Şimdi Ara

MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI/ANKARA Mamak Bedelli Yeri Olanlar (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
589
Cevap
13
Favori
141.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam askerlik süresi 30 gün mü yoksa 21 gün mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atasunn A kullanıcısına yanıt

1 AY'dır.

Yani, sevk tarihi neyse, onu bir ay öteye atarsınız; kaç gün çıkarsa...

Örneğin sevk 6.11.2020 ise terhis de 6.12.2020'dir (izinler hariç)

• quote:

Orijinalden alıntı: Atasunn

Hocam askerlik süresi 30 gün mü yoksa 21 gün mü?

1 AY olarak hesaplanıyor. 20 KASIM ise sevk tarihi (birliğe katılma tarihi değil) 20 ARALIK çıkışınız olur. 1 gün yol izni 1 gün de MEBS idari izin veriyor 18 ARALIK'da çıkarsınız yani. Sevk tarihi + 1 ay - 2 gün olarak hesaplayabilirsiniz çıkışı MEBS'e gidecek arkadaşlar. Toplamda 26 gün askerlik yapacaksınız gibi düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faksu.42 -- 7 Kasım 2020; 11:26:52 >
  • Teşekkür ederim bilgiler için. Bazı gereksiz haber siteleri 21 gün gibi içerikler yazınca kafam karıştı.
    Ben aslında 3 ekim'de teslim olmalıydım fakat biraz talihsizlik yaşayınca, 21 kasım dönemine ertelediler.

Aklımdaki bazı soruları zaten siz yazmışsınız elinize sağlık. İlaç konusu önemli nokta olduğu belli. Peki akıllı telefonda herhangi bir problem yaşayan oldu mu?

İkinci olarak da ayağımdan rahatsızlığım var muhtemelen Kas Romatizması, bunun için revir talep etmem gereken zamanlar olabilir. Soğuk günlerde giriyor, her gün olmuyor ağrı. Revir taleplerine bakış açıları nasıl? Direkt karantina olarak mı görüyorlar=

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atasunn

Teşekkür ederim bilgiler için. Bazı gereksiz haber siteleri 21 gün gibi içerikler yazınca kafam karıştı.
    Ben aslında 3 ekim'de teslim olmalıydım fakat biraz talihsizlik yaşayınca, 21 kasım dönemine ertelediler.

Aklımdaki bazı soruları zaten siz yazmışsınız elinize sağlık. İlaç konusu önemli nokta olduğu belli. Peki akıllı telefonda herhangi bir problem yaşayan oldu mu?

İkinci olarak da ayağımdan rahatsızlığım var muhtemelen Kas Romatizması, bunun için revir talep etmem gereken zamanlar olabilir. Soğuk günlerde giriyor, her gün olmuyor ağrı. Revir taleplerine bakış açıları nasıl? Direkt karantina olarak mı görüyorlar=

Akıllı telefonu girişte yakalatanlar oldu, PTT ile evine göndertiyorlar başka bir yaptırım yok. İçeride yakalatanlar oldu tutanak tutulacak dediler ama kimse telefondan tutanak yemedi. Çıkışta geri aldı çoğu telefonu. Yine de yakalatmamak en iyisi sınırları zorlamamak adına tabi çünkü yasak ve tutanak tutma hakkı var komutanların. Biz kendi koğuşumuztakiler herhangi bir sorun yaşamadık açıkçası.

Revir talebine tahmin edersin ki yatış istiyor gözüyle bakılıyor. Komutanına düzgünce açıklarsan durumu yönlendirir. 1 gün sonra gidiyorsun revire genelde. Revire gitmeden vizite odasından terlik istirahatı alabilirsin, yatma istirahati olarak da maksimum 2 gün alabilirsin fazlası için hastaneye sevk isterler eğer hastaneden rapor alırsan askerlik süreni uzatır. Korona belirtileri dışındaki durumlar için karantina gibi bir durum söz konusu değil çok kötü olursan hastaneye de gidip gelebilirsin, ayağı burkulan bir arkadaş gitti geldi sorun olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faksu.42 -- 7 Kasım 2020; 15:28:48 >
  • zwanzig kullanıcısına yanıt

Ben de şimdi denedim ama "e-Devlet kapısından sevk başvuruları sonlandırılmıştır." yazısı çıkıyor. İnşallah şubeye gitme gibi bir durum gerekmez.

