Şimdi Ara

MEGANE 2 NİN MOTOR SESİ NEDEN FAZLA??? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
65.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Renault un K4M kodlu 1.6 16V 110hp motoru yeterince esnek,sağlam ve ekonomik bir motordu,artan rekabet nedeniyle bu motorun iç dinamiklerinde yapılan iyileştirmelerle güç 115hp ye çıkarıldı ve Megane II ye adapte edildi,eski motordaki aşırı titreşim ve gürültü problemleri her ne kadar azaltıldıysada hala sınıfının en sessiz ve sarsıntısız motoru değil.
  • motor belki sesli olabilir ama yalıtımı gerçekten sınıfının üstünde....
  • Clio,kangoo,megane 1, megane 2 modellerinin hepsinden bol bol kullandım.Şirket araçlarımız hep renault,artı kendi aracım da renault.Benzinli motorlar alt viteslerde,dizeller üst viteslerde (motor sesi)daha sessiz.

Yol sesi Laguna hariç hepsinde var.

Kıssadan hisse,

Renault bu ses yalıtımı işini bilmiyor kardeşim.
  • 1 YıLLık Konu
  • arakadaslar bende 2 ay önce megan 2 aldım benzinli 2010 araba cok güzel herseyini sevdim ama 130 km hızla giderken icine cok motor ses alıyor araba sıfırken boyle olursa ılerde neler olacak bılmıyorum bu neden cok ses alıyor ne yapmam lazım bilgilerinizi paylasırsanız sevinirim
  • farklı arabalara mı biniyoruz anlamadım ki megane motoru hem çok sessiz yalıtımıda çok iyi yalnız benimki 2004 model 115 hp renault malzemeden mi çalmış acaba
  • Kaymak asfaltta ve 3000 devirin üstünde araç doğal olarak motor sesini alıyor içeri olay bundan ibaret.Yoksa düşük hızlarda ve mıcırlı yollarda rakipleriyle kıyaslandığında ilk sıralarda yer alır.Yine 90- 100 km ile sabit hızda giderken gerçekten çok sessiz.Benim yüksek hızlarda dikkat ettiğim nokta maximun toku verdiği 4250 devir bu devirde motor biraz daha sessiz çalışıyor.Dizellerde ise yüksek hızdada motor sessiz çalışır.
  • fabrika verileri araç dururken 81 db hareket halindeyken 71 db olarak yazıyor
  • Megan 2 SW ile Focus SW arasında karar vermek için araştırıken bu thread'e denk geldim.

Geçenlerde 2007 1.6TDCI 110hp Ford Focus ile İstanbul - Ankara gidip geldim, 3000 devir sonrasında motor sesi rahatsız ediyor, yalıtımı çok iyi değil AMA 3000 DEVİRDEYKEN HIZ 165KM!!! gidişte 190-210 arası hızlarda arkadaşlarla muhabbet ederek gittik yol 2,5 saat filan sürdü. Megan 2 3000 devirde 110km görüyorsa yakıt ekonomisi olarak focus daha ekonomik demektir.

Ayrıca TUV compact sınıfta en sorunsuzdan sorunluya doğru bir liste yayınlamış;

1- Toyota Corolla
    2- BMW 3 Kompakt
    3- Honda Civic
    4- Ford Focus
    5- Mazda 3
    6- Skoda Octavia
    7- Renault Megane
    8- VW Golf
    9- Opel Astra
    .
    .
    .
    19 - Alfa Romeo 147
    20- Peugeot 307
    21- Fiat Stilo

Ben kararımı verdim, biraz ses olsun önemli değil ama önce ekonomik ve sorunsuz olsun zira senede 40bin KM yol yapıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SHARKHUNTER

Megan 2 SW ile Focus SW arasında karar vermek için araştırıken bu thread'e denk geldim.

Geçenlerde 2007 1.6TDCI 110hp Ford Focus ile İstanbul - Ankara gidip geldim, 3000 devir sonrasında motor sesi rahatsız ediyor, yalıtımı çok iyi değil AMA 3000 DEVİRDEYKEN HIZ 165KM!!! gidişte 190-210 arası hızlarda arkadaşlarla muhabbet ederek gittik yol 2,5 saat filan sürdü. Megan 2 3000 devirde 110km görüyorsa yakıt ekonomisi olarak focus daha ekonomik demektir.

Ayrıca TUV compact sınıfta en sorunsuzdan sorunluya doğru bir liste yayınlamış;

1- Toyota Corolla
    2- BMW 3 Kompakt
    3- Honda Civic
    4- Ford Focus
    5- Mazda 3
    6- Skoda Octavia
    7- Renault Megane
    8- VW Golf
    9- Opel Astra
    .
    .
    .
    19 - Alfa Romeo 147
    20- Peugeot 307
    21- Fiat Stilo

Ben kararımı verdim, biraz ses olsun önemli değil ama önce ekonomik ve sorunsuz olsun zira senede 40bin KM yol yapıyorum.

megane dizel 3000 devirde 130 km yapar110 yapan büyük ihtimal 1.6 benzinlidir

• Hoooooooooooooooooooooooooorrrrrtttttt..

