DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
MEGAN I RTE, RXT, RXİ HANGİSİNİ TERCİH EDERSİNİZ?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir Kullanıcı
15
Cevap
0
Favori
30.760
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Renault >> MEGAN I RTE, RXT, RXİ HANGİSİNİ TERCİH EDERSİNİZ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      116 Mesaj
      17 Kasım 2008 09:30:57 Konu Sahibi
      Arkadaşlar Megan I'in bu modellerinden hangisi daha iyidir? Zannedersem RXT ve RXİ daha lüks. Bunların ne farkları var? bir de RXI'nin beyaz kadranı pek güzel durmuyor. Kullanan arkadaşlar görüşlerini bildirirse memnun olurum. Bunlardan birini almayı düşünüyorum da...

|
      |

• Çavuş
      83 Mesaj
      19 Kasım 2008 00:04:53
      en donanımsızından en donanınlısına doğru RTE<RXT<RXİ

rxt ile rxi arasındaki tek fark kolçak rxi'lerde varken rxt'lerde yok.. sahsen rxt öneririm ama rxi ile arasında çok fiyat farkı yoksa rxi de alınabilir.
      |
      |

• Binbaşı
      1235 Mesaj
      19 Kasım 2008 12:21:41
      donanım sıralaması...

RTA
      RTE
      RTX
      RXT
      RXI
      ALIZE
      DYNAMIC
      |
      |

.......:::::::ySn:::::::.......
    • Yarbay
      10795 Mesaj

Android Beta Tester
      19 Kasım 2008 14:25:06
      quote:

Orjinalden alıntı: slemanyak

en donanımsızından en donanınlısına doğru RTE<RXT<RXİ

rxt ile rxi arasındaki tek fark kolçak rxi'lerde varken rxt'lerde yok.. sahsen rxt öneririm ama rxi ile arasında çok fiyat farkı yoksa rxi de alınabilir.

orjinal kolçaklı megané I var mı? edit: varmış ama 2003 dynamique'lerde bile yok... ilginç

quote:

Orjinalden alıntı: avanoss

donanım sıralaması...

RTA
      RTE
      RTX
      RXT
      RXI
      ALIZE
      DYNAMIC

arada authentique'leri expression'ları saymamışsın galiba, 2003 modellerde rxt rta olayı yoktur, authentique expression ve dynamique vardır en son çıkan da alizedir fabrikanın elinde kalan son parçalarla yaptığı araçlar, bazı alizelerin arka camları bile manueldir

RTA
      RTE
      RTX
      RXT
      RXI

ve

AUTHENTIQUE
      EXPRESSION
      DYNAMIQUE

ve

ALIZE denebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyarif -- 19 Kasım 2008; 14:43:54 >
      |
      |

Acer AS5740G-434G50Bi
      CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
      Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!
    • Teğmen
      117 Mesaj
      19 Kasım 2008 14:50:22
      quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

Alıntıları Göster

arada authentique'leri expression'ları saymamışsın galiba, 2003 modellerde rxt rta olayı yoktur, authentique expression ve dynamique vardır en son çıkan da alizedir fabrikanın elinde kalan son parçalarla yaptığı araçlar, bazı alizelerin arka camları bile manueldir

RTA
      RTE
      RTX
      RXT
      RXI

ve

AUTHENTIQUE
      EXPRESSION
      DYNAMIQUE

ve

ALIZE denebilir

RXİ'lerde orijinal kolçak var. RXT, RXİ, Dinamik bunların özellikleri hemen hemen aynı. Fark olarak dinamik de yarı deri döşeme var, RXİ'de kolçak var. Alizelerin bazılarında arka camlar otamatik değil ve koltuk yüksekli ayarı yok galiba.
      |
      |

MEGANE 2001 RXT 1.6 16 V
    • Binbaşı
      1235 Mesaj
      19 Kasım 2008 16:52:33
      AUTHENTIQUE olanlar 1.4 motordu yahlış bilmiyorsam..

expressionları atlamışım hatlısınız..
      |
      |

• Teğmen
      116 Mesaj
      19 Kasım 2008 16:54:51 Konu Sahibi
      Bilgiler için teşekkürler....Beyaz kadran konusunda ne düşünüyorsunuz. Arabayı basitleştiriyor gibi sanki...
      |
      |

• Binbaşı
      1235 Mesaj
      19 Kasım 2008 17:14:13
      quote:

Orjinalden alıntı: sg19

Bilgiler için teşekkürler....Beyaz kadran konusunda ne düşünüyorsunuz. Arabayı basitleştiriyor gibi sanki...

