Şimdi Ara

MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH./ANKARA MAMAK (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
10
Favori
33.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shark_2112

acemi : Mamak / Ankara - MEBS. OKL. VE EĞT. MRK. K.lığı -

usta birliği :

ERGANİ DİYARBAKIR - K.K. Loj. K.lığı Müht. K. 2'nci Müht. Blg. 24'üncü Müht. Bl. K.lığı

sınıfı :bakım
    statü :6/8 aylık er

ne olursa olsun her türlü tavsiyeye açığım ...

dostum diyarbakır erganide de çarşı izni yok .ve imkanları bakımından sıkıcı biyer. ordan mardin yada şanlıurfaya dağıtıma gönderilme imkanın var .Eğer öyle bir durum olursa hiç tereddüt etmeden git. Heriki yer erganiden daha iyi ve çarşı izni var. Hele mardin midyat süperdir .yemekleri hariç :)
  • ya beyler sülüsü bulunduğumuz ilden alabiliyormuyuz ?
  • bende oradayım

Eğitim Birliği : MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Usta Birliği : KHO K.LIĞI ATIŞ VE TATB.BLG.BRL.K.LIĞI EMN. VE MHF.BL. / İZMİR URLA / İZMİR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mc_ScRubS -- 26 Ekim 2013; 9:23:20 >
  • japonXL J kullanıcısına yanıt
    her hangi bir askerlik şubesinden alabiliyormuşsun diye okumuştum önceki konularda
  • Sevk Bilgileri

İsim ALİ EKİNCİ
    Eğitim Birliği MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Kuvvet KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    Sevk Başlangıç 04/11/2013
    Sevk Bitiş 07/11/2013
    Şube Adı BURDUR
    Celp Dönemi KASIM 2013
    Celp Grubu 1
    Esas Birliği MEBS OKL. VE EĞT.MRK.LOJ.DES.K.LIĞI KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Statü KISA_DÖNEM ER
    Sınıf MUHABERE
    Branş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğitim Birliği MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Esas Birliği K.K. MEBS DES.K.LIĞI KH. VE KH.BL. / ANKARA ÇANKAYA / ANKARA

Yener Yediyıldız

simdiden herkese hayirli teskereler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebute -- 26 Ekim 2013; 14:25:03 >
  • 54 tl yol ücreti
    12,37 tl iaşe bedeli toplamda 66,37 tl aldım.

öncelikle yıllardır muhasebe bürolarında çalıştığımdan dolayı devletin mantığını çok iyi bildiğimden dolayı silüsümü de yol parasını da alabildim.
    dün halıcıoğlu'ndaki manzarayı anlatayım.

sabah 8.15 gibi sıraya girdik arkadaşla pek fazla kişi yoktu bilen bilir içeriye girdikten sonra iki farklı sıra daha bekliyorsun ( bekleme salonu gibi bir yer ve oradan sonra nöbetçi asker tarafından bekletiliyorsun.) bu sırada iken saat ankara'dan gelen telefona istinaden saat 9.00 gibi sonuçların açıklanacağını söylediler bir kaç dakika sonra bir rütbeli tarafından sonuçların 11.00 gibi açıklanacağı duyurusu geldi. Arada sıradan çıkanlar oldu. Danışmada sıra numarası kuyruğunda yine rütbeli biri tarafından kısa dönem adaylarının boşuna beklememesi gerektiği sonuçların pazartesi açıklanacağı duyurusunu yaptı. (devlet mantığı bugün git yarın gel. bu arada pazartesi yarım gün mesai) tabi bu duyuruya istinaden pek çok kişi geri döndü. beklemeye devam ettik. arada sırada koridorda beklediğimizi gören rütbeli ne bekliyorsunuz salak mısınız bakışları atarak, bir seferde bizatihi yanımıza gelip boşuna beklediğimizi söyleyerek gitmemizin daha hayırlı olacağını söyledi ama yok bugün git yarın gelleri çok kez şahit olduğumdan sabırla beklemeye devam ettik. ve sonunda saat 12.15 gibi sonuçların açıklandığı haberi geldi. ama sıra numarası 12.30 dan önce gelmeyeceği için numaramızı alıp dışarı çıktık bir yerde yemek yedikten sonra internet kafe aramaya gittik ama cuma saati olduğu için internet kafe kapatmış (allah kabul etsin) sonra telefondan bakalım dedik. e-devlet çalışmıyor. neyse içeri girdik sonucu öğrendik bu sefer silüs'ü veremeyeceklerini pazartesi gelmemizi duyurdular yine beklemeye devam 1 saat sonra silüsü de parayı da alıp 3.30 gibi işimizin yolunu tuttuk... (sabrın sonu selamet)