Arkadaşlar bazı yanlış bilgiler var onları açıklamak istedim.Bende 1.6 megane2 dinamik var.Arkadaşımdada 1.6 scenic2 var.2004 ve 2005 model.Her ikisindede şöyle bir detay farkettik.Düz bir otobana çıktık ve hızlanmaya başladık araçların motor sesi 3000 devirden sonra değişiyor ancak bu değşim tamamiyle 16valf olmasından dolayı.Zaten 2 araçtada şunu farkettik.

Devir ------ hız ------ anlık tüketim

1900dd -- 60km -- 4.5lt
    2200dd -- 70km -- 5.5lt
    2500dd -- 85km -- 6.4lt
    2800dd -- 98km -- 8.9lt
    3000dd -- 103km - 9.1lt --->bu hızda 10 sn sabit gidildikten sonra motor sesine dikkat edin.Dadadadada şeklinde gelmeye başlıyor ses ve sabit 3000 devirde devam ederseniz;

3000dd -- 100km - 8.2lt ile devam ediyor.Buda aracın 16 valf siteminin yüksek devirlerdeki avantajını ortaya koyuyor...

saygılar..
  • Bir ekleme yapayım

megane 1 ve 2 aracım oldu megane 1 i yol sesini cok iceri alıyor diye sattım , megane 2 de yol sesi sorunu yok ama 3 bini geçince motor sesi gelmeye başlıyor ve aslında bu motor sesinin çoğu katalizörden geliyor, nerdenmi biliyorum katalitik konvertörün içini boşaltınca ses arttı, ikinci olarak evet motor sesi sorunu genelde benzinli megane 2 lerde var , 3bin devirden sonra motor sesini biraz içeri alıyor ama dizellerde bu durum daha az cunki dizellerin zaten sesli bi motor teknolojisi oldugundan daha çok yalıtım kullanılmış

Motor sesini daha çok motor egzoz manifoldlarından itibaren katalizöre kadar olan kısımdan (belki biraz daha uzun olabilir) geldiğini düşünüyorum ve o kısımları yalıtım yapıp bi deniyeceğim , cünki baska ses gelicek yer yok ,ön gögüsün arkasından gelemez gögüs ses geçirmez gelse gelse ön çamurluklar ve ön koltukların altından gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 19 Mayıs 2014; 1:40:08 >

• Bendede megane 2 1.5 DCI dynamic (80 lik)var araç 90 dan sonra 2.5000 devirden sonra bağırmaya başlıyor cırtlak bir ses de fiil boguk bir sesle sanki bunun turboyla bi ilgisi varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • megane 2 2006 kullanıcısıyım ve aynı şikayet bende de var suan. cok zaman gecmıs konu acılalı fakat nasıl sonuçlandığı yazılmamış. sorunu birkez daha tekrarlıyım . Rölanti de anormal derece titreme yapıyor ve hızlandıkca 5. viteste 120 ile giderken 3000 devir civarında aractan sankı zorlanma sesı gelıyor asırı derece ses alıyorum. sanki 120 km ile değil de 180 km ile gidiyormuscasına ses cıkıyor motordan sanki 6. vitesi istiyor araba. u sebebden dolayı yakıt tüketimi de arttı. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
  • Yaklaşık 1 ay önce bende 2004 model Megane II 1.6 Dynamic model 130.000'de araç aldım. Aynı model ve özelliklerde kuzenimde de aynı araba var, ben araçta hiç sürat yapmamıştım. Kuzenim aracım 100 km hızı geçince motorun bağırdığını benim arabamda da aynı şeyin olup olmadığını sordu. Onun sorusu üzerine bende kendi aracımı test ettim ve aynı sıkıntının (tam olarak sıkıntımı onu da bilmiyorum) benim aracımda da olduğunu fark ettim. Araç 3.000 devirden sonra bağırmaya başlıyor sorunun tam kaynağı nedir, forumda ecu diyen var valf diyen var, katalizör diyen var, tam bir bilgisi olan yok mu ?
  • varmı sorunun çözümünü bulabilen ?
  • Arkadaşlar merhaba bendede Laguna 2 var 1.6 benzinli aynı sorun bende de var aracı ilk aldığımda elim 6.vitesi aradı.Bu sorunun bir çaresi varsa lütfen paylaşır mısınız?

• Arkadaşlar bu sorun hakkında yorum yapacak kimse yokmudur

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.