Şimdi Ara

MCLARENCİLER BURAYA!!!!!!mclaren-mercedes yeniden (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
669
Cevap
1
Favori
58.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Red Bull Racing pilotu David Coulthard, sezon boyunca McLaren'ın Lewis Hamilton'a ayrıcalık tanıdığı yönünde açıklamalar yapan Fernando Alonso'ya destek çıktı. Eski McLaren pilotu Coulthard otobiyografisinde, Ron Dennis yönetimindeki McLaren'da geçirdiği günlerde kendisinin ikinci pilot olarak kaldığını, buna karşın Mika Hakkinen'in her zaman 1 numaralı sürücü olarak görüldüğünü ifade etti.

Dennis'in takımda her zaman diğerine karşı tercih ettiği bir pilotun olduğunu belirten Coulthard, "Dennis'in her zaman bir favorisi vardır" diye yazdı.

İskoç sürücü, "Mika'yı desteklediklerinin ilk işareti 1996'da Melbourne'de geldi. Benim yarış mühendisim ve Mika, yarış stratejisini görüşüyorlardı. Ben de konuşmanın içindeydim" dedi.

Coulthard, "Bir ara kapı açıldı ve Ron Dennis içeri girdi. Tokalaşmak için ayağa kalktım ancak Ron beni önemsemedi. Tokalaşmak yerine Mika'nın yanına oturdu ve (sanki ben yokmuşum gibi) onlara bakarak yarış planınız nasıl çocuklar diye sordu" dedi.

Coulthard otobiyografisinde ayrıca, "Herkes Mika'nın planını dinledi. Ron da, 'harika bir plan' dedi. Sonra Ron beni işaret ederek, sanki ben rakip bir takımdan biriymişim gibi 'Peki bunu nasıl yapacak?' diye sordu" diye yazdı.

TurkiyeF1.Com
    alonsonun abarttığını biraz kaprisli bi insan olduğunu düşünüyodum ama değilmiş. ron dennis e
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaVErick.

Red Bull Racing pilotu David Coulthard, sezon boyunca McLaren'ın Lewis Hamilton'a ayrıcalık tanıdığı yönünde açıklamalar yapan Fernando Alonso'ya destek çıktı. Eski McLaren pilotu Coulthard otobiyografisinde, Ron Dennis yönetimindeki McLaren'da geçirdiği günlerde kendisinin ikinci pilot olarak kaldığını, buna karşın Mika Hakkinen'in her zaman 1 numaralı sürücü olarak görüldüğünü ifade etti.

Dennis'in takımda her zaman diğerine karşı tercih ettiği bir pilotun olduğunu belirten Coulthard, "Dennis'in her zaman bir favorisi vardır" diye yazdı.

İskoç sürücü, "Mika'yı desteklediklerinin ilk işareti 1996'da Melbourne'de geldi. Benim yarış mühendisim ve Mika, yarış stratejisini görüşüyorlardı. Ben de konuşmanın içindeydim" dedi.

Coulthard, "Bir ara kapı açıldı ve Ron Dennis içeri girdi. Tokalaşmak için ayağa kalktım ancak Ron beni önemsemedi. Tokalaşmak yerine Mika'nın yanına oturdu ve (sanki ben yokmuşum gibi) onlara bakarak yarış planınız nasıl çocuklar diye sordu" dedi.

Coulthard otobiyografisinde ayrıca, "Herkes Mika'nın planını dinledi. Ron da, 'harika bir plan' dedi. Sonra Ron beni işaret ederek, sanki ben rakip bir takımdan biriymişim gibi 'Peki bunu nasıl yapacak?' diye sordu" diye yazdı.

TurkiyeF1.Com
    alonsonun abarttığını biraz kaprisli bi insan olduğunu düşünüyodum ama değilmiş. ron dennis e

Vay be. Hemde bir iskoça haa. Gerçi bilmiyorum severlermi iskoçları ama.
    Dğer yandan Ham da bir zenci. Belkide günah çıkarıyordur Ron. Tarih şahitki her zengin zeki olduğu için zengin değil her yönetici iyi olduğğu için yönetici değil.
  • David Coulthard öyle bol keseden sallayan bi insana benzemiyor ve muhtemelen bu anlattıklarıda doğru
    gerçekten çok ilginç,çok şaşırdım
    sanırım Alonso gerçekten haklıymış
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

David Coulthard öyle bol keseden sallayan bi insana benzemiyor ve muhtemelen bu anlattıklarıda doğru

Ben hiç şaşırmadım. Hatta yıllardır savunduğum şeyi (McLaren'in çok güzel bir şekilde takım emri uyguladığını) açık açık söylediği için "oh be" dedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Challenger

quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

David Coulthard öyle bol keseden sallayan bi insana benzemiyor ve muhtemelen bu anlattıklarıda doğru

Ben hiç şaşırmadım. Hatta yıllardır savunduğum şeyi (McLaren'in çok güzel bir şekilde takım emri uyguladığını) açık açık söylediği için "oh be" dedim.

