DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
MEGANE 2 ATESLEME BOBINI SORUNU! YETER BE
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
125
Cevap
0
Favori
58.104
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Megane >> MEGANE 2 ATESLEME BOBINI SORUNU! YETER BE
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1253 Mesaj
      17 Şubat 2008 15:50:59 Konu Sahibi
      Arkadaslar iki ayda bir atesleme bobini sorunu olmaya basladı aracımda ...
      Arac daha 15000de.

3 defa bobinlerde problem oldu
      biri dün (hava soguktu)
      ikincisi yilbasinda hava yine soguktu
      ilkini de kasim basi gibi...

Yani anlayacagınız bu bobinler 2 ayda bir bizi rahatsiz ettiler.

Arastirdım ve sunu ogrendim bu atesleme bobinlerinde problem var bu megane 2lerin

sagem ve bir de valeo marka var deniyor sagemlerin dandik oldugu söyleniyor çin malı olduklari filan söyleniyor...

Merak ettigim su bobinlerde bir üretim hatasi mi var?

4 tanesini ilki yandıgında mı degistirseydim diye düsünüyorum

Fakat su da var ki 2 yıl garanti veriliyormus degisen bu dogru mu? Degistirdigim bobinler için fatura lazım olur mu kayıtlar yeterlimidir servisin?

Benim gibi birçok megane 2si olan arkadas bu bobin sorunundan muzdarip olmus bu bir gercek...

Ya korkuyorum bu dördüncüyüde degistirirsem yine bu bobinler zırt pırt bizi rahatsız edecek mi?

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Yüzbaşı
      445 Mesaj
      17 Şubat 2008 16:17:37
      Dostum bu sorun megane 1 lerde de kroniktir bende çook sorun yaşadım geçenlerde 2 tanesi patladı ikisini birden değiştirdim sorun yok, zaten patlayan 2 taneyi geçen yıl değiştirmiştim garantiden.serviste değiştirirsen 2 yıl garantilidir faturayla birlikte ücretsiz değişim yaparlar
      quote:

Orjinalden alıntı: proffesor

Arkadaslar iki ayda bir atesleme bobini sorunu olmaya basladı aracımda ...
      Arac daha 15000de.

3 defa bobinlerde problem oldu
      biri dün (hava soguktu)
      ikincisi yilbasinda hava yine soguktu
      ilkini de kasim basi gibi...

Yani anlayacagınız bu bobinler 2 ayda bir bizi rahatsiz ettiler.

Arastirdım ve sunu ogrendim bu atesleme bobinlerinde problem var bu megane 2lerin

sagem ve bir de valeo marka var deniyor sagemlerin dandik oldugu söyleniyor çin malı olduklari filan söyleniyor...

Merak ettigim su bobinlerde bir üretim hatasi mi var?

4 tanesini ilki yandıgında mı degistirseydim diye düsünüyorum

Fakat su da var ki 2 yıl garanti veriliyormus degisen bu dogru mu? Degistirdigim bobinler için fatura lazım olur mu kayıtlar yeterlimidir servisin?

Benim gibi birçok megane 2si olan arkadas bu bobin sorunundan muzdarip olmus bu bir gercek...

Ya korkuyorum bu dördüncüyüde degistirirsem yine bu bobinler zırt pırt bizi rahatsız edecek mi?

|
      |

• Binbaşı
      1253 Mesaj
      17 Şubat 2008 16:32:30 Konu Sahibi
      faturadan hangi bobin oldugunu nasil anlicaz ?
      bu da bi sorun

|
      |

• Yüzbaşı
      445 Mesaj
      17 Şubat 2008 16:43:11
      Servis ayarlar onu sanırım kodları var veya silindir sırasına göre kaydediyorlar onu
      quote:

faturadan hangi bobin oldugunu nasil anlicaz ?
      bu da bi sorun

|
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      17 Şubat 2008 19:11:33
      benim de geçen sene bu zamanlar yanmıştı.97 oktan kurşunsuz benzin aldığım için olabilir dediler.

|
      |

BENİM NAÇİZ VÜCUDUM ELBET BİRGÜN TOPRAK OLACAKTIR; FAKAT TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR.
      MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    • Yarbay
      13730 Mesaj
      17 Şubat 2008 19:15:47
      serviste sonradan takılan parçalar 6ay garantili olur 2 yıl değil. faturasındada yazar.

|
      |

• 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.
      • Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

