Şimdi Ara

megane 2 enjektör hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
27.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar megane 2 piriviraj aracımın ekranında ;enjektörü bakın; yazıyor ve araçta tekleme oluyar ve düzeliyor yetkili servise götürdüm servis bana enjektörler değişcek dedi bende bir ejektörcüye götürdüm ölcüm yaptılar enjektör sağlam dedi pompa veya beyinden dedi ben şimdi ne yapcamı bilmiyorum aracıda sattım tanıdığa bu şekilde teslim etmek istemiyorum arızayı arada bir yapıyor ne yapmam lazım yardım edermisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf29

arkadaşlar megane 2 piriviraj aracımın ekranında ;enjektörü bakın; yazıyor ve araçta tekleme oluyar ve düzeliyor yetkili servise götürdüm servis bana enjektörler değişcek dedi bende bir ejektörcüye götürdüm ölcüm yaptılar enjektör sağlam dedi pompa veya beyinden dedi ben şimdi ne yapcamı bilmiyorum aracıda sattım tanıdığa bu şekilde teslim etmek istemiyorum arızayı arada bir yapıyor ne yapmam lazım yardım edermisiniz.

Merhabalar,

Aynı sorun bendede oldu, araç 1.5 dci extrem

Yol bilgisayarı enjöktörleri kontrol et diye uyarı veriyordu.

Servise gittim, enjektörler değişecek dedi ve o zaman için baya bi masraf çıkardı, şuan hatırlamıyorum

Farklı bir servise gittim, bilgisayara bağladılar, arızayı tespit edemediler, burdaki usta aldığınız yakıtla ilgili sorun olmuş olabilir anlık bir hata verip geçmiştir dedi ama bu hatayı bir kaç defa alıyordum.

Sorunun ne olduğunu 3. servisdeki usta geçen ay keşfetti.

Geçen ay araç 90.000 bakımına girdi, trigerler değişti ve değişimden sonra araç 7-8 saat sonra kullanılmadığı zaman ilk marşda çalışmamaya başladı.

servise gittim durumu anlattım, bunun trigerle ilgili olmadığını söyledi ve usta araçda mazot sibop contası isimli parçayı açtı.

Parçanın içinde serçe parmağının tırnağının yarısı büyüklüğünde bir cisim vardı fakat ne olduğunu tam bulamadık, sanki sigara izmaritinin içindeki pamuklu kısımdan bir parça gibi duruyordu.

cisim çıkarıldı, ve sorun ortadan kalktı, ve aklıma enjektör sorunu geldi, ustaya anlattım, usta bu cisimden kaynaklanma olasılığının yüksek olduğunu, bu cismin anlık mazot akışını kesmiş olabileceğini yada mazot akışını zorlamış olabileceğini belirtti.

İsterseniz sizde orayı bi kontrol ettirin, usta mazot sibob contası demişti, eğer isterseniz fotoğraf çekip gönderebilirim.

Parçayı açması içine bakması ve tekrar geri toplması 10 dk bile sürmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kara_eylül

quote:

arkadaşlar megane 2 piriviraj aracımın ekranında ;enjektörü bakın; yazıyor ve araçta tekleme oluyar ve düzeliyor yetkili servise götürdüm servis bana enjektörler değişcek dedi bende bir ejektörcüye götürdüm ölcüm yaptılar enjektör sağlam dedi pompa veya beyinden dedi ben şimdi ne yapcamı bilmiyorum aracıda sattım tanıdığa bu şekilde teslim etmek istemiyorum arızayı arada bir yapıyor ne yapmam lazım yardım edermisiniz.

Merhabalar,

Aynı sorun bendede oldu, araç 1.5 dci extrem

Yol bilgisayarı enjöktörleri kontrol et diye uyarı veriyordu.

Servise gittim, enjektörler değişecek dedi ve o zaman için baya bi masraf çıkardı, şuan hatırlamıyorum

Farklı bir servise gittim, bilgisayara bağladılar, arızayı tespit edemediler, burdaki usta aldığınız yakıtla ilgili sorun olmuş olabilir anlık bir hata verip geçmiştir dedi ama bu hatayı bir kaç defa alıyordum.