Ferrari takım emri uyguladı.
    Renault takım emri uyguladı
    Mclarendekine takım emri demek çok hafif. Adamlar resmen kast sistemi kurmuşlar ve DC de alt sınıftan. Belki iyi bir ikinci pilot olursa sonraki hayatında 1. pilot olabilir.
  • quote:

Challenger,bu sezon anladım ki Formula 1'de kimse melek değil
    gerçi şeytanda bi melek ya neyse
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: eagleanddog

bu saydıklarında ilk 50 pilot içinde var arkadaşım zaten ama toplamda SENNA birinci durumda, ben ondan başkası yalan demiyorum kendi adıma,ancak burada sadece son 10 yılın pilotları tartışılınca heleki mclaren gibi bir topikte SENNA
    VE PROST olmadan olmaz diye düşünüyorum,bunlardan evvelki dönemlerde formula 1 özellikle bizim ülkemizde ilgi görmüyormuş,isterimki bu saydıklarım kalitesinde şimdiki pilotlardanda çıksın ama sanmıyorum,daha bana SENNA,PROST,PIGUET çekişmesini yaşatacak birileri çıkmadı,bunlar benim şahsi görüşüm her formula pilotu başarılıdır en azından oraya gelene kadar başarılı olmuştur saygı duyarım ama yine şahsi görüşüm şuan en kaliteli pilot ALONSO.

Şimdi bak;

Formula 1'in ilk 50 pilotu neye göre? Ankete göre mi? Yoksa başarılarına göre mi?

Eğer ankete göreyse, kişilere soruluyorsa bu liste değişebilir. Kimisi Fangio der, kimisi Senna der, biri çıkar Tom Pryce bile diyebilir (yıllarca BBC'de ve ITV'de Formula 1 yarışları anlatmış, Tazio Nuvolari ile bizzat tanışmış 90'lık Murray Walker'a göre Tom Pryce, Ayrton Senna'nın da önünde ve Alain Prost 1996' da yaptığı bir belgeselde ona göre en iyisiydi).

Ama eğer başarılar diyorsak, tarihin ilk 50 pilotu listesi her yerde aynıdır. O listenin başında da Michael Schumacher vardır. Bu da uzun süre değişecek gibi görünmüyor.

iyi de en başarılı demiyor ki zaten. en hızlı diyor. hızlı olmak başarılı olabilmek için gereken özelliklerden sadece birisi.

yani en başarılı olmak demek, en hızlı pilot olmak demek değildir. başarılı olabilmek için başka şeyler de lazım.

iyi bir teknik ekip, iyi bit pit ekibi, iddialı bir araba,şans falan filan...

o anketi,araştırmayı herneyse f1 racing yaptı.

bunun için en başarılı pilotu değil en hızlı pilotu seçmiş herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neuro -- 31 Ekim 2007; 7:12:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: etusch

Mclarendekine takım emri demek çok hafif. Adamlar resmen kast sistemi kurmuşlar ve DC de alt sınıftan. Belki iyi bir ikinci pilot olursa sonraki hayatında 1. pilot olabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: neuro
    iyi de en başarılı demiyor ki zaten. en hızlı diyor. hızlı olmak başarılı olabilmek için gereken özelliklerden sadece birisi.

yani en başarılı olmak demek, en hızlı pilot olmak demek değildir. başarılı olabilmek için başka şeyler de lazım.

Neye göre en hızlı? Kime göre en hızlı? Rakamlara göre mi? Rakamlara göre bakınca da en hızlı Ayrton Senna değil.

Ayrıca o anketin olduğu sayıya tekrar bakarsanız, "Ayrton 1. ise, Michael 2. değil" diyor.
  • quote:

quote:

Neye göre en hızlı? Kime göre en hızlı? Rakamlara göre mi? Rakamlara göre bakınca da en hızlı Ayrton Senna değil.