• Eğitim Birliği:MEBS OKL. VE EĞ�T.MRK.K.LIĞ�I KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Esas Birliği:7 NCİ KOR. 107 NCİ TOP.A. ÖLÇME VE HEDEF TESPİT BL. / ŞANLIURFA SİVEREK / ŞANLIURFA
    Kuvvet :KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    Statü:KISA_DÖNEM ER Sınıf:TOPÇU
    Sevk Başlangıç:04/11/2013
    bora kaman
  • İkisi de MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamiro -- 26 Ekim 2013; 19:45:35 >
  • Vicdani Yurdakuler V kullanıcısına yanıt
    güzel bilgiler paylaşmışsın dostum teşekkürler...
  • Eğitim Birliği : MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Esas Birliği : MEBS OKL. VE EĞT.MRK. MEBS EĞT.A. 2 NCİ MEBS EĞT.TB.KH. VE KH.TK. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Aynı Yer olan msj atarsa görüşebiliriz.
    Şimdiden Hayırlı Tezkereler

ADANA-SEYHAN :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vicdani Yurdakuler

54 tl yol ücreti
    12,37 tl iaşe bedeli toplamda 66,37 tl aldım.

öncelikle yıllardır muhasebe bürolarında çalıştığımdan dolayı devletin mantığını çok iyi bildiğimden dolayı silüsümü de yol parasını da alabildim.
    dün halıcıoğlu'ndaki manzarayı anlatayım.

sabah 8.15 gibi sıraya girdik arkadaşla pek fazla kişi yoktu bilen bilir içeriye girdikten sonra iki farklı sıra daha bekliyorsun ( bekleme salonu gibi bir yer ve oradan sonra nöbetçi asker tarafından bekletiliyorsun.) bu sırada iken saat ankara'dan gelen telefona istinaden saat 9.00 gibi sonuçların açıklanacağını söylediler bir kaç dakika sonra bir rütbeli tarafından sonuçların 11.00 gibi açıklanacağı duyurusu geldi. Arada sıradan çıkanlar oldu. Danışmada sıra numarası kuyruğunda yine rütbeli biri tarafından kısa dönem adaylarının boşuna beklememesi gerektiği sonuçların pazartesi açıklanacağı duyurusunu yaptı. (devlet mantığı bugün git yarın gel. bu arada pazartesi yarım gün mesai) tabi bu duyuruya istinaden pek çok kişi geri döndü. beklemeye devam ettik. arada sırada koridorda beklediğimizi gören rütbeli ne bekliyorsunuz salak mısınız bakışları atarak, bir seferde bizatihi yanımıza gelip boşuna beklediğimizi söyleyerek gitmemizin daha hayırlı olacağını söyledi ama yok bugün git yarın gelleri çok kez şahit olduğumdan sabırla beklemeye devam ettik. ve sonunda saat 12.15 gibi sonuçların açıklandığı haberi geldi. ama sıra numarası 12.30 dan önce gelmeyeceği için numaramızı alıp dışarı çıktık bir yerde yemek yedikten sonra internet kafe aramaya gittik ama cuma saati olduğu için internet kafe kapatmış (allah kabul etsin) sonra telefondan bakalım dedik. e-devlet çalışmıyor. neyse içeri girdik sonucu öğrendik bu sefer silüs'ü veremeyeceklerini pazartesi gelmemizi duyurdular yine beklemeye devam 1 saat sonra silüsü de parayı da alıp 3.30 gibi işimizin yolunu tuttuk... (sabrın sonu selamet)

cuma günü bana da silüsü veremeyeceklerini söylediler, çarşamba vereceklermiş. ama bunu hemen almaya çok ihtiyacım var izne ayrılabilmem için.

nasıl bir şey söyleyip vermelerine ikna ettiniz ?