Sorunun ne olduğunu 3. servisdeki usta geçen ay keşfetti.

Geçen ay araç 90.000 bakımına girdi, trigerler değişti ve değişimden sonra araç 7-8 saat sonra kullanılmadığı zaman ilk marşda çalışmamaya başladı.

servise gittim durumu anlattım, bunun trigerle ilgili olmadığını söyledi ve usta araçda mazot sibop contası isimli parçayı açtı.

Parçanın içinde serçe parmağının tırnağının yarısı büyüklüğünde bir cisim vardı fakat ne olduğunu tam bulamadık, sanki sigara izmaritinin içindeki pamuklu kısımdan bir parça gibi duruyordu.

cisim çıkarıldı, ve sorun ortadan kalktı, ve aklıma enjektör sorunu geldi, ustaya anlattım, usta bu cisimden kaynaklanma olasılığının yüksek olduğunu, bu cismin anlık mazot akışını kesmiş olabileceğini yada mazot akışını zorlamış olabileceğini belirtti.

İsterseniz sizde orayı bi kontrol ettirin, usta mazot sibob contası demişti, eğer isterseniz fotoğraf çekip gönderebilirim.

Parçayı açması içine bakması ve tekrar geri toplması 10 dk bile sürmedi.

arkadaşım verdiğin bilği için teşekkür dederm benim aracın enjektörleri arzalanmış değiştirdiler düzeldi

• Ne kadar ücret tuttu arkadaşım ? sıfır mı taktınız enjektörleri ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: korner12

Ne kadar ücret tuttu arkadaşım ? sıfır mı taktınız enjektörleri ?

arkadasım 850 ye yaptırdım enjektörlerin içinden parça değişti cook küçük birparca süper oldu çekiş attı yakıt azaldı
  • quote:

quote:

arkadasım 850 ye yaptırdım enjektörlerin içinden parça değişti cook küçük birparca süper oldu çekiş attı yakıt azaldı

O kadar para vermişken keşke sıfır 4 adet takım alıp taksaydınız. Daha uzun ömürlü olurdu. 1200 civarı diye hatırlıyorum takım fiyatını...
  • quote:

quote:

quote:

O kadar para vermişken keşke sıfır 4 adet takım alıp taksaydınız. Daha uzun ömürlü olurdu. 1200 civarı diye hatırlıyorum takım fiyatını...

yenisine 1800 tl artı 200 işcilik istediler zaten bu parça değişince yeni oluyormuş enjektörün başka parçası arza yapmıyormuş.birde ben aracı tanıdığa satacaktım.geçtiğimiz cuma da aracı teslim ettim. yenidiye eski enjektörü temizleyip orjinal gibi paketleyip satıyorlarmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf29 -- 7 Ekim 2012; 11:37:05 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

yenisine 1800 tl artı 200 işcilik istediler zaten bu parça değişince yeni oluyormuş enjektörün başka parçası arza yapmıyormuş.birde ben aracı tanıdığa satacaktım.geçtiğimiz cuma da aracı teslim ettim. yenidiye eski enjektörü temizleyip orjinal gibi paketleyip satıyorlarmış

Hayırlısı olsun. Ben böyle büyük riskli parçaları Mais'e gidip elden alıyorum. Sanayide ki parçacılara pek güvenemiyorum...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayırlısı olsun. Ben böyle büyük riskli parçaları Mais'e gidip elden alıyorum. Sanayide ki parçacılara pek güvenemiyorum...

korner12 arkadaşım dediğin doğru Mais de yaptırmak istedim 2500tl istediler benim verdiğim paranın 3 katı aracı yaptırtığım yer güvenilir biryer

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

korner12 arkadaşım dediğin doğru Mais de yaptırmak istedim 2500tl istediler benim verdiğim paranın 3 katı aracı yaptırtığım yer güvenilir biryer

Doğrudur. Servisler uçuyor bazen Neyse sağlık olsun umarım sattığınız kişi sorunsuzca biner araca

