Şimdi Ara

MEBS Okl. ve EM K.lığı MAMAK ANKARA (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
7
Favori
87.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrc57

quote:

Orijinalden alıntı: asistoli

mamaktan konya hava savunmaya giden bi ben mi varım kardeş ya :D bi konya olan bulamadım ne yaparız ne ederiz mamakta varmı bilgisi olan?

mamaktan gaziantep ıslahiyeye giden de birtek ben varım kardeşim aynı durumdayız yani

aynen aga artık bi başımıza gitcez yapcak bişi yok :D
  • hocam acemi birlik süresi ne kadar bilginiz varmı mebs te kimisi 18 gün kimisi 21 gün diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weezer

Sınıfı Muhabere olanlar MEBS'de kalır ki Allah yardımcıları olsun diyorum şimdiden. Acemilik icin harika bir yer. Fakat usta da mebs'de kalırsanız %99 eğitim cavuşu olursunuz. Keşke Doğu'da askerlik yapsaydim diyeceğiniz günler olacakdir. Bende eğitim çavuşuydum izdirap gibiydi.

Mebs'de acemilikten sonra Şırnak'a gidiyorum, sevineyim o zaman öyle mi? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: jocoboy

hocam acemi birlik süresi ne kadar bilginiz varmı mebs te kimisi 18 gün kimisi 21 gün diyor

3. cuma yemin töreni oluo diye biliyorum oda 3 nisana denk gelio ama yinede cok emin degilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: 351.

quote:

Sınıfı Muhabere olanlar MEBS'de kalır ki Allah yardımcıları olsun diyorum şimdiden. Acemilik icin harika bir yer. Fakat usta da mebs'de kalırsanız %99 eğitim cavuşu olursunuz. Keşke Doğu'da askerlik yapsaydim diyeceğiniz günler olacakdir. Bende eğitim çavuşuydum izdirap gibiydi.

Gözün arkada kalmasın merak etme.. :D
  • ARKADAŞLAR YARIN ANKARADA AŞTİ DE 8 E DOĞRU İÇERDEKİ TATLISES FİRMASININ ÖNÜNDE BULUŞACAĞIZ BİLGİNİZE HEP BİRLİKTE OLALIM BERABER GİDELİM MEBS Lİ ARKADAŞLAR
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 351.

quote:

Gözün arkada kalmasın merak etme.. :D

Eyvallah

• Merhaba arkadaşlar
    Ben de kısa dönem olarak
    MEBS Okl. ve EM K.lığı
    MAMAK ANKARA
    ve usta birliği olarak da
    Gnkur. ANITKABİR K.lığı
    ÇANKAYA ANKARA çıktı
    facebook.com/sabanxyildiz eklerseniz bi görüselim arkadaslar :)
  • @freeon
    @immeLmann
    @scartissue34
    @sifujack
    @nakoyanu28
    @karabasmayan
    @Betta_54
    @ataman5
    @FReStoRM
    @nuisance
    @Utkuhan
    @cino__cool
    @Slayer1987
    @Vaio

dedelerim İmzamdaki yerler hakkında bir kaç cümlede olsa tavsiyeye ihtiyacım var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

@freeon
    @immeLmann
    @scartissue34
    @sifujack
    @nakoyanu28
    @karabasmayan
    @Betta_54
    @ataman5
    @FReStoRM
    @nuisance
    @Utkuhan
    @cino__cool
    @Slayer1987
    @Vaio

dedelerim İmzamdaki yerler hakkında bir kaç cümlede olsa tavsiyeye ihtiyacım var :)

