Şimdi Ara

MediaTek işlemcili Huawei Enjoy Z 5G tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• ABD kısıtlamaları nedeniyle zor günler geçiren Huawei’nin yakında önemli silahı Kirin işlemcileri de kullanamayacağı gündeme gelmişti. Farklı tasarımcılar ile sıkıntıyı aşmaya çalışan Huawei bu aralar MediaTek işlemcilere ağırlık veriyor.

Huawei Enjoy Z 5G özellikleri ve fiyatı

Huawei Enjoy Z 5G akıllı telefon modeli 6.5 inçlik LCD ekranında 2400x1080 piksel çözünürlük sunuyor. Su damlası çentik tasarımı sayesinde yüzde 91.2 ekran-kasa oranına ulaşılmış. Ekran 90Hz iken dokunmatik örnekleme hızı da 180Hz seviyesinde.

Ayrıca Bkz.Google Action Blocks uygulaması Android platformunda indirmeye sunuldu

7 nm sürecindeki 4 adet Cortex-A76 ve 4 adet Cortex-A55 çekirdeğinden oluşan Dimensity 800 yonga setinin güç verdiği telefonda 6GB/8GB RAM bellek ve 64GB/128GB depolama belleği seçenekleri sunuluyor. Depolama Nano Memory kartlar ile arttırılabiliyor.

Arka kısımda 48MP çözünürlüğünde f/1.8 ana sensör, 2MP çözünürlüğünde 4cm makro sensör, 8MP çözünürlüğünde süper geniş açı sensör yer alıyor. Kamera paketi 10x dijital yakınlaştırma ve EIS ile destekleniyor. Ön kısımda 16MP çözünürlüğünde bir kamera mevcut.

4000mAh kapasiteli bataryanın 22.5W hızlı şarj ile desteklendiği Huawei Enjoy Z 5G modeli çift SIM, Bluetooth 5.1, yan parmak izi okuyucu, çift bant WiFi gibi özelliklere sahip. Google servisleri konusunda bir bilginin olmadığı Huawei Enjoy Z 5G modeli şu fiyat seçeneklerine sahip:

Huawei Enjoy Z 5G 6GB+64GB – 238$

Huawei Enjoy Z 5G 6GB+128GB – 266$

Huawei Enjoy Z 5G 8GB+128GB – 308$

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2020/05/24/huawei-enjoy-z-5g-launches-with-dimensity-800-90hz-display-and-more-for-%c2%a51699-238/

• 238 dolar bu fiyata üst seviye telefon olmuş bence alınır medaitek olmasına rağmen

• Huawei bu gidişle daha çok mtk işlemci kullanır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hâlâ mediatek olmasına rağmen diye yazanlar var. Güncelleyin artık kendinizi. O sizin bildiğiniz MTK eskide kaldı. Şuan ki MTK oldukça güçlü sorunsuz ve performanslı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kraix

Hâlâ mediatek olmasına rağmen diye yazanlar var. Güncelleyin artık kendinizi. O sizin bildiğiniz MTK eskide kaldı. Şuan ki MTK oldukça güçlü sorunsuz ve performanslı.
    Geçen sene nokia 5.1 plus aldım 2.hattım için mtk işlemciliydi, eve giderken yolda 4g sinyali biraz düşsün birden 3g ye düşüyordu. Diğer elimde samsung telefonum var, yan yana koyuyorum birde nokia ya bakıyorum sinyal az olduğu yerde habire 3g 4g arası gidip geliyor ama samsung da bu sorun yok. O zaman dedim ki sen adam olamazsın mtk hemen tlf sattım, bu sorunlar 4-5 sene önce de vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türbülans Havayolları A.Ş -- 25 Mayıs 2020; 14:50:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haberde giriş seviyesine yakın denmiş ama pekte öyle durmuyor gibi.

• Batılılar hala 5G şeytan işi yakalım yıkalım diye dursun Çinliler nerdeyse her duyurdukları telefon 5G destekli ve şuan 5g Çin’de kullanılıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.