akşam aydınlatmalarla çok harika gözüküyor bence.. gündüzde gayet şık ve sportif bi hava katıyor..
      |
      |

• Yarbay
      10795 Mesaj

Android Beta Tester
      19 Kasım 2008 18:06:23
      quote:

Orjinalden alıntı: sg19

benim de çok hoşuma gitmiyor beyaz kadran...

renault'un alize mantığını çözemedim ben yaa sağ güneşilği olmayan alize clio symbol görmüştüm ben plazada, dedim bu ne? bunlar dediler alize'ler, fabrikanın elinde kalan son parçalarla yaptığı araçlar. kimisi full oluyor kimisi boş oluyor, bir standardı yok.
      |
      |

Acer AS5740G-434G50Bi
      CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
      Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!
    • Yüzbaşı
      477 Mesaj
      16 Aralık 2008 00:57:58
      arkadaşlar megane1 rxi aracımın arka sağ camı indi tekrardan yukarı kalkmıyor. arka sol cam ise hiç inmedi. sürücü tarafı solundaki bir kilitleme düğmesi var buraylada oynadım olmadı. arka sağı kademe kedeme indiriken tekrar yukarı yapmamda hiç çalışmadı. şimdi tam inik durumda. sizce sorun ne olabilir teşekkürler.
      |
      |

2010 1.9TDI TEAM reflex gümüş
      2011 1.6TDI B6 PASSAT ŞEKER BEYAZI
    • Yarbay
      10795 Mesaj

Android Beta Tester
      16 Aralık 2008 19:29:11
      quote:

Orjinalden alıntı: acar60

arkadaşlar megane1 rxi aracımın arka sağ camı indi tekrardan yukarı kalkmıyor. arka sol cam ise hiç inmedi. sürücü tarafı solundaki bir kilitleme düğmesi var buraylada oynadım olmadı. arka sağı kademe kedeme indiriken tekrar yukarı yapmamda hiç çalışmadı. şimdi tam inik durumda. sizce sorun ne olabilir teşekkürler.

bizim 92 concorde'un kronik sorunuydu o butonlar çabuk bozuluyor. serviste tanıdık varsa tamir edebilirler oksitlenme falan yapıyor, pas çözücüyle temizliyorlardı.

cam açık kaldıysa diğer butonları takarak kaldırabilirsiniz. önlerden sökün geçici olarak ya da arkadakileri yer değiştirin sağ sol megané'da farklı mıydı bilmiyorum da concorde'da aynıydı
      |
      |

Acer AS5740G-434G50Bi
    • Er
      1 Mesaj
      14 Nisan 2014 17:32:12
      ARKADAŞLAR BENDE MEGANE 1 2000MODEL RXT VAR BU MODELDEN DAHA ÜSTÜNÜ YOK YANİ RXI RTE VB. OLANLAR DAHA BOŞU ARABA O KADAR RAHAT Kİ ANLATAMAM GENİŞLİGİ OLSUN VB ÖZELLİKLERİ OLSUN HERKESE TAVSİYE EDERİM
      |
      |

• Teğmen
      121 Mesaj
      17 Şubat 2016 16:53:41

selamlar , konuyu hortlatayım dedim. bende 2001 megane 1 1.4 16 v var.

çift airbag abs klima sis farı var. geçende biri bana boş modeli bu dedi. mantığı çözemedim. bu aracın neresi boş?? sadece çelik jant yok benim gördüğüm.
      rte ile arasındaki fark nedir ki ? bilen varmıdır????

|
      |
      Bahsedilenler: avanoss , slemanyak

CANON 60D + 18-135 MM + 50 MM F 1.8+ LEXAR sdhc pro 400x 16gb 60mb/sec uhs-i... İZMİR..
    • Teğmen
      121 Mesaj
      17 Şubat 2016 17:18:40

birde aracım makyajlı kasa onu da belirteyim dedim.
      |
      |
      ussu35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

CANON 60D + 18-135 MM + 50 MM F 1.8+ LEXAR sdhc pro 400x 16gb 60mb/sec uhs-i... İZMİR..
    • Onbaşı
      25 Mesaj
      28 Haziran 2016 01:53:09

16 valf olduktan sonra çatır çatır satılıyor.İkinci eli harika.
      |
      |

• Yüzbaşı
      448 Mesaj
      06 Ekim 2016 19:38:49

2002 rxi 1.6 16v
      Ön arka kol dayama
      Yükseklik ayarlı ön iki koltuk ve direksiyon
      4 hava yastığı
      4 cam otomatik
      Arkada 3 ad kafalık
      Atermik ön cam
      Işıklı makyaj aynaları
      Arka kapılarda içeriden açılmama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Reklamlar
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.