Şimdi Ara

Megane 2 1.5 DCI Gaz Kesme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
2
Favori
56.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Laguna hastası

quote:

Orijinalden alıntı: varslan

hocam kaç kere bilgisayara taktık aracı gaz pedalı diyorken daha sonra bir kez daha soktuk bu sefer gaz pedalı arızası vermedi, original renault arıza programına bağladık özel renault serviste adam sağolsun bayağı uğraşti ve bana dediği şu debriyaj pedalı burçları tornacıda yapılacak dedi. fakat ben henüz yaptırmadım, bakalım galiba sorun bu. ben test de ettim, ne zaman uyarı verse debriyajın üzerinde iken ayağım uyarı veriyor, bakalım yaptırınca burçları kısmetse yazarım.

Hocam servis iyi ise ismini alabilirmiyim? Bende bir ugrayim.

Başakşehir Bağcılar Güngören sitesinin arka çıkışında yeni yapılan bankaların olduğu bir blok var arka girişte o bloğun altındaki özel renault servisi ismini unuttum ama büyük bir şey oradaki usta taktı bilgisayara, o söyledi bana sizin tesisatta kaçak olayını da söyledi ama yani arıza büyümesi için beklemek saçma bence..

• Beyler ben arizayi cozdum arizasi devam eden var ise....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laguna hastası

Beyler ben arizayi cozdum arizasi devam eden var ise....

Öncelikle geçmiş olsun benim aracım megane 2 2004 1.6 benzinli . Bendeki sorun da seninle aynı gibi, rölentide iken gaza bastığımda saniyelik boğulur gibi oluyor ve devir çok az düşüp yükseliyor, yüksek devirlerde bir sorunum yok. Siz nasıl çözdünüz acaba ? Bu arada boğaz kelebeği temizlendi, fren müşiri de kontrol edildi.

• arkadaşlar konuya faydalı olmak adına yazıyorum.4 aylık sıfır enjektörü yemiş araç bu nedenle gaz kesiyor gibi yapıyor imiş.Aynı zamanda enjeöktör pulundan da sızdırma yapıyormuş bende ne yaptım olduğu gibi sattım aracı kurtuldum kaçıncı kez yaşadım bu enjektör sorununu meğer kronikmiş 2006 modellere kadarda.Gerçekten bıktırmıştı beni enjektör pulunu değiştirttim sattım
  • Kardes bu gaz kesme gibi durumun haricinde ne gibi belirtiler vardi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

arkadaşlar konuya faydalı olmak adına yazıyorum.4 aylık sıfır enjektörü yemiş araç bu nedenle gaz kesiyor gibi yapıyor imiş.Aynı zamanda enjeöktör pulundan da sızdırma yapıyormuş bende ne yaptım olduğu gibi sattım aracı kurtuldum kaçıncı kez yaşadım bu enjektör sorununu meğer kronikmiş 2006 modellere kadarda.Gerçekten bıktırmıştı beni enjektör pulunu değiştirttim sattım

Kardes bu gaz kesme haricinde ne gibi belirtiler vardi?

• Asrınım A kullanıcısına yanıt
    BEn egr valfini temizledim hocam denediniz mi egr yi temizletmeyi

• Laguna hastası L kullanıcısına yanıt
    gazı dipleyince enjeksiyon hatası yazıyordu 1. vitesden 2 ye geçmelerde gaz verirken hafif bi silkeleme yapıyordu motorda sızdırma yapıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

gazı dipleyince enjeksiyon hatası yazıyordu 1. vitesden 2 ye geçmelerde gaz verirken hafif bi silkeleme yapıyordu motorda sızdırma yapıyordu

Yalniz söyle bir durum var üstad ; bendeki kesiklik 1 den 2 vitese gecerken ( su an ben bile hissedemiyorum bitti gibi) hafif bir silkeleme 1.500-2.000 devir arasi yapiyor. Birde bendeki kesiklik gaz a cok cok yavas basarsam yapiyor onun harici arac ucuyor cekis mukemmel ve enjektor hatasi asla vermiyor degerler normal. 2008 1.5 dci laguna 3

