Şimdi Ara

Media plAyer ama hangisi :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
1.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben hiç bir yazılım yüklemedim. sadece güncellemeleri kuruyorum. ama bildiğim kadarıyla youtube için ya da flash uygulamalar için yükleyenler var.
  • Peki saolun verdiginiz bilgiler icin. Bide bu cihazlari nerden edinebilirim
  • dune markasının distribütörü sancak bilgisayar.. forumda da popcornhour isimli üye oranın çalışanı. ondan yardım alabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=671771
  • Diyelim Samsung gibi bir markadan blueray oynatıcı aldık. Bir taraftan da Philips HMP3000 Media Player aldık. İkisi arasında ne fark var? Cahilliğimi mazur görün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: legion90

Diyelim Samsung gibi bir markadan blueray oynatıcı aldık. Bir taraftan da Philips HMP3000 Media Player aldık. İkisi arasında ne fark var? Cahilliğimi mazur görün.

medya playerlar internetten indirilen .mkv uzantılı dosyalrı seyretmek için alınıyor. ilk önceliği bu. bluray oynatıcıların harici harddiskten okuyamadığı filmler için alıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

quote:

Diyelim Samsung gibi bir markadan blueray oynatıcı aldık. Bir taraftan da Philips HMP3000 Media Player aldık. İkisi arasında ne fark var? Cahilliğimi mazur görün.

medya playerlar internetten indirilen .mkv uzantılı dosyalrı seyretmek için alınıyor. ilk önceliği bu. bluray oynatıcıların harici harddiskten okuyamadığı filmler için alıyorlar.

Media Playerlar harici harddiskten film okumuyorlar mı? USB desteği var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

quote:

Media Playerlar harici harddiskten film okumuyorlar mı? USB desteği var.

okuyorlar elbette.. amacı o zaten.. bluray disc oynatıcıların hepsi oynatamıyor. onu demek istiyorum. onların yapamadığını yapmak için medya oynatıcı alıyor insanlar.

• Bluray oynatıcıların amacı adı üstünde bluray oynatmaktır. Bazıları harddiskten film oynatabilseler de olmayacak yerlerde alakasız sorunlar çıkarabildiklerinden dolayı medya oynatıcıların yerini tutamazlar. Mesela filmde ikinci ses vardır onu seçemezsiniz gibi... Veya youtube'a falan bluray okuyucudan giremezsiniz (girenleri de vardır belki bilmiyorum). Bunun dışında büyük olasılıkla ses ve video formatı da seçerler ve bazı dosyalardan ses ve/veya görüntü alamazsınız. Çoğunluğu MKV, AVI'den başka birşey de oynatamaz.
  • Blueray gereksiz o zaman desenize. Sadece Media Player bu iş için yeterli.
  • Dahili HDD olan , bluray filmleri 106 ekran samsung lcd tv me takıp rahatlıkla izleyebilecegim ve aynı zamanda hıc bılgısayara baglamadan torrentlerden bluray ındırebılme ımkanım olan bir media player önerisi bekliyorum bende , (ikinci el satan var ise teklifleri pm den alabilirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: manifeto

Dahili HDD olan , bluray filmleri 106 ekran samsung lcd tv me takıp rahatlıkla izleyebilecegim ve aynı zamanda hıc bılgısayara baglamadan torrentlerden bluray ındırebılme ımkanım olan bir media player önerisi bekliyorum bende , (ikinci el satan var ise teklifleri pm den alabilirim :)

içinde hdd ile satılan sadece dark ve benzeri(noontec, smartvision vs.. gibi) markaların ürünleri var.. bunların torrentleri için pek iyi demiyorlardı.. o da realtek işlemciye sahip oldukları için. eğer hdd takılabilme özelliği olsun ben hdd takarım derseniz eğer bütçe nedir?
  • Açıkcası Media Player lar hakkında bilgi sahibi degilim

Bu wifi özelligi ile evde bilgisayar olmadıgını farzedelim , torrentlere baglanıp fılm ındırebılıyormuyuz mesela ?

hdmi kablosunu takıp bluray filmleri en yuksek kalıtede ızlemek ıstıyorum . Kendım 1-1.5 tb hdd alıp takabılırım . Peki hdd olmayan Kaliteli wifi baglantılı , 7.1 li bana sorun cıkarmayacak bir cihaz dersek ne önerirsiniz .

