Şimdi Ara

MediaTek Helio P60 incelemesi l Casper VIA A3 Plus ile

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
10.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    MediaTek'in donanımsal yapay zeka hızlandırma özelliğine sahip olan yeni nesil 8 çekirdekli işlemcisi Helio P60 güçlü özelliklere sahip. Peki bu işlemci, Qualcomm'un Snapdragon 660 platformuna rakip olabilir mi ? Casper'ın yeni amiral gemisi VIA A3 Plus, Helio P60 ile gelince biz de hemen bir test örneği edindik ve detaylı incelemesini yaptık, üstelik Snapdragon 660 ve Snapdragon 636 ile kıyasladık.

• P60 İşlemci olarak şaşırtı derecede iyiymiş.

• Kesinlikle başarılı bir işlemcili model olmuş 6gb ve yapay zeka birleşimi AnTuTu puanı fln baya iyi

• P60 Sd626 ile Sd636 arasına koyuluyor MediaTek tarafından, gayet güzel iş çıkarmışlar, birde güncellemelere destek çıksalar..

• İşlemci güçlü olsa ne olacak mediatek yıllardır arayüzü stabil yapamadı. Mediatek kullanan çoğu kişiden de duyuyorum.

• S-660'ın-S-835'e kafa tuttuğu göz önüne alınırsa P60'ı performans olarak beğendim.

• mt6589 ve mt6752 gibi mediatek efsanelerinin yanına bir üçüncüsü gelmiş, p60.

• Mediatek çöp diyen arkadaşların özellikle görmesini istediğim bir konu.

Televizyondan telefona akıllı hoparlörden modemlere ve eğlence cihazlarına (en basitinden koltuk arkası televizyonlar Rockchip ve Mediatek ikisinden alıyor gücünü) oldukça geniş bir yelpazede fabless (fabrikasız) bir şekilde çalışıyorlar.

İşleri kesinlikle kolay değil. Helio X serisini askıya aldılar rekabet edemedikleri için ama P serisinde de durum Mediatek lehine. P60'ın rakipleri S626 ile S636 değil. 636 özelleştirilmiş A53 lerden 626 da normal Cortex A53 lerden oluşuyor. Onlar P22 ile P25 in rakipleri. P60 öte yandan A72 (x4) + A53 (x4). Tanıdık gelmiştir diye düşünüyorum S65xx serisinden dolayı.

Çin'de Oppo (Realme / f7) ile Nokia (x5) stokları dakikasında erittiler bu işlemciye sahip cihazları.

Umarım biz de görürüz bu cihazları. Casper de ciddi anlamda biraz daha fiyat düşürmesi umuduyla mükemmel bir cihaz sunmuş diyebiliriz.

Direkt S660 ile S710 rakibi P60.

• fanboy mesut tanıtsaydı P yi M yi burakın da A11 cipsetli telefonlar alın derdi marka vermezdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aglarm -- 8 Ağustos 2018; 21:47:33 >
  • İnternet'ten fiyatına bakayım dedim fiyatı acayip bir şekilde uçuk. Nokia 8 alın yola devam edin daha iyi. En azından 10nm ile üretilen 835 kullanırsınız paşa paşa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intel7mix -- 8 Ağustos 2018; 22:7:33 >
  • Telefon tanıtımları keyif vermiyor artık,.

• casper kasasına altın koysanız altının değeri düşer olay bu kadar basit

• Başarılı anlatım için teşekkürler hem modeli hem de işlemciyi iyi tanımış olduk. Bu videodan sonra SD fanatikleri üzgün :/

• Mediatek geçmiş yıllardaki çipsetleri ile kötü bir şöhrete sahip oldu. Şimdi bunun cefasını çekiyor. Bu saatten sonra bu kötü şöhreti temizlemek de kolay değil.
  • Benchmarklar iyi gözüküyor ciddi rekabetçi seviyede. Oyun performansı da aynı keza.

• Bu chip performansına birde modelde olduğu gibi 6gb eklenince baya iyi işler çıkarır. Özellikle android işletim sistemlerinde 4'ten 6'ya gözle görülür bir performans farkı oluyor.

• bu telefona paraverene evine başın sağolsuna giderim :(

• Erdi reyiz döktürmüş yine

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mediatek pişmanlıktır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İşlemci özellikleri ve performansı baya başarılı demek ki Barselona'da boşuna ödül almamış. Erdi ağızına sağlık.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.