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Doğrudur. Servisler uçuyor bazen Neyse sağlık olsun umarım sattığınız kişi sorunsuzca biner araca

inşallah poroblem cıkmazda poroblem cıkarsa hallederiz dedi yapan servis

• Ben de geçen sene 850TLye yaptırdıydım. 1600TL sıfır fiyatıydı.
  • arkadaşım aracım kaç km de , bilgisayara bağlandığında meydana gelmiş hata kodunu al internettten araştır daha sonra karar ver ekranda enjektör hatası gelmesi kesinlikle enjektörlerde sorun var demek DEĞİLDİR.Benim aracımda da aynı sorun oldu enjektöre elektrik sağlayan kabloların soketlerinde sorun varmış ustam sağolsun buldu ve sorun ortadan kalktı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: özden özkan

arkadaşım aracım kaç km de , bilgisayara bağlandığında meydana gelmiş hata kodunu al internettten araştır daha sonra karar ver ekranda enjektör hatası gelmesi kesinlikle enjektörlerde sorun var demek DEĞİLDİR.Benim aracımda da aynı sorun oldu enjektöre elektrik sağlayan kabloların soketlerinde sorun varmış ustam sağolsun buldu ve sorun ortadan kalktı...

benim araç 135000 deydi aracı sattım komsuma su anda hiçbirsorun yokmuş.
  • Arkadaşlar uyarıyım her gittiğiniz pompacıya güvenmeyin. Adam benim araca bilgisayar bağlıyor enjektörleri test moduna getiriyor o sırada 4 enjektörden de ayrı ayrı standart test sesi geliyor bilenler belki vardır otomatik devri yükseltir sonunda da şırrr diye bir ses gelir adam bana bu sesleri göstererek enjektörlerinde sıkıntı var hepsini söküp tamir edecez en az 400 liraya masraf çıkar diyor. Ben kaç aydır sıkıntısız biniyorum ayrıca ekranda hata falan da yok hadi buyrun... O yüzden kesinlikle bu tür insanlara dikkat edin arkadaşlar...
  • Aracı aldığımdan buyan enjeksiyon hatası veriyor. aldığım kişi FULL den mazot aldıktan sonra bu hatanın çıkmaya başladığını söylemişti, ve 5 aydır aynı hatayı almaya devam ediyorum.

ama bu sürekli olan bir durum değil, hareket halinde iken gaza ani hızlanma için yüklendiğim de direk hata ve servis ışığı yanıyor. gaz pedalından ayağımı çekince normal basmaya başlayınca 10-15 sn de hata ışığı sönüyor.

serviste bilgisayara bağlayıp baktılar, bir problem göremediler ama ben hatayı her yüklemede görüyorum. şimdilik sorun etmiyorum, bakım zamanını bekliyorum... detaylı kontrol için...
  • Merhaba arkadaşlar 2008 Model Megane II 1.5 dCi Dynamique Aracım Sürekli Olarak Enjeksiyon Hatası Veriyor Bi Kaç Kez Sildirdik Ama Düzelmedi Araçta Gaz Yememe Vs. Gibi Bi Özellik Yok Arıza Verdiğinde Sesli Çalışıyor Ve Çok Fazla Duman Atıyor Vede Yakıt Yakması Çoğalıyor Örn: Şehirdışında 4 Litre Yakıyorsa Artık 6 Litre Yakıyor Bu arızayı sildikten hemen 1 gün sonra arıza verdiği için internetten 1 Bin TL'ye enjeksiyon Sipariş Ettik Ve Bugün Geldi Yarın Taktırıcaz (Garantili) Bugün enjeksiyonları götürdük ama enjeksiyon ithal Yani Markası Delphi Ama İthal Bu Yüzden Dolayı Bi Sorun Olmaz Deilmi Enjeksiyonları Taktırınca Arıza Düzelir Bilgisayarda Sadece Enjeksiyon Gözüküyor Arızalı olarak....
  • kara_eylül kullanıcısına yanıt
    "mazot sibop contası"

şu parçanın resmini bir atarmısınız benim araçta da anlık tekleme var
  • engin_er_26 kullanıcısına yanıt
    Megane 2 1.5 dci benimde ayni sorun ver parcanin fotoğraf larini atarmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kara_eylül kullanıcısına yanıt
    Kardeşim su mazot sibop contasinin fotoğraf fini bi atabilirmisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.