Şimdi Ara

MEBS. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI MAMAK ANKARA (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
489
Cevap
10
Favori
185.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
Giriş
    EĞT. MERKEZİ : MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH./MAMAK
    KUVVETİ : K.K.K.LIGI
    MUV. ÖZELLİĞİ : (P-001) AVCI (P.MNG.K.ÇVŞ.)
    SINIFI : PİYADE
    HİZMET ŞEKLİ : ER
    KATILACAĞI TARİH : 01.02.2020
  • iyibayramlar kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam seninde
  • Hayırlı olsun ustad benimde astsubaylik 1.grup

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende aynı yerdeyim selamlar devrelere 382. dönem olarak şuraya notumuzu bırakalım ilerde dönüp bakarız

• quote:

Orijinalden alıntı: BerkanCaliskan

Bende aynı yerdeyim selamlar devrelere 382. dönem olarak şuraya notumuzu bırakalım ilerde dönüp bakarız

331kd idik ne çabuk geçti yıllar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 387.Dönem olarak yerimi alayım devrelerim ulaşsın lütfen

• Merhaba,

Sizlerden yardım diliyorum.

Onlarca sorum olacak.

Öncelikle sizlere e-devlet üzerinden, nizamiyeye teslim olurken yanımda götürmen gereken evrakın resmini paylaşarak başlamak istiyorum:

GÖRSELDEKİ EVRAKLA İLGİLİ KAFAMDAKİ SORULAR:

A)Yeşil olarak işaretlediğim alanlar bu evrak üzerindeki kafamda soru işaretleri bırakan alanlar.

1.sorum : Sevk tarihi 10 Kasım 2022 diyor. 10 Kasım 2022'de mi teslim olmam gerek?

2.sorum : Katılacağı tarih 12 Kasım 2022 diyor. Yani sev tarihi 10 Kasım ama bu 12 Kasım günü. 12 Kasım günü mü teslim olmam gerekiyor?

3.sorum : Yoksa 10-11 ve 12 Kasım'da fark etmiyor, bu üç günden herhangi bir günde mi teslim olmam gerekiyor? Eğer cevap evet ise, ilk gün mü yoksa son gün mü teslim olmak avantajlı? Terhis günüm buna göre mi belirleniyor?

4.sorum : Sınıfım İKMAL. İkmal sınıfına ait kişiler, acemi birliği ya da usta birliğinde ne yapar? Burada da bir tık detaya girerseniz müteşekkir olurum :)

GÖRSELDEKİ EVRAKTAN BAĞIMSIZ KAFAMDAKİ SORU İŞARETLERİ :

1.sorum: Çöl renginde ya da koyu yeşil renginde kaç tane tişört, boxer, çorap almalıyım?

2.sorum: İçlik almalı mıyım? Eldiven almalı mıyım? Cevap evet ise, bunların rengi de uyumlu olmalı değil mi? (Çöl rengi ya da koyu yeşil olacak şekilde)

3.sorum: Kulak tıkacına gerek var mı?

4.sorum: Kalıp sabun ve kalıp sabun kutusu, tırnak makası, bimden alacağım tek kullanımlık jilet paketi ve tıraş köpüğü, 2'li diş fırçası ve diş macunu kesin olarak yanıma alacaklarım. Peki bot boyası, dolap kilidi ve bot kilidi, yanık kremi ya da güneş kremi, askılık, ve ayak tabanlığı almama gerek var mı? Hangilerine gerek var? Bunun dışında aklıma gelmeyen önerileriniz nelerdir?

5.sorum: Kendi bireysel cüzdanım ile gitmemde bir sakınca var mı? Bazıları asker tipi cüzdan satın almış, sadece gördüm. Bunu merak ettim.

6.sorum: Acemi birliğinde haftada kaç gün duş alabiliyoruz ve bunun süresi ne kadar? Örneğin 10 dakika mı?

7.sorum: Nizamiyeye teslim olurken babamla gideceğim. Benim cebimde nizamiyeye teslim olduktan sonra nakit para olmalı mı? Yoksa banka kartım Enpara yeterli olur mu? (Temassız)

8.sorum: Bot gibi bana yeni verilen tertemiz giyim ya da kişisel bakım eşyaları çalınmaması için neler yapmalıyım?

9.sorum: Tahta kalemi almalı mıyım? Bana verilen bot gibi önemli, temiz eşyalara işaret bırakmak hatta yazı yazı yazıp çalınmasını önleyebilmek için?

10.sorum: Toplu selpak kağıdı almalı mıyım? 10'lu paket şeklinde. Ayrıca tuvalet kağıdı da almalı mıyım? 2 adet ya da 5 adet artık bilemiyorum.

11.sorum: Botun iplerini sıfırdan geçirip bağlayamam şu anda. Bunu askerde bireysel olarak herkes kendimi yapmak zorunda? (Çocukluğumdan beri ip bağlamakla aram iyi değildir. Gerekirse bir saatimi buna harcayacağım cevabınıza göre.)

NOT : 4.soru ile aynı konuya sahip olan 9. ve 10. sorular şu an yazarken aklıma geldiği için art arda sorulmadı. O kadar alakasız biriyim askerlikle. Çevremdeki bütün arkadaşlarım askerlikten okul uzatarak kaçtığı için bilgi edinemedim.

Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Es geçmemeniz benim için çok önemli. Çok müteşekkir olurum.

• Tokuchi77 kullanıcısına yanıt

Merhaba, 18.04.2024 tarihinde bende ikmal olarak aynı yerde askere gideceğim acaba deneyimleriniz paylaşır mısınız.

Buradan usta birliği olarak nereye düşme ihtimalim var nasıl bir eğitim beni bekliyor gibi deneyimlerinizi paylaşırsanız çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim.

İyi günler.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.