Şimdi Ara

Megane 1.5 DCI Extreme / Astra 1.3 CDI Enjoy

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
11.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Süregelen uzun zamandır orta sınıf araç alacak bir çok kişinin sürekli sorduğu soru vardır MeganeAstra mı ? Sorunun yanıtı hala bulunamamakla beraber paylaşım ve deneyimlerimiz bizlere yol gösterecektir diye umut ediyorum. Gerekli kıyaslamalarımıza biraz yardımcı olması açısından aşağıdaki tabloyu hazırladım. Ve birebir satış mağzalarından almış olduğum peşin ve son fiyatları aşağıdaki gibidir. 2 adet aracında test sürüşüne katıldım. Ve yazılarımı hazırlıyorum sizlerle paylaşacağım. Şimdi sıra sizlerde siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?

Megane 1.5 DCI Extreme / Astra 1.3 CDI Enjoy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimeSLoRD -- 18 Eylül 2008; 13:20:29 >

• bence megane 1,5 dci derim
  • Astra yol tutuş olarak Lotus ile ortaklaşa çalıştı Meganeden üstün

İç -Dış kalite olarak Meganeden üstün

Astranın motoru Hp/tork oranı olarak iyi

Vites kutusu Astrada 6 ileri - Megane 5 ileri

fakat yedek parçası Meganeye göre pahalıdır

Dış görünüş olarakta bence Astra çok daha güzel megane den

İki araçta yakında kasa değiştiricek ama HB Meganenin üretimi dururken Astranın Astra Classic olarak devam edicek

Meganenin sedanınında üretimi durucakmı durmayacakmı şu anda belli değil

HB inin yeni kasası için hazırlık yapılmışken sedanının şasesi dahi gösterilmedi henüz.

2012 yılına kadar üretimide kesinleşti Astranın bu kasasının.

Vergi Avantajıda ortada 1.300 cc olduğundan dolayı daha iyi durumda.

Ben olsam Astrayı seçerdim

Eğerki başka bir araçta 2.elde bakarsan buda Focus dizel düz vites ve Corolla dizel düz vites olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unforgiven3 -- 18 Eylül 2008; 13:51:11 >

• astra hem vergide avantajlı hem daha güçlüama ben olsam ikisinide almazdım.daha iyi seçenekler var ama söyleyipte polemik yaratmak istemem.kesin bu iki araçtan biriyse astra al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocky_m5 -- 18 Eylül 2008; 13:29:09 >
  • Kesinlik sözkonusu değil, 21.000ytl peşin param var. Yerine göre 35.000 ytl de nakite denkleştirebilirim baba desteğiyle. Fikirlerini paylaşmanı rica ediyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

astra hem vergide avantajlı hem daha güçlüama ben olsam ikisinide almazdım.daha iyi seçenekler var ama söyleyipte polemik yaratmak istemem.kesin bu iki araçtan biriyse astra al
  • bence de astra.yol tutuş kabiliyeti ve kalitesini daha önde buluyorum.
  • astra derim
  • Astra
  • Opel Astra
  • astra çünkü
    1.vergi avantajı
    2.görünümü daha iyi
    3.iç malzeme kalitesi ve dizayn

ayrıca bana göre

ben olsam reno almam renoda alınacak tek araç lagunadır. sarırım ara. hb kasa olacak meganelerin hb kasaları tutulmuo yani o yüzdende tavsiye etmem saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: TimeSLoRD

Kesinlik sözkonusu değil, 21.000ytl peşin param var. Yerine göre 35.000 ytl de nakite denkleştirebilirim baba desteğiyle. Fikirlerini paylaşmanı rica ediyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

astra hem vergide avantajlı hem daha güçlüama ben olsam ikisinide almazdım.daha iyi seçenekler var ama söyleyipte polemik yaratmak istemem.kesin bu iki araçtan biriyse astra al

pm
  • astranın su anda fıyatları asagıya cektıler kampanya var aldıgın rakam yuksek haberın olsun ..

