Şimdi Ara

Megane 1.5 dizel vs corolla 1.33

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Megane 3 dizel 2015 model touch plus 50k km civarlarında bir araç bakıyorum. Aynı fiyatlarda 2016 2017 tüplü aynı km'lerde corolla 1.33 life'lar var. Fiyatlar 100bin lira civarında.Hb olması benim için dezavantaj değil çokta küçük değil gibi megane. Nasipse 2 3 yıl kullanıp satmayı düşünüyorum kaza bela olmadığı müddet. Büyük çoğunluk uzun yolda kullanılcak. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz, hangisini tercih etmeliyim ?

• büyük çoğunluk uzun yolsa megane 3 dizel daha makul gibi bana kalırsa.
    1.33 uzun yolda götürmez demiyorum ama bilemedim.
  • Tek başına 1.5 dCi motor bile corollayı döver arabanın kalanını saymıyorum bile.
  • corolla 1.33 adamı kanser ediyor, yaşayan ölü motor
  • Corolla iyidir hojdur ama 1.6 motoru cvt sanzimani hojdur yoksa 1.33 motor ve yari otomatik sanzimanindan uzak durursan evladiyelik olur 👍
  • Corolla 1.33 saçını başını yoldurur cinsten. Megane dci alıp yoluna bak hemde ekonomini yaparsın.
  • corolla al dostum bi kere japon arabası hayatta bozulmaz lastiği bile patlamaz çünkü japon arabası havada gider, bende yazdığın megane var 2015 dizel, japon arabası olmadığı için hergün servisteyim çıkamadım servisten bi türlü

hergün keşke japon alsaydım diyorum, atmosferik motorun 33cc kutu kola kadar hacim farkı yüzünden yüksek mtv ödeseydim de şu servisten çıksaydım bi diyorum, japon abi asla bozulmaz ama diğerleri hergün serviste

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 19 Mayıs 2020; 0:59:12 >
  • 100k para verecem arkadan transit sellektör yapacak kenara çekil diye. Kanser olmak istiyorsanız 1.33 Corolla ideal bir araç.
  • Bu nasıl karşılaştırma
    biri reno nun en tutulan 1.5 dizeli (mercedes in bile arabasına koyduğu)
    Diğeri corollanın sıradan motoru
    Arabadan anlamaya bile gerek yok
    İnternete 1.5 dizel hangi arabalarda kullanılmış yazsan gene çıkar
  • 2015 megane touch plus kullanıcısıyım, motor ve çekiş yönünden sorun yok, ancak ilk kalkış yavaş, yakıtı çok, çok düşük, hatta fabrika verilerinden bile az yakıyor. Aracımı sıfır almıştım, 82 bin km, de, evdekiler manuel istemiyor, satıp otomatik alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fakiramaseksi

100k para verecem arkadan transit sellektör yapacak kenara çekil diye. Kanser olmak istiyorsanız 1.33 Corolla ideal bir araç.
    Corolla yı kullandınız mı hiç?
  • lazloo kullanıcısına yanıt
    Evet kullandım araba resmen gitmiyor. Otobanda bir araba rampa çıkarken 3. Vites 5bin devir 70i zor yapıyorsa o araç bence gitmiyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fakiramaseksi

Evet kullandım araba resmen gitmiyor. Otobanda bir araba rampa çıkarken 3. Vites 5bin devir 70i zor yapıyorsa o araç bence gitmiyordur.
    Ben 2 sene boyunca kullandım. Bahsettiğiniz yokuş veya aracın o anki ağırlığı ne bilemem ama Dilovası rampasını aynı araçla çok rahat çıkıyordum. 70 den yüksek hızlarla hem de
  • Neden bilmiyorum konuya mesaj geldiğinde bana bildirim gelmedi, şaşırıp konuya baktığımda gördüm yazılanları , kusuruma bakmayın hakkınızı helal edin. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Corolla ve Auristen vazgeçtim . Hemen hemen aynı parada benzinli sedan megane 4ler var. Daha yeni ve az km'de. Birde astra var temiz 2017 çok az km. Bu 3ü arasında düşünüyorum nasipse ayın ortasında birinde karar kılacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alastair JR -- 1 Haziran 2020; 22:42:7 >
  • lazloo kullanıcısına yanıt
    Dilovası rampasında önünüze kamyon, tır vs atlayıp 50 km/h civarına düştükten sonra tekrar 120-130 km/h gibi hızlara rampa içerisinde çıkabiliyor muydunuz? Çıkmayı başarıyorsanız kaç dakika sürüyordu?

Uzun süre 1.2 atmoferik araç kullandım, yalnızken devir çevirmeyi de severim fakat yukarıda arkadaşların dediği doğru; sırf 1.33 motoru yüzünden Corolla alınmaz. Köy yollarında her sollamaya çıkıldığında saç baş yoldurtur 1.33 Corolla
  • Ben olsam 2017 model joy paket 1.6 megane düşürmeye çalışırım o paraya ha düşüremiyosam hiç düşünmeden 1.5 megane alıp geçerim 1.33 corollayı hiç düşünmem bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

corolla al dostum bi kere japon arabası hayatta bozulmaz lastiği bile patlamaz çünkü japon arabası havada gider, bende yazdığın megane var 2015 dizel, japon arabası olmadığı için hergün servisteyim çıkamadım servisten bi türlü

hergün keşke japon alsaydım diyorum, atmosferik motorun 33cc kutu kola kadar hacim farkı yüzünden yüksek mtv ödeseydim de şu servisten çıksaydım bi diyorum, japon abi asla bozulmaz ama diğerleri hergün serviste
    Japonlar servise gitmiyormu ? Ariza actimi adami en cok openler japonlar motor gitmiyor kaporta dandim onlari saymiyorm 😀

• Hutchinson atibaba kullanıcısına yanıt
    Hocam o paraya değilde birazcık üstüne koyarak temiz, dediğiniz modeller mevcut bende öyle düşünüyorum artık. Şu anki ikilemim biraz sedan megane ve astra modelleri arasında açıkçası.
  • 100000e çıkabilirsen sıfır egea da düşünebilirsin kafan rahat olur sıfır araç sonuçta
  • Corolla 1.33 uçan kaçan bir araba değil ama çok gömmeye de gerek yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.