bu full+full meselesinide anlamış değilim hadi fulü anladıkta + sı ne oluyor dinamikler zaten meganların fullü en fazla ekstra cam tavan vardır...

kardeş işte bilmediğin için konuşuyorsun full+full de dynamic modelinden extra olarak (mercekli xenon,hız sabitleyici ve sınırlayıcı,cam tavan,katlanır ayna,lastik basınç sensörü,6 lı cd changer,far yıkama,bluetooth ön hazırlığı,6 hoparlör) var ama herkes arabasına full+full dediği için sizde bunları farketmemiş olabilirsiniz yani arasında fiyat farkı olmasın mı?ayrıca ben ankaradayım ankara nın araçları istanbula göre pahalıdır birde boya falan derken araçların değeri düşüyor

• yeni sıfır megane2 aldım 280 km yaptım 30 litre benzin harcamışım ( şehir içinde) km ye 300 kuruştan fazla yakması canımı biraz sıktı. nedeni ne olabilir. yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maliortakci

yeni sıfır megane2 aldım 280 km yaptım 30 litre benzin harcamışım ( şehir içinde) km ye 300 kuruştan fazla yakması canımı biraz sıktı. nedeni ne olabilir. yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşım bizdede megane 2 1.6 var. fabrika verisi zaten 8,8 onu yakalamak zaten zor oluyor. şehiriçinde dur kalklarla 9,5 10litre oluyor . 9,5litre bile olsa 9,5X3,3(benzin fiyatı)=313,50eder ki normaldir. kardeşim benzin pahalı yapacak bişi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: maliortakci

yeni sıfır megane2 aldım 280 km yaptım 30 litre benzin harcamışım ( şehir içinde) km ye 300 kuruştan fazla yakması canımı biraz sıktı. nedeni ne olabilir. yardımcı olursanız sevinirim.

rodajda araç fazla yakar ama zaten normal yakıyor benzin pahalı araba yakacağını yakıyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kardeş işte bilmediğin için konuşuyorsun full+full de dynamic modelinden extra olarak (mercekli xenon,hız sabitleyici ve sınırlayıcı,cam tavan,katlanır ayna,lastik basınç sensörü,6 lı cd changer,far yıkama,bluetooth ön hazırlığı,6 hoparlör) var ama herkes arabasına full+full dediği için sizde bunları farketmemiş olabilirsiniz yani arasında fiyat farkı olmasın mı?ayrıca ben ankaradayım ankara nın araçları istanbula göre pahalıdır birde boya falan derken araçların değeri düşüyor

o dediğin özellikler 2004lerde yok diye biliyorum yanlış biliyomuşum heralde...dediğin gibi herkes full+full yazıyor sonuçta öyle bi donanım yok o dediklerinizin bir paket ismi vardır mutlaka...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

o dediğin özellikler 2004lerde yok diye biliyorum yanlış biliyomuşum heralde...dediğin gibi herkes full+full yazıyor sonuçta öyle bi donanım yok o dediklerinizin bir paket ismi vardır mutlaka...

öyle en baz modeline bile full+full yazıyorlar tam tersine 2004 te donanım gırtlağa kadardı 2004 ten sonrakilerde parçalardan kıstılar örneğin 2004 dynamiclerde atermik ön cam var fakat 2004 ten sonrakilere koymadılar ön camda dikiz aynasının orda ısı sensörü var onlar kalktı sonra. ilk başta satışı yakaladıktan sonra parçalardan çaldılar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

öyle en baz modeline bile full+full yazıyorlar tam tersine 2004 te donanım gırtlağa kadardı 2004 ten sonrakilerde parçalardan kıstılar örneğin 2004 dynamiclerde atermik ön cam var fakat 2004 ten sonrakilere koymadılar ön camda dikiz aynasının orda ısı sensörü var onlar kalktı sonra. ilk başta satışı yakaladıktan sonra parçalardan çaldılar

haklısın dostum eşek oldukça semer vuran çok oluyor...

• Acaba 2006 da çıkan makyajlı kasalarda tipik kronik sorunlar düzeltildi mi? Mesela ateşleme bobini yakmayan megan pek duymadım, bunun yanında elektronik sorunlardan da çok bahsediliyor. Ben expression modelini düşünüyorum 2006 23 civarı fiyatları var tiptronic. Şu anda 2002 model bi corsa kullanıyorum, 14 ay oldu en ufak sorun yaşamadım şimdi 8-9 üstüne koyup megan alıp sorun yaşarsak üzülürüz. Ancak fiyatı donanımı tipi (hb düşünüyorum), süspansiyon konforu cezbediyor. Kartlı sistem, bol kullanılmış elektronik aksamlar sorun çıkarır diye alamıyorum açıkçası. Yani adamlar ateşleme bobini gibi sorun çıkaran parçalar aşikar olduğu halde düzeltmiyorlarsa bu da biraz tuhaf.