Yeni Astra HB 1.3 CDTi Dizel- 90 HP HB Enjoy 33.348,00 YTL su andakı fıyatı

valla karar vermek zor gercekden bende hangısı tercıh ederdım bılemıyorum . bıraz pazarlıkla astrayı 33.000 ytl ye yada 32.000 ytl alabılırsın . zaten ellerındekı stokları erıtmeye calısıolar cunkı yenı kasası gelıcek .

• Arkadaşım o konu hakkında da bilgilendireyim seni ve hepimizi.

Evet Opel 2008 araçlarını satıyor ve muhtemelen Pazartesi 2009 listesine geçecekler.

Senin 33.348ytl fiyataldığın araç Opak renk ve Baz versiyonu. Bu araç zaten istesende hiçbir bayide stokta yok. Zamanında çok satıldığı için tükenmiş durumda Opel Anadolu yakasındaki hiçbir satıcıda yok.

Fakat benim 35.000 ytl lik araç Metalik Renk ve Enjoy modeli ayrıca Spor Pack (Çelik Jant / MP3 çalar / Dreksiyon kumanda vs..) olan modeli ve şu an stoklarda olan tek model.

Görüşlerin ve ilgin için telekkürler ayrıca.

quote:

Orjinalden alıntı: Fletch

astranın su anda fıyatları asagıya cektıler kampanya var aldıgın rakam yuksek haberın olsun ..

Yeni Astra HB 1.3 CDTi Dizel- 90 HP HB Enjoy 33.348,00 YTL su andakı fıyatı

valla karar vermek zor gercekden bende hangısı tercıh ederdım bılemıyorum . bıraz pazarlıkla astrayı 33.000 ytl ye yada 32.000 ytl alabılırsın . zaten ellerındekı stokları erıtmeye calısıolar cunkı yenı kasası gelıcek .

• Astra 1.3 CDTI Njoy ya da Cosmo ...
  • En kısa zamanda resimleri bekliyoruz

• megane2 ve astra kasa değiştiricek.

yukarıdaki iki araçta kalite ve performans açısından yeni corollanın gerisinde.

sorunsuzluk ve kalite açısından ben yeni corolla dizel derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 18 Eylül 2008; 21:43:12 >
  • Astra'nın kasa değiştirmesi yakın bir zamanda olmadığından tercih edebilir.Ama Megane yanlış hatırlamıyorsam 2009'da kasa değiştirecek
  • kasayı falan bırak hocam

opel astra 1.3 tdı al pişman olmazsın kesinlikle,
    keske reno alsaydım demezsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: CYBORG00TR

Astra yol tutuş olarak Lotus ile ortaklaşa çalıştı Meganeden üstün

İç -Dış kalite olarak Meganeden üstün

Astranın motoru Hp/tork oranı olarak iyi

Vites kutusu Astrada 6 ileri - Megane 5 ileri

fakat yedek parçası Meganeye göre pahalıdır

Dış görünüş olarakta bence Astra çok daha güzel megane den

İki araçta yakında kasa değiştiricek ama HB Meganenin üretimi dururken Astranın Astra Classic olarak devam edicek

Meganenin sedanınında üretimi durucakmı durmayacakmı şu anda belli değil

HB inin yeni kasası için hazırlık yapılmışken sedanının şasesi dahi gösterilmedi henüz.

2012 yılına kadar üretimide kesinleşti Astranın bu kasasının.

Vergi Avantajıda ortada 1.300 cc olduğundan dolayı daha iyi durumda.

Ben olsam Astrayı seçerdim

Eğerki başka bir araçta 2.elde bakarsan buda Focus dizel düz vites ve Corolla dizel düz vites olsun.

Gerçekten Astra H 2012 yılına kadar classıc adı altında mi üretilecek nerden duydun acaba

• opelle reno 1 mi yahu yapmayın reno brodway yaparken opel vectra üretiodu
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.