• Laguna hastası L kullanıcısına yanıt
    ben derimki servise götür bilgisayara bağlasınlar bu gaz yememe silkeleme gibi problemler renolarda enjektörden oluyor genellikle mazotuda shel tavsiye ederim kötü mazot kısa zamanda bozuyor enjektörleri yinede bilgisayara mutlaka bağlat orda görünür ne varsa
  • Merhaba arkadaşlar, 2012 megane 3 1.5 dci otomatik aracımda 1 haftadır şu problemle karşılaşmaktayım:
    raç 70 km ve üzeri bir hızla giderken, sanki biri frene basmış gibi, yada mazot tıkanmış gibi bir hal alıyor. ayağımı gazdan çekip tekrar hafifçe gazlayınca normal devam ediyor. rampada veya başaşağı durum aynı. normal giderken de gaza aniden basınca araç boğuluyor, frene basılmış gibi 115'ten 70lere iniyor ve arıza lambası yanıyor(motor hasar riski). ayağımı gazdan çekip tekrar hafifçe basınca düzeliyor.

fren müşürünü değiştirdim, herhangi bir düzelme olmadı.
  • Su an renault servisindeyim. Mazot filtresi bozulmu, degismesi lazim dediler. Seffaf bir hortumun icinden gecen mazot goruluyordu, hava aliyordu. Komple filitre leri değiştirme, komple bakima verdim. Cikinca sonucu bildirecegim.

• Hava filtresi, mazot filtresi, polen ve yağ degisimi yapildi. İki on balatalar degisti. 980 tl bayildik. Emniyet kemeri takilmadigi halde otmuyordu. Su an emniyet kemeri baglantilarina bakiliyor. Cikinca 1 gun kullanim sonucunda durumu yazacagim. Muhtemelen mazot filtresi nden kaynaklaniyordu sikinti.

• Merhaba , benimde surucu tarafi emniyet kemeri otmuyor ve isigiyanmiyor bilgi veriraeni sevinirim. Bildigim kdari ile baİ kullanicilar cihazla beyine baglanip surucu tarafi uyariyi iptal edebiliyorlr bilginiz olsun. Benim aracimda laguna 1.5 dci ve sizdeki anlik gaz kesmeyi bende sadece 1 vistesten 2 ye gecerken yapiyor ust hiZlarda sorun tok. Araciniz duZeldimi?

• Afacan Dennis kullanıcısına yanıt
    Baglandi arac israrla bogaz kelebegi arizasi veriyor fakat arkadasim renault da cotech oda israrla bogaz kelebegi onu yapmaz diyor ...

• aqcali A kullanıcısına yanıt
    enjektörlere mutlaka baktır
  • Tekrar merhabalar. Hiz kesme, tekleme ve gaz yememe sorunu çözüldü. Sorun mazot filitresindeymis. Degistirdim duzeldi. Fakat baska forumlarda okudugum kadarıyla, bazi arkadaslar fren musurunu degistirince duzelmis.

Kemer otmeme sorununu cozemediler. Kemer bagli degilken ikaz lambasi da yanmiyor. Uzun sureceginden dolayi emniyet kemer sıkıntısını dert etmedim. En onemlisi gaz yememe, ani hiz kaybi ve silkelemesi idi ki, mazot filtresi degiserek duzeltildi. 100 km yaptim, herhangi bir sorun yok. Megani tekrardan sevmeye basladim.

• Enjektorlere sıkıntı daha sirayet etmemiş cok sukur. Ancak bu sekliyle 10 gun devam etseydin, bir enjektör u degismek gerekebilirdi dedi servisteki usta.

Yag+yag filitresi+polen filtresi+hava filtresi +conta+tipa+mazot filitresi, yani komple kis bakimi+kaput alti butun aksamlarin temizligi TOPLAM: 986 TL. VE TAM 3 SAAT BEKLEME.

• Afacan Dennis kullanıcısına yanıt
    Bugun bakildi sorun yok siyiricam 😀

• Yazmayi unutmusum, yukaridaki fiyata iki on fren balatasi da dahil, ki sadece balatalarin fiyati 266 tl dediler.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.