• Sony Xperia XZ Dual
    • Çavuş
      91 Mesaj
      17 Şubat 2008 19:53:13
      bende dün sanayiye gittim hava filtresi sorayım diye tam sanayiye girdim yine aynı sahne hata msj ve titreme bizim ustaya gittim bilgisayara bağladılar üçüncüsü değiştirdik 40 lira artık orjinalmiş çinliymiş bakmıyom nasıl olsa durmadan arızalanıyo. ustada söyledi bunlar kronik çok değiştiriyorum. zaten adamlar bakınca anlıyor. bilgisayarada hatayı sıfırlamak için taktılar

servis işi daha acı geçenlerde oldu gittiğimde 4tanesi için 1 tane parası alınıyomuş dedim senin araba girmiyor dediler hangisi giriyorsa

|
      |

Ey Bu Topraklar İçin Toprağa Düşmüş, Asker
      Gökten Ecdad İnerek Öpse O Pak Alnı Değer
    • Yarbay
      2115 Mesaj
      18 Şubat 2008 02:45:43
      bizim araçta marş problemi ve yüksek hızlarda seyrederken rolanti devrine gerileme problemleri vardı. servis çözemedi. özel bir başka servise götürdük adam ezbere iş yaptı ateşlemede problem var dedi 2 tane bobininiz yan sanayi değiştirmem lazım dedi iyi dedik değiştir. neyse değiştirdi ama problem çözülmedi parçalarını geri vermek zorunda kaldık. eğer sorunun aynıysa ateşleme sisteminden de değil de kelebek kutusundan kaynaklanıyordur. aylarca çözülemeyen sorun kelebek kutusunun değişmesiyle son buldu. unutmadan bu bobinleri servisler 80 liraya satıyolar (sagem marka) dışardan temin ederseniz 40 liraya bulmanız münkündür.

quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

serviste sonradan takılan parçalar 6ay garantili olur 2 yıl değil. faturasındada yazar.

parçadan parçaya değişebilir. misal; 1 hafta önce kelebek kutusu değişti, garantisi 2 yıl.

|
      |

• Binbaşı
      1253 Mesaj
      18 Şubat 2008 14:10:39 Konu Sahibi
      Ya degistiren degistirene bunu 10 kere degistiren var mı aranızda?

Garanti 6 ay mi 2 sene mi?

Disarida 40 ytl olan parca serviste 80 ise disardan alıp taktiralim orjinalmidir yoksa yan sanayimidir bu 40lar?

Büyük olasılıkla yan sanayidir...

|
      |

• Yarbay
      3216 Mesaj
      18 Şubat 2008 15:18:19
      quote:

Disarida 40 ytl olan parca serviste 80 ise disardan alıp taktiralim orjinalmidir yoksa yan sanayimidir bu 40lar?

Bobileri Denso marka olanlarla değiştir

|
      |

• Binbaşı
      1253 Mesaj
      18 Şubat 2008 15:18:41
      su anda en son cıkan bobinler valeo marka ve kafaları kahverengi arkadaslar fiyatıda 71 ytl miş. gecen hafta gaz kelebeğini temizlettigimde ögrenmiştim serviste değişen tüm parcalarda 2 yıl garantili olmak zorunda tüketici kanunu öyle diyor

|
      |

2016 Exe Civic
    • Yüzbaşı
      445 Mesaj
      18 Şubat 2008 19:41:12
      quote:

Orjinalden alıntı: baybars_

Alıntıları Göster

Bobileri Denso marka olanlarla değiştir

2 Yıldır.Kayserideki serviste denso var ve densolar bobinin babası

• Yarbay
      2115 Mesaj
      18 Şubat 2008 19:46:31
      quote:

40 ytl olan maisin kullandığı markadır, yan sanayi değildir tabi siz alır da taktırırsanız garanti durumu olmaz.

|
      |

• Binbaşı
      1392 Mesaj
      18 Şubat 2008 22:39:27
      sagem hatalı belki düzeltmişlerdir 2 yıl oldu 2 sini denso ile değiştirdim. 2 sagemde sorun çıkmadı kendiniz bile değiştirebilirsiniz. denso artık gelmiyormuş
      gelse hepsini denso yapacağım. sagemler tam performans vermiyor sağlam olsalarda.

