Şimdi Ara

MCSE mi PLC mi ne yapsam nereye yönelsem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar askerden dönmüş iş tecrübesi pek olmayan bir elektronik mühendisiyim..MCSE ( microsoft sistem uzmanlığı ) kursuna gittim 2 sene önce.fakat sertifika almadım.ingilizcem iyi seviyede.6ay ortaokul öğrencilerine ingiilzce öğretmenliği yaptım..aslında elektriğe elektroniğe ilgim daha fazla gibi...kendim evde hobi devreleri yaparım..amplifikatör yapıp 3-4 arkadaşa sattım küçüklükten beri meraklıyım..size soruyorum acaba hangisini seçsem hangisine yönelsem.PLC ve PIC kursuna yazıldım..kafam o kadar karışık ki..çok sıkıntı yapıyorum kendime..evlilik çağım da geldi 27 yi doldurdum.önerilerinizi bekliyorum..lütfen fikirlerinizi belirtin

• lütfen arkadaşlar tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum seçimim belki meslek hayatımı belirleyecek
  • gsm sektörüne yönelmenizi tavsiye ederim lehim yeteneğiniz varsa ve teknik anlamda devre takibi analiz vs yapabiliyorsanız bu sektörde büyümemeniz için hiç bir neden yok. çalıştığım firma bu aralar yeni kadro topluyor. benimle irtibata geçebilirseniz ayrıntılı bilgileri verebilirim. burada firma ismi vermek reklam sayılabilir. durduk yere ceza almayalım

mehmet-as@windowslive.com
  • tabii ki GSM sektörüne yönelmek isterim.fakat iş arıyorum bulamıyorum.size mail attım cevabınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut1001 -- 5 Kasım 2009; 11:46:06 >
  • bir arkadaş PLC de çalışır isen 40 yaşında hala kod yazar durursun uzamaz kısalmazsın dedi.böyle bir durum var mı gerçekten?.yani çalışacağım iş bana biraz da kariyer sağlamalı yükselmemi sağlamalı diye düşünüyorum.yoksa ne anlamı kalır değil mi.satış mühendisi olarak çalışıp da 5sene sonra insanlar kolaylıkla müdür olabiliyorlar çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut1001 -- 6 Kasım 2009; 0:15:30 >
  • cevap verecek kimse yok mu arkadaşlar
  • İş bul gerisi gelir. Sanki iş buldunda mcse sordular.... Ne iş bulursan o işte kalifiye olursun.
    Yoksa cebinde para varsa oturur kendini kalifiye edecek (zaman para kurs kit su bu ) yatırımı yaparsın sonra iş ararsın.
    Biraz stresli oldugunu gördügümden bu yatırımı yapma imkanının olmadıgı sonucuna varıyorum. En kısa yoldan bir işe at kendini iş secmeden...
  • tabii ki artık öyle yapcam.fakat iş pek yok piyasada..satış mühendisi olark işe girmiştim ama telefon açıp müşteri bulmaya çalışmaktan başka birşey yapmıyordum..satmaya çalıştığım IP santralin de en düşüğü 5 bin dolardan başlıyordu ve o iş yürümedi..aslında teknik konulara çok meraklıyım ve kabiliyetliyim.napalım artık piyasada bir şekilde yönleneceğiz ama ilk önce bir iş bulmam lazım arıyorum.bizim arkadaşlar da arıyorlar 1senedir iş arayan bulamayan arkadaşlar var..
  • Zamanında MEB ' in açtığı PLC kursuna bende katılmıştım . Tabi yanlışlıkla. ( PIC İLE PLC yi bir harf yüzünden karıştırmıştım :-) ve sonuç PLC eğitim :-)

Açıkçası biz uygulamalarda Siemens S 700 PLC kullanmıştık . (Umarım yanlış hatırlamıyorumdur ) Program ağırlıklı olduğu için uygulamalar bana göre evde de rahatlıkla öğrenilebilir gerekli dökümanlar zaten MEB sitesinde yayınlanıyordu ( Hâlâ varmı bilmiyorum )

Bana kalırsa PİC öneririm.
  • ben lise 3 elektronik okuyorum.Bu sene Mikroişlemci derslerimiz olacaktı fakat MEB bunları kaldırdığı için PIC ögrenemiyoruz sonuç olarak bölümde kurs açtırıp öyle eğitim alıcaz...

Bence MCSE ol..PIC ve PLC de ögren.. Yapamayacağın iş yoktur bence.Tabi bunlarıda öğrenmek epey bir zaman ister sanırım..Ama birde bunları hallettikten sonrasını düşün..Yani hepsi bittikten sonra elektronik-bilgisayar alanında yapamayacağın birşey kalmaz..
  • 27 yaş programlama öğrenmek için biraz geç gibi geldi bir anda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MirageLord

ben lise 3 elektronik okuyorum.Bu sene Mikroişlemci derslerimiz olacaktı fakat MEB bunları kaldırdığı için PIC ögrenemiyoruz sonuç olarak bölümde kurs açtırıp öyle eğitim alıcaz...

Bence MCSE ol..PIC ve PLC de ögren.. Yapamayacağın iş yoktur bence.Tabi bunlarıda öğrenmek epey bir zaman ister sanırım..Ama birde bunları hallettikten sonrasını düşün..Yani hepsi bittikten sonra elektronik-bilgisayar alanında yapamayacağın birşey kalmaz..

MCSE, PIC, PLC ???
    Bunların üçüne birden kasarsan elektronik - bilgisayar alanında hiç bişey olamazsın anca isviçre çakısı olursun. Tamamen alakasız sektörler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.