Ayrıca merak ettiğim bir diğer konu da klima verimi. Mesela aracım 1.2 motor ve klimanın soğutması 35 derecede 2 dakika sürüyor, ancak meganların kullanıldıkça klimanın verimsizleştiğini okumuştum, özellikle kullanıcıların yorumları nedir?

Ve son olarak tiptronic vitesin durumu, sorun çıkarır mı, oldukça konforlu olduğunu okuyorum, yakıt haliyle tam otomatik olduğu için yüksek ama benim için önemli değil alırsam lpg düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n a v y_35 -- 8 Kasım 2009; 20:08:02 >

• ya arkadaşım megan filan alma bende megane 2 auth var bir halta yaramıyor verdiği arıza bunalıma soktu beni 2-3 bin tl ödedim çektiğim rezillik cabası alma arkadaş boş ver
  • Megane sensör yığını bir araç. Beyinsel işlemlerin çoğu sensörler ile yürütülüyor ve bazı sensörlerdeki arızalar direk aracın servis lambasının yanmasına ve akabinde başka arızaları tetiklemesine yol açabiliyor. Sorunsuz araç yoktur. Bakımsız araç vardır. Çin malı bir araç bile sahibi düzgün kullandıktan sonra uzun zaman sorunsuz çalışabilir. Yapmanız gereken A dan Z ye baktırmak hatta ekspertiz raporu çıkarttırmak. Kıyın paraya alın bu raporu. İğneden ipliğe ne var ne yok söylesinler. Kafanız rahat olur. Megane güzel arabadır. Ama temiz bakılmışsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonterekeme

ya arkadaşım megan filan alma bende megane 2 auth var bir halta yaramıyor verdiği arıza bunalıma soktu beni 2-3 bin tl ödedim çektiğim rezillik cabası alma arkadaş boş ver

ben 4 senedir biniyorum 4 senede bakımına harcadığım para yetkili serviste maksimum 1000 liradır.ne masraf yaptınız ki o kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonterekeme

ya arkadaşım megan filan alma bende megane 2 auth var bir halta yaramıyor verdiği arıza bunalıma soktu beni 2-3 bin tl ödedim çektiğim rezillik cabası alma arkadaş boş ver

şimdi gördüm konu açmışsınız yanlış teşhis kurbanı olmuşsunuz geçmiş olsun
    arkadaşın yazdığı yazı:

arkadaşlar megane 2 auth motor beyni bozuk olan varsa sakın gidip yaptırmaya çalışmayın ben karstayım aracıma atiker lpg taktırdım sorunlarım başladı bir milyar tüpe verdim bir milyarda tüpü söktürüp tamirine verdim. trabzonda sahtekar bir otomobil elektrik-elektronik ustası var ama ustalığı elektronik değil dolandırıcılık buraya yazıyorumki kimse banimle aynı hataya düşmesin şirketin adı" CEMAYTEM CAR ELEKTRONİK" tamir filan ettiği birşey yok servisinede sordum beyin tamirinin mümkün olmadığını söyledi ben adama 600 tl verdim bana bozuk bir beyin gönderdi bunu tak çalışır dedi taktım dha beter bağırıyor araba söktüm geri gönderdim bana senin araba bunuda bozmuş dedi ben senin beyni tamir edip gönderecem dedi istemediğim halde beyni tamir ettiğini idda ederek arabamın orijinal beynini geri gönderdi taktım yine aynı hiç bir fark yok tamir ettiği şey entegreleriymiş serviste böyle bir şeyin olamayacağını entegre bozuksa araba hiç çalışmaz dediler neyse para havaya gitti tüketiciyi koruma diye bir kurum var valiliğe bağlı malesef bir iş yapmıyor git asliye hukuk hakimiyle görüş diyor madem ona danışacaktım siz niye maaş alıyorsunuz yani ilk baştan iyice düşünün iki motor beyni parası çıktı cebimden asıl komik olan ise motor beyninde sorun yokmuş elektrik sorunu varmış 40 tl ya servisinde hallettiler boşuna 2 milyar harcadım aman dikkat servisten şaşmayın

