Şimdi Ara

Mediamarkt a garantiye verdiğim telefonu kaybetmisler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 3
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 44 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 6
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • aslanoto (3 mesaj) arkantos20 (3 mesaj) anil01 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (1 mesaj) Mini (3 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Arkadaşlar sizlerden akıl almak istedim geçen kasım ayının 7 sinde telefonum cebimde durduğu halde birden kapandı ve hiç açılmadı garantisi olduğu için bende Mediamarkt a götürdüm kutusu, garanti belgesiyle teslim ettim 8-9 gün sonra beni Samsung dan aradılar ve telefonun tamir surecinin bittiğini ve kargoya verildiğini 1-2 gün içinde Mediamarkt a gelcegini söylediler.Bende dedikleri gibi 2 gün sonra gidip sorduğumda bana telefonumun gelmedigini ve geldiğinde bana ulaşacaklarını söylediler ve bende bana ulaşmalarını bekledim aradan iki haftaya yakın süre gecmesine rağmen haber gelmeyince bugün kendim gittim ve sordum neredeyse 1.5 saat telefonun gelip gelmediğini araştırdılar ve görevli arkadaş telefonun kargo şirketinden teslim aldıklarını ama bulamadıklarını ve güvenlik kameralarına bakıp kimin teslim aldığını gördükten sonra benle iletişime gececeklerini söyledi birde çalışan arkadaşin dediğine göre gönderilen telefon ile teslim aldıkları telefonun IMEI numaraları farklıymış aklıma telefonun bu firmadan çalındığına dair bir düşünce geldi çünkü teslim alınan bir ürün nasıl olurda bulunamıyor eğer daha önce böyle bir durum başına gelen birileri varsa lütfen ne yapacağım konusunda yardımcı olsunlar avukata mı gideyim tüketici haklarına mi gideyim bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arkantos20 -- 2 Aralık 2020; 21:51:35 >

|
    |

• Arıza kayıt gönderi makbuzunu koruyun size yeni bir telefon verirler, değişim okursa IMEI farklı olsada sorun olmaz makbuz yazı mühür olması şart

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefonun ana kartı değişmiştir büyük ihtimal.. onun için imei farklıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslanoto a kullanıcısına yanıt
    Avukatla görüştüm ilk olarak iki firmaya da ihtarname gönderilmesi ardından tüketici haklarına dilekçi verilmesi gerekiyormuş sadece korkum imei nunarisindan benim adıma birşey yapılması
  • arkantos20 a kullanıcısına yanıt
    Yeni IMEI yazan makbuz verirler vermese iste kaşeli firma logolu yeterlidir kart veya telefon değişiminde gerekli sorun olmaz verilmiyosa avukatın dedikleri yapılacak

• Şikaetvar sitesinde konuyu yazmanız işe yarayabilir hem Samsung hem Media Markt hesabına ayrı ayrı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 3 Aralık 2020; 13:13:24 >
  • anil01 a kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun artık yapacak birşey yok teşekkür ederim sana da yardımcı olduğun için
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.