• Acemiligimi agustos celbinde mamakta yapmis birisi olsarak sunu soyliyim.Usta birliginizde mebs okulunu cok ararsiniz.bizim bolukte klarnetci kemanci iki er vardi onlar enstrumanlarini getirmislersi her aksam acikhava konserimiz oluyodu.Nobetci subayina gore degisiyodu tabi bazen gece 10a kadar surerdi bu eglencelerimiz.Tabi birde agustos celbinin avantajlari hava cok guzel oluyordu.Askerlikte gecirdigim en guzel gunlerdi.Telefon kullanabilirsiniz dandik bi tane goturun.Bolbol yurumeye hazirlanin.Elinize silah vermiyceklerdir.Sadece yuruyus egitimi olucak ankaranin sogugu pistir.Termal iclik goturebilirsiniz.Kisa donemlere belirli illere gidenler disinda yun iclik verilmedi bizde.

Usta birligi Mebs te kalicak olanlarda rahat askerlik yapicaklar.Hepinize hayirli teskereler.Allah kurtarsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gosumar -- 27 Ekim 2013; 3:30:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gosumar

Acemiligimi agustos celbinde mamakta yapmis birisi olsarak sunu soyliyim.Usta birliginizde mebs okulunu cok ararsiniz.bizim bolukte klarnetci kemanci iki er vardi onlar enstrumanlarini getirmislersi her aksam acikhava konserimiz oluyodu.Nobetci subayina gore degisiyodu tabi bazen gece 10a kadar surerdi bu eglencelerimiz.Tabi birde agustos celbinin avantajlari hava cok guzel oluyordu.Askerlikte gecirdigim en guzel gunlerdi.Telefon kullanabilirsiniz dandik bi tane goturun.Bolbol yurumeye hazirlanin.Elinize silah vermiyceklerdir.Sadece yuruyus egitimi olucak ankaranin sogugu pistir.Termal iclik goturebilirsiniz.Kisa donemlere belirli illere gidenler disinda yun iclik verilmedi bizde.

Usta birligi Mebs te kalicak olanlarda rahat askerlik yapicaklar.Hepinize hayirli teskereler.Allah kurtarsin.

hocam usta birliğinde mebs te kalacağım.

neler tavsiye edersiniz nelere dikkat etmeliyiz. öncelikle hava soğuk olacak onun için önlemler almamız lazım. yazıcıların işleri nasıldır? biraz bilgilendirirseniz müteşekkir oluruz...

• jamiro kullanıcısına yanıt
    herhangi bir şey söylemedim ve iknada etmedim. devlet dairesi mantığı budur bugün git yarın gel. ama son zamanlarda kurulan bilgisayar sistemleriyle cuma günü biraz beklemişte olsam silüsü alacağım içime doğmuştu. ve sonuçta silüsü ldımda.
  • quote:

herhangi bir şey söylemedim ve iknada etmedim. devlet dairesi mantığı budur bugün git yarın gel. ama son zamanlarda kurulan bilgisayar sistemleriyle cuma günü biraz beklemişte olsam silüsü alacağım içime doğmuştu. ve sonuçta silüsü ldımda.

ptesi gitsem alabilir miyim sence? izne ayrılıp memlekete gitmem için onu almam gerekiyor. cuma gittiğimde çarşamba vereceğiz dediler ama ptesi alırsam memlekete daha erken dönebilirim. ısrar falan mı etsem napsam :D

sonuçta bugun vermiyoruz dendikten sonra beklesem ne değişecek ki...
  • quote:

Beyler hepimizin acemi birliği aynı yerde ismim sefa çolak orda tanışalım en azından eğitim aralarında takılırız birlikte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wdaf -- 27 Ekim 2013; 13:34:50 >
  • Vicdani Yurdakuler V kullanıcısına yanıt
    bu arada senin kısa dönem miydi devrem
  • hades67 H kullanıcısına yanıt
    ben varım. usta da acemilik de aynı yer :)
  • Svartroyk kullanıcısına yanıt
    pm gönderdim karde tanışalım :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.