• iyi de kaç sene olmuş başlık açılalı delinin biri bir kuyuya taş atmış

8 Kasım 2009..... Hayır anlamıyorum bu eski mesajı nasıl bulup mesaj yazıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 28 Aralık 2010; 23:45:40 >
  • 1. Bende 2004 full+full var yani hız sabitleyici lastik sensörü zenon far açılır tavan vs.vs. bilen biliyor. aracı yeni aldım 58000 de. görenler sıfırmı aldın gibi yorumlar oldu. Araçla yaklaşık aldım alalı 3 ay oldu 500 km yol yaptım. araçım yollarda bulunan yamalara girdiğinde aracı zapt etmek zorlaşıyor. Halbuki ESP de var ama araç poposunu sağa sola atıyor. Servise gösterdim gözle ustalar baktılar ama herhangi bir problem olmadığını söylediler. Benim gibi megane 2 si olanlara sordum anlattığım problemi yaşamadıklarını herhangi bir atma olayının olmadığını söylediler. Şu an şaşırmış vaziyetteyim. Aracın bakımlarıda aracın cipli kartındaki bilgilere göre zamanından önce bizzat yetkili serviste benden önceki sahibi titizlikle yaptırmış. Araç 58000 olmasına rağmen 40000 de trigerini bile değiştirmiş. Bu konuda bana akıl verecek bilen bir arkadaş varsa bana tavsiyelerini ve bilgilerini benimle paylaşırsa sevinirim.

2. Birde aracta LPG yok Megane 2 lere en uyumlu ve en az yaktıran LPG Markası olarak hangisi bu konuda da bana taktıran arkadaşlardan olumlu olumsuz tavsiyelerini bekliyorum.

Bütün arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: caspermaster

1. Bende 2004 full+full var yani hız sabitleyici lastik sensörü zenon far açılır tavan vs.vs. bilen biliyor. aracı yeni aldım 58000 de. görenler sıfırmı aldın gibi yorumlar oldu. Araçla yaklaşık aldım alalı 3 ay oldu 500 km yol yaptım. araçım yollarda bulunan yamalara girdiğinde aracı zapt etmek zorlaşıyor. Halbuki ESP de var ama araç poposunu sağa sola atıyor. Servise gösterdim gözle ustalar baktılar ama herhangi bir problem olmadığını söylediler. Benim gibi megane 2 si olanlara sordum anlattığım problemi yaşamadıklarını herhangi bir atma olayının olmadığını söylediler. Şu an şaşırmış vaziyetteyim. Aracın bakımlarıda aracın cipli kartındaki bilgilere göre zamanından önce bizzat yetkili serviste benden önceki sahibi titizlikle yaptırmış. Araç 58000 olmasına rağmen 40000 de trigerini bile değiştirmiş. Bu konuda bana akıl verecek bilen bir arkadaş varsa bana tavsiyelerini ve bilgilerini benimle paylaşırsa sevinirim.

2. Birde aracta LPG yok Megane 2 lere en uyumlu ve en az yaktıran LPG Markası olarak hangisi bu konuda da bana taktıran arkadaşlardan olumlu olumsuz tavsiyelerini bekliyorum.

Bütün arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum.

öncelikle aracınız hayırlı olsun bende aynı araçtan 2007 den beri kullanıyorum çok memnunum inşallah sizde memnun kalırsınız.Türkiye ye gelen meganelarda esp mevcut değil bizim ülkeyi 2.sınıf ülke olarak gördükleri için bazı özellikleri çalmışlar mesela eller serbest özelliği,asr,navigasyon yurtdışındaki araçlarda var fakat Türkiyedekilerde yok varsa bile çok az modelde var.viraja çok sert girmedikçe atmaması gerekir benim aklıma hemen lastik havaları geliyor arkalara 29 önlere 32 basın büyük ihtimal düzelecek sonucu haberdar edersiniz.lpg konusundada bende bu aralar düşünüyorum teleflex markasını araştırın ben şu anda araştırıyorum kullanıcılarına soruyorum hiç memnun olmayan yok teleflex pahalı gelir derseniz brc öneririm

• Herkese Selamlarımı sunuyorum.

Mesajıma güzel fikirleriyle beni aydınlatan ''efsanea_06 '' rumuzlu beyfendiye teşekkür ederim. Lastik havalarını sizin dediğiniz gibi önler 29 arkaları 32 yaparak deneyeceğim ve size bilgi vereceğim.
    Bana aynı meganı olan arkadaşım hemde devrem olan kişi BRC yi önerdi ancak bebekliğinden beri sanayide yetişen bir akrabam ise LAVATO'DAN şaşma eğer paran varsa PRİNS yada LELEFLEX GFİ (bunlar hollanda malıdır) taktır yoksa LAVATO dedi. Şu an ne yapacağımıda şaşırdım açıkcası.
  • arka kapı fıtılrının karısndakı bezımsı tazluk gıbı fıtıller var degıtırırsenız sorun gıder sanırım 15 mılyon cıvarında kulanıma baglı olarak yıpranınca ole yapıyo ...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.