• myenes M kullanıcısına yanıt
    Bu yazının çıkması daha başlamadığını gösteriyor. En azından izlediğim videolardan bunu öğrendim.
    Şimdilik pazartesiyi bekliyorum. Nasıl olsa vakit var daha.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Peki benim merak ettiğim şey, evrak alma bitiş tarihi aynı zamanda birliğe katılma tarihi değil mi? Yoksa sevk belgesi çıktığında mı netleşecek? Bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myenes -- 7 Kasım 2020; 21:40:15 >
  • myenes M kullanıcısına yanıt
    Sevk belgesi çıktığında netleşecek. Yol izni için süre eklenecek daha. Gerçi o da 1-2 gün. Onun haricinde bir değişiklik olmaz diye düşünüyorum.

Ayrıca emin olmamakla birlikte hangi grupta olduğunuza göre (birinci, ikinci, üçüncü) teslim olma tarihiniz değişiyor diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Sevk belgesi çıktığında netleşecek. Yol izni için süre eklenecek daha. Gerçi o da 1-2 gün. Onun haricinde bir değişiklik olmaz diye düşünüyorum.

Ayrıca emin olmamakla birlikte hangi grupta olduğunuza göre (birinci, ikinci, üçüncü) teslim olma tarihiniz değişiyor diye biliyorum.

Katılış tarihi sevk belgesinde yazacak 2 gün yol izni verilecek, çok uzak mesafede olanlar için 3 gün. Grup içeride belli oluyor tamamen girme sırasına göre tarihte bir değişiklik olmayacak.

• Sevk kağıdı hala gözükmüyor. Uçak biletimizi alırdık en azından netleşseydi erkenden.

O arada tuşlu telefon sipariş vereyim dedim, doğru düzgün güvenilir bir yer bulamadım. Bi ihtimal akıllı telefon denemesi mi yapsam diye düşünmüyor değilim.

• Belgelerin alınacağı tarihler şu şekilde olacak;

2020 Bedelli Er (Kasım Celp ve Sevk Dönemi) 21 Kasım 2020 17-21 Kasım 2020

Bir haber sitesinde üst tarafta yazan yazıyı gördüm. Yarın sabah saatlerinde askerlik şubesine gitmeye çalışacağım. Bilgi alırsam tekrardan buradan paylaşacağım.

• lorienn1 L kullanıcısına yanıt
    Evrak alma başlangıcı 6 Kasım, bitişi 21 Kasıma kadar yazıyordu E-Devlet üzerinde yanlış hatırlamıyorsam.

Askerlik şubesinden bilgi alırsanız çok güzel olur.

Edit: Şöyle bir mesaj geldi biraz önce.

MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI/ANKARA Mamak Bedelli Yeri Olanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zwanzig -- 9 Kasım 2020; 18:35:52 >
  • Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt
    Hocam temassız özellikli kart götürmesek ne olur?

Pepsi otomatları yalnızca temassız kart ile çalışıyor (bunlar içinde Pepsi ve PepsiCo ürünleri olan otomatlar, hepsi değil)

O halde çok da problem değilmiş. Bankamatik kartı ve biraz da 1TL götürsem bana yeterli gelir.
    Teşekkürler hocam

1 TL boşuna götürmeyin madeni para kullanılmıyor hiçbir otomatta. Kart alıyorsunuz 5 TL'ye, ona karttan veya nakit yükleme yapıyorsunuz.

Pepsi otomatları da şöyle, diğer otomatlar doğru düzgün içecek satmıyor (sadece su, meyveli soda ve cappy pulpy oluyor). Pepsi otomatlarında ise kola, fanta, gazoz, vişne suyu, şeftali vs bulmak mümkün oluyor.

Ayrıca kantinin de nakit para kabul etmediğini belirteyim. Nakit sadece otomat kartına yükleme yaparken işe yarıyor ama tabi onu da kartla yapmanız mümkün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 14 Kasım 2020; 18:39:33 >
  • Yedek astsubay bekledik ama Ocak döneminde er geldi. Genel izlenimim iyi yer olduğu yönünde. Acaba usta birlik nereye atar?

Oh çok güzel. Madeni para taşımaya da gerek kalmadı. Bankamatik kartıyla gitmem yeterli olacak. İçecek olarak su ve maden suyu yeter zaten.

Peki ya kantinlerde ihtiyaç duyduğumuz ürünler bulunuyor mu? Yanıma çok şey almadan gideceğim. İhtiyaç duydukça malzemeleri kantinden temin ederim. İçlik ve iç çamaşır götüreceğim. Bunun haricinde yanında kesin götür diyeceğiniz bir şey var mı?

Kantinde her şey var hocam hatta ben gitmeden önce çarşıda çarşaf ve yastık kılıfı çok aramıştım ama o renkte bulamamıştım gidince baktım ki kantinde o da var. Doğrusu şu an aklıma gelmiyor gitmeden şunu kesinlikle al orada bulamazsın diyeceğim bir şey :)

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.