Ayrıca o anketin olduğu sayıya tekrar bakarsanız, "Ayrton 1. ise, Michael 2. değil" diyor.

Tamam sana göre değil. Senin istediğin sonucu yazmayan anket/araştırma saçmadır zaten.
  • quote:

Tamam sana göre değil. Senin istediğin sonucu yazmayan anket/araştırma saçmadır zaten.

Ben ankete saçma mı dedim?
    Yukarıda yazan Senna'yı ilahlaştırma sözlerine karşı çıktım.

Aslında tam aksine, sizin kahramanlarınız her daim kahramandır ama ne kadar yenilseler de size göre yenilmezdirler zaten.

Senna ölmeden önce bu kadar sevilmiyordu. Öldü gitti ama mit oldu.
  • ARKADASLAR SLM BEN FERRARICİYİM BU SENEDE ŞAMPİYON ÇIKARAMADINIZ HADİ SİZE MCLARENİN Bİ BAŞARISINI GÖSTEREYİM BU DUNYADA ŞAHİN GORUNUMLU DOĞANDAN SONRA ====MCLAREN GORUNUMLU FERRARİ==== KASA YA ALDANMAYIN İÇİ FERRARİ

MCLARENCİLER BURAYA!!!!!!mclaren-mercedes yeniden
  • quote:

Orjinalden alıntı: venedik

ARKADASLAR SLM BEN FERRARICİYİM BU SENEDE ŞAMPİYON ÇIKARAMADINIZ HADİ SİZE MCLARENİN Bİ BAŞARISINI GÖSTEREYİM BU DUNYADA ŞAHİN GORUNUMLU DOĞANDAN SONRA ====MCLAREN GORUNUMLU FERRARİ==== KASA YA ALDANMAYIN İÇİ FERRARİ

sen ve senin gibileri düzenli olarak bu bölüme salan mı var?
  • quote:

sen ve senin gibileri düzenli olarak bu bölüme salan mı var?

sakin ol Neuro ya umursama,bırak eğlensinler kendi çaplarında
  • tam bitti derken yeniden başlamayalım.
    bazen böyleleri ile aynı takımı desteklediğimi düşündükçe içim eziliyor.
  • Periyodik olarak "zihinsel orgazm" olmaya çalışıyorlar.
  • ARKADASLAR TEPKILERINIZI ANLIYORUM AMA AKLIMA GELDI YAZSAMMI YAZMASAMMI DIYE DUSUNDUM CANIM SIKKINDI SEYTANDA DURTTU NE YAPAYIM DAYANAMADIM YAZDIM FANATIK DEGILIM ELIN ADAMININ KAZANDIGI ZAFERLERLE MILYON DOLARLAR ICIN KIMSEYI KIRMAYA DEGMEZ SONUCTA BIZI TEMSIL EDEN BIRI VEYA TAKIM YOK OLE BIRI OLSADA KIZDIRSAM OK HAKLISIN INSALLAH DAHA IYI BI ARABA YAPARLARDA MCLAREN DE SAMPIYON OLUR
  • sıkı mclaren taraftarı da olsam su an @venedik ısımlı arkadasa kızamıyor yada ona kızgın sekılde cevap yazamıyorum.
    ne dıyeyım bılmemkı su an kendımı f1 den bıle soyutladım

@venedik
    gun senın gunun.sen dalgana bak.
    ben 9 yıldır gelmeyen sampıyonlugun hasretını cekeyım

ya yıne bu konuda yazmıstım galıba.belkı hak bız mclarencılerı sabır ımtahanına tutuyordur
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166
    ya yıne bu konuda yazmıstım galıba.belkı hak bız mclarencılerı sabır ımtahanına tutuyordur

Ben alıştım buna, hiçte sıkıntı çekmiyorum
  • niyeki ? yukarıdaki üye(@venedik) ben, ferrari taraftarıyım ve bu sezon maccanın MP4 22'si, F2007'den çalınma bilgilerle yapıldı demiş... ee tamam işte fia'da aynı nedenden ötürü maccaya ceza vermedimi... ferrari galipken ferrari taraftarlarının sevinmesinden daha doğal ne varki ? bazı üyeler forumun bu bölümünü çok sahiplenmişler..ve bu çok komik...
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.