HDD harici olacaksa cihaza 250 300 verebilirim maxımun
  • quote:

Açıkcası Media Player lar hakkında bilgi sahibi degilim

Bu wifi özelligi ile evde bilgisayar olmadıgını farzedelim , torrentlere baglanıp fılm ındırebılıyormuyuz mesela ?

hdmi kablosunu takıp bluray filmleri en yuksek kalıtede ızlemek ıstıyorum . Kendım 1-1.5 tb hdd alıp takabılırım . Peki hdd olmayan Kaliteli wifi baglantılı , 7.1 li bana sorun cıkarmayacak bir cihaz dersek ne önerirsiniz .

HDD harici olacaksa cihaza 250 300 verebilirim maxımun

torrent için bilgisayardan indirilmiş torrent dosyasına ihtiyacınız var. makina o dosyayı indiriyor. yani internete bağlansın o torrenti seçsin, indirsin diye birşey yok...

torrent uygulamalrı için en iyi yöntemin transmission programı ile yapıldığını söyliüyorlar. wifi bağlantıı demek evdeki ağa yani başka bir bilgisyaar üzerinden filmleri kablosuz olarak seyretmek için.. wi-fi nin başka bir amacı yok.

içine hdd takılabilen ve torrentleri de sorunszu bir şekilde indirebileceğiniz o fiyat için şu an tv 101 modeli var dune markasının. bununla birlikte onun da içine hdd takamıyorsunuz, harici hdd sürekli bağlı olmak zorunda.. transmission hakkında bir bilgi sahibi değilim. onun için torrentler ile ilgili bişey diyemem. ya da içine 2.5 luk hdd bağlayabilen ve optik çıkışa sahip tv 301 modelini bekleyebilirsiniz.

• Teşekkürler ustad sonuç itibariyle evde ek olarak en azından bir notebook ihtiyacı devam edicek anladığım kadarıyla . Bu arada WLAN demek istedim aslında o kadar cok urun gezdımkı kafam karmakarışık olmuş :)

Şu dark marka medıa playerlar dan bolca goruyorum etrafta bunları kesınlıkle tavsıye ederım dıyen varmı
  • quote:

Teşekkürler ustad sonuç itibariyle evde ek olarak en azından bir notebook ihtiyacı devam edicek anladığım kadarıyla . Bu arada WLAN demek istedim aslında o kadar cok urun gezdımkı kafam karmakarışık olmuş :)

Şu dark marka medıa playerlar dan bolca goruyorum etrafta bunları kesınlıkle tavsıye ederım dıyen varmı

wlan kablosuz ağ demek. evet bir tane en azından notebook şart.. yoksa ne ağ ın hiçbir anlamı yok.

dark için de; sadece film göstersin (ama çok yüksek bitrate olmasın :)) ) derseniz fiyatı ucuz olan modeller tercih edilebilir. ama tabi diğer hiçbir özelliği beklemeyeceksizniz...
  • Asus O_PLAY HD2 Aldım dün . İlk izlenimlerim kullanışlı ve kaliteli olduğu yönünde. Mutlaka eksileri ve artıları cıkacaktır (WLAN yok mesela) . Zamanla görecegiz bakalım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manifeto -- 26 Ocak 2012; 9:31:32 >
  • quote:

Asus O_PLAY HD2 Aldım dün . İlk izlenimlerim kullanışlı ve kaliteli olduğu yönünde. Mutlaka eksileri ve artıları cıkacaktır . Zamanla görecegiz bakalım

hayırlı olsun, güle güle kullanın. tecrübelerinizi zamanla paylaşırsanız burdan çok iyi olur.
  • Açıkcası bluray arşivim olmadıgı icin şu an fazla detaylandıramıyorum . Bu arada izmirliyim . Arşiv konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar çıkarsa karşılıksız bırakmam :)
  • quote:

Asus O_PLAY HD2 Aldım dün . İlk izlenimlerim kullanışlı ve kaliteli olduğu yönünde. Mutlaka eksileri ve artıları cıkacaktır (WLAN yok mesela) . Zamanla görecegiz bakalım .

Makina nasil hocam kullanimi rahatmi film kalitesi falan nasil deneyebildin mi ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.