Şimdi Ara

Megane 2 Dynamique HB için amfisiz ses sistemi yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, aracımız Megane 2 Dynamique 2004 model. Üstünde Piranha Inexit X teyp var. 4*50w olduğu yazıyor sitesinde ama peak/tepe değeri olacağının farkındayım. Araçta sadece tek tweeter çalışıyor başka hiç bir yerden ses gelmiyor. Henüz açıp kontrol etme fırsatım olmadı.

Amfi vs. eklemeden sadece kapı içi ön arka hoparlörler ve konsol üstü tweeterları değiştireceğim. Kulaklarım çok iyi duyuyor ve hassas yani club remix bass araba müziği denen tarzda dinlemem hiç. Spotify'dan dinlediğim müziğin yavaş olup tizlere ve belli olan bass notalarla dinlemek bana yetiyor. Şarkı kayıt ve formatları yüksek kalitede zaten.

n11 gibi sitelerde ucuza hoparlörler görüyorum ve yorumları da çoğunlukla olumlu. Ben bu isteklerim doğrultusunda ucuza bu işi var olan Piranha teyp ile halledebilir miyim ? Eğer elektrik kablo sisteminde bir sorun yoksa montajını ben yapacağım zaten elimden geliyor bu tür işler.

Tek bildiğim bunların 13cm çapta olduğu ve Megane 2 lerde arka kapılarda hoparlör bulunmayıp, ses çıkışı kablolarının hazır olduğu. Bir yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Bir diğer duyduğum konu da yeni hoparlör mıknatısının, kapının içinde sığması için plastiği kestiğimiz zaman aracın kapılardan su alması, doğru mu bu ? 5lik pet şişe kesip arkasına koyan gördüm YouTube'da.

Yardımlarınızı bekliyorum, eğer amfisiz sesler çok kötü ve dengesiz olursa, şartları zorlayıp, komponent bir sistem kurabiliriz.

Teşekkürler.

• Amfisiz sistemlerde coaxial hoparlör öneriyorum. Bütçenize uygun aracınızın hoparlör ölçülerine göre coaxial tercih edebilirsiniz. Fiyatları kalitesine göre değişiklik gösterebiliyor bütçenizi belirtirseniz daha detaylı yardımcı olabilirim. Kaliteli coaxial almanız halinde amfiye ihtiyaç duymadan keyifle müzik dinlemeniz mümkün. Hoparlör boyutunu değiştirmediğiniz sürece herhangi bir kesme biçme işlemi uygulanmayacağı için herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Bağlantı kablolarınız sağlamsa montajı kendiniz yapabilirsiniz.
  • hakancekic88 kullanıcısına yanıt
    250 lira bütçem var bu iş için, Pioneer Ts-g1320f 13cm buldum bir çift bu fiyata yakın, amfisiz kullanacağım için coaxial önermeniz çok mantıklı, fakat pek yorum bulamadım internette bu tarz hoparlörleri kullananlarla ilgili. Bide sizce sadece önde 2 tane kaliteli mi kullanmak daha mantıklı olur yoksa bütçeye uygun şekilde arkalarada da bir çift alıp aynı fiyata 4 tane hoparlör mü almak mantıklı ? Takılı olan basit teypi değiştirmeden bu işi halletmeyi istiyorum. 4*50w dese de coaxial'e yeterli gelir mi ? ya da sadece önde bir çift olması, arkaya takmadan güç konusunda bir avantaj sağlar mı ? Sadece iki kişi kullanacaz arabayı aile yok, arkaya binecek tanıdık da çok nadir olur yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frayne

250 lira bütçem var bu iş için, Pioneer Ts-g1320f 13cm buldum bir çift bu fiyata yakın, amfisiz kullanacağım için coaxial önermeniz çok mantıklı, fakat pek yorum bulamadım internette bu tarz hoparlörleri kullananlarla ilgili. Bide sizce sadece önde 2 tane kaliteli mi kullanmak daha mantıklı olur yoksa bütçeye uygun şekilde arkalarada da bir çift alıp aynı fiyata 4 tane hoparlör mü almak mantıklı ? Takılı olan basit teypi değiştirmeden bu işi halletmeyi istiyorum. 4*50w dese de coaxial'e yeterli gelir mi ? ya da sadece önde bir çift olması, arkaya takmadan güç konusunda bir avantaj sağlar mı ? Sadece iki kişi kullanacaz arabayı aile yok, arkaya binecek tanıdık da çok nadir olur yani.
    250-300TL bandında 13cm kaliteli coaxial olarak Morel MAXIMOCOAX5 13Cm ve Cerwin Vega H752 13cm önerebilirim. İlk etapta 1 takım işinizi görecektir bütçeniz olduğunda 2. takımı ekleyerek sistemi tamamlayabilirsiniz. Teybiniz bu hoparlörleri yeterince besleyecektir herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Teşekkürler hocam araştıracağım bu seçenekleri.

Başka tavsiyesi olan arkadaşlar, özellikle daha ucuz olanlar için yazarsanız sevinirim.
    Hocam bunu buldum bir çifti 150TL "SONY XS-FB131E" yorumlar da iyi hep sony kalitesi diyorlar ama çakma değil mi bunlar nasıldırlar acaba ? Aracımın torpido konsol üstü olan bölgede bir çift tweeter var zaten ve değiştireceğim elimde orta kalite var çift.

Başkasının da bir bilgisi varsa bu hoparlörlerle ilgili yorum yaparsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frayne -- 21 Mayıs 2020; 1:48:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frayne

Hocam bunu buldum bir çifti 150TL "SONY XS-FB131E" yorumlar da iyi hep sony kalitesi diyorlar ama çakma değil mi bunlar nasıldırlar acaba ? Aracımın torpido konsol üstü olan bölgede bir çift tweeter var zaten ve değiştireceğim elimde orta kalite var çift.

Başkasının da bir bilgisi varsa bu hoparlörlerle ilgili yorum yaparsa sevinirim.
    Normal kalitede diyebilirim mid bas tarzı bir hoparlördür üzerinde tweeter yoktur bu sebeple tiz sesleri zayıftır. Tweeter ile kullanacaksanız tercih edebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.