|
      |

Megane 3 faz 2 1.6 extrem.
      Sony Xperia P
    • Yarbay
      3566 Mesaj
      19 Şubat 2008 20:58:18
      piyasada 40 lira olan sagemler sahte aracinizdan cikan sagemle piyasadaki niyanyana koyuncaanlarsinizyazisi vs ayni ama malzemeden hemenbelli oluyo servisteve piyasadaki baziyerlerde sagemlr orjinal sahtelerinitakiyosaniz hep bozulur densoda sahtevarmi bilmiyorum ama sagemlere dikkat

|
      |

1977--Renault 12--1992 Renault spring--2004 megane 2 dinamik--2011 vw passat 1.6 mpi--2012 Toyota Corolla 1.33---2012 golf 1.6 mpi trendline
    • Yüzbaşı
      636 Mesaj
      28 Şubat 2008 22:24:04
      quote:

Orjinalden alıntı: chevymel1

su anda en son cıkan bobinler valeo marka ve kafaları kahverengi arkadaslar fiyatıda 71 ytl miş. gecen hafta gaz kelebeğini temizlettigimde ögrenmiştim serviste değişen tüm parcalarda 2 yıl garantili olmak zorunda tüketici kanunu öyle diyor

valeo dedigin kahve rengi başlıysa ben daha yeni taktırdım ikiitaneee fakat söyle bi problemim var sanki eski bobinlerle sankı uyuşmuyomuş gibi iki sagem ikisi valeoo sizce bi cakışma olurmu

|
      |

• Yarbay
      2069 Mesaj
      28 Şubat 2008 22:46:55
      Dertsiz başıma dert arıyor gibi olucam ama bu bobinlerdeki sorun nasıl anlaşılıyor illa ikaz lambasımı yanıyor yoksa başka belirtilerimi var.Bende şu ana kadar ikaz lambası yanmadı veya bariz bir sıkıntıda yaratmadı araba.Siz kronik deyince ister istemez sahiipleniyorum bu sorunuda

|
      |

Atatürk Yolunda Yürüyen Bir Eğitimci
    • Binbaşı
      1253 Mesaj
      29 Şubat 2008 09:53:23
      quote:

Orjinalden alıntı: kameraman1

Alıntıları Göster

valeo dedigin kahve rengi başlıysa ben daha yeni taktırdım ikiitaneee fakat söyle bi problemim var sanki eski bobinlerle sankı uyuşmuyomuş gibi iki sagem ikisi valeoo sizce bi cakışma olurmu

servisteki eleman sürekli sorun yasayınca yeniliyorlar demişti yani arabalarımızı deneme tahtası olarak kullanıyor renault. sorun varsa yenile milletten parasını al tekrar sorun olursa yine yenile tekrar parasını al. durum bu hocam diğerleri sorun cıkarmaya başlayınca onlarıda yenilicekler sen daha para verirsin gibime gelio

|
      |

2016 Exe Civic
    • Binbaşı
      1392 Mesaj
      29 Şubat 2008 20:31:45
      quote:

Orjinalden alıntı: red_power

Dertsiz başıma dert arıyor gibi olucam ama bu bobinlerdeki sorun nasıl anlaşılıyor illa ikaz lambasımı yanıyor yoksa başka belirtilerimi var.Bende şu ana kadar ikaz lambası yanmadı veya bariz bir sıkıntıda yaratmadı araba.Siz kronik deyince ister istemez sahiipleniyorum bu sorunuda

Tam bozuksa araçta titreşim rolantide sallanma oluyor gaz vermez isim stop ediyordu. ömrü azaldı işe araçta hantallık oluyor.aracı pc ye bağlayıp. ilgili programla durum tesbiti ediyorlar. ben 2 gün yakıttan diye düşündüm meğer 2 piston ile gezmişim.( her bobin 1 pistona aitmiş.) bujilerin hemen üstünde 2 adet soket kablo var arkalarında. bu motorda buji değiştirecğinize bobin değiştirin tavsiyesi yaptılar zaten ömrü 40-50 bin bitiyormuş. serviste tanesi 100 ytl sahte sagem 40 ytl imiş ben 40 lık almıştım bir yıldır kullanıyorum sorun yok gibi ama tam randıman yok sanırım.

|
      |

Megane 3 faz 2 1.6 extrem.
      Sony Xperia P
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      05 Haziran 2009 05:26:13
      benimde başıma gelmişti .150 tl bayılmıştım .

aynı sorun dün yine oldu. çekişten düştü rolantide titreme vs.

dışardan alsak kendimiz monte edebilirmiyiz arkadaşlar bobini. kolayca sökülüp takılacakmış hissi uyandı bende.

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.