merhaba, mebs çok büyük ve koğuşlar ile yemekhane banyo ve eğitim alanları arasında ortalama 200-400 metre mesafe var ve buralara giderken bölük olarak uygun adımda yürüyerek gidildiği için insanın ayaklarının haşatı çıkıyor. kamuflajların dağıtıldığında hemen hepsini denemeye çalış çok dar ve çok bol olmasınlar özellikle çok yürüyeceğin için botunu çok iyi seç gerekirse 2-3 defa değiştir, bunları oradaki uzun dönem askerler dağıtacağı için biraz artislik yapabilirler küçümseyebilirler ama hiç aldırma ,mümkünse botunun ve spor ayakkabının markası yds olsun en iyi kalitede ve en iyi kalıplı asker botunu yds üretiyor. ayakların hassassa silikon tabanlık alabilirsin ama mutlaka ayak için pudra götür. ben tabanlık almadım ilk hafta ayağım fazla su topladı sonra alıştım çünkü pudra kullanmamın yararını çok gördüm. önümüz yaz ve acemiliğn sürekli yemin töreni yürüyüşüyle geçecek. pişik kremi ve güneş kremi götürürsen çok rahat edersin. ben hayatımda ilk defa bunları askerde kullandım iyikide almışım, arkadaşlar geceleri yanıyom diye sayıklarken ben rahat rahat uyudum :)

banyolarda normal duşluklarda perde var orada yıkanırsan 3 dk sonra uzun dönemler hızlı yıkanma eğitimi nedeniyle hemen seni çıkarmaya perdeni açmaya çalışırlar ama banyolarda etek tıraşı için kapıları kilitli duş kabinlerde var :) banyoya ön sırada gir hızlıca o kabinleri ara bul. orada banyo yaparsan seni kimse rahatsız edemez.
    güzelce uzun süre yıkanabilmek için tek yol sabahları yarım saatlik ihtiyaç banyosuna kalkmak

sabahları tuvalet ve lavabo sıkıntısı malesef mebs tede var. sıra beklememek için ya ilk ya son girmen lazım. sakalın azsa ve geç uzuyorsa akşamdan tıraş olabilirsin

aslında mebsin çok imkanları var ama acemilik zor şartlara uyum kazandırmak olduğundan bu imkanları size vermeyecekler. yemin törenine kadar dişini sık, sinirinin şartellerini kapat

kantine gidebilme ve kantinde 30 dk sıra bekleme en büyük sıkıntı. çünkü her yere olduğu gibi kantinede beraber bölük olarak gideceksiniz. çok ihtiyaç duyduğun bir malzeme varsa şimdiden alıp yanında götürmen iyi olur. sana 2 çift çorap ve külot 1 uzun kollu fanila 1 kısa kollu atlet verecekler. aslında orada kantinde herşey var ancak sıra bekleme ve bazen sana yetişmeden tükenme sıkıntısına karşı en az birer çift atlet külot çorap götürmen iyi olur. yemin törenine kadar alışlveriş sıkıntısı her yerde yaşanan bir durum malesef

• pijama verecekler mi? yoksa bizmi götürelim?
  • ewet pijama veriyolar sende istersen götür .istediğini giyebilirsin.
  • Yarın MEBS te tertiplerimle görüşmek dileğiyle. Bakalım anlattıkları kadar iyi bir yer mi?
  • evet yarın mebste görüşmek üzere halit uğur manisa herkeze hayırlı tezkereler tertipler
  • ben dk olarak gidiyorum acemi birliği kac gün ?www.facebook.com/qefen
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeon

quote:

Orijinalden alıntı: scartissue34

Hiç bilgim yok kardeşim inş rahat olur ne diyeyim ama yinede şanslıyız sanki

Evet dediğiniz gibi hocam hakkımızda hayırlısı olur inşallah.
    deleted.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theblacktt -- 25 Temmuz 2013; 11:16:11 >
  • şubede memur acemi birliğimin Ankara/Mamak olduğunu söyledi. Tam detayını soramadım heyecandan sanırım MEBS Okl. ve EM. K.lığı'dır. Oradan da İzmir Gaziemir'e gidiyorum.
  • Gidecek arkadaslar mesaj biraksin basliga haberleselim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acemi birliğim mebs, ustalık 1'İNCİ KR.HVCL.A. HİZ.DES.TB.KH. VE KH.BL./ANKARA YENİMAHALLE neresi burası internette bulamadım bir bilgi?

Ve ne zaman teslim oluyoruz arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executioner -- 25 Temmuz 2013; 16:04:54 >
  • Acemilikte beraberiz sonra ben Horasan/Erzurum yolcusuyum. :)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.