Şimdi Ara

mecburen cemaat yurduna gitmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar bu sene İzmiri kazandım ve maalesef kyk çıkmadı başka çarem olmadığı için ailem İzmir tügva vakfının bir yurdunu gönderecek. Resmen karşı olduğum sistemin içine mecburiyetten, sokakta kalmamak için giriyorum eminim benim gibi olanlar, anlayanlar vardır. Kyk yurt sırası tahminimce 2 ay a bana çıkar kötü bir yurt çıksa da gidicem ama ilk başta mecburen orda kalmalıyım. tek isteğim namaza ve yapacakları sohbet, konferans vs. zorlamamaları . sadece uyumaya gidicem karışırlar mı? zorunluluklar var mı yurtlarında bilenler lütfen yardımcı olsun çok umutsuz durumdayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Köyünde oku o zaman

• TÜGVA cemaat yurdu değil ki? AKP yurdu. Namaz gibi şeyler için alanlara sahiptir ama zorlama olacağını sanmıyorum. Fakat orası da pek ucuz değil diye biliyorum. Milyonlarca AKP'li var. Hemen dolması lazım oranın. Boş kalması şaşırttı.

• Feeanor F kullanıcısına yanıt
    bir tanıdığım gidiyordu ve gayet memnundu. akp’nin gençlik kolları gibi bi şey tügva yani cemaatler gibi sıkıntı çıkarmıyor. tabi her kurumu farklıdır umarım iyi bir yere denk gelirsiniz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • cemaat yurdunda kalacağına sokakta kal dostum üşüsen de ölmezsin. en azından ilerde ben bu kokuşmuşluğun içinde yine de onlara muhtaç kalmadım diyebilirsin

• Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt

Hocam fazla ilkeli düşünüyorsunuz.Siyasiler bile köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyor.Kalsın bence arkadaş.Su an için mantikli olan bu

• Saçmalamışsın ki tugva namaza falan zorlamaz cemaat yurdu değil akepenin

• Prensesela P kullanıcısına yanıt

Siyasiler omurgasız zaten, verdiğin örnek yanlış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BA591D5BE -- 23 Eylül 2021; 10:7:50 >
  • Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt
    "Bekâra karı boşamak kolay gelir"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guest-4h062020 G kullanıcısına yanıt
    dün yazarken düşündüm ulan ben bu yazıyı yurttaki rahat yatağımdan yazıyorum aynı durumda kalsam aynı şeyi yapar mıydım diye emin olamadım fakat anladığım kadarıyla arkadaş durumdan oldukça rahatsız sürekli bu gerçekle yaşamaktansa alternatif yollar bulabilir

• Gecmis olsun, Allah kurtarsin... En kisa zamanda beyninize, akliniza zarar gelmeden cikarsiniz dilerim.

• mecbur değilsin kardeş.

izmir'de cemevleri misafirhanelerini öğrencilere açmış.

gerçi habere konu cemevi ''10 kız öğrenci'' demiş.

ama eminim erkek öğrencileri kabul eden cemevi'de vardır izmir'de.

www.cumhuriyet.com.tr
    İzmir'de cemevi misafirhanesi öğrenciler için açıldı
    https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/izmirde-cemevi-misafirhanesi-ogrenciler-icin-acildi-1871000
  • quote:

Orijinalden alıntı: max0007

mecbur değilsin kardeş.

izmir'de cemevleri misafirhanelerini öğrencilere açmış.

gerçi habere konu cemevi ''10 kız öğrenci'' demiş.

ama eminim erkek öğrencileri kabul eden cemevi'de vardır izmir'de.

www.cumhuriyet.com.tr
    İzmir'de cemevi misafirhanesi öğrenciler için açıldı
    https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/izmirde-cemevi-misafirhanesi-ogrenciler-icin-acildi-1871000
    Cemevinde kalmak isteyeceğini hiç sanmıyorum.Cemevi dediğin alevilerin ibadetlerini yaptıkları yer.Öğrenci adam niye ibadethanede kalsın ki?Onlar cemevlerini açmışlar iyilik olsun diye tamam güzel de boşta kalan öğrencilerin çok az bir kısmı onlara gidecektir.İbadethane oldukları için ve isteseler de birçoğunun ailesi haklı olarak orda kalmalarına izin vermezler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• max0007 M kullanıcısına yanıt
    Onlar daha tehlikeli elektrikler giderse

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • A NEW LIFE kullanıcısına yanıt

yazık kafana, zihniyetini s*keyim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.